DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kolega 051 bilo bi stvarno krajnje vrijeme da se otkačite sindikata . Vaša destrukcija ne vodi ničemu. Imam osječaj da ste vi kao Srećko Šoić ( povređen i uvređen.) Mislim da vas sindikat nije ni povredio ni uvredio. Niste se mogli nositi sa svojim problemima pa ste sada strašno frustrirani .Žao mi vas je.

Moram priznati da ne znam tko je Srećko Šoić. Ne morate me žaliti jer , fala bogu, moja je egzistencija dobro osigurana i uopće ne ovisi o tome što će se desiti sa Diokijem, tako da su moji “problemi i frustracije” prava sitnica u usporedbi sa problemima koji imaju radnici u Diokiju a kojima ste napravili jedno veliko NIŠTA da im pomognete. Znam da ne volite da se piše istina o vašim sindikalnim “aktivnostima” ali to je vaš problem. Jedino mi je žao što nikad niste konkretno odgovorili zašto ste pristali biti dio ove farse, nego se uvijek osjećate uvrijeđeni ako nekome ide na živce vaše glumatanje borbe za radnike.



Da HEP i Ina nisu radili to što su radili ne bi bio Dioki dužan Petkim-u tj SOCAR-u tj Azerbajdžanu!
Je li današnji potez Čermaka liječenje rana i šta to u konačnici nosi?

http://limun.hr/main.aspx?id=909231
Plinacro i azerbajdžanski Socaro potpisali memorandum o suradnji
11.3.2013 16:21:00
Predsjednik Uprave Plinacra Mladen Antunović i potpredsjednik Uprave azerbajdžanske državne naftno-plinske kompanije Socar Elshad Nassirov danas su potpisali Memorandum o razumijevanju i suradnji između tvrtki.

[/quote]

Bi li HEP i JANAF i HBOR napravili Diokiju to što su napravili DANAS kada se sklapaju ovi sporazumi – zasigurno ne bi.
To je najbolji dokaz da je Dioki bio žrtva jedne velike zavjere.
Naime Dioki posluje s Azerbajdžanom dobrih 6-7 godina pa su im nakon derneka koji je napravljen u Hrvatskoj ostali dužni popriličito novaca.

051
Bravo.
Ovaj se uzlet temelji: na očuvanju radnih mjesta, novim projektima, novim zapošljavanjima i neizmjernom optimizmu.
Prva je mjera, ako sam dobro shvatio, otpuštanje još 150 radnika, a zatim će se uposliti još dva.
Nakon toga, procvat je zagarantiran.
Tek će se tada, stvoriti uvjeti da proizvodnja profunkcionira.


Da sindikati manje "iščitavaju", mlate praznu slamu , slikaju se po novinama i čuvaju leđa glavnom mutikaši, a da su više radili ono što im je posao i za što ih ljudi plaćaju, drugačija bi se pjesma pjevala. Dobro je netko primjetio da su radnici trebali podići tužbe protiv svih koji su ih doveli u ovu situaciju i ne dozvoliti da ovaj igrokaz toliko traje. I naravno da nije istina da radnici potražuju po 120 000kn. Toliko vjerojatno potražuju oni koji su trebali dobiti otpremninu. Iznos za 8-9 plaća u Diokiu je daleko od 120 000kn.
protiv koga i za koga se ti svađaš? Tebi su se stvarno sindikati zamjerili! Vjerojatno si u prvim redovima na prosvijedima. Što imaš protiv toga da radnici dobiju ono što potražuju?

VLADA REPUBLIKE HRVATSKE

200

Na teme­lju članka 80. stavka 3. točke 2. Zakona o pomorskom dobru i morskim lukama (»Narodne novine«, broj 158/2003), Vlada Republike Hrvatske je na sjednici održanoj 20. siječ­nja 2005. godine, donijela
ODLUKU
O KONCESIJI POMORSKOG DOBRA U SVRHU GOSPODARSKOG KORIŠTENJA LUKE POSEBNE NAMJENE – INDUSTRIJSKE LUKE SEPEN

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2005_01_12_200.html
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2006_03_32_830.html

Koliko vrijedi sada koncesija kada stoje u redu za LNG terminal?

Tko će otkupljivati zemljište?

