DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ovo je zanimljivo…

detalji uplate:

Datum valute: 06.04.2012.
Račun platitelja/primatelja: 2340009-XXXXXXXXXX
Naziv platitelja/primatelja: HŽ CARGO D.O.O.
Poziv na broj odobrenja: 40002-XXXXXXX
Poziv na broj zaduženja:
Iznos prometa: X.XXX,XX KN
Opis plaćanja: UPLATA DOZNAKOM

[b]Jebeš forum koji Savu nema! Maske su napokon pale: Hasta la vista Dioki![/b] [i]"uljepšavaš svoje stanje al’ ne možeš da me zezneš jer hakersko imam znanje"[/i]

http://www.index.hr/vijesti/clanak/radnicima-diokija-danas-pocinje-isplata-placa-umjesto-pet-dobit-ce-samo-jednu/608394.aspx


ovo je zanimljivo…

detalji uplate:

Datum valute: 06.04.2012.
Račun platitelja/primatelja: 2340009-XXXXXXXXXX
Naziv platitelja/primatelja: HŽ CARGO D.O.O.
Poziv na broj odobrenja: 40002-XXXXXXX
Poziv na broj zaduženja:
Iznos prometa: X.XXX,XX KN
Opis plaćanja: UPLATA DOZNAKOM

A šta je tu posebno zanimljivo – državna kompanija uplatila plaću poduzeću u kojem će država imati kontrolni paket. Mogli su isplatiti sve zaostale plaće i s tim potraživanjem participirati u vlasništvu – u takvoj varijanti se ne traba prodavati zemljište!
To su mogli napraviti i prije tjedan dana – no o čem bi ti onda pisao?

Prodaja kolosjeka je i sluzbeno kraj DIOKI-ja kakvog znamo.
Ovaj DIOKI,sa Ježićem kao većinskim vlasnikom je prestao postojati,nema više spremnika,nema više kolosjeka…
Sad se samo nadam da će novi OKI sa državom kao vlasnikom kontrolonog paketa opstati,odnosno da će se nać’ dogovor sa dobavljacem sirovina,prije svega INOM… jer bez ETANA, EPS/DOKI ne mogu biti profitabilni…
Pohvale Dolezilu,odradio je posao… [smiley]

p2.sem


Prodaja kolosjeka je i sluzbeno kraj DIOKI-ja kakvog znamo.
Ovaj DIOKI,sa Ježićem kao većinskim vlasnikom je prestao postojati,nema više spremnika,nema više kolosjeka…
Sad se samo nadam da će novi OKI sa državom kao vlasnikom kontrolonog paketa opstati,odnosno da će se nać’ dogovor sa dobavljacem sirovina,prije svega INOM… jer bez ETANA, EPS/DOKI ne mogu biti profitabilni…
Pohvale Dolezilu,odradio je posao… [smiley]

Mislis uopce profitabilini ili ne mogu biti profitabilni da vrate sve kredite ili sta? Moras znati da su svi svima u tom Diokiu pricali mi radimo dobro, ovi se slepaju uz nas. Dina "protiv" diokia, pojedini pogoni u diokiu jedan "protiv" drugog i slicno. Pa onda jos prica s jezicem i kako je izvlacio lovu preko svojih firmi, npr sigurno da je mogao izvci vise na Dokiu i eps-u nego na PE jer je za ove i nabavljao kompletnu sirovinu itd.

Ako su tu krene posteno raditi, kazem AKO jer nikad ne znas, onda ce se tek nakon godinu dana vidjeti koji pogon ili lokacija moze raditi profitabilno i koliko je to profitabilno. Sigurno da lokacija zitnjak moze puno bolje poslovati uz lanac etilen-polietilen, uz normalne kolicine i cijene plina i sirovine, ali unaprijed govoriti ovo moze ovako a ne moze onako je bez veze.

http://www.seebiz.eu/radnicima-diokija-danas-isplacena-prva-zaostala-placa/ar-31524/

počelo je počelo

Pohvale Dolezilu,odradio je posao… [smiley]

Još jučer čovjek RJ a danas POHVALE!

Pohvale svima a posebice Vladi koja ovim potezom čuva Dioki u obliku kakav jeste – za sada.
Ako je HŽ uplati plaće onda dug Diokija prema radnicima prelazi na HŽ pa se HŽ može uključiti u raspodjelu dionica te time pojačati državnu nazočnost.

Možda su i s HEP-om rasčistili u korist Diokija pa se pojavio manjak potraživanja državnih kompanija pa dug ne garantira kontrolni paket državnim kompanijama?



