DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kolega sava, već postajete smiješni svojim kemikalijama i muljanjima, a konstantno zatvarate oči pred očitim činjenicama i vjerojatnim rješenjima.

Dioki d.d. je samo jedan od dužnika ( kao matica ) ali je i čitava Grupa još veći dužnik ( vidi konsolidirano ).

U priču o restrukturiranju koja se veže za maticu društva Dioki d.d. je indirektno upletena Dioki Grupa zbog duga, a bez banaka koji su tu ipak glavni vjerovnici nema dogovora! Dakle restrukturiranje je uvjet kojeg i banke traže, a HEP i INA su samo manji vjerovnici koji su se prisilno htjeli naplatit od Diokija d.d.

Naravno obzirom da se pri procesu restrukturiranja ne gleda vlasnička struktura Dioki Grupe već vlasnička struktura matice Dioki d.d., tako se ni ne može direktno kroz proces restrukturiranja ući u vlasničku strukturu Grupe il njenih dijelova ( samo posredno putem ulaska u vlasničku strukturu matice ). A u vlasničkoj strukturi matice su najbitnija dva glavna dioničara: Dioki holding i Dioki d.d. s preko 83 posto dionica.

I više je nego očito da je vlasnik Dioki Holdinga sam Ježić ( i to vrlo vjerojatno stopostotni ), pa ni ne čudi da se pregovori i natezanja vode isključivo s njim.

To su dakle uvjeti, program restrukturiranja radi ukupnih dugova Grupe ( a na temelju pritiska Diokija d.d. od strane Hepa i Ine ), kroz ulazak prvenstveno banki i Hepa kao najvećih vjerovnika u vlasničku strukturu matice.

Bogamu šta tu nije jasno i šta je potrebno dodatno komplicirat?

Dioki Grupa nema dionice ( kao ni npr Agrokor ) i nitko ne govori da će se čitava Grupa dokapitalizirat, nit se ima šta ulazit u raspravu koliko vrijedi neki njen dio ni zašto toliko vrijedi, nije bitna ni revalorizacija ni zemljište ni bv diokija d.d. ni ništa, kad su dugovi opasno veliki i kao takvi dovoljan znak vjerovnicima il da se može pokrenut stečaj il da se vjerovnici mogu na ovakav način naplatit ulaskom u vlasničku strukturu društva matice.

Preustrojem bi po spominjanom dogovoru pripalo bankama/hepu 80 posto ( postali bi većinski vlasnici ), čermaku 10 posto a ježiću ( Holdingu ) bi ostalo manje od 10 posto. Ako ježić sad u Holdingu ima 76 posto udjela, to će past na vjerojatno 7,6 posto, a Dioki d.d. koji ima 7,6 posto udjela će vjerojatno spast na 0,76 posto. Ostalim malim dioničarima bi dakle ostao proporcionalni udjel ispod 2 posto. To bi ujedno značilo da se broj dionica povećava s 4 milijuna na 40 milijuna. Dakle izdalo bi se 36 milijuna novih na ime novih dioničara.

Ako će po onoj špekulativnoj računici iz medija 80 posto dionica mijenjat dug od 300 milijuna kuna, skupa s čermakovim dionicama tih 90 posto bi vrijedilo oko 338 milijuna kuna, dakle svaka nova dionica od ovih 36 milijuna bi imala vrijednost oko 9,4 kune.

A i ta vrijednost je još uvijek nešto precjenjena obzirom na trenutni book iz konsolidiranog. Pa mislim da i to dovoljno govori.


Slazem se u potpunosti s vama kolega Pera. I sam sam pre neki dan izneo slicnu racunicu na ovom topicu i to mi je jedino bilo logicno. Obzirom na dosad javno dostupne info, ja ne vidim drugi nacin da vukovi budu siti, a sve ovce na broju. Ako stvari ostanu ovake, kake sada izgledaju, verovatno cemo imat’ na delu snazno razvodnjavanje kapitala. Prijatno.

Kolega sava, već postajete smiješni svojim kemikalijama i muljanjima, a konstantno zatvarate oči pred očitim činjenicama i vjerojatnim rješenjima.

Dioki d.d. je samo jedan od dužnika ( kao matica ) ali je i čitava Grupa još veći dužnik ( vidi konsolidirano ).

U priču o restrukturiranju koja se veže za maticu društva Dioki d.d. je indirektno upletena Dioki Grupa zbog duga, a bez banaka koji su tu ipak glavni vjerovnici nema dogovora! Dakle restrukturiranje je uvjet kojeg i banke traže, a HEP i INA su samo manji vjerovnici koji su se prisilno htjeli naplatit od Diokija d.d.

