DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ja sam ekonomist, ali moje pitanje nema veze s pravom, svi mi znamo tko ima pravo prvenstva u naplati pri stečaju, za to ne treba biti pravnik. Mene zanima kako ste uspjeli zbrojiti imovinu da je dostatna za isplatu plaća radnika? Niste mi niti odgovorili na prethodno pitanje za koje tvrdite da je stečaj najbolja opcija za radnike? Ako se ne varam radnici uvjek mogu dobiti stečaj, a sve druge opcije koje nastavljaju proizvodnju i zadržavaju radno mjesto su po meni ipak bolje? Ako ste u pravu čemu onda opće reprogrami kredita, PSN-ovi i slične tričarije treba sve poslati u stečaj bar će nam radnici biti sretni i zadovoljni.

Ekonomist,što vam ta definicija znači? SSS,VŠS ili VSS???
Ostaje nejasno kako ste zaslužili naziv spamera i mrtvačku lubanju ako ste izražavali obrazloženo stručno mišljenje?
Osim toga ja nisam ništa zbrajao već pošao od pretpostavke da postoji dio unovčive imovine i da radnici VJEROVATNO imaju neke “šanse”!!!
I dakako VARATE SE OPET jer niste stručni te stoga radici NE MOGU UVIJEK DOBITI STEČAJ!!!!
Stečaj se otvara kada se ostvare Zakonom propisane pretpostavke ,a ne kada to netko želi!!
Pozdrav



Kolega pa zar vi to tvrdite da će se u stečaju prije namiriti nego PSN-om? Znači li to da Dioki ipak ima dovoljno imovine za tako nešto, kakav zaokret u razmišljanju[emo_smijeh]
Samo da podsjetim radnici u đepu uvjek imaju stečaj, tako da nova PSN samo može biti puno bolja opcija za njih. Vezano za moj post produženje roka za ročište koje se dogodilo ljetos nije donjelo nikakve izmjene u planu PSN-a, tako da očigledno uprava nije dobro odradila svoj posao odnosno nije iskoordinirala plan s vjerovnicima. Prostora za popravak ima i te kako. Zemljište je trebalo biti kupljeno od strane države, pismo namjere je bilo aljkavo napisano, rješenje je u prodaji zemljišta nekoj zainteresiranoj strani, a njih ima, pa ih država može kasnije izvlastiti, ako joj je u interesu.

Za početak treba imati ozbiljnog partnera, a Čermak to nije. Ili cca 30 milijuna eura za start – kojih nemaju.
[/quote]

Da – Čermak prošle godine imao promet preko 500m eur i ušao u TOP500 srednje i jugoistočne Europe i sad je neozbiljan!
A tko je ozbiljan?

bisakovi

da su za sva ista pravila čudi me zašto ti nisi več dobio mrtvačku glavicu trebao si je dobit bar dva tri puta, a ponajviše radi omalovažavanjem i obezvrijeđivanja
onih točnih i službenih činjenica ( otom potom dali će se izvršit ) ali su istinite , ali ne ti imaš samo svoju teoriju koja ti se dozvoljava tu biskarat al ok moderatoru paše očito , prozivaš pojedince a svaka stranica puna tvojih postova, znaš kak se veli “rugala se sova sjenici….”

pepe7

Mrtvačku glavu sam dobio od loših ocjena koje se ovdje nemilice trpaju, oni koji žele stečaj dobivaju dobre ocjene i to je na ovoj temi tako. Ja ne izražavam stručno mišljenje nego svoje mišljenje, vi izražavate stručno?
Konstantno govorite da Dioki ide u stečaj, što sada više ne ide ili ipak ide?
Ako se izbore za novu PSN, znači da više neće moći u stečaj? Eto pomozite mi.

Stečaj (engl. bankruptcy, njem. Konkurs):

u širem značenju, pad poslovne aktivnosti poduzeća zbog čega se ne ostvaruju očekivani poslovni rezultati. S financijskoga gledišta pad poslovne aktivnosti koji može pokrenuti kontinuitet poslovanja, a izazvan je nesolventnošću (nemogućnošću podmirivanja dospjelih obveza u rokovima njihova dospijeća) ili situacijom negativne neto imovine poduzeća (dugovi poduzeća veći od pravedno procijenjene vrijednosti njegove imovine);

s pravnoga gledišta bitan sudski postupak nad imovinom dužnika koji je postao nesolventan (u nekim pravnim sustavima i nad imovinom dužnika koji je prezadužen). Mogu ga pokrenuti vjerovnici poduzeća dužnika ili samo poduzeće dužnik. Imovina dužnika postaje stečajna masa iz koje se podmiruju dugovi stečajnim vjerovnicima.

