DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Ono što je iz aviona vidljivo – unatoč silnim gubitcima i dugovanjima, Ježić očigledno rukama i nogama želi ostati u firmi. Očigledno ima debelih razloga za to. S druge strane, stječe se dojam da ga druga strana više ne šljivi ni pet posto i da ga svakako želi izbaciti. Igraju li i oni neku igru za svoj račun? Uglavnom, firma iz koje su vukle gomile novca valjda već desetljećima još uvijek je svima jako zanimljiva…

Daj više ne trabunjajjjjj
Od kada se RJ pojavio uložilo se cca 200 milijuna eura u pogone.
I da nije enormnih cijena struje i plina u zadnje 2 godine pitao bih te o kakvim gubitcima to pričaš?

[/quote]

Da baba ima prangiju bila bi babo… to si hteo da kažeš? [lol]

Nema, nema gubitaka, Savo je u pravu… to samo tamo neki finansijaši i računovodje igraju sudoku sa izvestajima i upisuju neke bezvezne brojke.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

pratit ću šta će se ovdje zbivati ali mislim da gre na vrijednost od bvsp 5,86 kuna
to je moje mišljenje što ne mora biti tako;;)

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]


Ovo je samo još jedna igra kako bi se stekle bolje pozicije prije konačnog riješenja .
U Diokiju je sve relativno dobro osim većinskog vlasnika kojeg vladajuća garnitura želi razvlastiti .
Modul je provjeren ali treba vremena za realizaciju .
Međutim vremena nema puno jer izbori su za malo više od 2 mj.
U tom perijodu to se mora razriješiti i rijršit će se . [bye]

a da dalić ode u NY i zaduzi se za 2 milijarde kuna, vrati sve dioki-eve dugove bankama, a da drzava RH (napokon postane vecinski vlasnik) a onda da upravljanje povjeri studentima zagrebackog i rijeckog sveucilista (onako umjesto rektorovih nagrada, da daju mjesto u NO najboljim studentima geologije, kemije, strojarstva) itd…bajka zar ne…ali mislim da bi firma uzletila.

prije se kupovalo sa nalozima min 500kom s sada po 150kom, svaka cast [thumbsup]
i ocekivao sam da se cijena malo korigira prije nastavka rasta dosli smo do dornje crte (tehnicari razumiju) a sada za koji dan ce mo vidjeti proboj prema gore da se svi iznenade, moje misljenje
cekam malo plasljivce da spuste u strahu da bi poboljsao prosjek [proud]
sto bi moj dobar prijatelj rekao " je.. sirotinju oni ce uvjek biti sirotinja jel neznaju i nemaju mu.."

ne mari za male stvari i ostat ce male

Ne znam… sve dok je Filipović ovdje i misli prodavati, mislim da nekog značajnijeg rasta neće biti. Jedino ako se s nekim nešto ne dogovori. To je samo moje mišljenje…


Sava, stalno se vrtimo u krug… ajde da ja tebe onda pitam gdje je lova početnih godina njegove vladavine kada je imao smiješne cijene struje, vode, plina, etana i puno više etana nego danas, a nije se nigdje ulagalo vec se zavrsavalo sa gubitcima?

Pa majka mu stara zar je toliki problem pprelistati financijska izvješča i vidjeti koliki je odljev kapitala u investicije! Zašto se radiš bedast i isturaš gubitke?
Dioki nikada nije imao privileggij jeftine struje i plina – baš suprotno.
A zadnjih par godina to je deračina kako se Ina i HEP ponašaju.

fotije

Zalika između Petrohemije i Petrokemije je i u tom da ni Rusi nisu uspjeli spasiti Petrohemiju koja je u zadnje 3-4 godine natukla cc 250 milijuna eura gubitka.

cone

Neka Dalić riješava problem s Edisonom – problemćić od 140 milijuna eura!

@ Sava, whatever… ionako nema smisla…


prije se kupovalo sa nalozima min 500kom s sada po 150kom, svaka cast [thumbsup]
i ocekivao sam da se cijena malo korigira prije nastavka rasta dosli smo do dornje crte (tehnicari razumiju) a sada za koji dan ce mo vidjeti proboj prema gore da se svi iznenade, moje misljenje
cekam malo plasljivce da spuste u strahu da bi poboljsao prosjek [proud]
sto bi moj dobar prijatelj rekao " je.. sirotinju oni ce uvjek biti sirotinja jel neznaju i nemaju mu.."

bez obzira sto niste sirotinja, bilo bi pozeljno znati da se "jel neznaju" treba pisati " jer ne znaju". Jel je riječ kojom pitate a jer je riječ kojom objašnjavate.

Ovdje upišite svoj komentar… [cry]


@ Sava, whatever… ionako nema smisla…

Ma daj – zašto!
Uzmi i to izvješče u obzir ali evo – iz ovoga ispod nauči nešto o Ježićevoj poslovnoj filozofiji!
INVESTICIJE!

Crodux ne ulazi u petrokemijsku tvrtku
Čermak odustao od Diokija, u igri inozemni strateški partner

Autor: Bojana Mrvoš Pavić
Objavljeno: 30. rujna 2011. u 16:33

http://www.novilist.hr/Vijesti/Gospodarstvo/Cermak-odustao-od-Diokija-u-igri-inozemni-strateski-partner

Nemoj čitati površno – odvaži svaku riječ.
Vidjeti ćeš koliko sam bio blizu glede cijele priče – i ne samo ove zadnje s Čermakom.


Nemoj čitati površno – odvaži svaku riječ.
Vidjeti ćeš koliko sam bio blizu glede cijele priče – i ne samo ove zadnje s Čermakom.

