DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Ako sam ja njega dobro skužio oni će ( oni su ) razvlastiti stare loše vlasnike i postaviti nove. U prevodu , u svezi sa Diokijem , novi vlasnici su Turci a stari vlasnik , zna se !

pa normalno, imovina koja vrijedi će se rasprodati, a ostalo ide u stečaj gdje će država kroz stečaj preuzeti firme, a dosadašnji vlasnici (dioničari ili udjelničari) ostaju bez svojih uloga…a ljudi ovu dionicu plaćaju po 20 kn, za ne vjerovati [undecid]
[/quote]
Znači ja kao vlasnik par dijonica Croatia osiguranja ostajem bez svojih uloga jer će država rasprodati tu firmu budućem vlasniku [shocked]

Država ovdje ništa neće preuzeti jer je partner već pronađen a potvrdu ste dobili danas uplatom avansa.

Stečaja neće biti jer je to tako rekao Ministar ove države koji ozbiljno računa na ovu firmu zbog radnih mjesta i sudjelovanju ove tvrtke u našem izvozu koji nije malen i nasušno je potreban.

Dijonica se trži na 20 kuna što je za ne povjerovat a sve zbog određenih iz top 10 kojima je to možda i uvjetovano jer se želi rasčistiti sa starim kosturima koji glođu ovu dionicu još od kad je bila na 700 kn.
Nominala je 240 kn. LNG terminal je tu, plin je in a izvoz još je fin tako za ovu firmu Linić kaže all in.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich


……Ovime su ostvareni preduvjeti za realizaciju plana operativnog, financijskog i vlasničkog
restrukturiranja Dioki Grupe, te su započele pripreme za postupno pokretanje proizvodnje.
Ovisno o dinamici pokretanja rada postrojenja, nakon restrukturiranja Grupe predviđamo
proizvodnju u vrijednosti od 160 do 200 milijuna eura namijenjenu pretežito izvozu, ali
očekujemo i zatvaranje dijelova proizvodnih kapaciteta za čiji daljnji rad zbog nedostatka
sirovina i posljedično nerentabilne proizvodnje nije pronađeno rješenje
…..
http://www.hanfa.hr/izdavatelji/HR/ostalo/1220/2012-09-20-18385_pdf.pdf

"zatvaranje dijelova proizvodnih kapaciteta" !!!
znači istina je, gasi se žitnjak, na kraju vjerojatno i matični DIOKI kad turci preuzmu sve što vrijedi [bye]

moji postovi nisu savjet za kupnju ili prodaju dionica nego moje osobno mišljenje

U Omišlju je dobre vijesti radnicima prenio njihov predstavnik u Nadzornom odboru Predrag Mihaljević.

"Radi se o šest zaostalih plaća iz ove godine i dvije trećine plaće za 12. mjesec prošle godine. Mogu reći da sam zadovoljan, koliko god je važna ta isplata plaća, isto tako je važno da je s uplatom avansa turski investitor na neki način dokazao svoju vjerodostojnost i ozbiljnost i isto tako, evo ga, prema najavama iz Uprave, već sljedeći tjedan kreću pripreme za početak proizvodnje", rekao nam je Mihaljević.

S turskim investitorom potpisan je ugovor o pokretanju prerade polietilena koja bi u Omišlju mogla početi kroz mjesec i pol dana. No, Mihaljević podsjeća:

"Ne ovisi sada samo o partneru, nego ovisi i o drugom dijelu garancije ili jamstva koje je dano iz Vlade, a to je prodaja vlastite imovine, posebno terena za gradnju LNG Terminala. Koliko čujemo i to ide jako dobro", kaže Mihaljević.

http://www.ezadar.hr/clanak/place-radnicima-dine-i-diokija-na-zitnjaku-gase-dio-pogona

"Jedno što je sigurno, pogoni etilena i polietilena koji su nosili kompletan Dioki, najvjerojatnije idu u zatvaranje i zbrinjavanje radnika. Nažalost, borili smo se prvenstveno za pokretanje proizvodnje, od toga očito nema ništa, a sada nam ostaje borba za otpremnine i zaostale plaće koje će se nagomilati kroz ovo vrijeme, a to će sigurno potrajati još mjesec, dva ili tri", ističe Kovačić.

Iz Uprave to potvrđuju, no poručuju i da nakon restrukturiranja u preostalim kapacitetima predviđaju proizvodnju u vrijednosti od 160 do 200 milijuna eura, uglavnom namijenjenu izvozu.

Sve ide kako je i planirano – RESTRUKTURIRANJE prodajom neoperativne imovine!!!