@Fedor19
Da ste dipl.ekonomista znali bi da li Dioki ide u stečaj ili ne,zar ne?
Zakon je tu jasan,zar ne?
I ne bi se morali služiti stranim rječnicima ili “googlati” već bi jednostavno pročitali u važećem Zakonu Hrvatske kada društvo ispunjava uvjete za pokretanje stečaja,zar ne?
Pozdrav


http://novine.novilist.hr/Default.asp?WCI=Rubrike&WCU=2859285F2863285928582863285A28582859285B286328962897289E28632863285E2860285928602858285F28632863286328592863S

Ovdje je tekst-tko ima pretplatu neka posta cijeli članak.

RIJEKA » Žalba Zagrebačke banke na predstečajnu nagodbu Dina Petrokemije potpisanu nedavno na Trgovačkom sudu u Rijeci usporit će realizaciju plana restrukturiranja tvrtke u vlasništvu Roberta Ježića.
Zaba se već bila žalila u postupku predstečajne nagodbe, prije nego li je dospio do suda, smatrajući da je zakinuta u odnosu na ostale vjerovnike iz skupine financijskih institucija, budući da je plan restrukturiranja predviđao pretvaranje dijela potraživanja banke u vlasnički udio. U Zabi se ne slažu s takvim planom, te traže djelomično namirenje svojih potraživanja, no takav je zahtjev u predstečajnom postupku Fina odbila. Sada o novoj žalbi odlučuje Visoki trgovački sud u Zagrebu, a do odluke tog suda, predstečajna nagodba ne može biti pravomoćna, objašnjava povjerenik predstečajne nagodbe za Dina Petrokemiju Mladen Janiška.
– Apsolutno je pravo banke da se žali, kao i da ne želi ući u vlasništvo. Problem je u tome što se postupak sada nastavlja na Visokom trgovačkom sudu, što znači da se time ulazi u parnični postupak, a ne postoji rok u kom Visoki trgovački sud mora donijeti odluku. Tako da je provedba plana restrukturiranja nemoguća dok se žalbeni postupak ne završi, kaže Janiška. Povjerenik također podsjeća da, u slučaju da žalba Zabe bude odbijena, i dalje ključnu ulogu u restrukturiranju Dine ima strateški partner, tvrtka Crodux plin u vlasništvu Ivana Čermaka. Čermak je, nakon odluke vjerovnika da Dioki odlazi u stečaj, prema pisanju medija, izjavio da je i dalje zainteresiran za Dioki i Dinu, no do sad još nije započeo konkretne razgovore s vodstvom omišaljske petrokemije.

@bisakovi

ako firma ispunjava uvjete za stečaj trebala bi ići, ali dioki nije jedini primjer dionice koja je trebala u stečaj a nije, ali je jedina u psn koju banke tjeraju u stečaj jer ima imovine i jer je čermak tražio veliki otpis dugova.
Neće bti problem u stečaju rasprodati pogone možda čak i u nekome pokrenuti proizvodnju….
A ne završavaju svi stečajevi likvidacijom, ako frma ma proizvodne resurse (ovo ima) stečaj neki puta preživi i onda dionice nisu bezvrijedne….

Je nakitili ste me u pirata 🙂 ali ja i ovaj put tražim mišljenje svih vas jer je više glava… sumanutije od jedne lubanje? 🙂

inače ja sam ovaj dio portfelja (imam dosta diokija) otpisao i nadam se stečaju 🙂



@Fedor19

Da ste dipl.ekonomista znali bi da li Dioki ide u stečaj ili ne,zar ne?
Zakon je tu jasan,zar ne?
I ne bi se morali služiti stranim rječnicima ili "googlati" već bi jednostavno pročitali u važećem Zakonu Hrvatske kada društvo ispunjava uvjete za pokretanje stečaja,zar ne?
Pozdrav

Pa zato tražim vaše stručno mišljenje, ide li Dioki u stečaj ili ne? Ispunjava li uvjete ili ne? Ako uspije nova PSN da li je stečaj bolja opcija ili ne?

Pošto sam nestručan kopirat ću dio članka i dati link:
Plan financijskog restrukturiranja Diokija nije prihvaćen zbog čega je Nagodbeno vijeće Fine donijelo zaključak da se postupak predstečajne nagodbe obustavlja, što po Zakonu o financijskom poslovanju i predstečajnoj nagodbi znači da Dioki ide u stečaj.
Vaš link …

Osim ako, moje mišljenje : Ne dođe do nove PSN.

