DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@Sava

Na njihovom web site-u još uvjek stoji:

DIOKI Grupa :

DIOKI d.d.
DINA-Petrokemija d.d.
Adriaoil S.p.A.
Kijac nekretnine d.d.
Diokiplastika d.o.o.

Nema ni Novog lista ni Dinamarina.

Nazovi dioki ,traži gđu. Mataić i samo je zamoli da ažurira web site. Vrlo jednostavno i dileme više nema.

Slično kao i jučer, još drastičnije, sa 14 kom.po prodaji i dioki može iz -1,37% u 9%. Nevjerojatno. [lol]


Slično kao i jučer, još drastičnije, sa 14 kom.po prodaji i dioki može iz -1,37% u 9%. Nevjerojatno. [lol]

s 14 komada u pozitivno blokadu!


Slično kao i jučer, još drastičnije, sa 14 kom.po prodaji i dioki može iz -1,37% u 9%. Nevjerojatno. [lol]

šta je tu smiješno ?

Cookie Monster

http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/34086/Investitori-napustaju-projekt-LNG-terminala.html

Kakva bi to bila šteta za Hrvatsku da se odustane od LNG terminala. Ne za DIOKI nego za Hrvatsku općenito.
Pokazali smo se do sada u ovom poslu, nema šta.
Terminal je trebao 2010 biti u funkciji. Dobar dio ove krize bi bio ublažen da su protekle recimo 2 godine bile investirane silne milijarde kuna u ovaj terminal, od čega bi dobar dio ostao unutar Hrvatske.
Građevinari, montažeri, projektanti, nadzorni organi, Plinacro, HAC, ARZ, brodogradnja, energetičari, HEP, INA, prevoznici,trgovci..i tko zna koje sve druge branše bi profitirale dugoročno od ovog posla.
Prestrašno. Nekoga treba objesiti za jedno mjesto.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

http://www.poslovni.hr/125613.aspx

jel to dobro


http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/34086/Investitori-napustaju-projekt-LNG-terminala.html

…i još 60 mil. kuna gubitka po konsolidiranom za prvih 6 mj. 09.god….sutra bi moglo biti veće bžanije [bye]

Kune nisu problem, kuna nema

Ovo je neko čuno izvješće – čini mi se da je slagano zbrda – zdola da se zadovolji forma.
Nije valjda razlog tome pisanje na temu Dioki u Poslovnom??? [cool]

Kaže Izvješće….

1. Izvještaj Uprave

Sukladno Zakonu o tržištu kapitala (cI.407, c1.408,cl.41Oi c1.411)u nastavku prikazujemo skraceni
set konsolidiranih nerevidiranih izvještaja za poslovanje Dioki Grupe za razdoblje 01.06.2009.-
30.06.2009. godine.


Ovo je neko čuno izvješće – čini mi se da je slagano zbrda – zdola da se zadovolji forma.


Sava,
Očito je da je onaj iznos od 17.785.020,00 kuna odobren Odlukom Skupštine za stjecanje vlastitih dionica već potrošen i to za onu kupnju 4% od HFP-a.
Vidi stavku AOP 106 u izvješću o novčanom tijeku.
Dakle nema više novaca za kupnju dionica za trezor, to je potrošeno, odluka je bila pokriće za već obavljenu kupnju.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Što reći..izvješće je loše. Lošije i od očekivanog. Najgore je vidjeti toliki pad prihoda i prodaje. Računajući ovaj gubitak, ako ja dobro računam book value je pao na cca 130 kuna po dionici.
Ipak, mislim da će 3 kvartal (samo) zbog prodaje zemljišta i spremnika JANAF-u biti bitno drugačiji i da bi dobit 3.kvartala mogla pokriti gubitke iz prva dva kvartala.
Ako se popravi i core business u 3.kvartalu onda bi moglo biti svega na kraju godine.
Drugim rječima, moramo se strpiti barem još 2 mjeseca da vidimo i rezultat 3.kvartala.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Što reći..izvješće je loše. Lošije i od očekivanog. Najgore je vidjeti toliki pad prihoda i prodaje. Računajući ovaj gubitak, ako ja dobro računam book value je pao na cca 130 kuna po dionici.
Ipak, mislim da će 3 kvartal (samo) zbog prodaje zemljišta i spremnika JANAF-u biti bitno drugačiji i da bi dobit 3.kvartala mogla pokriti gubitke iz prva dva kvartala.
Ako se popravi i core business u 3.kvartalu onda bi moglo biti svega na kraju godine.
Drugim rječima, moramo se strpiti barem još 2 mjeseca da vidimo i rezultat 3.kvartala.

Izvješća su po mom mišljenju pro forma, rađena zbrda – zdola, puna netočnosti, čini mi se.
Pod točkom 3.3. IZVJEŠTAJ O NOVCANOM TIJEKU-indirektna metoda -01.01.2009.-30.06.2009.
Novac i novcani ekvivalenti na pocetku prethodnog razdoblja bi trebao biti iznosi iz revidiranog konsolidiranog za 2008. a njima tu stoji 51.293 milijuna iznos koji se može naći jedino u nerevidiranom za 2007. ( 31.12.2007 ).
Neću dalje – razuvjeri me.
Radili su na brzinu i čini mi se da su se zaigrali brojkama.



http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/34086/Investitori-napustaju-projekt-LNG-terminala.html

…i još 60 mil. kuna gubitka po konsolidiranom za prvih 6 mj. 09.god….sutra bi moglo biti veće bžanije [bye]
[/quote]

Izvješće u očekivanim granicama, pred mjesec dana sam najavljivao -56 mil. Što se tiče teksta o konzorciju to je već apsolvirano i elaborirano stranicu unazad. Efekti prodaje zemljišta i tankova Janafu, vidljivi u 3Q.
A "bježanija"se desila još prekjučer sa cijelih 500-tinjak komada.

http://www.novilist.hr/2009/09/02/odluka-o-juznom-toku-do-kraja-ov.aspx

Pojedinci koji misle da će projekt LNG terminal doći u pitanje, u velikoj su zabludi.

Već sam davno oplakao svoje dionice,ali kad gledaš ovu našu državu stvarno neznam što nas oćekuje.Zbog neznanja,privatnih interesa i ko zna ćega sve nam izmiće iz ruku.Baš me zanima koliko bi danas bilo branitelja da su znali kakvu ćemo imati državu.

New Report

Close