DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

KUPNJE (1.342) – DIOK-R-A
PRODAJE (6.132) – DIOK-R-A

p.s.mozda bolje jos skicnut malo prije 10, cini mi se da je ovo stanje od zatvaranja !

CASH, ZVZD, ATPL, LEDO, PTKM, MRSK. Hic Rhodos, hic salta !!!!


KUPNJE (1.342) – DIOK-R-A
PRODAJE (6.132) – DIOK-R-A

p.s.mozda bolje jos skicnut malo prije 10, cini mi se da je ovo stanje od zatvaranja !

Na početku dana K/P bila je 1864/6132, a sada je 1152/6132.


Koja godina? Na početku godine nisam htio prodat i keširat 250 soma’ a sad kad bi i htio dat za 40 niko nebi kupio.Jedino se nadam da će se stvari okrenut za koju godinu,ko do tad preživi.Sve najbolje !!!

Sigurno će se okrenut.

Samo je pitanje kada ?

Ja se nadam ove godine.

Kako stvari stoje zadnjih dana,ako se ne opali po asku nema prometa. Prodavači više ne žure. A ako nekog samo malo zasvrbi na kupnji ode DIOK-u u gornju blokadu za čas.

Mislim da će nervoza na kupnji biti svaki dan sve veća. Jako puno ljudi se povuklo u cash poziciju i čeka. Još uvjek je strah od gubitka veliki i ljudi se ne usuđuju još potegnut po asku iako znaju da je ovo cijena iz snova i da to ne može dugo još potrajati.

Dodatno stvari komplicira i ona dražba 4% dionica po početnoj cijeni od 60 kn (ali samo sa pravima, ne sa cash-om). Tu su također moguća svakakva iznenađenja. Što ako se tamo izlicitira cijena dosta veća od ove na burzi sada, to bi moglo uzrokovat stampedo na bidu, ali tada je već kasno.

S druge strane tehničari kažu da dno nije dosegnuto i da će prije nego krene bull market biti još jedan žestoki pad..

Biti će zaista neizvjesno slijedećih tjedana…

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!



Meni iz ovog dokumenta nije čitljivo kakav je sastav HR dijela konzorcija u LNG terminalu. …

Očito je da neće biti HR konzorcija nego će se tri HR tvrtke svaka posebno uključiti u Adria LNG…[/quote]
Kolega Sava,

Meni se sve više čini da bi ipak Operater LNG terminala mogao biti Plinacro. Što vi mislite?

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Evo dočekali smo i pozitivnu blokadu na DIOK-iju. Ali ono što je meni zapravo ovdje zaista zanimljivo je lista naloga na asku koja se pojavila kada su se makli ovi nalozi koji su bili među prvih 10-20.

Tu se sada konačno vidi da je zapravo da je bila velika provalija na asku i da ispod 200 bilo vrlo malo dionica na prodaji.

Mislim da će tek sada postati zanimljivo…

Kupnja
122,99 2
119,00 200
111,51 100
111,04 98
110,91 43
110,89 100
110,00 1
107,00 30
105,03 22
102,00 10

Prodaja
129,50 100
130,00 50
139,00 80
200,00 19
245,00 156
246,00 120
255,00 160
256,00 150
260,00 169
269,00 20

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

jako zanimljivo evo upravo san to vidija, i to mi se jako sviđa.

znate šta je još zanimljivije? Koji je razlog zašto su se ovi sa ask-a povukli?

Koncem 2003. RH je prodala 25%+1 dionicu INA-e MOL-u; nakon cca 7-8 mjeseci je otišo DIOKI.
Sada je završila druga faza prodaje INA-e MOL-u te shodno tome ide i 4% DIOKI-ja ( pitam se komu, sada kao i prije 4 godine ).
Kako će to sve završit??


Koncem 2003. RH je prodala 25%+1 dionicu INA-e MOL-u; nakon cca 7-8 mjeseci je otišo DIOKI.
Sada je završila druga faza prodaje INA-e MOL-u te shodno tome ide i 4% DIOKI-ja ( pitam se komu, sada kao i prije 4 godine ).
Kako će to sve završit??

