DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Da li se zna kakvo je polugodišnje izvješće za Dioki?

kao da to ima utjecaja na dionicu.na našem tržištu nažalost ne vrijede zakoni i pravila kao u normalnim zemljama [angry]

pixma


Da li se zna kakvo je polugodišnje izvješće za Dioki?

Mislim da bi moglo biti "standardno" Diokijevo, znaci oko ili ispod nule. No pricekajmo… nego, zar nije Polancec reako do kraja sedmog objaviti lokaciju za LNG, a cetvrtkom su sjednice vlade? Ili opet odgoda kao x puta do sada?


Očito ljudima treba keša za godišnji pa prodaju po nižoj cijeni.Čim se par dana ne piše o Diokiju stagnacija.Nervira me da neki tekst u novinama više vrijedi nego perspektiva firme i njeni rezultati.

Pa kolega Sljaker ne treba vas to brinuti, jer upravo je vazno prepoznati PERSPEKTIVU neke firme kojoj se kupuju dionice, a ona je u ovoj firmi doslovno OGROMNA no isto tako i nezamjecena. U trenutku kada postane jasna svima, tada profitiraju oni koji su je prepoznali na vrijeme, a drugima – prosla baba s kolacima. Jedini faktor je vrijeme i treba se strpiti i skulirati i vrlo velika je vjerojatnost da ce oni koji se strpe biti bogato nagradjeni.

Ima li netko dnevni red sjednice vlade za danas 31.07. trazim po njihovom webu ali nasao sam samo http://www.vlada.hr/hr/naslovnica/novosti_i_najave/najave/2008/srpanj/sjednica_vlade_republike_hrvatske

Ako nmetko ima, molim da posta ili link. Hvala

davor07

Kupnje:
Cijena Količina
462,25 37 pogodimo niz,,…..koje liparenje
462,24 32
462,20 26
462,17 15
462,12 50


Da li se zna kakvo je polugodišnje izvješće za Dioki?

Pa kad za 1Q nije bilo reakcije za dobit ,čisto sumnjam da će biti i sada.

Ali,,jedna stvar će ju sigurno pogurati. [lol] [lol]

Bio sam dioničar Dioki-a i nešto se razmišljam da se vratim. Međutim, prijatelj me upozorio o mogućem povlačenju Dioki-a s burze o čemu je bilo riječ u Lideru krajem prošle godine. Više o tome ima na temi “Ukidanje JDD kotacije”.

http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=3469

Kako je zadnji post na toj temi bio davno (11.12.07.), kakva su vaša razmišljanja u svezi toga ?
P.S. Ne bih htio da se ovaj post shvati kao pokušaj rušenja/dizanja cijene dionice već kao pitanje što će biti s Dioki-jem nakon 01.01.2009… [undecid]

Što ovca ležeć' vidi daleko nije...

Mislim da od toga nema ništa jer pitanje je s čim bi se to tada tgovalo?
S 10 – tak kompanija i nešto obveznica.
Prije bi trebalo provesti reviziju CROBEX-a, a onda ja vidim Dioki unutar indexa. Zasigurno da će to pozitivno utjecati na rast cijene. Treba se sjetiti nekih firmi kako su na čudan način, očito uz pomoć politike, ušle u sastav CROBEX-a, i kako je to lansiralo cijenu. Kupuju raznorazni fondovi ko ludi, a danas mogu čupati kosu.

Državotvorni Vjesnik danas kaže:

…..RIJEKA – Primorsko-goranska županija u svoje će prostorne planove ucrtati lokaciju budućeg LNG-terminala u Omišlju na otoku Krku da bi se dokumentacijski ubrzala gradnja ako Vlada na kraju odluči terminal graditi upravo na Kvarneru. …

"Novi List" izvještava da je Županijsko poglavarstvo na jučerašnjoj sjednici usvojilo Nacrt prvih izmjena i dopuna Prostornog plana Primorsko-goranske županije, s tim što precizira da su to izmjene Prostornog plana usvojenog 2000. god , a u dijelu koji se odnosi na LNG spominje se zemljište DIOKI-ja….

http://www.poslovni.hr/Content/Article.aspx?id=88134&htgfs=906

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Kliring [thumbsup]

1. kolovoz 2008.

Eko Kvarner: primjedbe na Studiju o izboru lokacije LNG terminala

Radna skupina Udruge Eko Kvarnera za pitanja izgradnje terminala za ukapljeni naftni plin (LNG) ocijenila je da je u Studiji za izbor lokacije LNG teminala tvrtke "Ekonerg" zanemareno nekoliko elemenata koji mogu utjecati na sigurnost i kvarnerski ekosustav bude li se terminal gradio u Omišlju, rekao je danas na konferenciji za novinare predsjednik vijeća Eko Kvarnera Vjeran Piršić.

[thumbsup]

Za Vjerana materijal. Čuj ovo – terorizam. [lol]

A tko će provesti studiju opasnosti od terorizma za rafineriju Urinj? Ili još bolje – onu na Mlaci u sred Rijeke? Zašto ta pitanja Vjeran ne postavi?

A evo kako normalan i civiliziran svijet to radi:

Sve primjedbe idu u korist izgranje terminala u Omišlju.
Posebice to s pothlađivanjem mora. DINA će otpadnu toplinu iz svog postrojenja i kogeneracije koristiti za zagrijavanje LNG-a.

New Report

Close