DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kao i obično ti pojma nemaš što se to događalo i kompliciralo oko kogeneracije a onda nemaš pojma što se događalo oko Diokija.

Savo, planovi su jedno, mogucnost drugo, a stvarnost??? Stvarnost demantira tvoju kompetentnost i dobru obavjestenost….Da se razumijemo nitko nebi volio vise od mene da si bio u pravu…. no nazalost nisi, ja sam na birou, a ti i dalje visoko u oblacima [emo_smijeh]

E pa da se ponovno razumijemo————-Ti pojma nemaš što se to dogodilo a u nekim sekvencama to ima i još jednu dimenziju!
Posebice glede kogeneracije i HEP-a!

Dakle ostaje ———-Ti pojma nemaš o tim činjenicama ni danas a ni onda.

Dakle ostaje ———-Ti pojma nemaš o tim činjenicama ni danas a ni onda.

je, nemam pojma, ma nemam ni dva kofera bezvrijednog papira DIOK-a[emo_plazi]



Etilen na Žitnjaku je mogao opstati uz uvjet nižih troškova energije dakle kogeneraciju koju je —— znaš li tko i zašto blokirao?

kao i obično, skrečeš temu. Sve ja znam no to je nebitno u ovome trenutku. Ukazao sam ti samo na tvoje najočitije pro.sere za koje se nisi ni ispričao ni pokrio ušima, a takvih je bilo mali milijun.
[/quote]

Kao i obično ti pojma nemaš što se to događalo i kompliciralo oko kogeneracije a onda nemaš pojma što se događalo oko Diokija.

[/quote]

više nije bitno što se događalo.. ni tko što zna.. jer i tako od svega toga ništa.. stečaj, sve na otpad THE END


Kao i obično ti pojma nemaš što se to događalo i kompliciralo oko kogeneracije a onda nemaš pojma što se događalo oko Diokija.

jasna stvar, nitko nema pojma o ničemu jedino ti sve znaš pa tako u svom Savalandu trguješ dionicama diokia na NYSE i dobro zarađuješ.

bravo majstore [emo_novac][emo_zloban]

Vaš link …

18. Previše pričate.

U omišaljskoj Dina Petrokemiji otvoren stečaj

Marija Ružić potvrdila je da je sutkinja Ljiljana Ugrin donijela rješenje o pokretanju stečaja; vjerovnici su pozvani da prijave svoje tražbine, a preostalim radnicima Dine, njih 171, bit će otkazani ugovori o radu.

Dodala je da će radnike u srijedu pozvati na sastanak, kako bi ih obavijestila o postupku i njihovim pravima.

Nakon što se utvrde njihova potraživanja, radnici će ostvariti pravo na isplatu tri minimalne plaće i dio otpremnina putem Agencije za osiguranje radničkih potraživanja.

Budući da su u spremnicima Dine skladištene kemikalije, među kojima i klor, stečajna upraviteljica je zatražila od stručnjaka da analiziraju stanje i utvrde što se i u kojim količinama nalazi u njima, a radi daljnjeg postupanja.

Ružić objašnjava da prema zakonu u Dini nije moguć preustroj tijekom stečaja, nego samo prodaja imovine. Dodaje i da će stručne službe utvrditi koliko je vatrogasaca i čuvara potrebno u Dini, naglasivši da je jedan od problema i to što Dina nema vodu. Voda je zatvorena već više do godine dana, budući da su cijevi za vodu porozne, pa bi njezino korištenje uzrokovalo preveliko otjecanja vode.

Predsjednik Sindikata radnika Dine Predrag Mihaljević ocijenio je da je bilo krajnje vrijeme da se u Dini otvori stečaj, no i da do stečaja nije trebao doći te da zainteresiranih investitora i dalje ima, kao što ih je bilo i prije.

Stečaj Dina Petrokemije, članice Dioki grupe koja je otprije u stečaju, pokrenut je nakon što je u travnju ove godine obustavljen postupak predstečajne nagodbe. Predstečajna nagodba za Dinu bila je na Trgovačkom sudu u Rijeci sklopljena u rujnu 2013., ali je, nakon žalbe Zagrebačke banke, postupak vraćen tome sudu. Budući da ni nakon vraćanja postupka na Trgovački sud u Rijeci nisu ispunjeni svi potrebni preduvjeti, sud je obustavio predstečajnu nagodbu.

Po podacima iz Uprave Dine, u vrijeme pokretanja predstečajne nagodbe ukupna dugovanja Dine sa sudužništvima bila su oko 1,9 milijardi kuna, a bez sudužništava oko 1,2 milijarde kuna.

Planom restrukturiranja za Dinu i Dioki iz lipnja 2013. bilo je predviđeno povezivanje sa strateškim partnerom, a uz ostalo je bila predložena i prodaja imovine koja nije potrebna za obavljanje redovnog poslovanja, kako bi se namirila dugovanja založnom vjerovniku i radnička potraživanja, a potom pokrenula proizvodnja.

Dio te imovine čine udjeli u društvu Ćuf d.o.o. Omišalj, koji su vlasništvo povezanih društava Dina-Petrokemija i Adriaoil. Ćuf je vlasnik zemljišta u Omišlju predviđenog za izgradnju LNG terminala.

Tijekom višegodišnje Dinine agonije, koja je s proizvodnjom prestala 2011. godine, tražili su se ulagači koji bi uložili u tvrtku i osigurali nastavak proizvodnje, nekoliko ih je iskazalo zanimanje, ali do rješenja nije došlo.

