EIG (EIG d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska EIG (EIG d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Otišla obrana na Proficiju na 40,33. Najbolja kupnja je sada na 31,06 !! Ako se cijena stvarno spusti na ovaj nivo odosmo mi iz EIG-a na cca 43 kn.
Dobro nas je ekipa iz Proficia izvozala..

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

evo i ažuriranih stranica, neki djelovi stranice na englešćini još nisu prevedeni, ali čitajte ljudi

Kezdőlap


evo i ažuriranih stranica, neki djelovi stranice na englešćini još nisu prevedeni, ali čitajte ljudi

Kezdőlap



Pogledao sam stranicu… dodje ti za za plakat. Rade super, poduplali su broj pogona u ukupnu snagu u zadnju godinu-godinuipo. A o perspektivi da ne govorimo – dovoljno je ukljucit CNN ili bilo koju TV … samo se spominje green enregija.
A ova gjubrad nas sise i smanjuje kapital iz godine u godinu. Strasno. [angry]

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd


Otišla obrana na Proficiju na 40,33. Najbolja kupnja je sada na 31,06 !! Ako se cijena stvarno spusti na ovaj nivo odosmo mi iz EIG-a na cca 43 kn.
Dobro nas je ekipa iz Proficia izvozala..

ipak se trguje po tim cijenama i mislim da ispon neće iz razloga što je jeftinije kupiti EIG po 55 nego PRFC po 40,33. Ispada da cijenu na ovoj razini brane isti oni koji su je spuštali (ako je toga bilo ovdje) i to kupovinom PRFC-a na 40,33. Izlaze oni koji planiraju kupiti EIG do razina od 55 kn. Cijena će se uskoro stabilizirati oko omjera 1.4!

e baš i nisi drugar moj živote...



Kako su oba drustva smuckaj-prolij fondovi tj kasice prasice za muznju, po meni to izgleda ovako sa Q1 2008:
PRFC 3,912,908 dionica i kapital 378,507 mil => BV 96,73HRK
EIG 1536,613 dionice i kapital 241,355 mil => BV 157,07 HRK

Novi PRFC ima ukupno 6,064,166 dionica i ukupni kapital 619,862 mil => BV 102,217 kuna

Dakle, ako si prije imao dionicu sa BV 157 kuna a sad imas BV 102 kune… zahebali su nas za cca 10tak kuna po dionici jer 102 x 1,4 nikako nije 157 kuna koliko je vrijedila dionica do sada!!!
PS predmnijevam da ce novi Proficio imati stare dionice + 1,4 x dionica EIGa [angry]


nece biti toliko dionica proficia jer eig drzi odredjeni broj dionica proficia koje ce se vjerojatno ponistiti ili idu u trezor, takodjer vjerojatno i proficio vec ima nesto svojih dionica..
[/quote]

Ako je ovo gore tocno a svi su izgledi da jest, onda smo mi (ponovo) pokradeni kao dionicari EIGa.
Dakle… prvo EIG preuzima/pripaja famozne Tendo Usluge d.o.o. koje su godinama sisale i dobit i kapital prikazujuc gubitke u bilanci.
Nakon toga, Proficio se spaja sa EIGom.
Gore je vidljivo da bi split u omjeru 1,4 dao 102HRK nove BV novog Proficija. Po zadnjoj bilanci BV EIGa je 157HRK. Podijeljeno sa 1,4 daje 112HRK koliko bi trebala iznositi novi BV da mi NE BI BILI POKRADENI.
„Na temelju nezavisnih pravnih i financijskih analiza“ su nas pokrali ca 10tak kuna po dionici. Na temelju digitrona sam izracunao da bi split trebao biti 1,62 da bi sve bilo fer.
Ili bi to moglo znaciti da je Tendo, nakon visegodisnjeg sisanja EIGa, na kraju „pripojio“ milijunski gubitak cca 15tak milijuna kuna prije konacnog pripajanja Proficiju!!!!!
Eeeee Davide Davide, koji si ti „financijski genijalac“!
Pazi da sljedeca ponuda za preuzimanje slucajno ne bude ispod BV novog Proficija. Jer ako Zefo ili neki branitelj popizdi…
To ce te doc nekih 100tinjak mil kuna. Sića. Pa oderao si nas za barem 200mil posljednjih par godina. NAKON sto si cashirao 1/3 Arenaturista za 2mil EURa.

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd

Gledajući današnji promet proficia i to po cijeni od 40,33 nešto stvarno smrdi. duplo veći promet nego s eigom nevjerovatno. Ili pukovnik ili pokojnik!!!!

Dobar, Loš, Zao


Gledajući današnji promet proficia i to po cijeni od 40,33 nešto stvarno smrdi. duplo veći promet nego s eigom nevjerovatno. Ili pukovnik ili pokojnik!!!!

pitanje je jedino tko prodaje EIG po 50kn!

e baš i nisi drugar moj živote...



Gledajući današnji promet proficia i to po cijeni od 40,33 nešto stvarno smrdi. duplo veći promet nego s eigom nevjerovatno. Ili pukovnik ili pokojnik!!!!

pitanje je jedino tko prodaje EIG po 50kn!
[/quote]

Ne znam tko prodaje ali sam siguran da kupuje AIM iza nekog skrbnickog i to lovom isisanom iz EIGa. Kao i na Proficiju. Ja vise nemam sta izgubit. Cekat cu … mislim da se i kasnije moze dobiti min 50HRK po dionici. Nakon sto se ovi lopovi "konsolidiraju" bit ce tu svega: IPOa , dokapitalizacija itd.

