DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ja sam danas pojacao poziciju za 350kom, i imam oko 10te za jos kupit mislio sutra kad ono nista zastava za sutra, prodao dio ht-a jos ima za prodat kontam da je doslo vrijeme itekako za dioki, gledao malo graf i vidim da dioki nemoze ispod 55kn po sadasnjem stanju grafa nisam kupio na samom dnu ali po mojim procjenama do 100kn je itekako odlican upad

ne mari za male stvari i ostat ce male


ja sam danas pojacao poziciju za 350kom, i imam oko 10te za jos kupit mislio sutra kad ono nista zastava za sutra, prodao dio ht-a jos ima za prodat kontam da je doslo vrijeme itekako za dioki, gledao malo graf i vidim da dioki nemoze ispod 55kn po sadasnjem stanju grafa nisam kupio na samom dnu ali po mojim procjenama do 100kn je itekako odlican upad

Zašto kolega niste kupovali na 55 – 59 kn kad ste imali koliko ste htjeli!
Ok, uvijek ima onih koji vole kupovati na već formiranom uzlaznom valu.

LP

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE



ja sam danas pojacao poziciju za 350kom, i imam oko 10te za jos kupit mislio sutra kad ono nista zastava za sutra, prodao dio ht-a jos ima za prodat kontam da je doslo vrijeme itekako za dioki, gledao malo graf i vidim da dioki nemoze ispod 55kn po sadasnjem stanju grafa nisam kupio na samom dnu ali po mojim procjenama do 100kn je itekako odlican upad

Zašto kolega niste kupovali na 55 – 59 kn kad ste imali koliko ste htjeli!
Ok, uvijek ima onih koji vole kupovati na već formiranom uzlaznom valu.

LP
[/quote]
NIje to baš tako.
Ukupno je ispod 60 kuna protrgovano sa cca 2700 dionica.
To je manje od 150.000 kuna, i to u periodu od cca 2 tjedna.
Nije se tu moglo baš nešto puno akumulirati.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

nisam mogao kupovati bio na moru [cool], i sada sam crn i spreman [proud]

ne mari za male stvari i ostat ce male


ja sam danas pojacao poziciju za 350kom, i imam oko 10te za jos kupit mislio sutra kad ono nista zastava za sutra, prodao dio ht-a jos ima za prodat kontam da je doslo vrijeme itekako za dioki, gledao malo graf i vidim da dioki nemoze ispod 55kn po sadasnjem stanju grafa nisam kupio na samom dnu ali po mojim procjenama do 100kn je itekako odlican upad

Knjigovodstvena vrijednost grupe Dioke u sljedećem poslovnom izvješću vjerojatno će biti negativna. Ukoliko se, naravno, ne postigne slično rješenje kao u Ingri. Dioki će prodati Novi list i ostatak non core businessa, samo što ga prodaje pod mus, a cifre koje se spominju ne pokrivaju ukupna dugovanja grupe.

Za izgradnju lng terminala trebat će nekoliko godina, a Dioki je stvarao velike gubitke i kada je imao jeftiniji plin.

Sve u svemu, iznimno hrabro ulaganje.

http://www.index.hr/sport/clanak/glas-naroda-modric-vrijedi-i-vise-od-35-milijuna-funti/564952.aspx

evo narod kaze da modric vrijedi vise od dioki-a. pozovimo luku nek hrani 1000 obitelji. a ne da se bavimo nekom tamo industrijskom proizvodnjom u RH. Pa zar ne vidite da diokijeva cijena na burzi nije dovoljna ni da pokrije transfer jednog igraca u premiershipu.

šala naravno, ali pokazuje aspsurde modernog društva. pitajmo narod koliko vrijedi dioki?



ja sam danas pojacao poziciju za 350kom, i imam oko 10te za jos kupit mislio sutra kad ono nista zastava za sutra, prodao dio ht-a jos ima za prodat kontam da je doslo vrijeme itekako za dioki, gledao malo graf i vidim da dioki nemoze ispod 55kn po sadasnjem stanju grafa nisam kupio na samom dnu ali po mojim procjenama do 100kn je itekako odlican upad

Knjigovodstvena vrijednost grupe Dioke u sljedećem poslovnom izvješću vjerojatno će biti negativna. Ukoliko se, naravno, ne postigne slično rješenje kao u Ingri. Dioki će prodati Novi list i ostatak non core businessa, samo što ga prodaje pod mus, a cifre koje se spominju ne pokrivaju ukupna dugovanja grupe.

Za izgradnju lng terminala trebat će nekoliko godina, a Dioki je stvarao velike gubitke i kada je imao jeftiniji plin.

