DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

da li mi moze tko reci kolike su sanse da placa bude stvarno ponedjeljak-utorak?




http://www.vecernji.hr/vijesti/ina-se-razvija-kao-podruznica-ne-kao-samostalna-kompanija-clanak-397807

I kao MOL nije pokušavao uništiti Dioki!

Kako su odjednom svi postali hrabri u Ini – naravno nakon što je MOL načet od RJ i Diokija.

Čini mi se da strateško partnerstvo puca po svim šavovima a to je znak da će se i za Dioki naći koja mrvica etana i propana više no dosada.

Naravno da i država s svojom indolentošću i izgleda podmitljivošću snosi ne mali dio krivice.


http://www.vecernji.hr/vijesti/mol-otkad-je-kresic-ini-nije-predlozio-nikakve-promjene-clanak-397941

Pa zašto ne pošaljete Zolta Hernadija u HR da sve osobno demantira – ili nema šta demantirati jer je sve izneseno na suđenju ISTINA!
[/quote]
Ne da je istina nego je to vrh ledene sante … a gdje je kupovina nafte po "tržišnm cijenama", a gdje su završili novi krediti oko 1800 MILIJUNA USD , a tko je prodavao i kupovao nekretnine , a gdje je "modernizacija" , a sirija , a plin itd itd
DIOKI je kolateralna žrtva…
Teško je bilo uništiti takvu vertikalno integriranu kompanju koja je usidrena na solidnim domaćim resursima (makar je mala) ali naš "strateški partner" je temeljitim zločinom došao jako blizu … doveli su je do ivice provalije … mislim da sada idu na konačnu unutrašnju podjelu INE pri čemu će sve dobro usisati u MOL, naše RH interese potpuno otkačiti … vjerjatno gašenje dijelova, siska, dioki ko hebe itd
[/quote]

Iako MOL tvrdi suprotno – sve govori da su Krešić i Mayer u pravu i iznose gorku istinu o Ini i MOL.u.
Čak MOL koji sve odbija u svojoj prezentaciji to potvrđuje što pokazuje koliki su manipulatori.
http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=mol%20upstream&source=web&cd=3&ved=0CEMQFjAC&url=http%3A%2F%2Fir.mol.hu%2Fsites%2Fdefault%2Ffiles%2Fen%2F2011Q4%2FIR%2520presentation%2520update%2520-%25202012-2014_INA%2520m%25C3%25B3dos%25C3%25ADt%25C3%25A1s%2520-%2520final0301.pdf&ei=DHKIT6HdNu334QTsptjtCQ&usg=AFQjCNFrxw0JPZlsgDInTnXSya6bLTDH4g&cad=rja

1. Ina ne postoji kao posebna kompanija u prezentaciji
2. Upstream Ine je 49% upstreama Grupe a tek na 5. mjestu su Inini upstream projekti
3. MOL plafonira cijene u HR ( NITKO NE ZNA CIJENE NAFTE ) da bi mogao na Mađarskom tržištu prodavati jeftinije naftu i plin i tako pogodovati njihovom gospodarstvu – to se može zahvaljujući gluposti hrvatskih vlastodržaca koji su im predali ( PRODALI za Judine škude upravljanje i konsoliidranje ) Inu
4. u Slovačkoj grade LDPE a na Žitnjaku se bore i rukama i nogama da ga zatvore
……….
……….


Još trebaju iskrcati cca 200 000 kom!
zato oprez

jesi siguran u ovo? ako je tako, DIOK će ostati na ovim cijenama još 6 mjeseci [rolleyes]

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje



Još trebaju iskrcati cca 200 000 kom!
zato oprez

jesi siguran u ovo? ako je tako, DIOK će ostati na ovim cijenama još 6 mjeseci [rolleyes]
[/quote]Uz ovakvu likvidnost kao danas 2-3 tjedna a možda i brže .





http://www.vecernji.hr/vijesti/ina-se-razvija-kao-podruznica-ne-kao-samostalna-kompanija-clanak-397807

I kao MOL nije pokušavao uništiti Dioki!

Kako su odjednom svi postali hrabri u Ini – naravno nakon što je MOL načet od RJ i Diokija.

