EIG (EIG d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska EIG (EIG d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

jel citao tko taj intervju sa gavinom susmanom?

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Gdje se nalazi intervju sa njim?


Evo mazohisti malo novosti za vas. [smiley]

"Tvrtka Adriatic Media d.o.o., vlasnik internet portala http://www.net.hr, dobila je u petak novog strateškog suvlasnika. Novi vlasnik 75-postotnog udjela je Centrum Holdings, tvrtka kćer golemog američkog privatnog dioničkog investicijskog fonda Warburg Pincus.
Centrum Holdings, jedna od najvećih tvrtki za online medije u središnjoj Europi s ovim ulaganjem ima više od 6,5 milijuna pojedinačnih posjetitelja te 2 milijarde pregleda stranica mjesečno.

Nakon ove transakcije preostalih 25 posto udjela u tvrtki Adriatic Media ostat će u vlasništvu tvrtke Proficio d.d..
Ekskluzivni intervju s Gavinom Sussmanom iz tvrtke Proficio d.d. možete pročitati u utorak u Večernjem listu. "

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


jel citao tko taj intervju sa gavinom susmanom?

Ja pročito i zaboravio. Znači ništa spektakularno.

who dares, wins

Neće vam više biti EIG-a. Spaja se sa Proficijom, stvarno svašta. Jedina dobra stvar je to što ćeta za svaku dionicu EIG-a ipak dobiti 1,4 dionicu Proficija što je prema trenutnim trž. cijenama ipak dobra zamjena. Ali ipak, mislim, nije u redu.

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/1129-08-EIG_reorganizacija.pdf

i sada svi se sjetite (tko je tada bio) onih vremena kada je izvještaj bio pripremljen upravo sa jednom namjerom – da dotadašnji veliki skrbnički račun izađe van (očito sa nekom provizijom prema Proficiu) a umjesto njega ulet u EIG je bio velikim dijelom malih i naivnih ‘ulagača’ potpomognut možda čak i samim Proficiom (onaj drugi skrbnički račun ili netko njegov)…

u svakom slučaju maestralna igra za nas male…

nema mi druge nego se zae..ti

Zanimljivo, nema baš nikakvih promjena na kupnji i prodaji, niti EIG-a, niti Proficija


i sada svi se sjetite (tko je tada bio) onih vremena kada je izvještaj bio pripremljen upravo sa jednom namjerom – da dotadašnji veliki skrbnički račun izađe van (očito sa nekom provizijom prema Proficiu) a umjesto njega ulet u EIG je bio velikim dijelom malih i naivnih ‘ulagača’ potpomognut možda čak i samim Proficiom (onaj drugi skrbnički račun ili netko njegov)…

u svakom slučaju maestralna igra za nas male…

U redu, mene zanima tvoje mišljenje daljnjeg kretanja cijene jerbo je ovo najniža razina povijesno gledano.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

kao dioničar EIG-a mogu samo vidjeti jedno:

EIG neće više imati nikakvu cijenu i prisilno postajem dioničar PRFC-a.

Kod EIG-a je postojala kakva takva šansa da će se ‘urazumiti’ i početi poslovati na pravi način (uvidjeti da mogu postati brand, uzeti velik dio kolača na rastućem tržištu alternativnih izvora energenata itd) a to sa Proficijom sigurno ne mogu očekivati…

Ne znam što da očekujem dalje sada sa cijenom Proficija… Ti?

nema mi druge nego se zae..ti


kao dioničar EIG-a mogu samo vidjeti jedno:

EIG neće više imati nikakvu cijenu i prisilno postajem dioničar PRFC-a.

Kod EIG-a je postojala kakva takva šansa da će se ‘urazumiti’ i početi poslovati na pravi način (uvidjeti da mogu postati brand, uzeti velik dio kolača na rastućem tržištu alternativnih izvora energenata itd) a to sa Proficijom sigurno ne mogu očekivati…

Ne znam što da očekujem dalje sada sa cijenom Proficija… Ti?

prijatelju jel ga mi to izgleda ispušismo teško zarađene pare. Makar, neki kapital u EIG-u postoji i pitanje je da li i koliko može dići vrijednost PROFICIA.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Ništa ne očekujem, ali ako je tako što ti kažeš još jednom se potvrđuje teza kako je tržište kapitala jedna obična prijevara, no, to ne znači da ne treba ulagati, samo treba znati ulagati i naravno imati puno sreće. I ovdje je korištena euforija kako bi se netko iskrcao. No, da ne ispadne kako su samo dioničari Eig-a imali gubitke, imali su ih i drugi. Pogledajte JDOS npr., pa LRH, cijena je isto poprilično pala, ali i većina drugih dionica u HR.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


prijatelju jel ga mi to izgleda ispušismo teško zarađene pare. Makar, neki kapital u EIG-u postoji i pitanje je da li i koliko može dići vrijednost PROFICIA.

jesmo mika jesmo… tako miriši. tako izgleda i jeste tako…

nema mi druge nego se zae..ti

Tek sam sada pročitao dopis s ZSE.

Mišljenja sam da je cijena "namjerno" spuštana svih ovih mjeseci upravo zbog ovog pripajanja iako se moglo to i drugačije napraviti, ali briga njih za dioničare.

Proficio je to lagano radio s količinom koja je velika.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

nemojte na to gledat tak katastrofično..ipak će se proficio sada sastojat od dva, tri društva…i bavit će se sa više djelatnosti…nekretnine, nove energije…a sva imovina i potencijal eiga neće biti izgubljeni..mislim da će se kad tad vrijednost proficia povisiti..

... otišli su bikovi uzalud ...

Moje mišljenje je da ovo možda i nije tako loše,no da na burzi ima prevara bogami ima npr.nexe to je prava katastrofa ja mislim da potencijal eiga neće nestati ovim pripajanjem a strategija poslovanja proficia je da dobro uhoda poslove i onda ih skupo proda što bi u budućnosti moglo donjeti finu zaradu,pogledajte npr.lcds ovih dana no bit će neizvjesno ja ostajem vjeran ovoj mutnoj priči.

New Report

Close