Naravno obzirom da se pri procesu restrukturiranja ne gleda vlasnička struktura Dioki Grupe već vlasnička struktura matic

e

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

U priču o restrukturiranju koja se veže za maticu društva Dioki d.d. je indirektno upletena Dioki Grupa zbog duga, a bez banaka koji su tu ipak glavni vjerovnici nema dogovora! Dakle restrukturiranje je uvjet kojeg i banke traže, a HEP i INA su samo manji vjerovnici koji su se prisilno htjeli naplatit od Diokija d.d.

Napokon si prihvatio tu finu razliku između onoga što pišu novine i onoga što su činjenice – tj onoga što bi neki htjeli ( izmeđuostalog i ti i masa njih još ) i onoga što će EVENTUALNO dobiti!

http://zse.hr/userdocsimages/financ/DIOK-fin2011-2Q-NotREV-N-HR.pdf

Kvartalno izvješče pokazuje da je Dioki dd ODLIČNO kapitaliziran i da je trenutna cijena na ZSE daleko ispod BV.
Dalje – Dioki dd je i LIKVIDAN a to znači da posjeduje KVALITETNU imovinu koja se može pretvoriti u GOTOVINU – naveo bih Novi List dd, Kijac dd ( prema posjedovnom listu 1850 Miholjice 611.997m2 građevinskog zemljišta ) a na koncu i Dina Petrokemija dd! Uprava je u više navrata upozorila da je vrijednost NEOPERATIVNE imovine, dakle imovine koja nije u službi core businessa, oko 100 milijuna eura.
Dalje – u konsolidiranom uzvješću za 2q2011 vidi se da neka od članica Dioki Grupe POSJEDUJE oko 146 milijuna kuna NEINDENTIFICIRANE imovine – najvjerojatnije DIONICA. Čijih – ne znam – pretpostavio sam da su dionice Dioki dd, ali zašto ne INA dd, jednostavno mogu biti bilo kojega izdavatelja ali su VLASNIŠTVO Dioki dd!

Prema tome – uzevši sve ovo u obzir tvoji izračuni ne drže vodu – protuzakoniti su i kažnjivi jer se na taj način čini šteta i Dioki dd i dioničarima.

Restrukturiranje DA – pa program restrukturiranja ali i ULAGANJA je donijela Uprava i NO u suradnji s Sindikatima!
Djuro neka se drži brodogradiišta jer ako će nam on diktirati onda sam ja za stečaj – stečaj bi vodila de facto Austrija koja je vlasnik HAAB-a – banke koja je najveći vjerovnik i to kreditima iz Klagenfurta a ne iz zagrebačke podružnice tako da se ni u tom pravcu ne može raditi pritisak na RJ, glavne kreditore i Upravu Dioki dd!
HAAB bi zasigurno po fer cijeni platio udio u Dina Petrokemija – 25% plus jedna dionica i zasigurno bi ga prodao OMV-u!

Glede uloge RJ i moga – kažeš – kemijanja – uskoro ćeš vidjeti koja je njegova uloga u čitavoj priči:
Možda već za vikend!
Ali obzirom da se u slučaju Ina-Mol pojavljuje kao SVJEDOK – meni se čini da je radio konzultantske poslove!
Za koga – pa za LNG konzorcij.

Mani se mlaćenja prazne slame i suoči se s ovim činjenicama koje sam iznio.


U priču o restrukturiranju koja se veže za maticu društva Dioki d.d. je indirektno upletena Dioki Grupa zbog duga, a bez banaka koji su tu ipak glavni vjerovnici nema dogovora! Dakle restrukturiranje je uvjet kojeg i banke traže, a HEP i INA su samo manji vjerovnici koji su se prisilno htjeli naplatit od Diokija d.d.