Čini mi se da strateško partnerstvo puca po svim šavovima a to je znak da će se i za Dioki naći koja mrvica etana i propana više no dosada.

Naravno da i država s svojom indolentošću i izgleda podmitljivošću snosi ne mali dio krivice.


http://www.vecernji.hr/vijesti/mol-otkad-je-kresic-ini-nije-predlozio-nikakve-promjene-clanak-397941

Pa zašto ne pošaljete Zolta Hernadija u HR da sve osobno demantira – ili nema šta demantirati jer je sve izneseno na suđenju ISTINA!
[/quote]
Ne da je istina nego je to vrh ledene sante … a gdje je kupovina nafte po "tržišnm cijenama", a gdje su završili novi krediti oko 1800 MILIJUNA USD , a tko je prodavao i kupovao nekretnine , a gdje je "modernizacija" , a sirija , a plin itd itd
DIOKI je kolateralna žrtva…
Teško je bilo uništiti takvu vertikalno integriranu kompanju koja je usidrena na solidnim domaćim resursima (makar je mala) ali naš "strateški partner" je temeljitim zločinom došao jako blizu … doveli su je do ivice provalije … mislim da sada idu na konačnu unutrašnju podjelu INE pri čemu će sve dobro usisati u MOL, naše RH interese potpuno otkačiti … vjerjatno gašenje dijelova, siska, dioki ko hebe itd
[/quote]

Iako MOL tvrdi suprotno – sve govori da su Krešić i Mayer u pravu i iznose gorku istinu o Ini i MOL.u.
Čak MOL koji sve odbija u svojoj prezentaciji to potvrđuje što pokazuje koliki su manipulatori.
http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=mol%20upstream&source=web&cd=3&ved=0CEMQFjAC&url=http%3A%2F%2Fir.mol.hu%2Fsites%2Fdefault%2Ffiles%2Fen%2F2011Q4%2FIR%2520presentation%2520update%2520-%25202012-2014_INA%2520m%25C3%25B3dos%25C3%25ADt%25C3%25A1s%2520-%2520final0301.pdf&ei=DHKIT6HdNu334QTsptjtCQ&usg=AFQjCNFrxw0JPZlsgDInTnXSya6bLTDH4g&cad=rja

1. Ina ne postoji kao posebna kompanija u prezentaciji
2. Upstream Ine je 49% upstreama Grupe a tek na 5. mjestu su Inini upstream projekti
3. MOL plafonira cijene u HR ( NITKO NE ZNA CIJENE NAFTE ) da bi mogao na Mađarskom tržištu prodavati jeftinije naftu i plin i tako pogodovati njihovom gospodarstvu – to se može zahvaljujući gluposti hrvatskih vlastodržaca koji su im predali ( PRODALI za Judine škude upravljanje i konsoliidranje ) Inu
4. u Slovačkoj grade LDPE a na Žitnjaku se bore i rukama i nogama da ga zatvore
……….
……….
[/quote]
Dramatično upozorenje riječkog člana uprave Ine
Krešić: Riječkoj rafineriji prijeti propast

Objavljeno: 13. travnja 2012. u 21:06

…Krešić međutim podsjeća da »MOL ima legitimne poslovne interese, koji se ne moraju poklapati s hrvatskima«.

Ako MOL procijeni da mu se više isplati uložiti u slovačku petrokemiju, a ne u rafinerije u Sisku i u Rijeci, to je legitiman poslovni interes, ali suprotan hrvatskome. »Riječ je o trajnome poslovnom interesnom konfliktu, ali je problem u tome što Hrvatska nema pravo veta i zato ne može štititi vlastiti interes u Ini«, rekao je Krešić.

Ukoliko se nešto ne promjeni sve će otići u propast.

MOL ulaže milijarde u svoje projekte – uglavnom bez rezultata – na uštrb Ine i ne samo ine nego i HR gospodarstva u kojem bi Ina trebala biti kičma zahvaljujući hrvatskom upstreamu!

Mađare se mora izbacit van to je jedini način,jer ako netko nije upoznat,OKI je petrokemijska industrija koju je osnovala INA.Hrvatska INA! I OKI nikad nije poslovao sa gubitkom do onog trenutka kada je dan Ježiću,ponavljam DAN!

