DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Dioki u stečaj jer HEP ne želi oprostiti dug?

……HEP neće nikako moći utjecati na poslovne odluke u Diokiju jer bi njegov većinski vlasnik bio Čermak. HEP bi ionako izgubio svoja potraživanja prema Diokiju jer je plan da ih pretvori u vlasnički udio. No, uz obvezu kupnje zemljišta na Krku HEP bi mogao izgubiti blizu 400 mil. kuna.

Zato im je draži stečaj Diokija jer će im financijska šteta biti manja. HEP-ov stav navodno podržava i ministar gospodarstva Ivan Vrdoljak koji je nadležan za tu kompaniju….
limun
http://www.limun.hr/main.aspx?id=937673

Dodajmo k tome i ulazak konkurencije na tržište električne energije (RWE, GEN-I,….) zbog čega će HEP izgubiti možda i 20-30% kupaca (državna tijela već prelaze na GEN-I), a klijentima koji ostanu u HEP-u morat će ponuditi bar 10-15% jeftiniju struju da bi ih zadržali kod sebe! Iz ovoga je jasno da si HEP u ovoj situaciji jednostavno ne može dozvoliti avanturu zvanu ulazak u DIOKI i LNG i zato je po meni iduće ročište zadnje nakon čega očekujem otvaranje stečaja na DIOKI-em.

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje


I btw. restruktuiranje za Dinau je itekako provedivo i bez Diokija. Postoji nova vlasnička struktura u kojoj trenutno nema Croduxa, a sa 61 % Dine da ju Dioki hoće prodati ne sumnjam da ne bi bilo interesenata, a tada je pitanje koliko bi Dioki još bio dužan, mislim da bi iznos bio puno,puno manji.

Baš i nije provedivo. Jer po planu za Dinu koji je prihvaćen Dioki bi predao 40% svog udjela u Dini Petrokemiji HEP-u i Zabi. Dioki bi ostao bez 40% Dine kada nije prihvaćena predstečajna za Dioki. Meni to izgleda kao “oduzmi firmi njenu najvrijedniju imovinu i onda ju potjeraj u stečaj”. To je stari obrazac koji se primjenjuje u Hrvatskoj. Vidjet cemo dali ce se primjenit i sada.

Zato kada nije prihvaćen PSN za Dioki nema razvlašćivanja Diokija u ničemu, pa tako ni u Dini petrokemiji. Ako Dioki ode u stečaj Dina Petrokemija je stečajna masa Diokija.
I btw. na stranicama FINE još nema nikakvog službenog zakljucka, riješenja, odluke,… bilo čega, vezano uz rošišta održana 18.06.2013 za Dinu i Dioki.
Ništa još nije objavljeno? Jesu li ta fantomska ročišta uopće održana?

Osim ako Linićeva ne bude zadnja ili ako ih ne preglasaju.



Dioki u stečaj jer HEP ne želi oprostiti dug?

……HEP neće nikako moći utjecati na poslovne odluke u Diokiju jer bi njegov većinski vlasnik bio Čermak. HEP bi ionako izgubio svoja potraživanja prema Diokiju jer je plan da ih pretvori u vlasnički udio. No, uz obvezu kupnje zemljišta na Krku HEP bi mogao izgubiti blizu 400 mil. kuna.

Zato im je draži stečaj Diokija jer će im financijska šteta biti manja. HEP-ov stav navodno podržava i ministar gospodarstva Ivan Vrdoljak koji je nadležan za tu kompaniju….
limun
http://www.limun.hr/main.aspx?id=937673

Dodajmo k tome i ulazak konkurencije na tržište električne energije (RWE, GEN-I,….) zbog čega će HEP izgubiti možda i 20-30% kupaca (državna tijela već prelaze na GEN-I), a klijentima koji ostanu u HEP-u morat će ponuditi bar 10-15% jeftiniju struju da bi ih zadržali kod sebe! Iz ovoga je jasno da si HEP u ovoj situaciji jednostavno ne može dozvoliti avanturu zvanu ulazak u DIOKI i LNG i zato je po meni iduće ročište zadnje nakon čega očekujem otvaranje stečaja na DIOKI-em.
[/quote]
Vi stalno Hep pa opet Hep. A pitam ja vas tko može donjeti odluku od strane Hepa o prolasku pretstečajne nagodbe. Možda formalno nadzorni odbor Hepa ali u praksi tako važne odluke može donjeti jedino ministarstvo za gospodarstvo i financije.
Sad kad je pet do dvanajst mislite da će ministar Linić odustati a radi se o ponovnom pokretanju Diokija zapošljavanja ljudi i čistom izvozu koji podiže BDP. Ja mislim da će imati podršku svih relevantnih i da ova pretstečajna sapunica sigurno prolazi.[emo_smijesak]

Prijedlog za sklapanje PSN-a za Dinu ide na trgovački u Rijeci i u roku 15 dana će se provesti – članak 66.

A Dioki treba razlučne isključiti iz PSN-a i sve OK.

Da je to tako neraskidivo ne bi se nakon Diokija glasovalo o Dini.

