DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Trezor kupio 4% dionica.
http://www.zse.hr/default.aspx?id=23986

Koja je ono bila cijena ?



Trezor kupio 4% dionica.
http://www.zse.hr/default.aspx?id=23986

Koja je ono bila cijena ?

60 kn. prava po dionici. Trgovanje pravima na burzi bilo x2-2,5. Znači minimalno 120 kn. po dionici.
[/quote]


…pa najvjerojatnije se već točno zna o kojem brodu se radi…zato se točno zna i kakva posada sa kojim brevetima se traži…greške oko vlasništva ne smije biti ni oko manjih stvari,a kamoli brodova…. [smiley]
…što se tiče onoga falilo…to je pitanje poslovne politike tvrtki…

Od iste te privatne firme iz prve ruke saznajem da se radi o brodovima (dva broda) u vlasništvu Dinamarin-a koji će voziti derivate za INA-u od omišlja do ploča/solina i natrag.



…pa najvjerojatnije se već točno zna o kojem brodu se radi…zato se točno zna i kakva posada sa kojim brevetima se traži…greške oko vlasništva ne smije biti ni oko manjih stvari,a kamoli brodova…. [smiley]
…što se tiče onoga falilo…to je pitanje poslovne politike tvrtki…

Od iste te privatne firme iz prve ruke saznajem da se radi o brodovima (dva broda) u vlasništvu Dinamarin-a koji će voziti derivate za INA-u od omišlja do ploča/solina i natrag.

[/quote]

Odlična vijest: ima se love za širenje poslova.
Sve čvršće tehnološko povezivanje s Inom je posebna priča. Kada se od Ine dobije ovakav posao to je za otvoriti šampanjac.
A još se signalizira za dodatnim brodovaima koji bi opskrbljivali Omišalj sirovinom.
Samo za PVC i PE-LD postrojenje treba preko 200.000 tona etilena dopeljati u Omišalj.
Plus sirovi benzol za EPS.

DIOKI – Bilten br.21
"Radi restrukturiranja portfelja vrijednosnih papira i mogućnosti uključivanja zaposlenika Diokija u vlasničku strukturu, Uprava društva donijela je odluku o otkupu određenog iznosa dionica u trezor Društva.
……
….
Zakonski rok za prijenos dionica radnicima iznosi godinu dana, a model podjele dionica te uvjeti po kojima će se njima moći raspolagati bit će objavljeni po završetku izrade za tu svrhu namijenjenog programa."

Samo siromašni znaju da ima i siromašnijih od njih. Bogati vide samo bogatije od sebe.

Znači biti će ESOP i MSOP u Diokiju.

To je po meni odličan put kojim idu vrhunske kompanije. Biti će motivirajuće za zaposlenike i management tvrtke (ako sve bude po fer uvjetima i transparentno). U konačnici će ove dionice završiti na burzi što će povećati likvidnost dionice.

Ovo je dalekovidan potez. Čestitam Ježiću.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Povoljni uvijeti kupnje dionica za radnike u pravilu znači rušenje cijene dionice na slobodnom tržištu tj. na burzi. U vrijeme recesije ovaj efekt će biti dodatno izražen.
Kad ćemo više na zelenu granu sa dioničarstvom u Hrvata? [undecid]

La vita e bella!

@ K-Pax i Posejdon

Obojica ste u pravu , ali – gledajući čak srednjeročno , zar nije bolje da je dionica u rukama malog investitora nego države , koja ju je poklonila DIOKI-ju "badava".

U vrijeme smanjene gospodarske aktivnosti Dioki:

– Kupuje poduzeća;
– Kupuje brodove;
– Kupuje dionice;

Šta je slijedeće?
Odakle novci za sve navedeno? Odakle novci za investicije teške od 400 – 500 milijuna kuna?
Odakle novci za tvornicu Zagrebplasta
Odakle novci za planiranje produktovoda?
Puno pitanje a samo je jedan odgovor.


Povoljni uvijeti kupnje dionica za radnike u pravilu znači rušenje cijene dionice na slobodnom tržištu tj. na burzi. U vrijeme recesije ovaj efekt će biti dodatno izražen.
Kad ćemo više na zelenu granu sa dioničarstvom u Hrvata? [undecid]

Kolega,
I kod ESOP i kod MSOP programa postoji klauzula da dionicu moraš držati određeno vrijeme, obično je minimum 1 godina.
Znači kada bi sutra krenuli sa ovim programima to ne bi imalo utjecaja na cijenu barem 1 godinu, a realno je očekivati da se ovi programi neće realizirati tako brzo, a pretpostavljam da sve neće niti u ovoj godini (MSOP obično ide na više godina)

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


@ K-Pax i Posejdon

..zar nije bolje da je dionica u rukama malog investitora nego države…

Apsolutno se slažem.

Free float DIOK-ija je premalen sada i ovih 4% može dobro djelovati na privlačnost kompanije na TK za veće investitore što je dobro i za likvidnost i atraktivnost dionice i to u biti dugoročno diže cijene.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Super,samo neka mi ih prodaju mogu ja čekati nema problema [lol] [lol]

New Report

Close