Zašto nije poslovao s gubitkom i zasto je bio GIGANT tadasnje industrije:

1.Imao je sirovinu iz svojih polja! INA je istrazivala i crpila plin,razdvajala etan i slala ga na Žitnjak,prije je bio također Etilen na primarni benzin,(ali ga je Šelebaj srušio,također ispravan pogon).INI je bilo logično sagraditi pogon na Žitnjaku jer je tamo imala OKI,samo je trebala pogon usavršit da koristi Etan kao sirovinu,a ne benzin. Plina je bilo i IMA GA JOŠ i to jako puno! Velika većina polja nije niti otvorena.Danas je MOL INU sveo na trgovinu,a ne industriju!

2.Imao je,i ima jako kvalitetan proizvod,jedinu sirovinu od koje se može raditi medicinska plastika,etan je čist za razliku od primarnog benzina.

3. Imao je državu iza sebe kojoj je bilo stalo do takve firme i takvog izvoznika,a sve se pokazalo u ratu,kad se pod granata radilo samo da se oruzje nabavi.Jer je to enorman novac!

Sve u svemu,nadam se kao radnik i građanin da opet imamo Državu iza sebe,da imamo Vlast koja hoće zadržat petrokemijsku industriju,jer jednom kad je izgubite,necete je vratit nikad!
I nadam se da imamo Vlast koja će Mađare izbacit iz INE i zastit svoje interese,jer naftna i plinska polja su vlasnistvo hrvatskog naroda,a ne MOL-a!

Nadam se sretnom tjednu,jer informacije koje dolaze,daju mi za pravo u to vjerovati!

p2.sem

Mađare se mora izbacit van to je jedini način,

Došlo se napokon do krucijalnih stvari – a to je pljačka Ine i pljačka Hrvatske od strane MOL-a!

….»Na nadzornom smo odboru četiri puta dosad tražili od uprave da nam predoči podatke o kupovini nafte i derivata, no svaki bi put dobivali irelevantne podatke. Mi ne tražimo direktno uključivanje u kupovinu nafte, već post festum činjenice, informacije o procesu te trgovine – koji se tip nafte kupuje, kakvih svojstava, na koji se način kupovina dogovara i slično. Može se, naime, dogoditi da MOL, koji naftu kupuje za cijelu grupaciju, lošu kupovinu pošalje ovamo, nama. Suludo je da država posjeduje više od 44 posto dionica Ine, a te stvari ne zna«, navodi Štern. Izmjena dioničarskog ugovora između Vlade i MOL-a jedino je, zaključuje, rješenje.

Ta loša kupovina može se osim na kvalitetu odnositi i na CIJENU – nafta kupljena po višim cijenama dolazi u HR rafinerije.

U odnosima povezinah osoba – MOL i Ina – tako se javljaju transferne cijene te to više nije stvar samo NO Ine nego i Porezne uprave tj MInistra financija i Linića.
Postavlja se pitanje kako u takvom odnosu gdje NITKO ne zna cijene nafte i plina Porezna uprava određuje porez na dobit jer očito je da MOL u Hrvatskoj nabija cijene i na taj način smanjuje poreznu osnovicu a dobit izvlači iz Hrvatske.

Porezna uprava bi MORALA iste sekunde zatražiti sve ugovore te ukoliko su nabrijani – a očito da jesu jer se ne daju u javnost – navedene transakcije obračunati po tržišnim cijenama koje bi se za usporedivu transakciju postigle na usporedivom tržištu pod istim ili sličnim okolnostima između nepovezanih osoba.

Davno sam napisao da je financijski direktor Ine ministar u sjeni u Vladi RH!

