DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.seebiz.eu/dioki-prihodi-u-prvom-kvartalu-smanjeni-za-4968-milijuna-kuna-gubitak-povecan-423/ar-34419/

Štečaj je realna i neizbježna opcija

KAkav stečaj,hahhahahaha [lol]

Jel mi moze netko objasnit’ šta u izvjescu znaci konstatacija:Predložena rješenja omogućuju daljne poslovanje Društva u izmijenjenom obliku o čemu će investicijska javnost pravodobno biti obaviještena, kaže se u komentaru Uprave.

Jel to znaci prodaja udjela u svim onim besmislenim firmama tipa Ćuf,Piros… ili pak gašenje Žitnjaka..

p2.sem


http://www.seebiz.eu/dioki-prihodi-u-prvom-kvartalu-smanjeni-za-4968-milijuna-kuna-gubitak-povecan-423/ar-34419/

Štečaj je realna i neizbježna opcija


ti bi silom u stečaj.
pa ne idu baš takve firme sam tak u stečaj.

Dioki više ne može proizvoditi dobit, pa iz tog razloga izlazi iz moje interesne zajednice…ne može taj vaš div nigdje više ni volontirati [wink]

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].


http://www.seebiz.eu/dioki-prihodi-u-prvom-kvartalu-smanjeni-za-4968-milijuna-kuna-gubitak-povecan-423/ar-34419/

Štečaj je realna i neizbježna opcija


A što si ti mislio firma je u standbayu.Naravno da su gubitci kad nema prihoda.Odma blanut stečaj bože moj…


KAkav stečaj,hahhahahaha [lol]

Jel mi moze netko objasnit’ šta u izvjescu znaci konstatacija:Predložena rješenja omogućuju daljne poslovanje Društva u izmijenjenom obliku o čemu će investicijska javnost pravodobno biti obaviještena, kaže se u komentaru Uprave.

Jel to znaci prodaja udjela u svim onim besmislenim firmama tipa Ćuf,Piros… ili pak gašenje Žitnjaka..

……Sva nastojanja da se dovrši još početkom 2011. godine započeti proces operativnog i
financijskog restrukturiranja do sada nisu dala željene rezultate. Međutim, Društvo je u
navedenom procesu napravilo značajan napredak, te se skoro očekuje prihvaćanje
ponuđenih rješenja vjerovnicima, neophodnih za opstojnost društva i nastavak
poslovanja. Predložena rješenja omogućuju daljne poslovanje Društva u izmijenjenom
obliku o čemu će investicijska javnost pravodobno biti obaviještena…….

Ćuf, Piros, Kijac…nisi nikakva bezvezna imovina – to je neoperativna imovina namjenjena prodaji koja ima vrlo visoku vrijednost – cca 4-5X veću od knjigovodstvene.
NO isto tako treba napomenuti da izgradnjom LNG-a na Krku koji je gotova stvar Piros i Ćuf se ne mogu tretirati kao neoperativna imovina jer jedan LNG spremnik srednjeg kapaciteta te kompletna infrastruktura na lokaciji Dine daje mogućnost kompaniji da se uključi u plinski business.

….Vladimir Đurović iz Plinacroa rekao je kako ta tvrtka radi na novim dobavnim projektima, ali se, budući da je realna vremenska upitnost otvaranja južnog koridora, sada usmjerio prema LNG projektu.

LNG terminal će biti projekt koji će usmjeriti daljnji razvoj plinskog sustava, osigurati stvarnu divezifikaciju i bitno utjecati na tržište, rekao je i ocijenio da je lokacija za LNG na Krku jedna od najboljih u južnoj Europi…..
http://www.poslovni.hr/Forum/diok-dioki-dd-525-pg1870.aspx?pg=1870&ThreadID=525&rnd=1336629916642

U svakom slučaju više nema neizvjesnosti – vjerovnici su prihvatili predložena rješenja, dionice za namiru su spremne, a kako će Dioki nakon toga izgledati na vlasničkoj i operativnoj razini – USKORO!!!

Glede gašenja Žitnjka mislim da tu glupost uopće ne treba komentirati.
Idemo onda ugasiti Inu a Etan u Ivaniću dati nekome tko će znati upravljati.
Ina će ili prodati Etan u Ivaniću Diokiju ili će kupiti postrojenja na Žitnjaku.



KAkav stečaj,hahhahahaha [lol]

Jel mi moze netko objasnit’ šta u izvjescu znaci konstatacija:Predložena rješenja omogućuju daljne poslovanje Društva u izmijenjenom obliku o čemu će investicijska javnost pravodobno biti obaviještena, kaže se u komentaru Uprave.

Jel to znaci prodaja udjela u svim onim besmislenim firmama tipa Ćuf,Piros… ili pak gašenje Žitnjaka..

……Sva nastojanja da se dovrši još početkom 2011. godine započeti proces operativnog i
financijskog restrukturiranja do sada nisu dala željene rezultate. Međutim, Društvo je u
navedenom procesu napravilo značajan napredak, te se skoro očekuje prihvaćanje
ponuđenih rješenja vjerovnicima, neophodnih za opstojnost društva i nastavak
poslovanja. Predložena rješenja omogućuju daljne poslovanje Društva u izmijenjenom
obliku o čemu će investicijska javnost pravodobno biti obaviještena…….

