DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

…..Predsjednik Uprave HŽ-a Cargo Ivan Lešković odgovorio je na novinarsko pitanje o opravdanosti kupovine Diokijeva industrijskog kolosijeka rekavši da je to dobar posao, proveden po zakonu. Kupnja se razmatrala od srpnja 2010. godine, a plaćeno je dvije trećine cijene koju je tražio Dioki. U blizini kolosijeka nekoliko je velikih tvornica čiju robu HŽ Cargo prevozi, a slične kolosijeke i cargo centre gradit će u Slavonskom Brodu, Vukovaru i Jastrebarskom, kaže Lešković. (Hina/HT)

Otelo mu se zašto kolosjek……..ide se na cargo centar na Žitnjaku!
Dakle 300.000m2 mogao bi HŽ Cargu!
Bolje bi platio Schenker ili RCA ali što je tu je!

Novinare je zanimala i kupnja industrijskog kolosijeka tvrtke Dioki, na što je predsjednik Uprave HŽ Carga odgovorio:
– Kupnja industrijskog kolosijeka za HŽ Cargo bila je i ostala dobra poslovna odluka. U proceduralnom smislu obavljeno je sve što je bilo potrebno. Pismo namjere poslano je u srpnju 2010., a po dolasku na čelo Uprave bio sam uključen u nastavak razgovora oko kupovine kolosijeka, za što smo dobili suglasnost Vlade i Nadzornog odbora. Budući da smo za sada jedini teretni operater, razložno je da smo mi to kupili. U tom dijelu na zagrebačkom Žitnjaku nalazi se nekoliko tvrtki za koje također prevozimo robu –Zvijezda d.d., OMV, Maziva d.o.o., što sve odgovara našoj poslovnoj politici širenja industrijskih kolosijeka i cargo centara. Tako ćemo uskoro obnoviti industrijski kolosijek u Đergaju, kao i onaj u Jastrebarskom, za potrebe tvornice Jana.
http://www.mppi.hr/default.aspx?id=9432

I kakve to ima veze s DIOKI-jem i prozivodnjom na Žitnjaku?

p2.sem

Ferdo, 07.10.2012. u 11:55
I kakve to ima veze s DIOKI-jem i prozivodnjom na Žitnjaku?

Predsjednik uprave HŽ Carga ima tetku koja je u dobrim odnosima s zaovinom od p…. strinine Lea Dolezila. Vidite da ime itekakve veze.

Ja očekujem da HŽ Cargo iskoristi poziciju i da kupi i zemljište od oko 300.000m2!
Jer mi to ide nekako u paru s kolosjekom!

Treba li ovo komentirati posebno?
András Blaskó-Nagy, Attila Bodócs, MOL Plc.
TROKUT SURADNJE INA – MOL – TVK
THE TRIANGLE OF COOPERATION IN INA – MOL – TVK
http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0CB4QFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.hunig.hr%2F_sibenik%2Fword%2520files%2520za%2520download%2FFINAL-BROSURA.pdf&ei=D75xUNyMJsKE4gTdmYG4Cg&usg=AFQjCNGDV7bq-OW8XmP2-BxEqc70Gwbbog&sig2=S8dr3LR94aMEC7IU3ekDew&cad=rja

To je zemljiste na kojem su pogoni jel?

Ako ti to ocekujes,mozes si onda sa svojim donicama DIOKI-ja nos obrisat.

Nikad nista nece vrijedit bez proizvodnje na Žitnjaku.[emo_bijesan]

p2.sem

Proizvodnje na žitnjaku nema, niti će je po svemu sudeći ikada više biti. Sve ostalo su floskule, u petak je opet iz INA-e upućen komentar da plina jednostavno nema. Ako tu činjenicu i osobno Aldott treba potvrditi, onda će to i učiniti. Pametnom dosta.

[b]Jebeš forum koji Savu nema! Maske su napokon pale: Hasta la vista Dioki![/b] [i]"uljepšavaš svoje stanje al’ ne možeš da me zezneš jer hakersko imam znanje"[/i]

Komentar na sta kolega..:?..na ciji upit..?..znaci li to da uprava ipak pokusava pokrenut proizvodnju u tim pogonima..?..

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Ako je etan problem, više od dvije godine izostanka bilo kakve aktivnosti oko pokretanja proizvodnje na stirenskoj liniji koja nije vezana na Ivanić, teško se može opravdati bilo čime.

Pred Dioki-jem na žitnjaku, u zadnje vrijeme na parkiralištu vrše se jedino
polu-ilegalni pretovari kamiona i kombija, to je jedina naznaka života u mrtvilu kompletne lokacije, koja naočigled kompletna odumire a živi samo u mašti pojedinaca s ovog foruma!

[b]Jebeš forum koji Savu nema! Maske su napokon pale: Hasta la vista Dioki![/b] [i]"uljepšavaš svoje stanje al’ ne možeš da me zezneš jer hakersko imam znanje"[/i]

Danas , sa transakcijama ; špekulacijama , rizičnim kupnjama , unatoč katastrofičarima na forumu , zahvaljujući Diokiju , platio dugovanja za plin .
Još mi je ostalo i za rezanu žuju .

Život je opet lijep .


Pred Dioki-jem na žitnjaku, u zadnje vrijeme na parkiralištu vrše se jedino
polu-ilegalni pretovari kamiona i kombija, to je jedina naznaka života u mrtvilu kompletne lokacije, koja naočigled kompletna odumire a živi samo u mašti pojedinaca s ovog foruma!

To je dakle to Savino parkiralište – “puno kao šipak”!
Kad tamo, prešli ljudi sa Zelene tržnice ispred Dioki-a, jer tu ne treba platiti placarinu.
Ne samo to! Sad je jasno i kakav će cargo HŽ držati u svom Cargo centru – papriku i patlidžan.


Danas , sa transakcijama ; špekulacijama , rizičnim kupnjama , unatoč katastrofičarima na forumu , zahvaljujući Diokiju , platio dugovanja za plin .
Još mi je ostalo i za rezanu žuju .

Život je opet lijep .


To je ujedno i maksimum koji se s Diokiem može napraviti.
Nažalost većina ljudi će zbog Diokia ostati dužna i za plin i za još štošta.

New Report

Close