DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

super si to zamislio…jedino što dotični vjerojatno nema para za to, a i da ih ima nije lud baciti keš koji jedini još vrijedi u cijeloj ovoj priči

Je, jadan… oćeš mu posuditi za kavu? Nitko njega ne treba pitati jel on lud ili nije. Imas stvorit lovu ili alternativa, koja mu se nije svidjela vec ranije.

Jel tebe iz elektre pitaju jel imas lovu za platiti struju?

Bit ćete sretni ako se ovo s*anje s Diokijem u godini dana uopće pomakne s mrtve točke a dovrši se kroz nekih 7 do 10 godina, to je hrvatski prosjek stečaja u sličnim firmama…
to vam je između redaka jučer rekao povjerenik predstečajne nagodbe i budući stečajni upravitelj

[b]Jebeš forum koji Savu nema! Maske su napokon pale: Hasta la vista Dioki![/b] [i]"uljepšavaš svoje stanje al’ ne možeš da me zezneš jer hakersko imam znanje"[/i]

U Čermaka nimalo ne vjerujem jer mislim da je spomenuti samo još jedna ježićeva marioneta koja služi samo kupovanju vremena a takvih je u prošlosti bilo podosta… Caliskan, Cassona, MES, TerraNova, Arkema, Adris, HEP, INA, MFC Industrial, Danko Končar, Vinyls Italia, saudijci, itd, itd…

[b]Jebeš forum koji Savu nema! Maske su napokon pale: Hasta la vista Dioki![/b] [i]"uljepšavaš svoje stanje al’ ne možeš da me zezneš jer hakersko imam znanje"[/i]

Kad ste vec spomenuli Dinamarine..

March 12, 2011 at 12:51 pm
Ježić nije imao brodove, a dobio posao prijevoza nafte od 250 mil. kuna

Ježić nije imao brodove, a dobio posao prijevoza nafte od 250 mil. kuna

Pozdrav

svi smo mi Crobex


jedini logičan izlaz iz ove situacije je stečaj, a onda kad netko (Čermak??) otkupi postrojenja u stečajnom postupku može pokrenuti proizvodnju neopterećen dugovima i dubiozama kojih je ova firma prepuna

A koliko to po vama vrede dioki i dina? Svi pricate kad i ako dioki ode u stečaj onda će to uzeti čermak ili neko drugi koda da će ih onda dobiti za 1kn.. Šta mislite da će ti čija ta postrojenja budu, dat ih ispod cijene? Pa isto ko i sad htjet će dobit za njih koliko i sada…

idući tjedan će bit bolje...

vidim da ste svi pesimisticni …a ništa onda cemo u ponedeljak zakucat na 2kn dionicu.


U Čermaka nimalo ne vjerujem jer mislim da je spomenuti samo još jedna ježićeva marioneta koja služi samo kupovanju vremena a takvih je u prošlosti bilo podosta… Caliskan, Cassona, MES, TerraNova, Arkema, Adris, HEP, INA, MFC Industrial, Danko Končar, Vinyls Italia, saudijci, itd, itd…

Nakon kupnje OMV HR i novih enormnih zaduženja teško da je Čermak ozbiljno rješenj za Dinu DIOKI, al kad misliš da je nešto logično obično bude drugačije…

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


Stvar je u tome da nitko LUD neće preuzeti DINU.
Dina sama kao zasebno poduzeće ne moze poslovati sa dobiti.

P.s neka se nitko ne uvrijedi od kolega iz DINE

Pa zašto su onda otvorili predstečajnu nagodbu?
Valjda zato što se vidi da Dina bez ikakvih otpisa – osim KTE – MOŽE RADITI S VRHONSKIM PROFITOM BEZ RIZIKA.
Jasno piše u 5-ogodišnjem planu poslovanja!

Što se tiče Dinamarina – on radi s brodovima koji su u najmu a vlasnika brodova je financirala Orkla Finans.
Vlasnici su domicilno Norvežani no može biti i Dioki.
Dolezil je u Upravi vlasnika brodova.
U taj posao se išlo ISKLJUČIVO jer je to bio državni interes – postojećim dužobalnim prijevozom derivata bili smo na rubu ekocida.
Posljedice su mogle biti užasne za turizam.