Sve u svemu, iznimno hrabro ulaganje.
[/quote]

veliki su novci u igri sto se tice izvoza i firme opcenito, veliki igraci su se zaigrali da zgrabe dioki a to je velika stvar bez obzira kako ce oni to napraviti, proslo je vrijeme raznih mutnih privatizacija lagano uskok sve rijesava tako da nezeli nitko biti milijunas u zatvoru pa mu drzava zamrzne imovinu, nisu uspjeli rascerupat i privatizirati dioki po mutnoj privatizaciji i sada ce morat malo da izgube sto se tice zarade ali vjeruj mi nebi oni njega htjeli da on nevrijedi koliko firmi su stecaj i rasprodaja, dioki je strateski vazan ne samo nama nego i europi, tako da ce on do kraja godine pokazat svoj potencijal, iskreno govoreci ja sam svoj prvi milijun zaradio na firmi koju su svi smatrali gubitasem i bezvrijednom ali je strateski bila vrlo vazna i sirovina koju ima je bila tamo a gdje hoces isto tako sa diokijem imaju proizvod koji svi traze izvoze 90% a to je je…. puno znaci nisu ograniceni na RH samo sto ih lokalni misevi ucjenjuju i maltretiraju ali i tome ce doci kraj ubrzo, sada je jos uvjek ljeto pa ljudi nerazmisljaju za zimu, gledaj kad malo zahladi upali se grijanje i dode racun za plin kako ce se europa sjetit strateske neovisnosti o ruskom plinu, zato po mom misljenju zauzimaj pozicije na ljeto kad svi kvase ja.. u moru kupuj jeftino dok jos mozes, osim ako nisi FM pa ti se je.. za novce
[proud]

ne mari za male stvari i ostat ce male

Brodogradilišta izvoze 100% svoje proizvodnje. U svakom slučaju, ne bi vam trebalo škoditi da tu i tamo pročitate pokoje poslovno izvješće diokija.

Pronađite podatak koliko ga Ježić platio 2004. godine, onda od te cijene oduzmite gubitak ostvaren od 2004. do danas, pa mi recite po kojim osnovama vidite 100 kuna po dionici kao nešto jeftino.

Vrlo brzo će se vidjeti ima li uopće Dioki nekakvu vrijednost ili će završiti u stečaju. Rasplet je najkasnije početkom iduće godine.

Ako će se tada stvoriti neke koliko-toliko zdrave osnove za buduće pozitivno poslovanje, onda treba razmisliti o kupovini. Naravno, uzevši u obzir cijenu koja će tada biti.


Brodogradilišta izvoze 100% svoje proizvodnje. U svakom slučaju, ne bi vam trebalo škoditi da tu i tamo pročitate pokoje poslovno izvješće diokija.

Pronađite podatak koliko ga Ježić platio 2004. godine, onda od te cijene oduzmite gubitak ostvaren od 2004. do danas, pa mi recite po kojim osnovama vidite 100 kuna po dionici kao nešto jeftino.

Vrlo brzo će se vidjeti ima li uopće Dioki nekakvu vrijednost ili će završiti u stečaju. Rasplet je najkasnije početkom iduće godine.

Ako će se tada stvoriti neke koliko-toliko zdrave osnove za buduće pozitivno poslovanje, onda treba razmisliti o kupovini. Naravno, uzevši u obzir cijenu koja će tada biti.

nemozete usporedivati brodogradiliste koji ugovore cijenu broda ispod cijene celika to je idiotizam a jos se i ne osiguraju preko forexa za slucaj razlike tecaja, s tim da glavni maher za sve poslove oko brodogradilista je talijan odnosno talijanska firma, sto se tice kupnje 2004 tada je cijena kvadrata stana bila 750 eur, a sada tako da su to druga posla s tim da je ekipa kumovala sa vladajucom strankom pa se isisavalo koliko se htjelo, zanimljiv podatak je da je jezic uplacivao hdz-u neke novce kao podrsku i istodobno placao josipovicu kampanju, ali to su sve druga posla, sada je vrijeme da hladne glave razmislite kao vlada koja vodi drzavu dali ce dopustiti da firma koja obrce oko 2 milijarde kuna ima 12xx zaposlenih i oko 2000 koperanata propadne zbog hira nekolicine i ine ili cete svim silama poduprijeti nase gospodarstvenike odnosno vase dosadasnje podanike koje cete sada skinuti sa trona dati im dio kolaca samo da sute i srediti situaciju sa inom firmu ako treba i prodat nekoj jakoj europskoj ili americkoj korporaciji, ili uci u dil sa njima te zbog toga pokupiti politicke pojene kao dobra vlada osigurala perspektivu tisucama obitelji imate svog saveznika koji suti, imate zemljiste za lng terminal koje cete za "malu" naknadu prodati europi i pokazat se kao dostojni gradanin europske unije kojoj je plinska nezavisnost "sveta" duznost, racuvodstvena magija moze svasta na to vas je i bufer upozorio, zato vjerujte instinktu
[thumbsup]

ne mari za male stvari i ostat ce male


Brodogradilišta izvoze 100% svoje proizvodnje. U svakom slučaju, ne bi vam trebalo škoditi da tu i tamo pročitate pokoje poslovno izvješće diokija.