Odvaži svaku riječ u ovom članku:
http://www.jutarnji.hr/pevec–imam-strateskog-partnera-koji-ce-uloziti-300-milijuna-eura/419158/



Robert Ježić: bahat , arogantan, beskrupulozan i nepredvidljiv, iskreno vjerujem da je konačno stjeran u kut. Kakva mu je bilanca kroz minulo razdoblje?

Ježić nije ništa od toga što si naveo – upravo suprotno.
Čovjek je i 4,5 mjeseca u pritvoru proveo – čist ko suza pa se potvrđuje da je to bilo s ciljem da se zagospodari s Diokijem.
Njegova bilanca je vidljiiva iz prospekata i objava – Imovina kompanije je u periodu 2004. – 2010. povećana za oko 800 milijuna kuna – dodaj otpise, amortizaciju,troškove pojačanog održavanja ….cca 600 milijuna kuna u tom periodu – to je oko 1,4 milijarde kuna!

Za toliko se i dug povećao – dakle Ježić i Uprava su pošteno održavali i upravljali kompanijom – nije njihova krivnja drastičan rast cijena plina i struje u HR koji je također bio ciljan da bi se naštetilo kompaniji. Jer u HR netko je u odnosu s Inom i Elektroprivredom povlašten a netko nije.
Suprotno Zakonu o obveznim odnosima dva vjerovnika – INA i HEP u zadnjih godinu dana BLOKIRAJU račune nanoseći dodatne štete – iako dok se pregovara Zakon zabranjuje poduzimanje takvih radnji.

Uostalom – sutra zatražite objavu Programa restrukturiranja – MINGORP je objavio 23.09. da je Ježić dostavio potpisanu izjavu da je to prihvatio – a Zakon o obveznim odnosima kaže da se taj trenutak mora prihvatiti kao trenutak potpisivanja Programa restrukturiranja kojim se mjenja vlasnička struktura, a potom i organizacijska i financijska. Ništa lakše – dopis na ZSE i HANFA-u i čekajmo da vidimo šta je Ježić prihvatio.

Koliko KRVI oko bezvrijednog Diokija!!!!!!

A samo zato što će se do konca godine pokrenuti i LNG projekt a time od lokacije Krk učiniti REMEK DJELO petrokemijskog businessa!!!
http://www.energy-community.org/pls/portal/docs/1118190.PDF
http://www.energy-community.org/pls/portal/docs/1118194.PDF
http://www.energy-community.org/pls/portal/docs/1118177.PDF
Poslije Bleda slijedi Brussels!
http://ec.europa.eu/energy/gas_electricity/events/doc/20110929_programme.pdf
Nakon Brusselsa slijedi Krakow!
http://prezydencja.ure.gov.pl/portal/PR2/28/107/Competitive_and_Integrated_Market_as_a_Guarantee_of_Energy_Security__Conference.html

Glede strukture duga – Dioki nije dužan državi za doprinose i poreze iako je takav dug u HR narastao na oko 20 milijardi kuna.
Dugoročni krediti HAAB su 90% direkto iz Klagenfurta – dakle to je su dugoročni krediti Austrije koja je vlasnik HAAB-a!
Niti ENI se nije javio da ima nekih problema s potraživanjima iako je najveći dobavljač sirovina!

Dva minorna i nebitna dobavljača – da je država normalno uređena – blokiraju poslovanje!
Dakle Vlada koja imao itekakve obveze po Ustavu da štiti HR Zakone – da štiti HR kao socijalnu i pravednu državu – potiče svoje kompanije da čine suprotno Ustavu i Zakonu.
I to ide toliko daleko da se ne dopušta ni isplata plaća radnicima, ni sklapanje već ugovorenih poslova.

Iako ja mislim, obzirom da se ne javljaju radnici, račun odblokiran i da je plaća sjela!

[/quote]

[cry] e moj savo kao da je tebi stalo do radnika i njihovih plaća ! narod bi za tu tvoju brigu rekao nešto kao " ne laje kuja zbog sela , nego zbog sebe " , a sa svim tim papirima na koje se pozivaš možeš lijepo obrisati guzicu ! papir je uvijek trpio pa zašto ne bi i sada. PONAVLJAM PAPIRI SU JEDNO A STVARNA SITUACIJA NA TERENU JE NEŠTO SASVIM DRUGO ! DA SMO MI DEMOKRATSKA I PRAVNA DRŽAVA FIGURE KAO ŠTO JE ROBERT JEŽIĆ NE BI SE TOLIKO SPOMINJALE , A MI BI ZNALI KO SU NJEGOVI NALOGODAVCI I ČIJE ON INTERESE ZAPRAVO ZASTUPA ! [bye]

Ježićevi mogući partneri imaju podružnicu u Beču, dilere koji se na netu hvale da trguju između ostalih i polimerima:
http://www.mfc-commodities.com/plastic/plastic_products.htm

PRODUCT RANGE
General purpose polystyrene (GPPS)
High density polyethylene (HDPE)
Linear low density polyethylene (LLDPE)
Low density polyethylene (LDPE)
Polyethylene terephthalate (PET)
Polypropylene (PP)
Polyvinyl chloride (PVC)
Polyether Polyols

http://www.seebiz.eu/robert-jezic-lagao-uskok-u-otkrivamo-tajnu-mol-ove-provizije-sanaderu/ar-14661/
… a vidi ove konstrukcije…

DAJ PET !!!

Dragi moj Ravenus,

Svu upravu,sve direktorčiće koji su se klanjali mafijašu R.Ježiću koji su štitili kriminal treba stići ruka pravde,pravda je spora,ali nadamo se da je dostižna!!!!

Prošao je i ovaj mjesec,a plaće nema,račun i dalje blokiran,,treba se zapitati šta u ovoj situaciji rade sindikati i u Zagrebu i Omišlju!

New Report

Close