"Jedno što je sigurno, pogoni etilena i polietilena koji su nosili kompletan Dioki, najvjerojatnije idu u zatvaranje i zbrinjavanje radnika. Nažalost, borili smo se prvenstveno za pokretanje proizvodnje, od toga očito nema ništa, a sada nam ostaje borba za otpremnine i zaostale plaće koje će se nagomilati kroz ovo vrijeme, a to će sigurno potrajati još mjesec, dva ili tri", ističe Kovačić.

jbg,pisi kuci propalo…

p2.sem

Ne predajte se i ne odpisujte Zitnjak tek tako…Sad je Dioki u drugacijoj poziciji i treba iskoristit tu pozitivnu "klimu"…ako u radu tim pogonima ima rentabilnosti….ali rentabilnosti pri nabavci sirovine po trzisnim cjenama a ne "rodjackim" onda nastavite sa pritiskom na upravu .
Ja se nadam skorasnjem sazivanju glavne skupstine…definiranju vlasnistva i clanova NO i uprave a po ovome sto g Linic izjavljuje gdje god postoji sansa za izvozom i rentabilnom proizvodnjom oni ce je podrzat…ali s druge strane ako to nije slucaj kod Zitnjaka…ako on u trznim uvjetima proizvodi gubitke…onda ste svjesni sta ga ceka.

Pozdrav

svi smo mi Crobex


Ne predajte se i ne odpisujte Zitnjak tek tako…Sad je Dioki u drugacijoj poziciji i treba iskoristit tu pozitivnu "klimu"…ako u radu tim pogonima ima rentabilnosti….ali rentabilnosti pri nabavci sirovine po trzisnim cjenama a ne "rodjackim" onda nastavite sa pritiskom na upravu .
Ja se nadam skorasnjem sazivanju glavne skupstine…definiranju vlasnistva i clanova NO i uprave a po ovome sto g Linic izjavljuje gdje god postoji sansa za izvozom i rentabilnom proizvodnjom oni ce je podrzat…ali s druge strane ako to nije slucaj kod Zitnjaka…ako on u trznim uvjetima proizvodi gubitke…onda ste svjesni sta ga ceka.

Pozdrav


Ne moze stiren biti jeftiniji od etana,niti uvozni etilen… to nema nikakvog smisla.

p2.sem


"Jedno što je sigurno, pogoni etilena i polietilena koji su nosili kompletan Dioki, najvjerojatnije idu u zatvaranje i zbrinjavanje radnika. Nažalost, borili smo se prvenstveno za pokretanje proizvodnje, od toga očito nema ništa, a sada nam ostaje borba za otpremnine i zaostale plaće koje će se nagomilati kroz ovo vrijeme, a to će sigurno potrajati još mjesec, dva ili tri", ističe Kovačić.

jbg,pisi kuci propalo…

Zašto si preskočio zadnji citat – ne paše ti?
Iz Uprave to potvrđuju, no poručuju i da nakon restrukturiranja u preostalim kapacitetima predviđaju proizvodnju u vrijednosti od 160 do 200 milijuna eura, uglavnom namijenjenu izvozu.

50kt LDPE+50kt PS+15kt EPS-a= 160-200 milja eura?

De komentiraj i ovo!
“Ne ovisi sada samo o partneru, nego ovisi i o drugom dijelu garancije ili jamstva koje je dano iz Vlade, a to je prodaja vlastite imovine, posebno terena za gradnju LNG Terminala. Koliko čujemo i to ide jako dobro”, kaže Mihaljević.
http://www.ezadar.hr/clan…-zitnjaku-gase-dio-pogona



"Jedno što je sigurno, pogoni etilena i polietilena koji su nosili kompletan Dioki, najvjerojatnije idu u zatvaranje i zbrinjavanje radnika. Nažalost, borili smo se prvenstveno za pokretanje proizvodnje, od toga očito nema ništa, a sada nam ostaje borba za otpremnine i zaostale plaće koje će se nagomilati kroz ovo vrijeme, a to će sigurno potrajati još mjesec, dva ili tri", ističe Kovačić.

jbg,pisi kuci propalo…

Zašto si preskočio zadnji citat – ne paše ti?
Iz Uprave to potvrđuju, no poručuju i da nakon restrukturiranja u preostalim kapacitetima predviđaju proizvodnju u vrijednosti od 160 do 200 milijuna eura, uglavnom namijenjenu izvozu.

50kt LDPE+50kt PS+15kt EPS-a= 160-200 milja eura?

De komentiraj i ovo!
"Ne ovisi sada samo o partneru, nego ovisi i o drugom dijelu garancije ili jamstva koje je dano iz Vlade, a to je prodaja vlastite imovine, posebno terena za gradnju LNG Terminala. Koliko čujemo i to ide jako dobro", kaže Mihaljević.
http://www.ezadar.hr/clan…-zitnjaku-gase-dio-pogona

[/quote]

Mene to ne zanima,ja ti kazem da DIOKI bez etana ne moze dugo.Zbog njega je i napravljen 1950-tih.
Gluposti su da etan kojeg vadis 60km od pogona,nije isplativ. A stiren iz Austrije je,ili etilen iz Afrike.
To su nebuloze.