Pa sada malčice olovku i pair i vidite kolika je vrijednost Diokija nakon što konsolidira 61% Dine!
I je li i likvidan i solventan obzirom da Čermakovih 27 milijuna eura pokriva daleko više od 20% troškova tekuće godine.

Meni je svejedno.

Imam takozvanu WIN-WIN situaciju.[emo_smijesak]

Ne baš ko Čačić koji je uništil gospodarstvo do kraja, al se mislit vratit još jači (aha) Europski Dinamo.

Ja sam se oduvijek borio za proizvodnju, jer sam kemijski inženjer i to mi je u krvi.

Drugo to je jako profitabilna industrija i strateška hrvatska industrija (oduvijek).

Nažalost očito Hrvatske Vlade ne dijele moje mišljenje, ali to nije moj problem više (vidi INU, DIOKI, PTKM, CHROMOS, PLIVA, ADRIAVINIL, JUGOPLASTIKA…..,..).

Moja je vizija i dalje proizvodnja s LNG terminalom ili bez njega, plus mnogo još dodatnih stvari.

ALI. AKO neko želi to u stečaj, nemam ništa protiv.

Samo morate biti svjesni da onda nema Petrokemijske proizvodnje.
DINA se reže i ide mom prijatelju iz Splita u Škver kao sirovina za vjetrenjače.

Imati ćemo SAMO one dodatne usluge koje bi tako i onako i donosila većinu prihoda.

RADNICI

Vas više čak ni ne žalim.

Lijepo sam Vam rekao da pokrenete stečaj.
Svoje novce bi već odavno dobili.

Za zadnje dve godine za lovu se obratite Upravi Diokija, Vladi Čaćiću i njegovom nasljedniku malom od palube s daljinskim.

Nerad i nesposobnost ne mislim plaćati.[emo_bijesan]

I da. Vašim predstavnicima sindikata (glasnogovornicima).

Ja imam samo jednu glasnogovornicu Lorenu Nosić a jadnica ni plaću nije dobila.

Moraću je primiti dva tjedna na Pagu da joj bar maLO nadoknadim trud.

Lp, [emo_cool]

[b]do zadnjeg novčića[/b] [b]Lijep kao BOG AC[/b]

Nitko više ne može spriječiti provedbu PSN-a za Dinu na Trgovačkom sudu!
A to je WIN – WIN situacija za Dioki!

Apsurd je da su banke skoro 3 godine mrcvarile Dioki i nisu se htjele naplatiti iz založene imovine a sada kada su uključene u PSN ne žele se odreći založnih prava i sudjelovati u PSN-u.
To je apsurd i nonsens – istovremeno se masovno namiruju na građanima plijenidbom stanova i sl.

Naravno da tu ne spada ZABA koja je uskočila i s NL-om a također slijedom toga došla u poziciju da sudjeluje u vlasništvu kompanije i na Krku i u Zagrebu.
Za to su ishodili i pozitivno mišljenje HNB-a jer da nisu PSN se ne bi mogao provesri.
A ta podrška ZABE je očito podrška njihovih talijanskih vlasnika!

Nema jutros kockara na temi, mora bit’ da su svi na Magmi. [emo_smijesak]

@sava
Nitko više ne može spriječiti provedbu PSN-a za Dinu na Trgovačkom sudu!
A to je WIN – WIN situacija za Dioki!

——————————————————–

tako je sava@,no treba ljudima vremena da razmisle o pojedinostima.

Pratimo trgovanje i rezultate sastanaka koji se održavaju.


Nitko više ne može spriječiti provedbu PSN-a za Dinu na Trgovačkom sudu!
A to je WIN – WIN situacija za Dioki!

Apsurd je da su banke skoro 3 godine mrcvarile Dioki i nisu se htjele naplatiti iz založene imovine a sada kada su uključene u PSN ne žele se odreći založnih prava i sudjelovati u PSN-u.
To je apsurd i nonsens – istovremeno se masovno namiruju na građanima plijenidbom stanova i sl.

Naravno da tu ne spada ZABA koja je uskočila i s NL-om a također slijedom toga došla u poziciju da sudjeluje u vlasništvu kompanije i na Krku i u Zagrebu.
Za to su ishodili i pozitivno mišljenje HNB-a jer da nisu PSN se ne bi mogao provesri.
A ta podrška ZABE je očito podrška njihovih talijanskih vlasnika!


Pogledajte gledlicu na burzi “Sava”!!!
Izgleda da Vam nitko ne vjeruje???
Ovo mi liči na “slobodan pad”,a Vama?
Pozdrav

@bisakovi:

Je li riječ o nekakvom privatnom ratu između forumaša save i vas? Ako jeste, onda nije u redu da time zagađujete temu (istina, nije vas bilo nigdje u vrijeme dok je cijena dionice bila malo veća [emo_namigusa]).

Nitko od nas nema kristalnu kuglu, uključujući i vas.

treba uzet neku kintu na magmi
a dioki ima vremena
bumo vidli

New Report

Close