DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


23.11.07 1. HZMO 660.000 20,39 Zast. račun 2. MINISTARSTVO FINANCIJA REPUBLIKE HRVATSKE 609.578 18,83 Osnovni račun 3. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 439.643 13,58 Osnovni račun 4. PBZ D.D. 210.430 6,50 Skrb. račun 5. DRŽAVNA AGENCIJA ZA OSIG. ŠTEDNIH ULOGA I SANACIJU 104.771 3,24 Zast. račun 6. FIMA EQUITY OTVORENI INVESTICIJSKI FOND 68.308 2,11 Skrb. račun 7. ĐURO ĐAKOVIĆ HOLDING D.D. 47.136 1,46 Osnovni račun 8. FIMA MAXIMUM OTVORENI INVESTICIJSKI FOND 30.000 0,93 Skrb. račun -400 9. PBZ D.D. 23.947 0,74 Skrb. račun +191 10. BREZA-INVEST ZIF D.D. 19.500 0,60 Skrb. račun Ukupno: 68,37 -0.01 Sada je i fima maximum prodala nesto sitno.. Pravo pitanje po meni je dali je iza devetog mjesta DEUTSCHE BANK? Pozdrav!

jao….samo da ova fima ne pocen opet jer ce nas zabetonirati dolje opet…..s druge strane dobrodoslo uz branitelje, taman da mi uleti neka lova za dokup pa da malo gricnem na ovim razinama…..[smiley2]

DOKUP!


Procvat vojne industrije http://www.poslovni.hr/61549.aspx

samo mi objasni na hrvatski molim te…..kakve veze imaju vagoni za HŽ sa vojnom industrijom i njezinim procvatom????

DOKUP!

kolega morate pitati urednistvo poslovnog. jucer je na naslovnici bio taj naslov, a danas tek kad sam poslao link (tj. poslao sam ga prije nego sam ga procitao) skuzio sam lapsus. no svejedno shvatite kako zelite ali vijest nije losa.

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)


Ja mislim da za Đuru dugoročno nema brige. Branitelji će se vrlo brzo ispucati, a nadam se i ovi nesposobnjakovići iz Fime. Ljudi moji, Maximum je kupovao Đuru na 300 kn, sad ga prodaje na 220. Zar tamo nema ama baš nijednog sposobnog fond managera??? Sramota za jednu kuću kao što je Fima da se dovedu u bezizlaznu situaciju, da moraju dionica rasprodavati u bescijenje radi isplate udjela. SRAMOTA !!!

Kolega, svako bih Vas zamolio da pročitate postove od prije točno 1 godine pa sve do 01.07.2007 na ddjh pa će te vidjeti zašto je sve išlo kako je išlo, i tko je po kojoj cijeni prodavao, i tko je i kada kome i zašto prodavao.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


rokoch: ” Procvat vojne industrije http://www.poslovni.hr/61549.aspx ” samo mi objasni na hrvatski molim te…..kakve veze imaju vagoni za HŽ sa vojnom industrijom i njezinim procvatom????

