DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ovdje upišite svoj komentar…

Evo hoću. Mene iznad očaja drži ovo što se dogodilo čak dvaput prošli tjedan, a to je visoka količina prometa, prvo u utorak (15.407, 5. najveća ikad) i tada u četvrtak (15.707, 4. najveća ikad). Oba dana smo i rasli. Ja ne znam kako to interpretirati negativno, siguran sam da netko već hoće.

U utorak smo dotakli najnižu intraday cijenu od 226 kuna još od 20.10.2004, što je očito bilo prenisko i za pesimiste.

Teško je gledati povijesne podatke, jer se vide neke stvarno zapreštujuće stvari. Cijena dionice se prepolovila s s 1000 na 500 u nekih 100 dana trgovanja. Zatim se prepolovila na 250 u samo 14!

DLKV je otvorio ovu godinu na 1669 kuna, petak završio na 250, gubitak od 86,8%.

Količina prometa u ovom mjesecu je već veća od one u 1., 3., 6. i 8. mjesecu, a ako se ovako nastavi bit će uvjerljivo najveća ove godine. Obujam prometa je dosta slab jer je dionica puno pala u cijeni.

"Nature is always too strong for principle" - David Hume


Teško je gledati povijesne podatke, jer se vide neke stvarno zapreštujuće stvari. Cijena dionice se prepolovila s s 1000 na 500 u nekih 100 dana trgovanja. Zatim se prepolovila na 250 u samo 14!

Ovaj drugi pad od 50% uzrokovan je naglim izlascima nekih stranih fondova iz strukutre. Također je uzrokovan naglom promjenom percepcije za građevinski sektor, uzrokovan totalnim i uzastopnim i nemilosrdnim crnilom u medijima po pitanju kapitalnih projekata i "kraja" građevinske konjukture. Da li je zaista "kraj" te konjukture ili ne, uopće nije bitno. Bitno je to da je puno ekipe kategorički odlučilo da su građevinari nešto što se ne želi imati u portfelju. Ne pričam ovo na pamet. Komuniciram i družim se s malim ulagačima poput sebe. Dosta njih uopće ne čita ovaj forum nit sudjeluje u raspravama. Ima ih dosta koji su pobjegli iz građevinara i kupuju neke druge dionice i sektore i uopće im nije žao što su izašli s gubitkom jer su izgubili "vjeru" u građevinsku priču. Da li su to pametni ulagači i da li su donijeli dobru odluku uopće nije bitno. Ono što je bitno je da se to događa. Činjenica je da se građevinska balončina ispuhala. Kako je rasla na vlastitoj popularnosti u vrijeme bulla tako je krahirala na vlastitoj nepopularnosti u vrijeme panike. Sličan je scenarij i kod brodara, samo oni imaju asa u rukavu za brzi oporavak. A to su vozarine. Onog trena kad krenu vozarine za suhe promijenit će se percepcija i znamo svi što će se dogodit sa ATPL, iato tako znamo da će to povuć i ostale brodare. Kojeg asa imaju građevinari? To je ono što mene muči…

I'LL BE BACK

governor

to sve stoji što si rekao ,ali Dalekovod dd nije tipičan građevinac i ne treba ga trpati u isti koš sa ostalim sektorskim kolegama.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


governor

to sve stoji što si rekao ,ali Dalekovod dd nije tipičan građevinac i ne treba ga trpati u isti koš sa ostalim sektorskim kolegama.

slažem se. vuče na energetiku, sve 5. hoće li mu to pomoći u percepciji, vidjet ćemo.

I'LL BE BACK

..pa za sad diskont je ogroman, uz takav diskont omjer rizika i potencijalnog prinosa na dugi rok ide na ruku ulagačima.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


..pa za sad diskont je ogroman, uz takav diskont omjer rizika i potencijalnog prinosa na dugi rok ide na ruku ulagačima.

ide.

