DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kaj je ovo s DIOK?

Ništa.Stvari se polako vraćaju na svoje mjesto. Čini se da je panika prošla.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Uhhhh, cak i ti Posejdone…. ja sam vec davno pukao na to, ti si se dobro drzao….

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Morat ću se ovaj put ne složiti stobom a tiče se vrlog akademika Zelića.
Uz Šunića je akademik jedan od jačih autoritete glede energetike u Hrvata.
INA je odustala od downstreama u plinskom businessu kao što je to učinio MOL u Mađarskoj i to za mene nije nikakvo iznenađenje čak sam o tom i pisao da mi ječudan taj dualan odnos u donošenju strateških odluka. Sada je očito da je politika gurala INU tamo gdje joj nije mjesto. INA se opredjelila sukladno MOL-ovu opredjeljenju za upstream nafte i plina i downstream nafte, tj za rafinerije i petrokemiju. Zato je najizglednija solucija da DIOKI tjekom vremena završi tamo gdje je nekada i bio a to je INA. INA ima investicije teške skoro milijardu dolara, rekonstrukcije rafinerija i istraživanje i eksploatacija plina i nafte, i svako daljnje nepotrebno ulaganje može ih samo oslabiti.

Sava, istina je to što zboriš!
Zelić kada govori u ime Ine uistinu pokazuje pravo stanje stvari a to je da INA nema izravnog interesa ulagati u LNG, naročito ako će se plinski biznis odvojiti od INE.
Ono što mene smeta je to da je ovo poznata stvar, a Vlada puno previše inertno traži tko će drugi biti djelom našeg konzorcija. Stvaranje novih tvrtki koje bi trebala, pazi sada! dokapitalizirati INA je besmislena ako oni nemaju ili ne žele dati novac za ovaj projekt.
Stvarano se uočava situacija da u Hrvatskoj nema investitora koji bi sudjelovali u ovom projektu, a one koji su iskazali kakakv-takav interes se istiskuje (Adris, Dioki, Plinacro…)
A da ne govorimo da tražimo neko svoje pravo vlasništava (min. 25 %), a nemamo niti približnu ideju tko bi s naše strane bio investitor.
Toliko neozbiljnosti za jedan ozbiljan i potencijalno vrlo unosiv projekt, da je to strašno!

Uopće se nebih čudio da nam stranci kažu: *ebite se, drugovi!

La vita e bella!



Uz Šunića je akademik jedan od jačih autoritete glede energetike u Hrvata.
[/quote]

Pozdrav

Oprostite, al da naglasim jednu činjenicu energetika nije samo nafta i plin…

Hep – 10,9 milijardi kuna ukupnih prihoda

Ina – 24 milijarde kuna prihoda

Znači taj lik je eventualno autoritet za 60-70% energetike u Rh, za ostatak neznam baš, a i nije Hep sve ostalo

Ima li tko saznanje o tome koji je momenat u tri dana trgovanja vrijednost dioki-a uvećao za 30%?


Sava, istina je to što zboriš!
Zelić kada govori u ime Ine uistinu pokazuje pravo stanje stvari a to je da INA nema izravnog interesa ulagati u LNG, naročito ako će se plinski biznis odvojiti od INE.
Ono što mene smeta je to da je ovo poznata stvar, a Vlada puno previše inertno traži tko će drugi biti djelom našeg konzorcija. Stvaranje novih tvrtki koje bi trebala, pazi sada! dokapitalizirati INA je besmislena ako oni nemaju ili ne žele dati novac za ovaj projekt.
Stvarano se uočava situacija da u Hrvatskoj nema investitora koji bi sudjelovali u ovom projektu, a one koji su iskazali kakakv-takav interes se istiskuje (Adris, Dioki, Plinacro…)
A da ne govorimo da tražimo neko svoje pravo vlasništava (min. 25 %), a nemamo niti približnu ideju tko bi s naše strane bio investitor.
Toliko neozbiljnosti za jedan ozbiljan i potencijalno vrlo unosiv projekt, da je to strašno!

Uopće se nebih čudio da nam stranci kažu: *ebite se, drugovi!

naravno, cilj je uzet lovu potrpat u džepove a razvoj države .. koga briga za to .. pa čitavo stanje se da vidit iz slučaja Matanić!

Cookie Monster

Ne kužim vas koji se čudite na takve stvari, rezime vladanja HDZ-a , dodatno nas zadužili, prodali sve što vrijedi … jedino što imamo u zadnjih 15 godina su ceste koja su nas koštale 5 puta više nego što bi trebale ….

Cookie Monster

A da se nešto čudno događa pokazuju i ovi s ZSE.

Dioki d.d. – nastavak trgovanja

Postovani,

obavjestavamo vas da ce se trgovanje dionicama DIOK-R-A nastaviti iduci trgovinski dan u 10:00 sati.

Daju obavjest da bi je nakon nekoliko minuta povukli!


A da se nešto čudno događa pokazuju i ovi s ZSE.

Dioki d.d. – nastavak trgovanja

Postovani,

obavjestavamo vas da ce se trgovanje dionicama DIOK-R-A nastaviti iduci trgovinski dan u 10:00 sati.

Daju obavjest da bi je nakon nekoliko minuta povukli!


Ma to je neko radio copy/paste od prošle blokade koja je bila na kraju radnog dana pa je trgovanje stvarno nastavljeno tek drugi radi dan, tj.danas.
Skužili su i stavili normalnu obavijest.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Uopće se nebih čudio da nam stranci kažu: *ebite se, drugovi!

Sreća naša što alternativni dobavni pravac za plin u srednju Europu ne može drugim putem nego preko HR!

Nek se vidi, nek se zna! [thumbsup]

La vita e bella!

ti majku , DIOKI +55%! To je posel a ne kokoši krasti [thumbsup] [wink]

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

Što se događa pobogu?????????

Hell is Empty and all the Devils are Here

status quo

svi se ukopali…

New Report

Close