Pronađite podatak koliko ga Ježić platio 2004. godine, onda od te cijene oduzmite gubitak ostvaren od 2004. do danas, pa mi recite po kojim osnovama vidite 100 kuna po dionici kao nešto jeftino.

Vrlo brzo će se vidjeti ima li uopće Dioki nekakvu vrijednost ili će završiti u stečaju. Rasplet je najkasnije početkom iduće godine.

Ako će se tada stvoriti neke koliko-toliko zdrave osnove za buduće pozitivno poslovanje, onda treba razmisliti o kupovini. Naravno, uzevši u obzir cijenu koja će tada biti.


Potpisujem svaku riječ, a dodao bi da u Dioki-u očito najbolje posluje odjel za propagandu.
Tako su svima dosadili sa pričom kako izvoze 90% proizvodnje, a šute o činjenici da gotovo toliko sirovine i uvoze. Osim etana za proizvesti nekih 30000 t etilena, sve ostalo je uvoz:
– kompletan etilen i EDC za Krk
– kompletan stiren i nekih 20000 t etilena za Zagreb.
Po čemu su oni strateška industrija? Bili bi, zapravo, da 90% proizvodnje plasiraju doma, da se to doma preradi u plastične proizvode puno veće dodane vrijednosti, a tek onda izveze. Tada bi bili strateška industrija jer bi na sebe vezali još stotine radnih mjesta u preradi.
Pričaju oni o stotinama kooperanata. Tek ih je nekoliko pravih. Nije kooperant netko tko tu i tamo Dioki-u proda kilo vijaka ili popravi elektromotor. I onda čeka godinama da mu se plati.
Dioki se žali na Inu koja mu blokira račun zbog duga, što je sa malim firmama kojima je Dioki dužan po tri i više godina (!!!). Dioki-u njegovi kupci plaćaju 100%-nim avansom.
Ni to nije dosta, što se Dioki kreditira neplaćajući isporučiteljima, još bi i jeftinije energente.
Kao fol su veliki potrošač električne energije. Lokacija Zagreb troši oko 12 MW, otprilike toliko i Krk. Za usporedbu, famozni TLM troši 200 MW ili 10 puta više. Jedna šećerana troši kao i Zagreb. Jedna HŽ-ova električna lokomotiva pri punoj snazi razvija 4 MW. Dioki troši kao šest lokomotiva. Petrokemija Kutina troši duplo više od Dioki-a, Ina da se ne govori, itd.
Što je zapravo Dioki? Jedna do te mjere devastirana firma, da je postala krajnje nerentabilna. Za nerentabilnost devastatori naravno ne krive sebe, nego skupu sirovinu, skupe energente i tko zna što još.



ja sam danas pojacao poziciju za 350kom, i imam oko 10te za jos kupit mislio sutra kad ono nista zastava za sutra, prodao dio ht-a jos ima za prodat kontam da je doslo vrijeme itekako za dioki, gledao malo graf i vidim da dioki nemoze ispod 55kn po sadasnjem stanju grafa nisam kupio na samom dnu ali po mojim procjenama do 100kn je itekako odlican upad

Knjigovodstvena vrijednost grupe Dioke u sljedećem poslovnom izvješću vjerojatno će biti negativna. Ukoliko se, naravno, ne postigne slično rješenje kao u Ingri. Dioki će prodati Novi list i ostatak non core businessa, samo što ga prodaje pod mus, a cifre koje se spominju ne pokrivaju ukupna dugovanja grupe.

Za izgradnju lng terminala trebat će nekoliko godina, a Dioki je stvarao velike gubitke i kada je imao jeftiniji plin.

Sve u svemu, iznimno hrabro ulaganje.
[/quote]

Knjigovodstvena vrijednost Diokija je bar 3x veća od one u bilanci.
Sama činjenica da vjerovnici ne inzistiraju na fire sale dovoljno govori – ni oni kao budući vlasnici se ne žele toga riješiti.
Smiješno je da npr Dina vrijedi 630 milijuna kuna.
Sama ulaganja u zadnjih par godina su premašila taj iznos – plus zemljište – infrastruktura – koncesija na luku – LNG terminal.
O sotaloj neoperativnoj imovini više ne želim trošiti riječi – 50DEM/m2 zemljište na Žitnjaku, 710.000m2 a nakon rekonstrukcije pola će se osloboditi.
A već se prodavala za 1.000kn/m2.


Knjigovodstvena vrijednost Diokija je bar 3x veća od one u bilanci.
Sama činjenica da vjerovnici ne inzistiraju na fire sale dovoljno govori – ni oni kao budući vlasnici se ne žele toga riješiti.

Okej, u bilanci je knjiogovodstvena vrijednost Diokija nešto manja od šest kuna. Puta tri je 18.
Vjerovnici odlučuju o sudbini poduzeća tek nakon stečaja, a stečaj je u Hrvatskoj skupocjen i dugotrajan, zbog čega ga se izbjegava.

No, veoma brzo ćemo vidjeti kolika je vrijednost Diokija. Ja bih volio da sam u krivu.

New Report

Close