DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

istina je…i lkri se nudi s početnom cijenom od 25 kn…

prilagođenost duboko bolesnom društvu, nije mjerilo zdravlja...

Aukcija dionica iz portfelja HFP-a za prava RHMF-A-A i RHMJ-A-A uvjek je išla na način da se dionice koje se nude prvi put nude za 25% nominale a one koje su se već nudile idu za 10% nominale. I uvjek je bilo da su neke dionice otišle za 3-4X veću cijenu od isklične. Tako će biti i ovaj put. Tijekom godine je bio dosta jak promet s RHMF-A-A a cijena je bila 150% nominale. Dakle ako onaj tko ima ta prava kupi Dioki platio je minimalno 90 kuna. A RHMJ-A-A se prodaju za 300% nominale pa onda računajte koja je to cijena.

Kolegice Sava !
Reci ti nama što bi to u prijevodu značilo ‘
Ide li to gore ili dole ?

...moj je traktor najjjveči i najjjljepši u selu...

pitam se ko bude imal pravo kupnje, koju količinu i po kojoj cijeni.

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

http://www.hfp.hr/default.asp?ID=673

imatelji prava su uglavnom pravne osobe koje su pravo stekle u obnovi države i na slične načine…a prodaja će proči isključivo ukoliko kupac da najbolju ponudu za cijeli paket koji je na ponudi…
…tako da se sitni igrači ne trebaju veseliti…

prilagođenost duboko bolesnom društvu, nije mjerilo zdravlja...


http://www.hfp.hr/default.asp?ID=673

imatelji prava su uglavnom pravne osobe koje su pravo stekle u obnovi države i na slične načine…a prodaja će proči isključivo ukoliko kupac da najbolju ponudu za cijeli paket koji je na ponudi…
…tako da se sitni igrači ne trebaju veseliti…


Nekome se pogoduje da omasti brk

…a za paket se treba izdvojiti nekoliko desetaka miliona kuna i iznosi točno 4% firme…
(ili 161.682 komada) …pa tko voli neka izvoli…ja da toliko imam…ne bih sad tipkao po tipkovnici…

prilagođenost duboko bolesnom društvu, nije mjerilo zdravlja...

To je znači to! Počela rasprodaja "obiteljskog srebra".
Zgodno, DIOKI po 60kn početna. Kolko bude bila onda zaključna?! 70,75…
Kaj je za očekivati u siječnju? DIOKI na 80 ili čak niže?!

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

prošla su vremena bila loša,al za kvalitetan ulaz cijena od cca 5x,6x kuna je dugoročno jako dobra,zato na ovoj cijeni nemožemo puno izgubit!!!!!!

Kolege, to je recikliranje starih vijesti.

Biti će jedino intersantno vidjeti tko će biti kupac i koliko će efektivno morati platiti za taj paket DIOK-ija (isklična cijena X vrijednost prava)

Prilično sam siguran da će ta cijena biti barem na nivou ove sadašnje, a mislim da bi mogla biti i bitno bitno veća jer ovo je jedinstven trenutak za nekoga da dođe do respektabilnog paketa dionica. Da neko ide na burzi skupljat cca 160.000 komada cijenu bi dignuo na min 1000 kuna.

Znači, po meni, ne treba zbog ovoga dizati preveliku paniku. Bitno je samo da paket ode u konačnici u čvrste ruke.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Prosječna cijena stjecanja RHMF-A-A je oko 150% nominale a RHMJ-A-A se upravo protrgovao po 200% nominale. Dakle ako netko plati DIOK-R-A po iskličnoj cijeni od 60 kuna s RHMJ-A-A ustvari ga je platio 120 kuna.


Prosječna cijena stjecanja RHMF-A-A je oko 150% nominale a RHMJ-A-A se upravo protrgovao po 200% nominale. Dakle ako netko plati DIOK-R-A po iskličnoj cijeni od 60 kuna s RHMJ-A-A ustvari ga je platio 120 kuna.

Ovo bi mogao biti i dogovoreni posao prije nadmetanja. Ako je firma X stvarno zainteresirana za paket DIOk-ija, a nema (dovoljno) prava ići će se na neki dogovor s onim tko ima prava gdje će jedan otkupiti od države po minimalnoj cijeni (pazit će se da neki padobranac ne uleti) i zatim će taj koji otkupi prodat onom tko je stvarno zainteresiran po dogovorenoj cijeni.

Poanta je da bi tada država dobila minimum, a maslo će pobrati ova dva igrača. Zato ne treba odmah uzeti zdravo za gotovo da je onaj koji otkupi krajnji knačni kupac, a pitanje je i koliko će vremena proći prije nego se zatvori transakcija između ova dva igrača.

Zato cijena za koju država proda može biti potpuno irelevantna.

Alternativni scenarij je da se pojavi više igrača koji žele ovaj paket i da se ne mogu interno dogovoriti (prije nadmetanja) pa da se tamo počne dizat cijena do realne vrijednosti. To bi bilo super za državu, ali nekako ni se čini malo vjerovatno da će veliki igrači samo tako bacati novce.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

New Report

Close