Kakvih likova ima da to nije normalo voljeli bi jednostavno da sve propadne pa nemogu vjerovat

RBA prodali 6000 kom pa šta eto sad ću priznat pa ja toliko imam točno 680 kom kupljenih skoro sve na 31 kn i nešto na 30,50-80kn jednom od naj boljih tehničara na forumu sam to tad napisao na prvivate i rekao da sam zadovoljan sa ulazo da mi napravi TA
Dali je to neka količina pa naravno da nije
Nek neko napiše koliko ovakvih postrojenja ima u EU ne kod nas pa će vam biti jasno
Ovo će biti naj jeftinije preuzimanje u povjesti države gledajući na ukupno mogućnost i vrijednost DIOKIJA
Samo prije nekoliko god cjena dionice je bila nepunih 800kn a sad NIJE TO SLUČAJNO ima da stranac plati i to suhim zlatom za 1 dionicu
A idući tjedan proizvodnja kreće razmislite kud to vodi


jeli postoji mogucnost da stranac kupi dioki?npr:rusi ili BASF,
ako rus kuki petrokemiju zašto ne i dioki?

Ne vidim koji bi bio interes BASFa da kupi dioki. Basf je toliko daleko otisao po pitanju razvoja proizvoda da ne moze nikako profitirati od kupnje diokija. To ti je kao usporedba mecedes-fico. Prije bi nekakav rus mogao zalutati…

Promjene u odnosu na tjedan prije, protrgovano 5.024 dionice:

1. DIOKI HOLDING AG (80628186533) 3.068.525 75,91 Osnovni račun
2. DIOKI D.D. (71451172026) (1/1) 228.182 5,65 Osnovni račun – 2.500
3. ZAGREBAČKA BANKA D.D. (92963223473)/FILIPOVIĆ MARIJAN (70267961542) 155.100 3,84 Skrb. račun
4. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D. (87939104217) 69.740 1,73 Skrb. račun
5. FILIPOVIĆ MARIJAN (70267961542) 37.112 0,92 Osnovni račun
6. VABA D.D. BANKA VARAŽDIN (38182927268)/FILIPOVIĆ MARIJAN (70267961542) 25.528 0,63 Skrb. račun
7. BRČIĆ GORAN (20476836201) 13.157 0,33 Osnovni račun + 8
8. ZAGREBAČKA BANKA D.D. (92963223473) 6.400 0,16 Skrb. račun
9. KBZ D.D. (70663193635) 5.250 0,13 Skrb. račun
10. KALMAR DANIEL (97747824536) 4.424 0,11 Osnovni račun
Ukupno: 89,40

Prama podacima iz 2010-te, ukoliko nije došlo do bitnih promjena, RBA još može iskrcati točno 29.500 dionica, dakako ovdje još nije uračunata promjene za pretkodna tri dana i trgovanih 28.162 dionice.


Promjene u odnosu na tjedan prije, protrgovano 5.024 dionice:

1. DIOKI HOLDING AG (80628186533) 3.068.525 75,91 Osnovni račun
2. DIOKI D.D. (71451172026) (1/1) 228.182 5,65 Osnovni račun – 2.500
3. ZAGREBAČKA BANKA D.D. (92963223473)/FILIPOVIĆ MARIJAN (70267961542) 155.100 3,84 Skrb. račun
4. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D. (87939104217) 69.740 1,73 Skrb. račun
5. FILIPOVIĆ MARIJAN (70267961542) 37.112 0,92 Osnovni račun
6. VABA D.D. BANKA VARAŽDIN (38182927268)/FILIPOVIĆ MARIJAN (70267961542) 25.528 0,63 Skrb. račun
7. BRČIĆ GORAN (20476836201) 13.157 0,33 Osnovni račun + 8
8. ZAGREBAČKA BANKA D.D. (92963223473) 6.400 0,16 Skrb. račun
9. KBZ D.D. (70663193635) 5.250 0,13 Skrb. račun
10. KALMAR DANIEL (97747824536) 4.424 0,11 Osnovni račun
Ukupno: 89,40

Prama podacima iz 2010-te, ukoliko nije došlo do bitnih promjena, RBA još može iskrcati točno 29.500 dionica, dakako ovdje još nije uračunata promjene za pretkodna tri dana i trgovanih 28.162 dionice.


tak je! a po prometu od petka (0,67 m) tu količinu iskrcava u jednom radnom tjednu. ali nama u prilog može to i puno prije (max. promet Diokia u jednom danu je bio čak 6,7 m)…

Svašta si ti pisao na ovom forumu Savo i mnoge uvalio u ‘drek river’ s time.