Valjda neće Ježić uzet i ovaj paket. Bolje je za male da u opticaju bude više dionica i da dionica bude likvidna.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Loše po male. Stvari se na globalonom nivou kompliciraju, firme s kojima je Dioki poslovno povezan rikavaju ili su u gadnim problemima. Slijedi jako teška godina za firmu.
Mislim da ove godine neće biti tako unosnog višednevnog tobogana-trgovanja kakvih je bilo prošle i prethodnih godina.
Ako krenu sa prodajama zemljišta na najavljivanim lokacijama, Žitnjak.., znači da je guuuusto.

bogat čovjek nema briga, samo zadovoljstva


…Ako krenu sa prodajama zemljišta na najavljivanim lokacijama, Žitnjak.., znači da je guuuusto.

Kolega,

Zašto bi to bilo loše rješit se viška zamljišta koje se može puno bolje iskoristiti zbog svog položaja i ta sredstva upotrijebiti za vlastiti razvoj. Dapače, to je po meni očekivan potez od Uprave.

Inače, unatoč tome da je svjetska kriza od DIOK-ija ćemo dobivati ove godine pozitivne vijesti. Krajem godine bi trebali biti u funkciji novi kapaciteti, a i LNG terminal bi trebao biti praktično započet, što znači da će i lova od zemljišta u Omišlju ući u RDG, a onda ćemo vidjeti pravo stanje stvari..

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Dodatno stvari komplicira i ona dražba 4% dionica po početnoj cijeni od 60 kn (ali samo sa pravima, ne sa cash-om). Tu su također moguća svakakva iznenađenja. Što ako se tamo izlicitira cijena dosta veća od ove na burzi sada, to bi moglo uzrokovat stampedo na bidu, ali tada je već kasno.

S druge strane tehničari kažu da dno nije dosegnuto i da će prije nego krene bull market biti još jedan žestoki pad..

Biti će zaista neizvjesno slijedećih tjedana…

Mislim da bi bilo pravednije da je dražba za keš, nego prava.

Bilo bi dobro kada bi svatko mogao kupiti koliko hoce od tog iznosa, a ne sve ili ništa.

Malo je onih koji imaju toliko novaca.



Koncem 2003. RH je prodala 25%+1 dionicu INA-e MOL-u; nakon cca 7-8 mjeseci je otišo DIOKI.
Sada je završila druga faza prodaje INA-e MOL-u te shodno tome ide i 4% DIOKI-ja ( pitam se komu, sada kao i prije 4 godine ).
Kako će to sve završit??

Valjda neće Ježić uzet i ovaj paket. Bolje je za male da u opticaju bude više dionica i da dionica bude likvidna.

[/quote]

Prije ili kasnije Dioki će ući u sastav grupe INA – MOL – TVK. To je logično jer nema petrokemije bez rafinerije i obrnuto. Takav raspored imamo u Mađarskoj gdje je MOL vlasnik petrokemijske kompanije TVK. Još 2003. se spekuliralo da bi nakon INE slijedeći MOL-ov korak trebao biti preuzimanje DIOKI-ja. Treba se strpiti i čekati konačni rasplet situacije.




Koncem 2003. RH je prodala 25%+1 dionicu INA-e MOL-u; nakon cca 7-8 mjeseci je otišo DIOKI.
Sada je završila druga faza prodaje INA-e MOL-u te shodno tome ide i 4% DIOKI-ja ( pitam se komu, sada kao i prije 4 godine ).
Kako će to sve završit??

Valjda neće Ježić uzet i ovaj paket. Bolje je za male da u opticaju bude više dionica i da dionica bude likvidna.

[/quote]

Prije ili kasnije Dioki će ući u sastav grupe INA – MOL – TVK. To je logično jer nema petrokemije bez rafinerije i obrnuto. Takav raspored imamo u Mađarskoj gdje je MOL vlasnik petrokemijske kompanije TVK. Još 2003. se spekuliralo da bi nakon INE slijedeći MOL-ov korak trebao biti preuzimanje DIOKI-ja. Treba se strpiti i čekati konačni rasplet situacije.
[/quote]

MOL se nekada prije izjašnjavao da želi i JANAF

Mislim da još uvijek nije razradio strategiju,

Mol bi želio sve, ali jeftino.

New Report

Close