Ćuf, Piros, Kijac…nisi nikakva bezvezna imovina – to je neoperativna imovina namjenjena prodaji koja ima vrlo visoku vrijednost – cca 4-5X veću od knjigovodstvene.
NO isto tako treba napomenuti da izgradnjom LNG-a na Krku koji je gotova stvar Piros i Ćuf se ne mogu tretirati kao neoperativna imovina jer jedan LNG spremnik srednjeg kapaciteta te kompletna infrastruktura na lokaciji Dine daje mogućnost kompaniji da se uključi u plinski business.

….Vladimir Đurović iz Plinacroa rekao je kako ta tvrtka radi na novim dobavnim projektima, ali se, budući da je realna vremenska upitnost otvaranja južnog koridora, sada usmjerio prema LNG projektu.

LNG terminal će biti projekt koji će usmjeriti daljnji razvoj plinskog sustava, osigurati stvarnu divezifikaciju i bitno utjecati na tržište, rekao je i ocijenio da je lokacija za LNG na Krku jedna od najboljih u južnoj Europi…..
http://www.poslovni.hr/Forum/diok-dioki-dd-525-pg1870.aspx?pg=1870&ThreadID=525&rnd=1336629916642

U svakom slučaju više nema neizvjesnosti – vjerovnici su prihvatili predložena rješenja, dionice za namiru su spremne, a kako će Dioki nakon toga izgledati na vlasničkoj i operativnoj razini – USKORO!!!

Glede gašenja Žitnjka mislim da tu glupost uopće ne treba komentirati.
Idemo onda ugasiti Inu a Etan u Ivaniću dati nekome tko će znati upravljati.
Ina će ili prodati Etan u Ivaniću Diokiju ili će kupiti postrojenja na Žitnjaku.
[/quote]
Kolega Savo dosta toga zbrkaš ali zadnja rečenica ti je 100% istina .

S obzirom kako je bilo u PJ Etilenu dok je bio u sklopu Ina Naftaplina glasam da Ina kupi Dioki 🙂

Direktor IGS-a Roberto Castiglioni jučer je izjavio da proizvodnja kreće do 15.05. a problrm logistike je riješen s Diokijem tj Dina Petrokemijom!
Ima li tko ( pa naravno da znaju na Krku ) info kako je pogon na Krku uključen u tu čitavu priču o PVC-u?

Kada bi se ja (kojim slučajem) godinu dana dogovarao sa svojim "partnerima", mislim da bi mi, u kratkom roku, bili u stanju isporučiti raketno gorivo.
Što li će tek DIOKI proizvoditi, nakon toliko dogovaranja?
Nije lako (u tim okolnostima), biti špekulant.

Pomalo mi je nevjerovatno da INA kupi postrojenja?
Pa toliko nas vremena zadržavaju,ne daju plin,da nije njih odavno smo mogli raditi….

I sad odjednom da oni kupe Etilen i Polietilen…isto tako Vidonije je rekla da su im nudili pogone za 1kn,pa ovi nisu htjeli niti čut…

p2.sem

……Materie prime che attualmente arrivano dalla Francia (Arkema) e dalla Croazia (Dioki)…..
…..in questi giorni sono iniziate le prove di avviamento, in vista dello start-up vero e proprio, previsto il prossimo 15 maggio…..
http://www.polimerica.it/index.php/home/archvio/14-pvc/10383-pvc-ravenna-scalda-i-motori

Planira pokrenuti Ravennu preko Krka!

svi gubici su već ukalkulirani u cijenu dionice što znači da pokretanjem prozvodnje nakon očito završenog restrukturiranja (čitaj: dogovora najvećih), slijedi uzlet – tko sada prodaje, može samo debelo požaliti, plahima i uplašenima nije za dati trgovanje dionicama


……Materie prime che attualmente arrivano dalla Francia (Arkema) e dalla Croazia (Dioki)…..
…..in questi giorni sono iniziate le prove di avviamento, in vista dello start-up vero e proprio, previsto il prossimo 15 maggio…..
http://www.polimerica.it/index.php/home/archvio/14-pvc/10383-pvc-ravenna-scalda-i-motori

Planira pokrenuti Ravennu preko Krka!

Bit će za plaće – valjda!

A i Čačić mi je malo čudan – on bi nešto badava – 10 milijuna kuna – a onda prodao 10X skuplje! Teško da će na to pristati.

…..On je dodao da su za 50% suvlasništva u tom projektu zainteresovani mnogi strani partneri, među najizglednijima mađarski i ruski, ali i kineski i američki.

"Gde god je ministar Čačić bio u radnoj poseti dali su mu do znanja da su zainteresovani za LNG terminal, budući da je i tržište gasom opet živnulo", kažu i drugi Čačićevi saradnici.

http://www.bizlife.rs/vest.asp?id=39906&n=Hrvatska-vi%C5%A1e-ne-%C4%8Deka-Adria-LNG-konzorcijum

Pomalo mi je nevjerovatno da INA kupi postrojenja?
Pa toliko nas vremena zadržavaju,ne daju plin,da nije njih odavno smo mogli raditi….

I sad odjednom da oni kupe Etilen i Polietilen…isto tako Vidonije je rekla da su im nudili pogone za 1kn,pa ovi nisu htjeli niti čut…

p2.sem

New Report

Close