EIG (EIG d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska EIG (EIG d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kako vam nije jasno da će ova dionica rasti tek onda kad facama to bude u interesu.
EIG je klasična sačekuša. Ako nemaš debele živce, bolje prodaj …
[smiley8][smiley8]

[color=blue][b][i]'...my precious...!!!!'[/i][/b][/color]

EIG toliko puta jeftin za dokupit da čovek dekintira.[smiley2][smiley2][smiley2]


EIG toliko puta jeftin za dokupit da čovek dekintira.[smiley2][smiley2][smiley2]

Bravo Dule, zbog EIG-a više ni na kavu nejdem.

I ja sam do grla u EIG-u. Nadam se da ćemo svi kroz neko kraće vrijeme ovdje pisati hvalospjeve o dionici.

EIG-a sam skupio više nego sam zapravo htio..ulazio sam na 135 i 150 pa sam sad kupovao na ovim razinama da smanjim nabavnu..još sam u malom minusu..
Vjerujem da će se čekanje i povjerenje u ovu dionicu isplatiti!

Nikad više 2007-08 na ZSE:(


1. PROFICIO D.D. 1.121.848 73,01 Osnovni račun
2. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 54.625 3,55 Skrb. račun
3. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 42.724 2,78 Skrb. račun
4. PODRAVSKA BANKA D.D. 13.623 0,89 Skrb. račun
5. VOLKO D.O.O. 6.747 0,44 Osnovni račun
6. TVORNICA STOČNE HRANE D.D. 6.487 0,42 Osnovni račun
7. ROJC BORUT 5.767 0,38 Osnovni račun
8. HPB D.D. 5.471 0,36 Skrb. račun
9. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 4.812 0,31 Osnovni račun
10. PBZ D.D./NOVA LJUBLJANSKA BANKA 4.534 0,30 Skrb. račun
Ukupno: 82,43

1. PROFICIO D.D. 1.121.848 73,01 Osnovni račun
2. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 54.200 3,53 Skrb. račun
3. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 42.724 2,78 Skrb. račun
4. PODRAVSKA BANKA D.D. 13.623 0,89 Skrb. račun
▲5. TVORNICA STOČNE HRANE D.D. 6.987 0,45 Osnovni račun +500
▼6. VOLKO D.O.O. 6.747 0,44 Osnovni račun

7. ROJC BORUT 5.767 0,38 Osnovni račun
8. HPB D.D. 5.471 0,36 Skrb. račun
9. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 4.812 0,31 Osnovni račun
10. PBZ D.D./NOVA LJUBLJANSKA BANKA 4.534 0,30 Skrb. račun
Ukupno: 82,44

Rast dionice EIG-a mora se izgraditi na prometu višem od 0,5 mil. , inače će se ovakve stvari ponavljati.
Dovoljan je promet od 50-60 tisuća kn da je sruši za 4,5%, zato jer nema nikoga jačeg da odmah počisti niske naloge na prodaji. Dok se uvdje ne ušulja neki jači fond (mačak), koji je iskreno zainteresiran da brani dionicu i lagano je diže, kolo će voditi miševi.
EIG bih usporedio sa TNSA, iako je ovo daleko jeftinija dionica od TNSA, događa se identična situacija.
Čim dionica dosegne određenu razinu, kod EIG-a je to 135-140, krene rasprodaja i opet dole, a kod TNSA je 8200 ,gdje počinje iskrcavanje. Nisu to neka velika iskrcavanja, ali dovoljna da kod ulagatelja stvore paniku i želju da što prije izađu. Nisam pobornik brze prodaje i potom kupnje na nižim razinama, ali na ove dvije dionice već sam uspio više puta zaraditi i do 10%. Nije popularno, jer dionice zaista vrijede i nikada nisam bez njih, ali takav je trend trgovanja trenutno. Ako ne dođe jača ekipa, protiv koje se neće moći ovako igrati, ovo će i dalje biti igra mačke i miša. Sve u svemu zanimljiva igra koja traži dobru prosudbu i živce.
Fundamenti i usporedbe ovdje ne znače ama baš ništa, jer svima nam je jasno da su obije debelo potcijenjene, a i prilikom kupovine i prodaje ovdje na to nitko više ne obraća pažnju. Postalo je ko u tramvaju uđi – izađi.
U budućnosti želim svim dioničarima da dođu na svoje, zarada nije upitna, jer dionice vrijede. Upitno je samo vrijeme kada će se to desiti?[smiley2]

Svi vjeruju u građevinare (jer se oko nas stalno nešto gradi), vjeruju u brodare (jer mogu svaki dan pogledati BDI indeks), ali ne vjeruju u obnovljive izvore energije jer ih kod nas baš i nema. Kod nas nema vjetrenjača i sličnih stvari. Ali ih zato na primjer u Austriji i Mađarskoj (i u Nizozemskoj) ima svakim danom sve više.

MY frend..[smiley2][smiley2]

eto,sve si rekao….to je i moj odgovor na prethodne postove…previše se čeka na mjestu,premalo se raste u prevelikim skokovima i onda nema podrške na razinama….jednostavno..kad skontaš valove ,lijepo je ploviti..ali za sjediti u njoj i čekati sutra,treba imati deeebele živce.Previše sam propustio prilika,lova je bila vezana u njoj a sve ostalo raste….Kupovati ću je opet,ali, bome i prodavati…[smiley2]

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Dionica koja se najduže vrti oko iste cijene i drži novac blokiran.

neka nje gdje je.. ako ostane tu ovaj skrnicki pobin ce se jos zadebljati malo[smiley2]

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


neka nje gdje je.. ako ostane tu ovaj skrnicki pobin ce se jos zadebljati malo[smiley2]

Kakav Poba skrbnički, šta to nisu uglavnom pare od Logožara?

super24:

neka nje gdje je.. ako ostane tu ovaj skrnicki pobin ce se jos zadebljati malo[smiley2] ”

Kakav Poba skrbnički, šta to nisu uglavnom pare od Logožara?

Ne, to su lombardni velika većina

Što koči EIG?

Uopće ne sumnjam ubudućnost EIGA, sa čisto ekonomskog stanovišta. Ulažu u dobre grane, poput ekološke proizvodnje energije i turizma. Naročito mi se sviđa energetski sektor i pozicija EIG-a u njemu.

Dionica se prodaje znatno ispod BV-a. Očigledno, ovu dionicu koči loš image u očima našeg tržišta. Što mislite da su glavni razlozi tome?

Ja bih počeo s ovima:
1) 73% dionica u rukama jednog vlasnika – Proficio
2) Mali free float, samo 10%
3) Pomanjkanje transparentnosti poslovanja

Molim cijenjene forumaše da dodaju ostale razloge i komentiraju navedene.

Najviše ovo pod 3

New Report

Close