DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mislim da je situacija takva da je izgleda zec u grmu kod kolege ¨save¨ .
I to dobra zečina .
[thumbsup]


Mislim da je situacija takva da je izgleda zec u grmu kod kolege ¨save¨ .
I to dobra zečina .
[thumbsup]

A ja mislim kolega da vi i Sava navlačite ljude svakodnevno. Moguće je da je TTT pokazao neki interes da Dioki, no primarno oni nisu proizvodjaci polimera, nego trgovci, kako plastičnim materijalima, tako i drugim vrstama commoditija. TTT vam je zapravo jedna manja svastara, koja je nastala spajanjem i kupovinom više preduzeća. Jedno od njih je bio i KFD Wedag Humboldt kojeg blago rečeno rasturiše i upropastiše, rasprodaše delove i otuda njima taj keš na akauntu. Ja mislim da su oni tu da se kupi vreme, ili ako i udju u kakav odnos s Diokijem, verovatno će se raditi o nekom spekulativnom dealu, a ne kvalitetnom strateškom partneru. Obzirom da su isti izlistani na Nasdaqu, zanimljivo je kako tamo, preko bare nije objavljena nikaka vest o bilo kakvom dilu… dok se to ne dogodi, ja ću ostat veoma skeptičan na celu ovu igranku. Prijatno.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

http://www.zse.hr/default.aspx?id=37544

tako je dok dočekate objavu na NYSE , e točno tada će biti najbolja cijena za kupnju , imam neki osjećaj…

It was a thrill to play against Drazen. Every time we competed, he competed with an aggressive attitude - Michael Jordan

Dioki d.d. – odgovor na upit Zagrebačke burze

3.10.2011 14:19:22

Društvo DIOKI d.d. dostavilo je slijedeći odgovor na upit Zagrebačke burze:

"Nastavno na Vaš današnji upit, a slijedom članka pod naslovom “Ježić ima strateškog partnera, ali to nije Čermak”, objavljenog u današnjem izdanju Poslovnog dnevnika, šaljemo Vam sljedeće očitovanje:
Društvo Dioki d.d. potvrđuje da je od strane kompanije Terra Nova Royalty Corporation zaprimilo indikativno pismo namjere (“Term Sheet”), kojim je iskazan ozbiljan interes za dugoročnom suradnjom s Dioki Grupom. Predmetno pismo namjere je indikativno i neobvezujuće, te sadrži pobrojane uvjete i elemente, koji se trebaju ispuniti prije konačne potvrde interesa i potpisa ugovora o poslovnoj suradnji između dviju kompanija. Kao dio navedenih uvjeta, o iskazanom interesu obaviješteni su ključni vjerovnici Društva, u dogovoru s kojima će se pristupiti daljnjoj razradi modaliteta realizacije ovog posla. Obzirom da sklapanje ugovora o poslovnoj suradnji s ovim potencijalnim strateškim partnerom ovisi o nizu elemenata i međusobnih dogovora, čije usuglašavanje tek predstoji, u ovom trenutku nismo u mogućnosti javno objaviti detaljnije informacije. Čim za to budu stvoreni realni uvjeti, a sukladno zakonskim obvezama i dobroj poslovnoj praksi, investicijska javnost će biti informirana o svim materijalnim činjenicama od važnosti za daljnje poslovanje Društva."

Mogao bi Dioki uskoro na NYSE!



Mislim da je situacija takva da je izgleda zec u grmu kod kolege ¨save¨ .
I to dobra zečina .
[thumbsup]

A ja mislim kolega da vi i Sava navlačite ljude svakodnevno. Moguće je da je TTT pokazao neki interes da Dioki, no primarno oni nisu proizvodjaci polimera, nego trgovci, kako plastičnim materijalima, tako i drugim vrstama commoditija. TTT vam je zapravo jedna manja svastara, koja je nastala spajanjem i kupovinom više preduzeća. Jedno od njih je bio i KFD Wedag Humboldt kojeg blago rečeno rasturiše i upropastiše, rasprodaše delove i otuda njima taj keš na akauntu. Ja mislim da su oni tu da se kupi vreme, ili ako i udju u kakav odnos s Diokijem, verovatno će se raditi o nekom spekulativnom dealu, a ne kvalitetnom strateškom partneru. Obzirom da su isti izlistani na Nasdaqu, zanimljivo je kako tamo, preko bare nije objavljena nikaka vest o bilo kakvom dilu… dok se to ne dogodi, ja ću ostat veoma skeptičan na celu ovu igranku. Prijatno.

[/quote]
Slažem se s mnogo toga što si naveo jedino se ne slažem da ako jaki zaradi da ne ostane mrvica i za nas male . Znam da su oni veliki proždrljivi zec ali ja sam mali i lako me zasititi .
Kolega u ovakvim situacijama kakvo je stanje na tržištima kapitala ja ne biram već uzimam gdje se ukaže prilika .
Možda je ovo greška ali ona stara je jedina ispravna :¨Tko ne riskira ne profitira¨.