Sva imovina Dine je pod hipotekama, a radnici, koji plaće nisu primili više od 30 mjeseci, više puta su prosvjedovali tražeći da se ubrzaju postupci, pronađe kvalitetan ulagač i nastavi proizvodnja. Stalni nadzor dvojice vatrogasaca i jednog procesnog operatera u Dini od početka travnja ove godine financira Primorsko-goranska županija.





U Teheranu barataju s posve drugim činjenicama!…

Kad bi shvatili da se u Teheranu kroji belosvetska politika sve bi Vam bilo jasno.Ipak je Teheran centar svita ma koliko mi sutili o tome.
[/quote]

Pa zanimljivo je kako se sprdate sa Savom.

[/quote]

Ma sprdaju se s činjenicama, na koje sam ja upozorio a dostupne su svima.
Služiti se izvrtanjem činjenica i sve ostale obilježavati kao neuki puk je dno dna.
Ne znam kome smeta činjenica da je zemljište u Zagrebu procjenjeno na oko 110m eura, dakle cijena mu u stečaju skočila duplo:
Ili kome smeta činjenično stanje o imovini Dine petrokemije koje je sastavila Marija Vujčić Turkulin – 1,6milijuna m2 zemljišta, postrojenja, infrastruktura, koncesije i potencijalna koncesija na LNG luku…..

A glede globalne politike oko Irana i reperkusija na npr. Dinu, ali i neke ostale grane u HR – ma to je totalni kretenizam sprdati se na takav način i ničim argumentirano.

[/quote]

A da si ti procita 2000 strana ovih nebuloza,urota… i ti bi se sprda. Sreca procitas samo zadnji komentar ili recenicu. 110 miljona erla!!! Aj vidit ces koliko ce dobit od ove priglupe procjene visokoskolovanih sudskih vjestaka. Ocekujem oglas otprilike ovako Trgovacki sud u Rijeci raspisuje 58. prodaju nekretnina DIOKI,DINE u stecaju.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Gospodine hasenfefer, Vaši komentari u posljednja 2 dana su 100% pogodak u sridu.Ima nas još koji se sjećamo “tih dana”. Sjećamo se ružnih, ali puno više lijepih i dobrih dana. Sjećamo se puno uloženog truda i znanja, ne prospavanih noći, ali i primljenih nagrada za uloženi trud. To se nikada i nigdje ne može i ne smije zanijekati. Sa ponosom smo gledali rezultate svoga rada i kako nam se firme grade i razvijaju. Plaća je primana određenog dana u sat i nastojalo se je radnika ne zakinuti. Mladi kolege su se školovali i zapošljavali. Sjećamo se i “tog ružnog dana”, kada su ” neki” počeli obilaziti “naše” firme i odvojili Dioki od Ine. Tada su krenuli razni mešetari i to je bio početak kraja za Dioki i Dinu i “našu” Inu. Bila su to teška ratna vremena, dok su mnogi naši prijatelji branili Domovinu, a mi obarali rekorde u proizvodnji i strahovali od brodova i aviona tako zvane JNA. Sada se samo bojim da će me prozvati da plačem za “onim” vremenima, ali ovo sam napisao samo zato da naši mlađi kolege znaju pravu istinu.

I sada REPRIZA:

– ĆUF – 264m kuna
– DIOKI – 500m kuna
– KIJAC – 242m kuna
– PIROS – 308m kuna
__________________________
UKUPNO: 1.314m kuna od 1.963m kuna!


I sada REPRIZA:

– ĆUF – 264m kuna
– DIOKI – 500m kuna
– KIJAC – 242m kuna
– PIROS – 308m kuna
__________________________
UKUPNO: 1.314m kuna od 1.963m kuna!

REPRIZA POSTA OD 6.4. 2012.

Savo,ovo će te zanimati.
Na lokaciji Žitnjak pronađeni su izvori nafte i plina, i to je pravi razlog borbe za dioki.Lokacija na omišlju neće služiti za uvoz nego za izvoz plina i nafte. I to izvoz u Katar. 100% sigurna informacija, rekla mi zaovina od p…e strinine!
Za opće dobro promjeni terapiju. Ovolika količina euforika mogla bi te dovesti u neprilike.

Evo što kaže stečajna ipraviteljica Marija Ružić (ako vam je promaklo).

»Mora se utvrditi i popis imovine i s razlučnim vjerovnicima, dogovoriti hoće li se imovina prodavati u paketu ili dio po dio«, kazala je Ružić, objasnivši da prema zakonu u Dini nije moguć preustroj tijekom stečaja, nego samo prodaja imovine.

Znači da sada dođe iranski šah sa trilijardu novaca, mi bi mu rekli “sorry moramo poštivati zakon”

hahahaha….

Link na cijeli članak

sorry… sad sam tek vidio da je kolega dimamen već pejstao cijeli članak…


Vaš link …

18. Previše pričate.

19. ne mešetariti sa dionicama ako niste spremni izgubiti

počitaj današnji N.L i uvjeri se sam:
u tiskanom izdanju P.Mihaljević je rekao da je netko iz vlasti stalno spečavao zainteresirane investitore da uđu u Dinu i tako je doveo u stečaj.
osobno mislim da je taj dobro potplaćen da uništava hvatsku industriju u korist bankarskog lobija


počitaj današnji N.L i uvjeri se sam:
u tiskanom izdanju P.Mihaljević je rekao da je netko iz vlasti stalno spečavao zainteresirane investitore da uđu u Dinu i tako je doveo u stečaj.
osobno mislim da je taj dobro potplaćen da uništava hvatsku industriju u korist bankarskog lobija

pa neka uđu sada, sada imaju čistu situaciju pred sobom

New Report

Close