Napokon si prihvatio tu finu razliku između onoga što pišu novine i onoga što su činjenice – tj onoga što bi neki htjeli ( izmeđuostalog i ti i masa njih još ) i onoga što će EVENTUALNO dobiti!

http://zse.hr/userdocsimages/financ/DIOK-fin2011-2Q-NotREV-N-HR.pdf

Kvartalno izvješče pokazuje da je Dioki dd ODLIČNO kapitaliziran i da je trenutna cijena na ZSE daleko ispod BV.
Dalje – Dioki dd je i LIKVIDAN a to znači da posjeduje KVALITETNU imovinu koja se može pretvoriti u GOTOVINU – naveo bih Novi List dd, Kijac dd ( prema posjedovnom listu 1850 Miholjice 611.997m2 građevinskog zemljišta ) a na koncu i Dina Petrokemija dd! Uprava je u više navrata upozorila da je vrijednost NEOPERATIVNE imovine, dakle imovine koja nije u službi core businessa, oko 100 milijuna eura.
Dalje – u konsolidiranom uzvješću za 2q2011 vidi se da neka od članica Dioki Grupe POSJEDUJE oko 146 milijuna kuna NEINDENTIFICIRANE imovine – najvjerojatnije DIONICA. Čijih – ne znam – pretpostavio sam da su dionice Dioki dd, ali zašto ne INA dd, jednostavno mogu biti bilo kojega izdavatelja ali su VLASNIŠTVO Dioki dd!

Prema tome – uzevši sve ovo u obzir tvoji izračuni ne drže vodu – protuzakoniti su i kažnjivi jer se na taj način čini šteta i Dioki dd i dioničarima.

Restrukturiranje DA – pa program restrukturiranja ali i ULAGANJA je donijela Uprava i NO u suradnji s Sindikatima!
Djuro neka se drži brodogradiišta jer ako će nam on diktirati onda sam ja za stečaj – stečaj bi vodila de facto Austrija koja je vlasnik HAAB-a – banke koja je najveći vjerovnik i to kreditima iz Klagenfurta a ne iz zagrebačke podružnice tako da se ni u tom pravcu ne može raditi pritisak na RJ, glavne kreditore i Upravu Dioki dd!
HAAB bi zasigurno po fer cijeni platio udio u Dina Petrokemija – 25% plus jedna dionica i zasigurno bi ga prodao OMV-u!

Glede uloge RJ i moga – kažeš – kemijanja – uskoro ćeš vidjeti koja je njegova uloga u čitavoj priči:
Možda već za vikend!
Ali obzirom da se u slučaju Ina-Mol pojavljuje kao SVJEDOK – meni se čini da je radio konzultantske poslove!
Za koga – pa za LNG konzorcij.

Mani se mlaćenja prazne slame i suoči se s ovim činjenicama koje sam iznio.

[/quote]
Ej decko, ajde bre idisu samo manji vjerovnici koji su se prisilno htjeli naplatit od Diokija d.d.

[/quote]

Napokon si prihvatio tu finu razliku između onoga što pišu novine i onoga što su činjenice – tj onoga što bi neki htjeli ( izmeđuostalog i ti i masa njih još ) i onoga što će EVENTUALNO dobiti!

http://zse.hr/userdocsimages/financ/DIOK-fin2011-2Q-NotREV-N-HR.pdf

Kvartalno izvješče pokazuje da je Dioki dd ODLIČNO kapitaliziran i da je trenutna cijena na ZSE daleko ispod BV.
Dalje – Dioki dd je i LIKVIDAN a to znači da posjeduje KVALITETNU imovinu koja se može pretvoriti u GOTOVINU – naveo bih Novi List dd, Kijac dd ( prema posjedovnom listu 1850 Miholjice 611.997m2 građevinskog zemljišta ) a na koncu i Dina Petrokemija dd! Uprava je u više navrata upozorila da je vrijednost NEOPERATIVNE imovine, dakle imovine koja nije u službi core businessa, oko 100 milijuna eura.
Dalje – u konsolidiranom uzvješću za 2q2011 vidi se da neka od članica Dioki Grupe POSJEDUJE oko 146 milijuna kuna NEINDENTIFICIRANE imovine – najvjerojatnije DIONICA. Čijih – ne znam – pretpostavio sam da su dionice Dioki dd, ali zašto ne INA dd, jednostavno mogu biti bilo kojega izdavatelja ali su VLASNIŠTVO Dioki dd!

Prema tome – uzevši sve ovo u obzir tvoji izračuni ne drže vodu – protuzakoniti su i kažnjivi jer se na taj način čini šteta i Dioki dd i dioničarima.

Restrukturiranje

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...


-400 kom DIOKI

A kad si bio kupio…prosim lepo



U priču o restrukturiranju koja se veže za maticu društva Dioki d.d. je indirektno upletena Dioki Grupa zbog duga, a bez banaka koji su tu ipak glavni vjerovnici nema dogovora! Dakle restrukturiranje je uvjet kojeg i banke traže, a HEP i INA su samo manji vjerovnici koji su se prisilno htjeli naplatit od Diokija d.d.

