DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Smanjenje temeljnog kapitala

"mnogo vike ni za što", rekao bi ovom prilikom moj stari frend shakespeare [cool]

hate red

Danas sam još uvjereniji da će bez značajnih vijesti Dioki padati postepeno do nove nominale.


Drugi veliki projekt vezan za već spomenuti je izgradnja kogeneracije od 160-200 MW čija ( investicija oko 128-200 milijuna eura).

Radi se o kogeneracijskom postrojenju od 40 MW. To je dovoljno za Dioki.
[/quote]
Kolega malo si prebacio.Kogeneracija koju spominješ vezana je za lokaciju Zagreb i radi se o 30 MV ( tender već objavljen, ponude se otvaraju u rujnu, Siemens izgleda nekonkurentan zbog cijene, favoriti "ameri" zbog niske vrijednosti dolara). Ono što sam napisao odnosi se na buduću kogeneraciju na Krku, a vezanu uz novi pogon etilena. Proizvoditi će visokotlačnu paru 80 bar. i el energiju za navedeno postrojenje, te višak distribuirati u mrežu.Pozdrav.


Danas sam još uvjereniji da će bez značajnih vijesti Dioki padati postepeno do nove nominale.

zanimljivo kako u to nisi bio uvjeren prije koji tjedan kad si pad cijene ispod 500kn popratio rijecima:
"bit ce DIOKIja ispod 500, izvrsna prilika za dokup"
pa si prodao i drukao za pad, pa kad su se svi uskomesali oko LNG i Sanadera, onda si govorio kako ne bi bilo dobro da se to objavi sad, jer eto, cijena ne bi reagirala koliko treba itd..
[smiley]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

..inace nemam ovu dionicu, ali ni slobodnog casha, ako se INA rijesi ubrzo i tu se docepam zive love, dio cu ubaciti i ovdje, narocito ako se cijena bude vrtila oko 400kn ili ispod.
cini mi se dosta perspektivno, a i dionica je u mojoj bransi [cool]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


Danas sam još uvjereniji da će bez značajnih vijesti Dioki padati postepeno do nove nominale.

Koje li su to ‘značajne’ vijesti koje na ovoj temi nisu objavljene već stotinu puta?
LNG, nova energetska postrojenja, nova proizvodnja, nova partnerstva, novi ugovori s dobavljačima sirovine, nove perspektive u potrošnji Diokijevih proizvoda na domaćem i stranim tržištima…
Što je to ‘značajno’? Ako misliš da je to opipljiva dobit i drastično poboljšanje pokazatelja profitabilnosti – i to ćeš uskoro doživjeti.
Meni se čini da se upravo oko Diokija posljednjih mjeseci (i godina) motaju samo značajne vijesti (bez navodnika).

hate red


Čišćenje bilance osnovni je preduvjet za realizaciju budućih projekata, koji će po svojoj vrijednosti nadmašiti sva dosadašnja ulaganja na TK u Hrvatskoj. O kojoj vrijednosti je riječ najbolje ću oslikati konstatacijom ,redom veličine koja nadmašuje sami projekt LNG-a. Radi se o dva kapitalna projekta. Prvi je gradnja etilenskog postrojenja kapaciteta cca 450-500 000 t.( u svjetskim razmjerima svako postrojenje iznad 300 000 t. smatra se ogromnim, btw. Libija je u fazi izgradnje "monstruma" od 1,5 mil.t. vrijednog oko 1,5 milijardi eura). Prednost izgradnje ovakvog postrojenja na Krku, koristivši p. plin kao energent je njegova manja dimenzioniranost u odnosu na ostale koji kao energent koriste primarno gorivo, naftu..itd, a po dimenzijama su glomazniji. Drugi veliki projekt vezan za već spomenuti je izgradnja kogeneracije od 160-200 MW čija ( investicija oko 128-200 milijuna eura).
Kad sve navedeno sublimiramo, za pretpostaviti je da nas u budućnosti očekuje jedna značajna dokapitalizacija, ulazak u vlasničku strukturu još nekog od jačih igrača pa sve do izglednog budućeg preuzimanja.


Cijenjeni kolega otkud vadite sve to? Kao da ste bliski Upravi ili slično.Jako informativno i obećavajuće. Mi u firmi nešto smo načuli o tome i šalimo se da ćemo završiti u Omišlju za koju godinu. Za post od mene čista stotka.

Do kad MOL treba dati ponudu. Jel danas zadnji dan ili sutra? Bas me zanima kako ce se to odraziti na DIOK, PTKM i mozda jos neke druge "kompatibilne" dionice…

davor07



Ne može bit bolje; ako nisi sve potrošio na moru kreni u kupovinu. Pa idealno je. I užovaj kao i ja. [proud]
[/quote]
Svaka ti čast na optimizmu.Vratiti se sa mora i imati lovu.Sva sreća da još nemoram prodavati.Baš sam u povratku iz Baške prolazio pored dine ko bi mislio da će me doćekati ovakvo stanje.Valjda će biti bolje za koju godinu kad eventualno mislim prodavat.