p2.sem

Prica Dine se pozitivno vrti prvenstveno zbog LNG zemljista i te vrijednosti koju vladu zanima…po upravi se predvidja proizvodnja u vrijednosti do 200 mil eura ..sto ne znaci da ce i poslovat s dobiti…ali to ih trenutno ni ne zanima.
U izjavi sto ga je uprava dostavila zse i javnosti…razlog za prestanak proizvodnje se navodi…"Nedostatak sirovina i posljedicno nerentabilna proizvodnja…nije pronadjeno rijesenje."…Opet kazem ..ako je samo nedostatak sirovine problem…a uz dovoljno iste proizvodnja postaje rentabilna nastavite trazit od uprave pronalazak rjesenja i dovoljno sirovine…
Za odat priznaje je koliko ljudi ovdje neumorno losim ocjenama nagradjuju svaki pozitivan komentar i zelju za ocuvanjem ove tvrtke a nagradjuju svaki komentar spomena stecaja…jos ajde da Dioki ima trzisnu konkurenciju pa zele propast iste da bi njima bilo bolje ali ovako…strasno…

Pozdrav

svi smo mi Crobex


Prica Dine se pozitivno vrti prvenstveno zbog LNG zemljista i te vrijednosti koju vladu zanima…po upravi se predvidja proizvodnja u vrijednosti do 200 mil eura ..sto ne znaci da ce i poslovat s dobiti…ali to ih trenutno ni ne zanima.
U izjavi sto ga je uprava dostavila zse i javnosti…razlog za prestanak proizvodnje se navodi…"Nedostatak sirovina i posljedicno nerentabilna proizvodnja…nije pronadjeno rijesenje."…Opet kazem ..ako je samo nedostatak sirovine problem…a uz dovoljno iste proizvodnja postaje rentabilna nastavite trazit od uprave pronalazak rjesenja i dovoljno sirovine…
Za odat priznaje je koliko ljudi ovdje neumorno losim ocjenama nagradjuju svaki pozitivan komentar i zelju za ocuvanjem ove tvrtke a nagradjuju svaki komentar spomena stecaja…jos ajde da Dioki ima trzisnu konkurenciju pa zele propast iste da bi njima bilo bolje ali ovako…strasno…

Pozdrav

Nemoj padati na fore – i gluposti raznoraznih!
Vidjeti ćemo što se sve dogovorili – izmeđuostalog i za Zagreb!
Uprava je dala jasan signal – 160-200 milijuna eura prihoda nakon restrukturiranja.
E sada – LDPE na Krku je DORADNIposao pa se to ne može tretirati kao 140-150 milijuna eura PRIHODA – prihodi su u tom slučaju ugovorena naknada za koju se taj posao obavlja – npr 10-20 milijuna eura.
Dakle da se radi o klasičnom poslu dodali bi na iznose koje je objavila Uprava cca 120 milijuna eura pa bi to bilo adekvatno iznosu od 280-320 milijuna eura!
E sada se ja pitam šta se to zatvara!


E sada se ja pitam šta se to zatvara!

Mislim da ćeš se ubrzo probuditi i vidjeti da ti matematika, kao i obično, ni približno ne štima.



E sada se ja pitam šta se to zatvara!

Mislim da ćeš se ubrzo probuditi i vidjeti da ti matematika, kao i obično, ni približno ne štima.
[/quote]

Očito imaš primjedbe na DORADNI POSAO ili kako se često zove posao oplemenjivanja!

Do jučer si urlao STEČAJ a sada prodaješ neku drugu maglu.
No i to će proći ali ti ćeš naravno nastaviti s nečim trećim.

Istina je samo JEDNA u ovom slučaju – Dioki Grupa se restrukturira prodajom NEOPERATIVNE imovine.
Kolika je vrijednost toga zorno prikazuje cijena zemljišta za LNG terminal – posao koji je pred finalizacijom!

Bit će da sam od silnih psihoza u zadnje vrijeme i ja pomalo poludio jer sam počeo vjerovati Savi i nekim njegovim postovima…

Prva tocka plana restrukturiranja je obavljena. Linic je svoje odradio i sad je na potezu HEP ili bolje receno Cacic i njegovo ministarsvo. Vidjet cemo koliko su brzo spremni te odluke o kupnji zemljista i sprovest.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Očito imaš primjedbe na DORADNI POSAO ili kako se često zove posao oplemenjivanja!
Do jučer si urlao STEČAJ a sada prodaješ neku drugu maglu.
No i to će proći ali ti ćeš naravno nastaviti s nečim trećim.

Imam primjedbu na tvoj način računanja i samim time namjernim dovođenjem u zabludu potencijalnih i sadašnjih dioničara.

Hoćemo malo o tvom urlanju? Urlanju o tome kako će Dioki na NYSE. O tome kako je Dioki kupio talijane. O tome kako se ništa ne ruši na Žitnjaku već se baš suprotno, rade rekonstrukcije pogona? Hoćeš da nastavim?

Pojma nemaš čovječe, stalno manipulitaš i dovodiš u zabludu ljude. Baš kao i sada.

New Report

Close