Napokon si prihvatio tu finu razliku između onoga što pišu novine i onoga što su činjenice – tj onoga što bi neki htjeli ( izmeđuostalog i ti i masa njih još ) i onoga što će EVENTUALNO dobiti!

http://zse.hr/userdocsimages/financ/DIOK-fin2011-2Q-NotREV-N-HR.pdf

Kvartalno izvješče pokazuje da je Dioki dd ODLIČNO kapitaliziran i da je trenutna cijena na ZSE daleko ispod BV.
Dalje – Dioki dd je i LIKVIDAN a to znači da posjeduje KVALITETNU imovinu koja se može pretvoriti u GOTOVINU – naveo bih Novi List dd, Kijac dd ( prema posjedovnom listu 1850 Miholjice 611.997m2 građevinskog zemljišta ) a na koncu i Dina Petrokemija dd! Uprava je u više navrata upozorila da je vrijednost NEOPERATIVNE imovine, dakle imovine koja nije u službi core businessa, oko 100 milijuna eura.
Dalje – u konsolidiranom uzvješću za 2q2011 vidi se da neka od članica Dioki Grupe POSJEDUJE oko 146 milijuna kuna NEINDENTIFICIRANE imovine – najvjerojatnije DIONICA. Čijih – ne znam – pretpostavio sam da su dionice Dioki dd, ali zašto ne INA dd, jednostavno mogu biti bilo kojega izdavatelja ali su VLASNIŠTVO Dioki dd!

Prema tome – uzevši sve ovo u obzir tvoji izračuni ne drže vodu – protuzakoniti su i kažnjivi jer se na taj način čini šteta i Dioki dd i dioničarima.

Restrukturiranje DA – pa program restrukturiranja ali i ULAGANJA je donijela Uprava i NO u suradnji s Sindikatima!
Djuro neka se drži brodogradiišta jer ako će nam on diktirati onda sam ja za stečaj – stečaj bi vodila de facto Austrija koja je vlasnik HAAB-a – banke koja je najveći vjerovnik i to kreditima iz Klagenfurta a ne iz zagrebačke podružnice tako da se ni u tom pravcu ne može raditi pritisak na RJ, glavne kreditore i Upravu Dioki dd!
HAAB bi zasigurno po fer cijeni platio udio u Dina Petrokemija – 25% plus jedna dionica i zasigurno bi ga prodao OMV-u!

Glede uloge RJ i moga – kažeš – kemijanja – uskoro ćeš vidjeti koja je njegova uloga u čitavoj priči:
Možda već za vikend!
Ali obzirom da se u slučaju Ina-Mol pojavljuje kao SVJEDOK – meni se čini da je radio konzultantske poslove!
Za koga – pa za LNG konzorcij.

Mani se mlaćenja prazne slame i suoči se s ovim činjenicama koje sam iznio.

[/quote]
Ej decko, ajde bre idisu samo manji vjerovnici koji su se prisilno htjeli naplatit od Diokija d.d.

[/quote]

Pa zar si toliko ćorav i nepismen da ne vidiš da je JEDINI problem koliko će pripasti Ježiću -Ježić traži VIŠE no oni nude 7,5% – Ježić traži 7,5% i 5 milijuna eura za razliku. Ako je to točno za ovih 5 milijuna eura onda Ježić procjenjuje kompaniju na 580 milijuna eura!!!!

Ali pustimo se nagađanja – danas pada odluka u Brusselu o LNG terminalu a u petak, nakon što Sabor potvrdi odluku o skidanju imuniteta imati će odbrana IS-a cijelu optužbu u rukama pa će se definitivno vidjeti uloga RJ.



-400 kom DIOKI

A kad si bio kupio…prosim lepo
[/quote]

valjda na 80-100?

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!



-400 kom DIOKI

A kad si bio kupio…prosim lepo
[/quote]

Taj dan kada je licitirao s kupovinom 400 komada na 42 ja sam ih kupio!
No pustio sam ga da laže jer na forumu velika većina laže o svojim ulaganjima!



-400 kom DIOKI

A kad si bio kupio…prosim lepo
[/quote]
prosim lepo i ja, ali nema tu odgovora, ha ha ha

vec 6,2% u plusu, mislim da bi danas mogli preko 70 potegnuti, jos kada merkelica i njen kabinet usvoje plan o fondu za spasavanje sada prijepodne onda sljedi raketa na svim dionicama (moje misljenje)

ne mari za male stvari i ostat ce male

molio bih forumaše da pišu kraće tekstove i da riječi zamijene brojevima.