Dioki d.d. – odgovor na upit Zagrebačke burze

3.10.2011 14:19:22

Društvo DIOKI d.d. dostavilo je slijedeći odgovor na upit Zagrebačke burze:

"Nastavno na Vaš današnji upit, a slijedom članka pod naslovom “Ježić ima strateškog partnera, ali to nije Čermak”, objavljenog u današnjem izdanju Poslovnog dnevnika, šaljemo Vam sljedeće očitovanje:
Društvo Dioki d.d. potvrđuje da je od strane kompanije Terra Nova Royalty Corporation zaprimilo indikativno pismo namjere (“Term Sheet”), kojim je iskazan ozbiljan interes za dugoročnom suradnjom s Dioki Grupom. Predmetno pismo namjere je indikativno i neobvezujuće, te sadrži pobrojane uvjete i elemente, koji se trebaju ispuniti prije konačne potvrde interesa i potpisa ugovora o poslovnoj suradnji između dviju kompanija. Kao dio navedenih uvjeta, o iskazanom interesu obaviješteni su ključni vjerovnici Društva, u dogovoru s kojima će se pristupiti daljnjoj razradi modaliteta realizacije ovog posla. Obzirom da sklapanje ugovora o poslovnoj suradnji s ovim potencijalnim strateškim partnerom ovisi o nizu elemenata i međusobnih dogovora, čije usuglašavanje tek predstoji, u ovom trenutku nismo u mogućnosti javno objaviti detaljnije informacije. Čim za to budu stvoreni realni uvjeti, a sukladno zakonskim obvezama i dobroj poslovnoj praksi, investicijska javnost će biti informirana o svim materijalnim činjenicama od važnosti za daljnje poslovanje Društva."

Da je to od velikog značaja za TTT odnosno MIL, oni bi obavestili i berzu u SAD-u, zasad je po meni to kupovina vremena bez ikakva uporišta za kvalitetan dil. Smith iz TTT-a je igrač koji će da odigra za sopstvene interese, to ne znači da će njegovi i Ježićevi interesi da se poklope sa vašima. Proučite dil TTT sa KHD Wedag Humboldtom. Ja i dalje tvrdim da Ježurka kupuje vreme, a vreme će pokazati jesam li bija u pravu ili nisam. Prijatno.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...


http://www.zse.hr/default.aspx?id=37544

Šta bi falilo da se dogovore pa onda s Diokijem na NYSE? [cool]



http://www.zse.hr/default.aspx?id=37544

Šta bi falilo da se dogovore pa onda s Diokijem na NYSE? [cool]
[/quote]

Neznam dali da se smijem ili da plačem na ovo….



http://www.zse.hr/default.aspx?id=37544

Šta bi falilo da se dogovore pa onda s Diokijem na NYSE? [cool]
[/quote]
…. i kako bi ulagači reagirali na neredovitu isplatu plaća, prijetnju stečajem, dugovanja za energente , veze s korumpiranim političarima, na pola dovršene investicije, diskontnu prodaju vlastite imovine, ulazak u biznis koja nemaju nikakve veze s osnovnim djelatnošću tvrtke….

DAJ PET !!!

Ma ovi (TTT) se meni cine kao neki zmukljeri a ne pouzdani partneri. Ako do toga dodje za par godina ce opet biti svega… moguce da se i to vrti oko LNG-a ili neceg treceg, ne vidim zasto bi se inace upustali u to…




http://www.zse.hr/default.aspx?id=37544

Šta bi falilo da se dogovore pa onda s Diokijem na NYSE? [cool]
[/quote]

Neznam dali da se smijem ili da plačem na ovo….

[/quote]

PISMO NAMJERE ( LOI ):

1. Letters of intent are used during the merger and acquisitions process to outlines a firm’s plan to buy/take over another company. For example, the letter of intent will disclose the specific terms of the transaction (whether it is a cash or stock deal).





http://www.zse.hr/default.aspx?id=37544

Šta bi falilo da se dogovore pa onda s Diokijem na NYSE? [cool]
[/quote]

Neznam dali da se smijem ili da plačem na ovo….

[/quote]

PISMO NAMJERE ( LOI ):

1. Letters of intent are used during the merger and acquisitions process to outlines a firm’s plan to buy/take over another company. For example, the letter of intent will disclose the specific terms of the transaction (whether it is a cash or stock deal).
[/quote]

…kojim je iskazan ozbiljan interes za dugoročnom suradnjom s Dioki Grupom. Predmetno pismo namjere je indikativno i neobvezujuće, te sadrži pobrojane uvjete i elemente, koji se trebaju ispuniti prije konačne potvrde interesa i potpisa ugovora o poslovnoj suradnji između dviju kompanija.

Ajde da sve i bude u redu koliko vremena treba da se sve to napravi, mjesec dva tri….?

A poznavajući naše igrače to neće biti sve u redu…


A poznavajući naše igrače to neće biti sve u redu…

Naše igrače…..koji je sada to termin….je ti to RJ?
Do jučer bljak a danas NAŠ IGRAČ!!!!
LOI je vrlo ozbiljan i sadrži neke OBVEZUJUĆE elemente ( non-disclosure agreements….)
Kompanija MIL je puna keša …..oko 900 milijuna dolara i ima interes za business s Diokijem.
A obzirom da si pratio priču od početka, počinje se s INVESTICIJAMA.
Za INVESTICIJE treba gadan keš i za to je najbolje da se prikupi na nekoj burzi, odavno sam spominjao Milano, ali evo NYSE je još bolje!

Naše je množina, kamo sreće kad bih ja znao tko su sve oni, tada bi mi sve bilo puno jasnije. Jedan je sigurno RJ, a tko su drugi? e odgovor na to pitanje je kao dobitak na lotu

New Report

Close