Sava
Zaboravimo prošlost okrenimo se budućnosti, vidite i sami da se div ponovno rađa.
Mislim da sa definitivnim odlaskom RJ sve konačno sjeda na svoje mjesto i da svi skupa imamo razloga za optimizam. Očekujem da problema sa vjerovnicima neće biti jer si vlada (Linić) još jedan gaf nemože priuštiti. Netko je nedavno dobro zaključio: Opstankom ili likvidacijom Diokija ova vlada sebi kroji sudbinu i toga je debelo svijesna. Pošto je Čermak sa svojom ekipom obavio dubinsko snimanje neće biti više gubljenja vremena i zato očekujem brzi rasplet, isplatu plaća, remont i pokretanje proizvodnje.


Ovdje je dobra stvar što i ako bude zamjena duga za dionice, izgleda da će to sve biti jaki igrači (banke, HEP, država) koji neće kao kooperanti kod Ingre rasprodavati dionice na burzi nego će ih zadržati godinama, a to onda znači da te dionice neće tući po kupnji i rušiti cijenu.

ovo je ključno za sadašnje dioničare jer bez obzira po koliko budu obračunate nove dionice, one i tako neće doći na burzu što znači da će špekulanti i dalje voditi igru s postojećim dionicama…. zato je moguće da DIOKI doista bude napucan do kraja tjedna dosta više od sadašnje cijene

moji postovi na forumu su moje mišljenje, nisu financijski savjeti niti poziv na kupnju/prodaju dionica ili ulaganje u iste


Pošto je Čermak sa svojom ekipom obavio dubinsko snimanje neće biti više gubljenja vremena i zato očekujem brzi rasplet, isplatu plaća, remont i pokretanje proizvodnje.

Dubinsko i šta ti ja znam šta sve ne su obavili Turci tj Azeri.

A što se tiče bilo kojega plana o ulasku bilo koga – neka se najprije rasčiste odnosi koji su bili takvi kakvi jesu.
Dioki je u zadnjih par godina nabrao više stotina milijuna kuna gubitaka zato što je HEP odustao od kupovine kaparene nekretnine a da ne kažem što je bilo s cijenom električne energije, blokadama računa, ograničenjima isporuke, da li i lažnim fakturama na Operatora distributivnog sustava ….????

I neka se u imovini napokon vrednuje po tržišnim cijenama i koncesija i luka i sva ostala zemlja jer sada je očito da LNG ide.
Pa samo neka lipu uzmu po m3 na ime troškova po m3 to ti je 10 milja eura godišnje!

kako misliš neće doći na burzu ? de mi to objasni
misliš kao i ingrine haha

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

@ffffffffff
nove dionice DIOKI-a neće doći na burzu za razliku od Ingrinih jer je ovdje potpuno drugačija struktura vjerovnika – za razliku od Ingre gdje su vjerovnici u velikom broju bili kooperanti, dobavljači materijala itd. koji su išli odmah prodavati dionice da dođu do keša radi likvidnosti, ovdje toga nema jer su vjerovnici HEP, banke i država i tko god od njih da dobije dionice neće ih rasprodavati na burzi i rušiti cijenu kao što je bilo kod Ingre. Ovdje je struktura vjerovnika drastično drugačija i njima više znači da dionice DIOKI-a porastu na burzi i da ih u knjigama vode kao dobit, nego da ih prodaju s gubitkom na burzi. Ako ih jednom budu prodavali, to će biti kad DIOKI bude poslovao pozitivno i to će se odraditi u nekoj blok transkaciji, vjerojatno s nekim fondom ili možda sa samim gazdom DIOKI-a.

moji postovi na forumu su moje mišljenje, nisu financijski savjeti niti poziv na kupnju/prodaju dionica ili ulaganje u iste

A ovdje dug 2 miljarde hrvatskih kuna jel tak? Lp


Što imaš protiv toga da radnici dobiju ono što potražuju?

Ne mogu vjerovati da baš ništa nisi razumjela…


ovo je ključno za sadašnje dioničare jer bez obzira po koliko budu obračunate nove dionice, one i tako neće doći na burzu što znači da će špekulanti i dalje voditi igru s postojećim dionicama…. zato je moguće da DIOKI doista bude napucan do kraja tjedna dosta više od sadašnje cijene

Onaj jučer koji je skrivenim kupovao kupio je cca 10 000 kom biti će interesantno vidjeti ima li promjena u top 10.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/YLng1b8qCUeMAPJx0Xb0OA==.pdf [emo_smijesak]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

New Report

Close