DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mislio sam bivšim radnicima.


U Diokiju je ostalo 7 bivših radnika plus nekoliko njih koji su iz ureda stečajne upraviteljice. Plaća im ide od najma prostora i prodaje ostataka ostataka.

a sta rade?????

Grad Zagreb je GODINAMA od Diokija, a nakon početka rada CUPOVZ-a, naplaćivao nepostojeće troškove i po mojoj procjeni ostvario nepripadajuću imovinsku korist od minimalno 50-ak milijuna kuna.
Mislim da bi stečajni upravitelj i sudac trebali zatražiti da se ta sredstva VRATE Diokiju kako bi se isplatilo ono što treba radnicima ili njihovim nasljednicima budući da vidim da bivši radnici UMIRU a da nisu niti kune naplatli od svojih potraživanja. Sve to ide na dušu onih koji su kumovali propasti Diokija a jedan od njih je i dvojac Kojić&Bandić!


jer njihova premisa je bila i biti će, jeftino doći do zemljišta u gradu…sve ostalo je politikanski nusprodukt (kao i kod IMZV).

Dođite svi na prosvjed protiv Milana Bandića i njegovog pokušaja da poništi odluku Gradske skupštine Grada Zagreba o djelomičnom otkupu radničkih tražbina. U tu svrhu održat će se izvanredna sjednica Gradske skupštine Grada Zagreba u utorak 22.5.2018. u 17 sati. Bandić nam pokušava oteti cca 2,4 mil. kuna. Dođimo na Markov trg i prosvjedujmo protiv Bandićeve samovolje u utorak u 16.30 sati.


Grad Zagreb je GODINAMA od Diokija, a nakon početka rada CUPOVZ-a, naplaćivao nepostojeće troškove i po mojoj procjeni ostvario nepripadajuću imovinsku korist od minimalno 50-ak milijuna kuna.
Mislim da bi stečajni upravitelj i sudac trebali zatražiti da se ta sredstva VRATE Diokiju kako bi se isplatilo ono što treba radnicima ili njihovim nasljednicima budući da vidim da bivši radnici UMIRU a da nisu niti kune naplatli od svojih potraživanja. Sve to ide na dušu onih koji su kumovali propasti Diokija a jedan od njih je i dvojac Kojić&Bandić!


jer njihova premisa je bila i biti će, jeftino doći do zemljišta u gradu…sve ostalo je politikanski nusprodukt (kao i kod IMZV).
[/quote]

Ali treba tužiti grad Zagreb i Bandića.

Tko je on da našim novcima plaća ogromne pare da vadi Imunološki i Tisak iz stečaja, dok je Dioki baš zbog potraživanja grada (koja su što kaže Sava upitna) sterao u stečaj.

Naravno da se domogne Diokijevog zemljišta, a koliko to daleko ide da je gospodin Bandić GUP-om industrijsku zonu Žitnjak prenamijenio u stambeno poslovnu.
Za stanove i trgovačke centre.

A onda je doveo cestu i most.

Pogodite tko je pokupovao zemljišta svih tih firmi na Žitnjaku?
Naravno svih firmi koji su propale. Tvornica papira PAN.
Npr.i Viadukt je na toj trasi. Ne samo Dioki.

Lo.povi.

Lp

komentar iz Jutarnjeg.A može se ticati Diokija.

sanacijskom direktoru je bitan mjesečni iznos naknade koju prima, a za tvrtku ga boli neka stvar. Ima sanacijskih upravitelja koji istovremeno brinu od 50 pa čak i više firmi a svaki mjesec sigurno po pojedinoj firmi primaju 5.000,00 kuna naknade… pa izračunajte koje su to cifre. I što bi izvlačili tvrtku iz problema ili dovršavali započeti posao!!? Ovo im se više isplati. Ne rade ništa, a novac stiže uredno svaki mjesec.

ovaj kurcevi dioki u stecaju je prosle godine ima 9 i pol milijuna kuna prihoda, zadnje 3 godine se skupa 50 milijuna, kad vec jednom misli pocet ispacivati dugove radnicima p i c k a im mat.erina lopovska, sta glume koji kur.a.c?

Samo sebi grabe j e b e m t i lopovsku firmu i drzavu, do kada ovako??????????????????????????

Ima li kakvih novosti oko prodaje Dininog zemljišta. Pisalo se po novinama da bi bivši Dinini radnici trebali dobiti 3-4 plaće od prodaje zemljišta. No po običaju opet je sve utihnulo, a još jedna godina je na izmaku…

Bandič t,j, grad Zagreb kupuje 100 000 m od Diokija za 60 000 000 kuna ( ili manje).Pisalo danas u Jutarjem listu.

Cijena od 62,7mil. kn je bila prva procjena. Nakon više dražbi cijena je pala pa Grad Zagreb kupuje 96000 m2 za 36 ili 33 mil. kn ovisno o tome kad će se prijaviti na dražbu.

Lova ide bankama ili?

Jel ima tko kakvu informaciju? Radio sam u dini i trebali su neki novci leć. Sad sam saznao da je kolega sa vcm-a dobio pred novu godinu 2 plaće! Ja nisam dobio ni kune…

Lovu je dobilo 173 radnika koji su bili u radnom odnosu kad je otvoren stečaj, ostalima ništa nažalost.

Na svih 394 nenamirenih radnika Dine podijelit će se oko 8% potraživanja što je 9,9 mil. kn.

Ovih dana će stečajna upraviteljica radnicima Dine isplatiti još 3,45 mil. kn.

New Report

Close