DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ako se ne makne, sutra cu ga ja poklopit

Ina uskoro u Adria LNG konzorciju

Nives Matijević, nives.matijevic@business.hr
11.03.2008 15:19

Predstavnici Ine i konzorcija Adria LNG u utorak su na sastanku u Beču razgovarali o svim preostalim otvorenim pitanjima vezanim za sudjelovanju Ine u Adria LNG konzorciju koji na hrvatskoj obali planira izgraditi prihvatni LNG terminal.
Kako je priopćeno nakon sastanka, obje strane vjeruju da će u skoroj budućnosti sklopiti sporazum.
Ina je prva hrvatska kompanija koja će se pridružiti konzorciju koji trenutno čine E.ON Ruhrgas (31,15 posto udjela) , OMV Gas International (25,58 posto), Total (25,58 posto), RWE (16,69 posto), te Geoplin (1 posto.
U području Mediterana sve je veća konkurencija za izgradnju LNG terminala, a lokacija u Hrvatskoj smatra se najkonkurentnijom, stoji u u priopćenju iz Adria LNG-a.
Inače, krajem 2007. iz hrvatskog su Ministarstva gospodarstva poručili da nema konzorcija za izgradnju LNG-a bez hrvatskih tvrtki.

hate red

mislim da je ovo bitnije i konkretnije jer se kaze da su su u nacelu vec dogovorili……

I u posljednjim razgovorima predstavnika Ine i konzorcija pokušavaju se riješiti neki manji problemi, kao primjerice pitanje uvjeta po kojem bi tvrtke u konzorciju trebale biti u većinskom vlasništvu države, jer u hrvatskoj naftnoj kompaniji Ini hrvatska država više nema više od 51 posto dionica nego 44,85 posto, doznaje se iz izvora bliskim hrvatskim predstavnicima.

[thumbsup]

Ako INA razgovara s ADRIA LNG konzocijom definitivno je određena i lokacija!
Zašto bi s njima razgovarali ako lokacija nije u Omišlju na Krku?

TA nam u ovim trenucima lijepo opisuje stanje…

Ako ulažete u fundamente, ne možete izgubiti. Šećer dolazi na kraju.

cinjenica je da razgovaraju u Becu tj sjedistu OMV.

[proud]


TA nam u ovim trenucima lijepo opisuje stanje…

jel može objašnjenje iste za nas koji baš i ne kužimo te grafove[pray]


ako se ne makne, sutra cu ga ja poklopit

Kameni drago mi te vidjet da si “in”. Kak si se opet počeo javljat očito je da smo blizu …
Imaš neka konkretna predviđanja? (može i na PM)
Pozdrav imateljima dionice [thumbsup]

kamenac@
puno ti je tribalo za dignit onaj nalog na prodaji[thumbsup]

Stvari se zakuhavaju. [rolleyes]

Koliko zapravo onda vrijedi DIOKI, mislim, s LNG terminalom u Omišlju?
Koliki su potencijali rasta prihoda, a samim tim i dobiti?
Udvostručenje, učetverostrčenje… Dokad?

Hajde, poštovane kolege, podijelite malo s nama svoje spoznaje i predviđanja!

Naime, uz ovakvu bananu od tržišta, strah me da će objava lokacije podići cijenu
dionice za čitavih 7,5 %, a onda opet mala stagnacija. Zato, molim vas,
slobodno “navijajte”!

QVO VADIS, DIOKI?

Tko (pro)pjeva, zlo ne misli!


Stvari se zakuhavaju. [rolleyes] Koliko zapravo onda vrijedi DIOKI, mislim, s LNG terminalom u Omišlju? Koliki su potencijali rasta prihoda, a samim tim i dobiti? Udvostručenje, učetverostrčenje… Dokad? Hajde, poštovane kolege, podijelite malo s nama svoje spoznaje i predviđanja! Naime, uz ovakvu bananu od tržišta, strah me da će objava lokacije podići cijenu dionice za čitavih 7,5 %, a onda opet mala stagnacija. Zato, molim vas, slobodno “navijajte”! QVO VADIS, DIOKI?

Moj osobni target je 1xyz. I meni dosta [cool]

Bio sam prisutan i kod nekih diskusija da bi dionica ubrzo mogla vrijediti i cca 1500 kunića. Sve to mogu biti “navijačke” diskusije, ali ne trba ispuštati činjenicu o vrlo, vrlo izglednom LNG-u i njegovoj strateškoj važnosti kako za državu tako i za Dioki (o tome je ovdje puno bilo riječi prije – jeftinija sirovina i sl.). Mislim da je i bez LNG-a Dioki dobra i perspektivna firma (zbog ulaganja u povećanje i modernizaciju proizvodnje) a sa LNG-em [thumbsup][thumbsup]

Ovo su dakako samo moja osobna razmišljanja i nikako ne predstavljaju nagovor na kupnju/prodaju.

U svakom slučaju ja igram.[proud]

Uz cijenu zemljišta na Žitnjaku i LNG terminal cijena “mora”preko xxxx,a i plinovod koji “furaju”rusi kroz srbiju ako krene modernizacija sisačke rafinerije eto sigurna opskrbe sirovinom za lokaciju na žitnjaku.Dakle po mom mišljenju koje ne mora biti 100%točno perspektiva postoji![wink]

pixma

meni jedino nije jasno zašto se neki vesele ulasku INA-e u LNG konzorcij….zar vi niste bili u omišlju? Pa ako INA uđe u konzorcij, posao za dioki otpada što se zemljišta tiče jer će onda LNG biti izgrađen na zemljištu INA-e koje je blizu DINA-petrokemije….čemu takvo veselje onda? To doduše znači jeftiniji plin za dioki, ali ništa od izvanrednih prihoda od zemljišta na koje ste računali. Malo ste otišli predaleko tako da od drveća ne vidite šumu. Dakle, mi koji imamo diokijevu dionicu moramo boga moliti da ina ne uđe u konzorcij jer ako uđe, to nije jako povoljno za dioki nego je povoljno za inu..Toplo se nadam da INA neće ući u taj posao…[cry]

...povijest se ponavlja...

upozorio bi društvo koje prati forum da će zbog pušiona na burzama u regiji najvjerojatnije doći do znatnog povlačenja love iz naših otvorenih inv.fondova.,a samim tim do povećane prodaje dionica na ZSE.Ali s obzirom da fondovi vjerojatno nisu baš u DIOKI-u,pozvao bi sudioničare da ne nasjedaju panici i sami sebi ne rušimo cijenu dionice.

Doći će i naših više od 5 minuta.


upozorio bi društvo koje prati forum da će zbog pušiona na burzama u regiji najvjerojatnije doći do znatnog povlačenja love iz naših otvorenih inv.fondova.,a samim tim do povećane prodaje dionica na ZSE.Ali s obzirom da fondovi vjerojatno nisu baš u DIOKI-u,pozvao bi sudioničare da ne nasjedaju panici i sami sebi ne rušimo cijenu dionice.

Doći će i naših više od 5 minuta.

uzalud ti pozivi “ulagačima” koji znaju samo po bid-u lupati i ništa drugo…toliko su prestrašeni da se čudim uopće što su ušli na burzu…za dioki dugoročno nema brige, a tu i tamo i kratkoročno…još nije TA rekla svoje….[wink]

...povijest se ponavlja...

Jasno mi je da su mali prometi i da je trenutno ovakvo raspolozenje, ali svejedno, nikako mi nisu jasni ovi nalozi sa po jednom (1) dionicom??

Top bid CIJENA KOLIČINA
512,50 1
509,00 1
505,00 20
501,00 7
500,00 50

New Report

Close