DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


možda im ja to počistim sutra ako mi legnu novci koje očekujem. a i bez mene, to će se očistiti jer vidi se da netko jači uredno skuplja danima i kuna više ili manje nije mu bitna (kao ni meni). sve ovo ispod 500 je vrlo jeftino, a 500-600 je jeftino. Smiješni su ovi što guraju sad na ask-u kad će ionako jedan jači igrač do kraja idućeg tjedna vjerojatno sve očistiti ispod 500 kuna što ima, ako ne bude neka druga strategija. bolje im je neka pričekaju malo, više će zaraditi.

Meni su neki novci koji su mi trebali sjesti prošli četvrtak, sjeli tek danas pa sam dokupio po 480. Da su sjeli kad su trebali počistio bi na 436 ali dobro je i ovako, slažem se da je sve ispod 500 poklon!

Daj nemoj Caymane!Opet će se uvaliti jato sitnih ribica u ovu dionicu,doći će to na svoje,ne moraš raditi marketing svaki dan!Ljudi onda otupe…

Nema ovdje opasnosti od toga patak…preveliki su igrači ovamo zagrizli…

mislim da jos treba nadokupiti dok je prilika…ja jesam danas [smiley1]

ali dobro, neću onda pisati neko vrijeme da patak stigne dokupiti još malo ispod 500[smiley1]

jeste li vi bas posve sigurni da ce lng terminal biti u diokijevu dvoristu?
sjetite se izjave primeministra, posljednje o tom pitanju: blagu je prednost dao jednoj drugoj lokaciji u jednoj drugoj zupaniji…
jos ako hdz-u doista budu na kraju nakon izbora trebali glasovi ids-a (a jakovcic i kajin najveci su nasi protivnici jer nisu za omisalj, vec za svoje dvoriste), lako se studija o lng-u preokrene u korist istrijana (ni prvi ni zadnji put).
uostalom, zasto se objava lokacije bas ceka, i to dok prodju izbori…
dioki je perspektivna dionica, u to nema sumnje, ali valja malo puhati i na hladno

hate red

Evo, da se malo i ja uključim u raspravu, ponukan “puhanjem na
hladno” kolege kamenca. Dakle,
DIOKI i bez LNG terminala u svom dvorištu ima izvrsnu perspektivu.
Jer, osnovni biznis ide naprijed, nakon svih peripetija i investicija…
Ako terminal bude na drugoj strani Kvarnera, opet će DIOKI imati
koristi jer će mu osnovna sirovina (plin) biti dostupnija.
Uglavnom,
i bez terminala na svom zemljištu, ova je dionica dugoročno UP.

za one koji sumnjaju nek procitaju intervju sa g. Z.Belosevic u kojem on kaze nesto kao -Dioki ima spremna dva scenarija vezana uz LNG. i bez LNG u omislju plin mora stici na krk.-
a i ako bude u plominu nije problem povuci neku cijev do omislja. ovo zadnje sam ja dodao

evo, dugo nismo ‘tehnicirali’ na diokiju…
sta rec? nista, samo gledat i malo gustat.
i nadat se da ce cijena zaci malo dublje ispod gornjeg bollingera, taman toliko dugo dok nam ne stigne sav visak od ht-a[smiley11]

hate red


naravno da prodajemo po ovoj cijeni… pa cemo do kraja tjedna opet ulazit malo povoljnije… a posebno cemo povoljno dokupljivat nakon objave trokvartalnih rezultata… a onda slijedi objava lokacije za LNG… do prosinca smo na 1000…

Kamenac NHF ali sve si rekao…
Lale-gator, 😉 mislim da je bolje sutjeti jer opet ce se ukrcati ovakvi kao kameni pa ce biti istresanja za 30kuna zarade po dionici…

OMV je rekao misljenje, ali bez obzira na lokaciju terminala LNG DIOKI ima benefite. Primarno smanjivanje troskova proizvodnje koristenjem jeftinijih energenata a time i konacne nize proizvodne cijene i vece margine, a ukoliko je njegovo zemljiste u igri onda je tu osim prodaje zemljista koje vrijeeeediiiii puuunoooo i neki drugi elementi koji se mogu izvuci iz plina …
[smiley11][smiley11]

i to je to...

Vjerujem da svi znate tko stvara gubitke i koliki su ti gubitci. Isto tako se nadam da znate što treba učiniti da ti gubitci postanu dobitci

Hell is Empty and all the Devils are Here

budd, napisao sam… smanjenje troskova energenata i povecanje proizvodnje novim postrojenjima znaci …
[smiley2][smiley2][smiley2]

i to je to...

@ popravni
ja jesam malo ulazio i izlazio, odnosno ‘surfao’ na ‘plimnim’ valovima, ali u cemu je tu problem?
dioki je fundamentalno iznimno potentna tvrtka, tu nema dvojbe. s druge strane, vidim da znas neke cinjenice koje nisu bas svima poznate (izvlacenje ‘elemenata’) i svjestan si koliko bi dioki bio hendikepiran (bez obzira na slabe utjehe da ce plin doci do omislja ovako ili onako) da lng terminala ne bude na Krku.
dakle, ja samo pozivam na oprez.
i upozoravam: sanader ce prodat rodjenu babu da ostane na vlasti. ako ce uvjet za ids-ove ruke bit lokacija za lng, bojim se da necemo (mi, dionicari diokija), dobro proci.
a i dalje mislim da ce dioki do kraja godine na 1000+ ako se stvari budu odvijale bez prevelika utjecaja politike.

hate red

Da razjasnimo scenarije: u sklopu otvaranja VCM koji je nekad davno radio (peći) na kruto gorivo,a sada se te peći prebacuju na plin radiće se tank za skladištenje plina,a postoji i scenarij spajanja na cjevovod plinovoda.To je u slučaju da ne bude LNG-a, naravno dolaskom LNG-a sve će biti na jednoj poziciji uz mogučnost proizvodnje etilena(mislim da se radi o pirolizi),to znači sve na jednom mjestu,jeftin plin,jeftin etilen,manji troškovi ,velika dobit koja se mora odraziti na sve.[smiley2]

u potpunosti se slazem… oprez je tu bitan ali ne zbog LNG-a vec nekih drugih stvari (d.o.o. x puta).
a bilo koja lokacija terminala, pa cak i ona trscanska omogucuje benefite u odnosu na cijenu energenata HEP-a i INE.
a surfanje po ovoj dionici je kao uzaludno gazenje trave na stadionu… a ona se ipak cuva samo za velike utakmice…

i to je to...

nisu mi bas najjasniji ti jeftiniji energenti. kolega popravni moze malo pojasnjenje. ak mislite na nesto drugo a ne na sirovinu za preradu onda pojasnjenje netreba jer to kuzim ali ako mislite na sirovine onda bi vas lijepo molio za pojasnjenje
hvala unaprijed

New Report

Close