Da – Čermak prošle godine imao promet preko 500m eur i ušao u TOP500 srednje i jugoistočne Europe i sad je neozbiljan!
A tko je ozbiljan?

Tebi se ionako lampice upale nakon par mjeseci, godina ili nikada tako da ne vrijedi objašnjavati. Možda s vremenom shvatiš, a možda i ne. Ja ti ne mogu pomoći.

Vi koji sad razmišljate o kupnji donice firme koja je pred proglašavanjem stečaja, imajte na umu da sat otkucava iz dana u dan, odnosno iz sata u sat. Svaki dan trgovanja bi (uskoro) mogao biti zadnji i dionice koje ostanu u vašem vlasništvu na kraju trgovinskog dana mozda idućeg dana više nećete moći prodati na redovnom trzistu.

@kvart99
Ovo se ne kupuje radi prodaje vec iz ljubavi ili hobija tako da je svaka druga rasprava suvisna.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Po mojoj procjeni, rekao bih da jedna osoba sa viškom sredstava i manjkom ideja koja gaji izuzetno jake osjećaje prema Diokiju glavna na kupnji i da je velika većina ovih “količinski većih naloga” iznad 1kn upravo od tog pojedinca.


Po mojoj procjeni, rekao bih da jedna osoba sa viškom sredstava i manjkom ideja koja gaji izuzetno jake osjećaje prema Diokiju glavna na kupnji i da je velika većina ovih "količinski većih naloga" iznad 1kn upravo od tog pojedinca.

Zabrinjavajuće je da netko može misliti da se prema vrijednosnom papiru mogu gajiti osjećaji, ja pretpostavljam da može postojati samo interes za zaradu.
A ti kvart99, zašto jednostavno ne prodaš po kupnji, ili si ljut jer ti nalozi smetaju da se neometano jeftino ukrcavaš.
Vraćanje prema gore je sasvim izvjesno, ovo jest podstečajna cijena, oni koji kupuju nadaju se da će doći do ponovne objave novog PSN-a, kojega bi omogućila intervencija Vlade.



@kvart99

Ovo se ne kupuje radi prodaje vec iz ljubavi ili hobija tako da je svaka druga rasprava suvisna.

I kockarskog duha![emo_smijesak]

Nikad više 2007-08 na ZSE:(




@Fedor19

Da ste dipl.ekonomista znali bi da li Dioki ide u stečaj ili ne,zar ne?
Zakon je tu jasan,zar ne?
I ne bi se morali služiti stranim rječnicima ili "googlati" već bi jednostavno pročitali u važećem Zakonu Hrvatske kada društvo ispunjava uvjete za pokretanje stečaja,zar ne?
Pozdrav

Pa zato tražim vaše stručno mišljenje, ide li Dioki u stečaj ili ne? Ispunjava li uvjete ili ne? Ako uspije nova PSN da li je stečaj bolja opcija ili ne?

Pošto sam nestručan kopirat ću dio članka i dati link:
Plan financijskog restrukturiranja Diokija nije prihvaćen zbog čega je Nagodbeno vijeće Fine donijelo zaključak da se postupak predstečajne nagodbe obustavlja, što po Zakonu o financijskom poslovanju i predstečajnoj nagodbi znači da Dioki ide u stečaj.
Vaš link …

Osim ako, moje mišljenje : Ne dođe do nove PSN.
[/quote]
Odvjetnik Zdravko Balenović , opunomoćenik 65 bivših radnika Diokija, kazao je kako je od početka predstečajne nagodbe došlo do prevare svih radnika koji su bili otpušteni u 2012., jer im poslodavac nije izdao potvrdu o otpremnini koja predstavlja ovršnu ispravu i s kojom bi mogli odmah ići na direktnu naplatu, već su dobili ugovor da će im isplatiti otpremninu u tri rate, a s tim radnici mogu samo pokrenuti dugotrajni sudski postupak.

Radnici su u startu bili prevareni, sva obećanja su bila velika farsa, priča o prodaji zemlje, HEP, bilo je to samo zamagljivanje radničkih očiju, kazao je.

Dodao je kako će se u stečaju uspjeti naplatiti eventualno banke, jer je sva imovina kako pokretna, tako nepokretna, davno založena.

A najgore će proći radnici, koji su otišli sa osam neisplaćenih plaća, sa obećanjima da će dobiti stimulirajuće otpremnine, rekao je Balenović.kraj teksta
Vaš link …

Lp

New Report

Close