DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Nije mi jasno kakve veze ima Lng sa vrijednošču Diokija? Dioki ostaje bez tog zemljišta i ono prelazi u ruke države, stoga ako nešto gubi kako mu onda vrijednost raste? Može li netko pojasnit to malo matematike?

Ukratko da objasnim

DIOKI proda zemljište i riješi se dugova i “drugova”.

Neki bi rekli nema više Nilskog konja.

Dioki i DINA ne žele da oni moraju izgraditi LNG.
To ćemo prepustiti državi i HEP-u.
Nije važno TO zemljište, već zemljište OKO njega.

Infrastruktura postoji, a svakaj bu se moglo graditi.[emo_palacg]

Ono kaj nama treba je kogeneracija, tj plinska elektrana i mogućnost dobave jeftinog plina iz cijelog svijeta.

Što će reči nikad jeftiniji plin za DINU i DIOKI.[emo_novac]

A svakaj će mo i iznamljivati.

Problem je kod nas što naši #MANAGERI>> nemaju viziju kako od gnojiva i kamenja napraviti zlato.

Ali su jako dobri kako od zlata napraviti G.OVNA.

lp, [emo_smijesak]

[b]do zadnjeg novčića[/b] [b]Lijep kao BOG AC[/b]


Nije mi jasno kakve veze ima Lng sa vrijednošču Diokija? Dioki ostaje bez tog zemljišta i ono prelazi u ruke države, stoga ako nešto gubi kako mu onda vrijednost raste? Može li netko pojasnit to malo matematike?

Ma naravno kolega da je tako,ali ne vrijedi stalno objašnjavati!!!
Sada se interes spekulanata i investitora “prebacuje na dionice Gazde Tode”!
Po meni,ovdje će promet pasti,a možda i dionica na burzi.
Vidjet ćemo uskoro.Ovdje su samo “očekivanja i želje”,a tamo se dogodilo nešto “veliko i krupno” za cijelu Hrvatsku i regiju!!!
Pozdrav


Htio sam reći da novci od zemljišta večim dijelom idu Hypo-u, neka sića koja ostane je za podmirenje dugova prema radnicima i to je to! Diokiju kao kompaniji ne ostaje ništa nego ostaje bez jednog velikog i zanimljivog dijela zemljišta! Kako onda Diokiju raste vrijednost!? Lng će biti vlasništvo države preko Hep-a i Plinacro-a! Dioki ili Dina će im biti samo susjed preko ograde!

Vidi se da ne baratate materijom, ili namjerno prešućujete istinu. Vrijednost zemljišta je cca 30 mil €, od toga Hypo dobija 89 mil. Kn, i ne ostaje nekakva sića nego puuuno više.



Htio sam reći da novci od zemljišta večim dijelom idu Hypo-u, neka sića koja ostane je za podmirenje dugova prema radnicima i to je to! Diokiju kao kompaniji ne ostaje ništa nego ostaje bez jednog velikog i zanimljivog dijela zemljišta! Kako onda Diokiju raste vrijednost!? Lng će biti vlasništvo države preko Hep-a i Plinacro-a! Dioki ili Dina će im biti samo susjed preko ograde!

Vidi se da ne baratate materijom, ili namjerno prešućujete istinu. Vrijednost zemljišta je cca 30 mil €, od toga Hypo dobija 89 mil. Kn, i ne ostaje nekakva sića nego puuuno više.
[/quote]

[emo_palacg][emo_palacg][emo_palacg]

diokija se defintivno ne isplati prodavati ispod razine 60-70kn.jer će vrlo brzo doći na tu razinu. mislim kad se prihvato PSN i krene proizvodnja još ovu godinu je moguće da dođe do tih razina.pozdrav

@nina1
Vidi se da ne baratate materijom, ili namjerno prešućujete istinu. Vrijednost zemljišta je cca 30 mil €, od toga Hypo dobija 89 mil. Kn, i ne ostaje nekakva sića nego puuuno više.

——————————————————–

Ne zamaraj se nepotrebnim,dovoljno je da se pogleda ask ,prvi otpor je oko 31 kn ,a nakon toga na 33-34 kn.

Vidim da je opet zanimljiv LNG terminal kao i prije par godina.Osobno bi jako volio da se realizira taj projekt ali ne vjerujem u to.Ovdje se drži za tu slamčicu spasa i ako ona pukne sve je gotovo.Da je bilo moguće već bi davno tamo bio terminal!

pixma

Ne treba smetnuti s uma i da RH ima ogroman politički dug prema generalu, budućem većinskom vlasniku Diokija 🙂


Vidim da je opet zanimljiv LNG terminal kao i prije par godina.Osobno bi jako volio da se realizira taj projekt ali ne vjerujem u to.Ovdje se drži za tu slamčicu spasa i ako ona pukne sve je gotovo.Da je bilo moguće već bi davno tamo bio terminal!

….The other important reason that this corridor and the IAP project is of the utmost Croatian strategic interest is that Croatia intends to continue its natural gas diversification by building an LNG terminal on the island of Krk in the Northern Adriatic. Pre-feasibility and environment studies for the terminal, valued at €700 million are completed and the government will proceed with seeking strategic partners in the autumn. The government is also completing the sale of the petrochemical DIOKI Group, which includes the property sale/transfer to the Croatian Electra (HEP) that is needed for HEP’s LNG Terminal. Given that the IAP and TAP projects are two-way natural gas pipelines, the LNG Terminal will not only serve to supply natural gas for Croatia’s consumption; the terminal will also be a complimentary project to be used to further enhance Croatia’s role in the region as a natural gas provider….

S Qatarcima na Omišlju je bila i ekipa iz South Hook LNG Terminala – nekoliko dana GB ministar kod Josipovića, a BP odlučuje o trasi!

Ja sam stava da je to uvelike usuglašeno jer iz EU i V4 skupine poruke su da treba da je strateški za EU i da za to ima love.

@pixsma
Vidim da je opet zanimljiv LNG terminal kao i prije par godina.Osobno bi jako volio da se realizira taj projekt ali ne vjerujem u to.Ovdje se drži za tu slamčicu spasa i ako ona pukne sve je gotovo.Da je bilo moguće već bi davno tamo bio terminal!

—————————————————–

prije bih rekao da se radi o stogovima slamčica, a mala slamčica koju navodiš je na nivou od 29,62 kn ,prva pozitivna blokada .

Radi se o više milijardi eura garantiranih i još toliko potencijalnih investicija u RH!
Ako vidimo kako je ZSE reagirala na ODLIJEV kapitala glede Mercatora kako bi tek reagirala na PRILJEV kapitala glede projekata vezanih uz LNG terminal.

@dudlibor
Ne treba smetnuti s uma i da RH ima ogroman politički dug prema generalu, budućem većinskom vlasniku Diokija 🙂

————————————————————

Za očekivati je sutra i izjavu za javnost od navedenog gospodina nakon PSN.
I datum pokretanja proizvodnje,itd da ne nabrajam.

New Report

Close