Mislim da nije problem u Mađarima, oni rade samo ono što im je omogućeno…

Da meni primjerice neki Mađar pokucao na vrata doma, i pokušao ući, ja bih ga istog momenta ustrijelio na kućnom pragu, još bi mu za uspomenu na taj čin urezao na čelo četvrto slovo hrvatske epizode s poretkom unatrag. Dakle svi dobro znamo da nije problem u Mađarima, već u onima koji su ih pustili u INA-u.

Ovoj našoj jadnoj državi i svima nama nad glavom kao prokletstvo, poruka i opomena za buduće generacije stoji izjava Brune Bušića iz 1975. godine:

" … Da smo složni i čestiti davno bi imali državu. A bit će rođenje, rodit će se slobodna Hrvatska kad padne Berlinski zid i kad se budu rušila komunistička krvava carstva kao kule od karata. Nema ni jedne države da je nastala bez krvavih gaća. Vjerojatno ćemo se i mi morati pobiti za slobodu sa Srbima, a možda i sa Turcima. Teret rata morat ćemo podnijeti svi podjednako…

… No kad se oslobodimo srpskog ropstva i stvorimo državu, vidjet ćete kako tek naši kradu. Svak nas je stoljećima krao i potkradao, a najteže će i najgore biti kad nas naši budu krali te prodavali svjetskim jebivjetrima i makro lopovima. Navalit će na nas kao velike ptice grabljivice. Tada će biti najveće i nerješivo pitanje – kako nas tada spasiti od nas samih?!" (Bruno Bušić)

***
Admine, nemoj brisati ovo, za svaku zdravu i odraslu osobu ovdje nema ništa možebitno loše, netočno ili nepoćudno!

[b]Jebeš forum koji Savu nema! Maske su napokon pale: Hasta la vista Dioki![/b] [i]"uljepšavaš svoje stanje al’ ne možeš da me zezneš jer hakersko imam znanje"[/i]


Svašta si ti pisao na ovom forumu Savo i mnoge uvalio u ‘drek river’ s time.


??????

Ispada da sam ja državu uvalio u drek river.

Kad sam ja pisao, još prije par godina, da Ina vrijedi ko dva MOL-a, da MOL uništava HR gospodarstvo…… to je bila tabu tema – danas svi o tome pišu i otvoreno govore – to govori da su na vlasti KUKAVICE izim RJ koji je otvoreno optužio i MOL i vladajuću garnituru za lopovluk za koji još nitko nema muda da ga utvrdi.

Uostalo DIOKI živi vječno – nadam se da su posljednji potezi Vlade smjernica i putokaz….
Ne može MOL ulagati u Slovnaft 200 milja eura u LDPE a isti uništavati u HR – uz sve pogodnosti koje LDPE ima u HR nasuprot Slovačke.
http://www.mairetecnimont.com/en/media/pressrelease/2012/03.04.2012-nuovi-contratti-per-maire-tecnimont


Kakvih likova ima da to nije normalo voljeli bi jednostavno da sve propadne pa nemogu vjerovat
…….
Nek neko napiše koliko ovakvih postrojenja ima u EU ne kod nas pa će vam biti jasno
Ovo će biti naj jeftinije preuzimanje u povjesti države gledajući na ukupno mogućnost i vrijednost DIOKIJA


http://www.mairetecnimont.com/en/media/pressrelease/2012/03.04.2012-nuovi-contratti-per-maire-tecnimont

200kt = 200 milijuna eura – Dioki ima toliko na Kru i na Žitnjaku!

Ima i VCM/EDC – 200kt.
Ima i cca 100kt etilen.
Ima i 50kt stiren
Ima i 15kt EPS-a
Imati će i 120kt PVC-a
…..IMA IMA…..IMA…..šta nema
Imati će i LNG, KONCESIJU NA LUKU, VRLO VRIJEDNE NEKRETNINE…..

Mslim da postrojenja i infrastruktura vrijedi cca 500-600 milja eura.

moje viđenje…dioki ide u stecaj,nema future za tu firmu koja je u dugovima kao grcaka.
ovo su sve spekulatije..rekla jazala!
pa zasto bi DIOKI prodavala svoje dionice ako vidi neku buducnost!
netko je vas jako navuko!

dan poslje sutra

New Report

Close