-400 kom DIOKI

A kad si bio kupio…prosim lepo
[/quote]

Taj dan kada je licitirao s kupovinom 400 komada na 42 ja sam ih kupio!
No pustio sam ga da laže jer na forumu velika većina laže o svojim ulaganjima!
[/quote]

Ma ne lažu oni,nego zaobilaze istinu

E sava, pa jasno je i meni da dioki d.d. ima više imovine nego vlastitog duga, nisam slijep, al tebi nije jasno da je stvar tako banalna kako ti pretpostavljaš ježić se ne bi ni sekunde znojio skupa s upravom već bi prodali dio imovine, nadmirili tražene dugove i ćao đaci.

Al iz svega se jedino da zaključit da je ježić korneriran, da mu se ostavlja sve manje manevra za djelovanje. Ko i zbog čega tako utječe na njega i firmu je možda pretenciozno za pogađat, al očito ima igrača koji imaju i znanja i razloga ga tako stjerat u kut i očito je da se isti naslanjaju na dugove Dioki Grupe koji su vrlo blizu ukupnoj imovini grupe.

Tko zna, možda je baš HEP formalno pravno zatražio blokadu čitave Grupe na osnovu duga Diokija d.d! Ni prvi ni zadnji koji bi tako odveo neku Grupu u stečaj, mogu ti nabrojat slične primjere iz nedavne prošlosti!

Druga stvar, pa ova je uprava skupa s idejnim vođom napravila sve te silne gubitke, dakle očito nisu spremni vodit tako veliku tvrtku i očito je da se traži micanje tih ljudi s vrha vlasničke pozicije. Il to il stečaj.

Na kraju krajeva, zar ti nije jasno da ježić sad važe da li prihvatit smanjenje svog udjela sa 75 posto ( 180 mil kn ) na 7,5 posto ( 30 mil kn ) il čekat neki drugi rasplet situacije dok mu trvtka iz mjeseca u mjesec stvara gubitke i opasno se naginje k stečaju? Dakle, da li je bolji vrabac u ruci il golub na grani, i to golub koji je raširio krila spreman da odleti?

Slažem se da su svi dioničari u takvoj priči popušili, i mali i veliki, al to je tako. Teško se može iznaći vjerojatno u ovom trenutku rješenje kojim bi se smanjio toliki dug Grupe osim predloženog restrukturiranja.

I da, može ježić procjenjivat tvrtku koliko god želi, i naravno da se bori za još neke ustupke kojima bi izvukao dodatnu lovu, al to neće dovest do toga da će tvrtka s tim novim dionicama vrijedit u vrh glave 50-ak i nešta milijuna eura, od čega će svi dosadašnji dioničari uključujući i njega samog posjedovat desetinu!

never surrender

vec smo na 14% +, europa grabi gore izgleda da su procurile informacije da ce biti sve prihvaceno e sada je samo na nama da drzimo gace [wink]

ne mari za male stvari i ostat ce male


vec 6,2% u plusu, mislim da bi danas mogli preko 70 potegnuti, jos kada merkelica i njen kabinet usvoje plan o fondu za spasavanje sada prijepodne onda sljedi raketa na svim dionicama (moje misljenje)

Bundestag A NE KABINET!

Meni je važniji Günther Oettinger iako mislim da je to formalnost.
A rado bi vidio o svjedočenje RJ.

Vikend će donijeti konačan rasplet – šteta što Sabor jučer nije izglasovao skidanje imuniteta – danas bi bilo sve jasno!



vec 6,2% u plusu, mislim da bi danas mogli preko 70 potegnuti, jos kada merkelica i njen kabinet usvoje plan o fondu za spasavanje sada prijepodne onda sljedi raketa na svim dionicama (moje misljenje)

Bundestag A NE KABINET!

Meni je važniji Günther Oettinger iako mislim da je to formalnost.
A rado bi vidio o svjedočenje RJ.

Vikend će donijeti konačan rasplet – šteta što Sabor jučer nije izglasovao skidanje imuniteta – danas bi bilo sve jasno!
[/quote]
ma to je kao nje kabinet [smiley], nije doneseno skidanje imuniteta ali je rasprava bila odlicna [thumbsup], zato i mislim da ce dionica preko 100 kn do vikenda, spasavaj du.. bez obzira na cijenu sto i vidimo, u plusu smo 17.4% i idemo dalje

ne mari za male stvari i ostat ce male

New Report

Close