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd

Ajde skinite se sa prodaje… bit ce (tj. mora bit objavljena) nova ponuda za preuzimanje novog Proficija.

IZNIMKE OD OBVEZE OBJAVLJIVANJA PONUDE
ZA PREUZIMANJE

Članak 14.

5. stekne dionice ciljnog društva u postupku pripajanja trgovačkih društava, ali isključivo onda kada samo jedno od trgovačkih društava koja sudjeluju u postupku pripajanja ima dionice ciljnog društva,

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd

Pocela su spajanja……….

(737)
Na temelju čl. 517. st. 1. Zakona o trgovačkim društvima (NN 113/93, 34/99, 118/03, 107/07) trgovačko društvo EIG, dioničko dru­štvo za usluge iz Zagreba, Ilica 1a (prije Gajeva 2/a)

OBJAVLJUJE
da je u Sudski registar Trgovačkog suda u Za­grebu 2. srpnja 2008. godine predan Ugovor o pripajanju zaključen 30. lipnja 2008. godine između društava Tendo usluge, d.o.o. za usluge iz Zagreba, Ilica 1a (prije Gajeva 2a/4) (dalje: Pripojeno društvo ili Tendo usluge d.o.o.) i EIG, dioničko društvo za usluge iz Zagreba, Ilica 1a (prije Gajeva 2/a) (dalje: Društvo preuzimatelj ili EIG d.d.) u formi javnobilježničke isprave, kojim se društvo Tendo usluge d.o.o. pripaja društvu EIG d.d.
Neovisno o odredbama čl. 531. Zakona o trgovačkim društvima, Uprava društva EIG d.d. sazvat će Glavnu skupštinu Društva koja treba odlučiti o odobrenju Ugovora o pripajanju od 30. lipnja 2008., a u svrhu zaštite interesa dioničara društva EIG d.d. Sukladno čl. 517. st. 1. Zakona o trgovačkim društvima upozoravaju se dioničari da će im se u poslovnim prostorijama društva EIG d.d. u Zagrebu, Ilica 1a, od sazivanja Glavne skupštine društva EIG d.d. koja treba odlučiti o odobrenju Ugovora o pripajanju, staviti na uvid Ugovor o pripajanju od 30. lipnja 2008., godišnja financijska izvješća i izvješća o stanju društava koja sudjeluju u pripajanju za posljednje tri poslovne godine kao i ostala izviješća iz čl. 517. st. 2. Zakona o trgovačkim društvima.

EIG d.d. Zagreb

(738)
Na temelju čl. 517. st. 1. Zakona o trgovačkim društvima (NN 113/93, 34/99, 118/03, 107/07) trgovačko društvo PROFICIO, dioničko društvo za usluge iz Zagreba, Ilica 1a (prije Gajeva 2/a)

OBJAVLJUJE
da je u Sudski registar Trgovačkog suda u Zagrebu 2. srpnja 2008. predan Ugovor o pripajanju zaključen 30. lipnja 2008. između društava AIM, društvo s ograničenom odgovornošću za usluge iz Zagreba, Ilica 1a (prije Gajeva 2/a) (dalje: Pripojeno društvo ili AIM d.o.o.) i Proficio, dioničko društvo za usluge iz Zagreba, Ilica 1a (prije Gajeva 2/a) (dalje: Društvo preuzimatelj ili Proficio d.d.) u formi javnobilježničke isprave, kojim se društvo AIM d.o.o. pripaja društvu Proficio d.d.
Sukladno čl. 517. st. 1. Zakona o trgovačkim društvima upozoravaju se dioničari da će im se u poslovnim prostorijama društva Proficio d.d. u Zagrebu, Ilica 1a od sazivanja Glavne skupštine društva Proficio d.d. koja treba odlučiti o odobrenju Ugovora o pripajanju, staviti na uvid Ugovor o pripajanju od 30. lipnja 2008. godine, godišnja financijska izvješća i izvješća o stanju društava koja sudjeluju u pripajanju za posljednje tri poslovne godine kao i ostala izvješća iz čl. 517. st. 2. Zakona o trgovačkim društvima.

PROFICIO d.d. Zagreb

Pozdrav

svi smo mi Crobex



Gledajući današnji promet proficia i to po cijeni od 40,33 nešto stvarno smrdi. duplo veći promet nego s eigom nevjerovatno. Ili pukovnik ili pokojnik!!!!

pitanje je jedino tko prodaje EIG po 50kn!
[/quote]
Kupovao sam i po 130 i divio sam se svojoj "pameti". Sada kada sam naučio lekciju o "potopu", i osvjedočio se dokle može sezati ljudski strah, a isto tako i ljudska pohlepa, mislim da je trenutna cijena sasvim dobra za ulazak. Uspio sam si spustiti prosjek ulaska na 98 kn, a cilj mi je 80. Osobno mi odgovara trenutno stanje konfuzije i neizvjesnosti i iz razloga što sam kao mlad "lovio najveće somove baš u zamućenoj vodi". I dalje mislim da bi ovdje moglo biti čak i neke "dividendice", jer vjerujte mi da bi to odgovaralo svim sudionicima ove, za nas male, iznenadne"simbioze" – raka samca i spužve! Ugodan šoping želi vam Vaš brat po "dionici"!

Baš pratim nešto promete kod EIGa…svakodnevno i skoro pa u pravilu su okrugli nalozi.
Interesira me, prati li netko ko to kupuje odnosno prodaje. Možda netko iz top10?
Čak i kad usporedim promet prema Proficiju – tu je negdje (kuna gori-doli).
Jedino što me buni je to, da i jedan i drugi promet idu po Bidu….
Ima li netko suvislo objašnjenje.

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

New Report

Close