Pa zašto su onda otvorili predstečajnu nagodbu?
Valjda zato što se vidi da Dina bez ikakvih otpisa – osim KTE – MOŽE RADITI S VRHONSKIM PROFITOM BEZ RIZIKA.
Jasno piše u 5-ogodišnjem planu poslovanja!

tebi je sve “jasno” još od cijene dionice 500 kn kad si navlačio druge da kupuju ovu propalu firmu po astronomskoj cijeni!! da li mirno spavaš nakon što su ti ljudi izgubili -80% svog uloga????

moji postovi na forumu su moje mišljenje, nisu financijski savjeti niti poziv na kupnju/prodaju dionica ili ulaganje u iste


Da se malo ispravim, prema izvješću Dinamarina iz 2011. Dina je vlasnik 10, a ne 20 posto dinamarina. No to ništa ne mjenja u konceptu, dakle neka "švicarci" otkupe 10 posto od Dine, a iznos mora biti dovoljan pa da se zadovolje radnička potraživanja i krenu predstečajne nagodbe.

Ionako je Dioki financirao te brodove, (a prema pisanju određenog poratala i debelo preplatio), a kasnije se Dinamarin elegantno izdvojio. Vrati maco (ježu) što si popapao/la.


Na žalost ne posjedujemo mehanizme kojima bi ga prisilili na takav potez. Čak da i postoji način kojim bismo ga natjerali, sad je kasno.
Sve je tako tempirano da se dioki d.d. otpremi u stečaj bez vlasništva nad dinom d.d.
Dok nije pokrenuta predstečajna nagodba dine.d.d. mi radnici smo mogli pokrenuti stečaj diokija d.d.i tad bi dina d.d.ulazila u stečajnu masu diokija d.d.
Odugovlačili su ministri,investitori i general. Planirano su kupovali vrijeme i davali nadu
diokijevim radnicima da im slučajno proglašavanje stečaja nebi palo na pamet.
Sad ministri peru ruke, izjavljuju da se ne smiju petljati u privatnu firmu, investitori odlaze, generala ništa ne obvezuje jer ništa nije potpisao, a RJ ponovo postaje 75%-tni vlasnik.
I eto, nakon pokretanja predstečajne nagodbe dine.d.d majstor RJ samo mora paziti na to da nagodba uspije, i dina d.d. će ostati van dosega diokijevih stečajnih potraživanja. Prodaja zemljišta na otoku će proći nakon ponovljene procjene po višoj cijeni od dosadašnje. Namiriti će se založno pravo banke i višak sredstava će biti uplaćen vlasniku. Ne diokiju d.d. već velemajstoru Robertu Ježiću. Sve po zakonu.
Znakovito je potpuno aboliranje RJ od državnog aparata, čak ga ni “slobodni” mediji ne pokušavaju povezati s kriminalom.
Očito je svjedočenjem protiv Sanadera dobio Free Pass za dioki-dinu.

Naravno ne smije se ispustiti iz vida činjenica da je Plinacro – nakon što se Antunović vratio iz Azerbajdžana – pomogao radnike Dine s 100.000 kuna uz izjavu da je Dina budući partner Plinacrou na LNG terminalu!
http://www.plinacro.hr/default.aspx?id=482
Je li to posljedica i rezultat razgovora s SOCAR-om i činjenica da se opravdano spekulira da se iza Turaka skiva SOCAR ili netko usko vezan s njim?


Naravno ne smije se ispustiti iz vida činjenica da je Plinacro – nakon što se Antunović vratio iz Azerbajdžana – pomogao radnike Dine s 100.000 kuna uz izjavu da je Dina budući partner Plinacrou na LNG terminalu!
http://www.plinacro.hr/default.aspx?id=482
Je li to posljedica i rezultat razgovora s SOCAR-om i činjenica da se opravdano spekulira da se iza Turaka skiva SOCAR ili netko usko vezan s njim?

Savo, jesi li čuo da dioki opet zapošljava?


Sve prepustiti samo zemljište za LNG terminal NE!
NE pritiscima s bilo kje strane.

sve si rekao samo ne i kako to učiniti. Zar nije Hypo banka pokrenula ovršni postupak?

vi kao da ste se nagongali s diokijem , ja ovdi ne vidim ništa dobrog za male dioničare, prvi kvartal se bliži , ništa se ne radi, kamate na kamate rastu , obveze za radnike isto, valjda ne mislite da če izviješće za 1q biti pozitivno haha

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]



Sve prepustiti samo zemljište za LNG terminal NE!
NE pritiscima s bilo kje strane.

sve si rekao samo ne i kako to učiniti. Zar nije Hypo banka pokrenula ovršni postupak?
[/quote]

BRAVO ! I eto ti odgovora “zašto je prihvačena predstečajna nagodba za Dinu” ! Prihvačanjem predstečajne nagodbe računi se ne mogu blokirati , a OVRHE SE NE MOGU PROVODITI ! I tako sve do donošenja zakona o “STRATEŠKIM INVESTICIJAMA” , kada će gospoda moći izvući ono što ih naj više zanima !

New Report

Close