Prodaja kolosjeka je i sluzbeno kraj DIOKI-ja kakvog znamo.
Ovaj DIOKI,sa Ježićem kao većinskim vlasnikom je prestao postojati,nema više spremnika,nema više kolosjeka…
Sad se samo nadam da će novi OKI sa državom kao vlasnikom kontrolonog paketa opstati,odnosno da će se nać’ dogovor sa dobavljacem sirovina,prije svega INOM… jer bez ETANA, EPS/DOKI ne mogu biti profitabilni…
Pohvale Dolezilu,odradio je posao… [smiley]

Mislis uopce profitabilini ili ne mogu biti profitabilni da vrate sve kredite ili sta? Moras znati da su svi svima u tom Diokiu pricali mi radimo dobro, ovi se slepaju uz nas. Dina "protiv" diokia, pojedini pogoni u diokiu jedan "protiv" drugog i slicno. Pa onda jos prica s jezicem i kako je izvlacio lovu preko svojih firmi, npr sigurno da je mogao izvci vise na Dokiu i eps-u nego na PE jer je za ove i nabavljao kompletnu sirovinu itd.

Ako su tu krene posteno raditi, kazem AKO jer nikad ne znas, onda ce se tek nakon godinu dana vidjeti koji pogon ili lokacija moze raditi profitabilno i koliko je to profitabilno. Sigurno da lokacija zitnjak moze puno bolje poslovati uz lanac etilen-polietilen, uz normalne kolicine i cijene plina i sirovine, ali unaprijed govoriti ovo moze ovako a ne moze onako je bez veze.
[/quote]
Ma ne,nisam mislio da nikako ne mogu zaradit,mogu,ali ne dovoljno da se svi dugovi vrate,na to sam mislio.
Kazem ti,iz osobnog iskustva da EPS/DOKI nisu uvijek radili,radilo se kad je cijena sirovine bila povoljna,inace nije bilo isplativo.Dugovi se jedino mogu vratit uz lanac Etilen-Polietilen.

p2.sem


Pohvale Dolezilu,odradio je posao… [smiley]

Vidiš, malo treba za nahvaliti čovjeka koji je jedan od glavnih krvnika Diokija uz Ježića i Beloševića, preko Adriaoila, za sramotno višegodišnje poslovanje. Ostaje samo nada, da će preostati malo pameti i najveći dio potencijala Diokija iskoristi u bliskoj budućnosti.



Pohvale Dolezilu,odradio je posao… [smiley]

Vidiš, malo treba za nahvaliti čovjeka koji je jedan od glavnih krvnika Diokija uz Ježića i Beloševića, preko Adriaoila, za sramotno višegodišnje poslovanje. Ostaje samo nada, da će preostati malo pameti i najveći dio potencijala Diokija iskoristi u bliskoj budućnosti.
[/quote]

Nemoj tako….politika firme je bila da se pomažu domaći plastičari nižim cijenama.
Inače bi bilo puno drugačije!



Pohvale Dolezilu,odradio je posao… [smiley]

Vidiš, malo treba za nahvaliti čovjeka koji je jedan od glavnih krvnika Diokija uz Ježića i Beloševića, preko Adriaoila, za sramotno višegodišnje poslovanje. Ostaje samo nada, da će preostati malo pameti i najveći dio potencijala Diokija iskoristi u bliskoj budućnosti.
[/quote]
ma Dolezil je jedan dio posla napravio,i ja sam mislio da je on jedan obican krvnik kao i ova dvojica,ali sam dobio priliku da saznam kakva je to situacija bila dok je Ježić bio glavni,vjeruj mi Dolezil je isto zasluzan za propast kao i ti i ja. Uz onog don Corleonea nije nitko mogao nit mrdnut…

p2.sem




Pohvale Dolezilu,odradio je posao… [smiley]

Vidiš, malo treba za nahvaliti čovjeka koji je jedan od glavnih krvnika Diokija uz Ježića i Beloševića, preko Adriaoila, za sramotno višegodišnje poslovanje. Ostaje samo nada, da će preostati malo pameti i najveći dio potencijala Diokija iskoristi u bliskoj budućnosti.
[/quote]

Nemoj tako….politika firme je bila da se pomažu domaći plastičari nižim cijenama.
Inače bi bilo puno drugačije!
[/quote]

A kako je tek strane plastičare pomogao, s obzirom da je domaćim prodavao robu po dosta većoj cijeni nego stranim. Ili to samo pojedinim stranim koji su dalje prodavali po normalnim?

New Report

Close