Ne može bit bolje; ako nisi sve potrošio na moru kreni u kupovinu. Pa idealno je. I užovaj kao i ja. [proud]
[/quote]
Svaka ti čast na optimizmu.Vratiti se sa mora i imati lovu.Sva sreća da još nemoram prodavati.Baš sam u povratku iz Baške prolazio pored dine ko bi mislio da će me doćekati ovakvo stanje.Valjda će biti bolje za koju godinu kad eventualno mislim prodavat.



Čišćenje bilance osnovni je preduvjet za realizaciju budućih projekata, koji će po svojoj vrijednosti nadmašiti sva dosadašnja ulaganja na TK u Hrvatskoj. O kojoj vrijednosti je riječ najbolje ću oslikati konstatacijom ,redom veličine koja nadmašuje sami projekt LNG-a. Radi se o dva kapitalna projekta. Prvi je gradnja etilenskog postrojenja kapaciteta cca 450-500 000 t.( u svjetskim razmjerima svako postrojenje iznad 300 000 t. smatra se ogromnim, btw. Libija je u fazi izgradnje "monstruma" od 1,5 mil.t. vrijednog oko 1,5 milijardi eura). Prednost izgradnje ovakvog postrojenja na Krku, koristivši p. plin kao energent je njegova manja dimenzioniranost u odnosu na ostale koji kao energent koriste primarno gorivo, naftu..itd, a po dimenzijama su glomazniji. Drugi veliki projekt vezan za već spomenuti je izgradnja kogeneracije od 160-200 MW čija ( investicija oko 128-200 milijuna eura).
Kad sve navedeno sublimiramo, za pretpostaviti je da nas u budućnosti očekuje jedna značajna dokapitalizacija, ulazak u vlasničku strukturu još nekog od jačih igrača pa sve do izglednog budućeg preuzimanja.


Cijenjeni kolega otkud vadite sve to? Kao da ste bliski Upravi ili slično.Jako informativno i obećavajuće. Mi u firmi nešto smo načuli o tome i šalimo se da ćemo završiti u Omišlju za koju godinu. Za post od mene čista stotka.

[/quote]
Kolega Branek5,neznam kako vi to neznate u srcu DIOKI-a(Zagreb),kod nas u Omišlju te su info,,.postale svakodnevnica uz kavicu.Pozdrav sa mora,nedajte DIOKI za bagatelu . [thumbsup]

Tko je uspio danas kupiti/dokupiti u ovom kratkotrajnom metežu svaka čast. Od sutra je to već jedna nova priča. coyote jel još čekaš ili si uspio?



Drugi veliki projekt vezan za već spomenuti je izgradnja kogeneracije od 160-200 MW čija ( investicija oko 128-200 milijuna eura).

Radi se o kogeneracijskom postrojenju od 40 MW. To je dovoljno za Dioki.
[/quote]
Kolega malo si prebacio.Kogeneracija koju spominješ vezana je za lokaciju Zagreb i radi se o 30 MV ( tender već objavljen, ponude se otvaraju u rujnu, Siemens izgleda nekonkurentan zbog cijene, favoriti "ameri" zbog niske vrijednosti dolara). Ono što sam napisao odnosi se na buduću kogeneraciju na Krku, a vezanu uz novi pogon etilena. Proizvoditi će visokotlačnu paru 80 bar. i el energiju za navedeno postrojenje, te višak distribuirati u mrežu.Pozdrav.

[/quote]

I mislio sam na Krk.
Što će njima 160-200 MW pare. Za etilen previše.
Njihova analiza je da im je 40 MW dosta. Kamo će sa ostatkom pare, grijat cijeli otok KRK?
Za ovo sam znao još prije dvije godine a u razgovoru sa jednim članom uprave prije pola godine to je ponovio a nije spominjao 160 ili 200 MW, jedino ako je došlo do nekih promjena u planovima ali naglašavam 40 MW im je dovoljno.




Ne može bit bolje; ako nisi sve potrošio na moru kreni u kupovinu. Pa idealno je. I užovaj kao i ja. [proud]
[/quote]
Svaka ti čast na optimizmu.Vratiti se sa mora i imati lovu.Sva sreća da još nemoram prodavati.Baš sam u povratku iz Baške prolazio pored dine ko bi mislio da će me doćekati ovakvo stanje.Valjda će biti bolje za koju godinu kad eventualno mislim prodavat.
[/quote]
A čuj; nama bila "plačica"! [rolleyes] A znaš mene, odmah kupjuem.

Samo siromašni znaju da ima i siromašnijih od njih. Bogati vide samo bogatije od sebe.


Tko je uspio danas kupiti/dokupiti u ovom kratkotrajnom metežu svaka čast. Od sutra je to već jedna nova priča. coyote jel još čekaš ili si uspio?

Dobru priču si slozio!
Čišćenje bilance, dokapitalizacija i preuzimanje, sve u jednom dahu.
To smo sve davno predvidjeli; pitanje je da li se Vlahović s vrećom keša kuca na vrata?
Nego meni se više svidja ova od kerefeka kupovina po niminali!
Daaaaaj Boze da se obistini, ali sumnjam.
Po nominali će se dokapitalizirati pa će kupovati SAMO dioničari Diokija.

New Report

Close