DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jezic je prije dvadesetak dana javno i na sudu priznao da je 5 mil eura na racunu u svicarskoj i obavezao se uplatit to u proracun RH u roku 30 dana. Tako da mu je Turudic to jos “presudio” vec onda i nista novo nije dodao. Ostaje mu jos ovaj tjedan da to i ucini a druga je stvar hoce li i ima li on ili njegove firme stvarno taj novac ili je to bilo onih 5 mil s kojim su se isplatile zaostale place…To su sad spekulacije ali sto se tice Diokia nista novo danas nismo culi.

Pozdrav

svi smo mi Crobex


Jezic je prije dvadesetak dana javno i na sudu priznao da je 5 mil eura na racunu u svicarskoj i obavezao se uplatit to u proracun RH u roku 30 dana. Tako da mu je Turudic to jos "presudio" vec onda i nista novo nije dodao. Ostaje mu jos ovaj tjedan da to i ucini a druga je stvar hoce li i ima li on ili njegove firme stvarno taj novac ili je to bilo onih 5 mil s kojim su se isplatile zaostale place…To su sad spekulacije ali sto se tice Diokia nista novo danas nismo culi.

Pozdrav


ma drukaju da bi jeftinije dokupili i da je cijena Diokija 1kn oni bi drukali prema dole

Sava
Šta je sa Dinom? Ima li kakvih novosti o pokretanju pogona?

Mogu ja? Koliko znam nema. Ovo je današnja izjava kad smo kod novosti ili potvrde starih vijesti http://www.seebiz.eu/vrdoljak-lng-ide-dalje-o-rokovima-ne-mogu/ar-50545/

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich


Sava
Šta je sa Dinom? Ima li kakvih novosti o pokretanju pogona?

ništa od toga, do kada nemam odgovor…

Evo kolega tu vam je odgovor na vase pitanje…direktno od g.predraga m

U pogonu Dine u Omišlju stanje je i dalje kao što je bilo prije dolaska turske tvrtke koja bi trebala pokrenuti proizvodnju polietilena. Radnici su na svojim radnim mjestima u pogonu, ali od srpnja ne dobivaju plaće i nemaju grijanje.

Iako je bilo dogovoreno da će proizvodnja krenuti krajem ovog mjeseca, neslužbeno doznajemo da se to ne može očekivati. Naime, račun Diokija je i dalje blokiran, pa je upitno i plaćanje naručenih sirovina.

Dinom sada upravlja Çalişkan grupa koja je, uz jamstvo Vlade, uplatila pet milijuna eura za kupnju Diokijeve tvrtke Adriaoil, čime su bile isplaćene zaostale plaće radnicima Dine do lipnja.

http://www.hrt.hr/index.php?id=466&tx_ttnews%5Btt_news%5D=190286&tx_ttnews%5BbackPid%5D=465&cHash=88ad10ac62

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Što se tiče stanja u Diokiju ono je idilično. Radnicima je zadnja plaća isplaćena za lipanj dakle poslodavac nam duguje četiri plaće i dug 3×30% plaće iz 2010 godine.Radnički prestavnici i dalje se grčevito bore za vlasnika i sopstvene interese. Ma koga još briga što je raja gladna neka bok poživi gazdu i Copuna.




Ja sam citirao clanak s Indexa. Vidim da isto pise i u Jutarenjm.

A ja sam citirao Turudića.
Jasno i glasno tko je u obvezi i to ulazi u Zapisnik.

No mislim da je to i nebitno jer Dioki nije nigdje umješan – Dioki je kolateralna žrtva tih odnosa i najveći oštećenik!
[/quote]
upravu si kolega
[/quote]

U pravu sam i kada kažem da današnja presuda i posebice obrazloženje presude otvaraju mogućnost pojedinačnih tužbi protiv HEP-a, INE, JANAF-a ali i protiv većinskog dioničara Dioki Holding AG-a za pričinjenu štetu Diokiju!!!!
Protiv većinskog dioničara ukoliko nije podigao tužbe ili pokrenuo nagodbe s gore navedenim državnim kompanijama koje su izreketirale i blokirale poslovanje kompanije a očito je po naputku danas nepravomoćno osuđenog Sanadera koji je u to vrijeme bio premijer koga se bezpogovorno slušalo!

Vlasnici su najavili pocetak proizvodnje pocetkom 12 mjeseca-zupanijska panorama HRT





Ja sam citirao clanak s Indexa. Vidim da isto pise i u Jutarenjm.

A ja sam citirao Turudića.
Jasno i glasno tko je u obvezi i to ulazi u Zapisnik.

No mislim da je to i nebitno jer Dioki nije nigdje umješan – Dioki je kolateralna žrtva tih odnosa i najveći oštećenik!
[/quote]
upravu si kolega
[/quote]

U pravu sam i kada kažem da današnja presuda i posebice obrazloženje presude otvaraju mogućnost pojedinačnih tužbi protiv HEP-a, INE, JANAF-a ali i protiv većinskog dioničara Dioki Holding AG-a za pričinjenu štetu Diokiju!!!!
Protiv većinskog dioničara ukoliko nije podigao tužbe ili pokrenuo nagodbe s gore navedenim državnim kompanijama koje su izreketirale i blokirale poslovanje kompanije a očito je po naputku danas nepravomoćno osuđenog Sanadera koji je u to vrijeme bio premijer koga se bezpogovorno slušalo!
[/quote]
kako sam ja skužio sve ovisi o LNG terminalu to je kljuc riješenja za DIOKI


Sava
Šta je sa Dinom? Ima li kakvih novosti o pokretanju pogona?
Čeka se uplata 5 milijuna eura koji idu turcima i oni odlaze,kakvi start,pa ovoga nema nigdje samo kod nas.Sprema se prosvjed sindikata na Markovom trgu,zašto se ne organiziraju i radnici DIOKI-a da se čuje da nije ništa riješeno.Izgleda da nam je dobro čim svi šutimo.

pixma



Sava
Šta je sa Dinom? Ima li kakvih novosti o pokretanju pogona?
Čeka se uplata 5 milijuna eura koji idu turcima i oni odlaze,kakvi start,pa ovoga nema nigdje samo kod nas.Sprema se prosvjed sindikata na Markovom trgu,zašto se ne organiziraju i radnici DIOKI-a da se čuje da nije ništa riješeno.Izgleda da nam je dobro čim svi šutimo.
[/quote]

problem je blokiran racun-zna kli netko da li je trebao biti odblokiran ,kada i kako-da li je to bio dio aranzmana ili sto?
koji je plan s odblokiravamnjem? jer ako se ceka prodaja zemljista za lng onda to nije argument-jer sje caliscan namjeravao pokrenuti proizvodnju sada..al nemoze zbog blokade..

New Report

Close