I'LL BE BACK



Ovdje upišite svoj komentar…

Evo hoću. Mene iznad očaja drži ovo što se dogodilo čak dvaput prošli tjedan, a to je visoka količina prometa, prvo u utorak (15.407, 5. najveća ikad) i tada u četvrtak (15.707, 4. najveća ikad). Oba dana smo i rasli. Ja ne znam kako to interpretirati negativno, siguran sam da netko već hoće.U utorak smo dotakli najnižu intraday cijenu od 226 kuna još od 20.10.2004, što je očito bilo prenisko i za pesimiste.

Teško je gledati povijesne podatke, jer se vide neke stvarno zapreštujuće stvari. Cijena dionice se prepolovila s s 1000 na 500 u nekih 100 dana trgovanja. Zatim se prepolovila na 250 u samo 14!

DLKV je otvorio ovu godinu na 1669 kuna, petak završio na 250, gubitak od 86,8%.

Količina prometa u ovom mjesecu je već veća od one u 1., 3., 6. i 8. mjesecu, a ako se ovako nastavi bit će uvjerljivo najveća ove godine. Obujam prometa je dosta slab jer je dionica puno pala u cijeni.
[/quote]

Evo ja ću.
Zadnjih par puta kad smo imali izrazito velike promete, slijedio je opaki pad nakon tjedan dana.
Mislim da će tako biti i ovaj put.
Radnici su kupovali po 100 kuna.
Samo je pitanje dana kad će oni početi prodavati.
Prekjučer sam pričao sa frendom koji radi u Dalekovodu i ima 400 komada.
On je čekao da dođe na 2000 pa da proda.
Iako je prilično sabran, mislim da kad cijena dođe na 200 da će prodati.
Jebga,100% zarade nije malo

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

znači da se postavim ispod 200,00 kn? [huh]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


Evo ja ću.
Zadnjih par puta kad smo imali izrazito velike promete, slijedio je opaki pad nakon tjedan dana.
Mislim da će tako biti i ovaj put.
Radnici su kupovali po 100 kuna.
Samo je pitanje dana kad će oni početi prodavati.
Prekjučer sam pričao sa frendom koji radi u Dalekovodu i ima 400 komada.
On je čekao da dođe na 2000 pa da proda.
Iako je prilično sabran, mislim da kad cijena dođe na 200 da će prodati.
Jebga,100% zarade nije malo

Ček.. ček malo. Kažeš da je on rekao da će prodati po 2000, al ti ipak misliš da će prodati po 200?
Ne sumnjam da ti znaš bolje što će čovjek napraviti sa svojom imovinom… [rolleyes]

I'LL BE BACK


Evo ja ću.
Zadnjih par puta kad smo imali izrazito velike promete, slijedio je opaki pad nakon tjedan dana.
Mislim da će tako biti i ovaj put.
Radnici su kupovali po 100 kuna.
Samo je pitanje dana kad će oni početi prodavati.
Prekjučer sam pričao sa frendom koji radi u Dalekovodu i ima 400 komada.
On je čekao da dođe na 2000 pa da proda.
Iako je prilično sabran, mislim da kad cijena dođe na 200 da će prodati.
Jebga,100% zarade nije malo

[/quote]

čudna su to razmišljanja..ako misli prodati,što ne proda sad kad je 250 pa ima 150% zarade ?

Ima ljudi koji od svog bogatstva nemaju ništa osim straha da će ga izgubiti.


čudna su to razmišljanja..ako misli prodati,što ne proda sad kad je 250 pa ima 150% zarade ?

to je valjda ovaj Hanfin stop loss. Ali u ovom slučaju lossa nema pa je stop profit loss [lol]

I'LL BE BACK



čudna su to razmišljanja..ako misli prodati,što ne proda sad kad je 250 pa ima 150% zarade ?

to je valjda ovaj Hanfin stop loss. Ali u ovom slučaju lossa nema pa je stop profit loss [lol]
[/quote]

Nije, kolege.
To vam je čista psihologija.
Nije još dovoljno palo da bi prodali.
To vam obično završi onim danom koji se naziva kapitulacija.
Ili po naški "daj što daš" dan.
Mi to još uvijek nismo imali u pravom smislu te riječi

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

New Report

Close