Hrvatska godišnje izveze oružja i opreme za 500 milijuna kuna
Vojna industrija jedna je od boljih gospodarskih grana u Hrvatskoj, a skorim ulaskom u NATO smiješi joj se svijetla budućnost
Nakon “sušnih” posljeratnih godina za hrvatske proizvođače naoružanja i vojne opreme došli su bolji dani. To će reći većina poduzetnika povezanih s ovim biznisom, ali tome idu u prilog i neki podaci i procjene. Tako prema procjeni Ivice Nekića, direktora vladine agencije Alan, Hrvatska trenutno godišnje izveze naoružanja i vojne opreme u vrijednosti od oko 500 milijuna kuna, što je dvostruko više nego prije samo godinu-dvije kada se procjenjivalo da je vrijednost ovog segmenta oko 250 milijuna kuna. No, preciznih podataka zapravo nema jer dio vojnog izvoza ide preko RH Alana, ali dio ugovaraju proizvođači samostalno. “Hrvatski proizvođači naoružanja i vojne opreme mogu izvoziti preko nas ili se mogu samostalno probijati na tržišta. Nama je svejedno, važno je da što više hrvatskih proizvođača ugovori poslove u inozemstvu, a ako im pritom mi uspijemo pomoći nama je drago”, kaže Nekić, dodajući kako je zapravo vrlo teško ugovoriti poslove za sofisticirane i skupe proizvode bez posredovanja države. Hrvatska, prema Nekićevoj ocjeni, ima vrlo zadovoljavajuću vojnu proizvodnju, ali i neke vrlo konkurentne proizvode koji bitno utječu na ukupnu vrijednost izvoza ove vrste. Primjerice, vrijednost izvoza naoružanja i vojne opreme Mađarske iznosi tek oko 10 milijuna USD, a i neke druge zemlje daleko veće i razvijenije od Hrvatske, bilježe jednak ili manji izvoz. Najvažniji hrvatski izvozni proizvodI ove vrste su svjetski poznati pištolji tvrtke HS Produkt iz Karlovca, koja je prije sedam godina izbacila svoj najpopularniji pištolj – HS 2000 koji je svoje tržište pronašao u SAD-u. HS Produkt privatna je tvrtka u stopostotnom vlasništvu Ivana Žapčića i Marka Vukovića. Trenutno zapošljava gotovo tisuću ljudi, a ostvare li se svi planovi s novom jurišnom puškom koja bi trebala iduće godine početi sa serijskom proizvodnjom, svoje radno mjesto pronaći će još 300 do 500 ljudi. “Svake godine rastemo za oko 40 posto u odnosu na godinu ranije i to po svim segmentima, od zapošljavanja, proizvodnje i prihoda. Ove godine ćemo ostvariti oko 200 milijuna kuna prihoda, a to je uglavnom od izvoza naših pištolja”, kaže Željko Pavlin, direktor HS Produkta. Oko 95 posto ukupne proizvodnje Karlovčani izvoze, a od ukupnog izvoza također 95 posto ide u SAD. Preostali pištolji svoje kupce pronalaze u Grčkoj, BiH, Sloveniji, Portugalu, Austriji, Australiji, Turskoj i još ponekoj zemlji. Iako je HS Produkt danas vrlo značajno ime na svjetskoj razini, to nije bilo nimalo jednostavno ostvariti. Tvrtka je nastala ratne 1991. godine i prvih sedam godina radila je isključivo za Ministarstvo obrane, no nakon prestanka rata vojska više nije trebala njihove pištolje. Stoga su se Karlovčani okrenuli svjetskom tržištu i razvoju novog, danas svjetski poznatog pištolja – HS 2000. Iako ih je svijet prihvatio kao ozbiljan subjekt, podrška države i za njih je vrlo važna.
Naime, u ovoj industrijskoj grani poslovi s matičnom državom od iznimne su važnosti. Gotovo je nemoguće izvesti svoj vojni proizvod ukoliko ga prije toga nije naručila i matična vojska, odnosno policija. “Posao s vlastitom državom ne mora biti ključan, ali može biti jezičac na vagi. Svatko tko je došao s nama pregovarati već na aerodromu pogleda nose li hrvatski policajci naše pištolje. Ako ne, odmah počinju sumnjati da možda nešto nije u redu”, kaže Pavlin. Slično se događa i u drugim zemljama koje štite svoje vojne proizvode. Primjerice, talijanski policajci nose beretu, austrijski glock, a njemački valter. Da je sudjelovanje i potpora države važna kaže i Alojz Šestan, suvlasnik tvrtke Šestan i Busch ko

To je sa poslovni.hr http://www.poslovni.hr/61633.aspx
Naslov je: Hrvatska godišnje izveze oružja i opreme za 500 milijuna kuna

Bill Gates:

Ja mislim da za Đuru dugoročno nema brige. Branitelji će se vrlo brzo ispucati, a nadam se i ovi nesposobnjakovići iz Fime. Ljudi moji, Maximum je kupovao Đuru na 300 kn, sad ga prodaje na 220. Zar tamo nema ama baš nijednog sposobnog fond managera??? Sramota za jednu kuću kao što je Fima da se dovedu u bezizlaznu situaciju, da moraju dionica rasprodavati u bescijenje radi isplate udjela. SRAMOTA !!!

Kolega, svako bih Vas zamolio da pročitate postove od prije točno 1 godine pa sve do 01.07.2007 na ddjh pa će te vidjeti zašto je sve išlo kako je išlo, i tko je po kojoj cijeni prodavao, i tko je i kada kome i zašto prodavao.

Hoćete li Vi kolega reći da sam ja nešto krivo napisao?


Goran8:
” Bill Gates: ” Ja mislim da za Đuru dugoročno nema brige. Branitelji će se vrlo brzo ispucati, a nadam se i ovi nesposobnjakovići iz Fime. Ljudi moji, Maximum je kupovao Đuru na 300 kn, sad ga prodaje na 220. Zar tamo nema ama baš nijednog sposobnog fond managera??? Sramota za jednu kuću kao što je Fima da se dovedu u bezizlaznu situaciju, da moraju dionica rasprodavati u bescijenje radi isplate udjela. SRAMOTA !!! ”
Kolega, svako bih Vas zamolio da pročitate postove od prije točno 1 godine pa sve do 01.07.2007 na ddjh pa će te vidjeti zašto je sve išlo kako je išlo, i tko je po kojoj cijeni prodavao, i tko je i kada kome i zašto prodavao.
” Hoćete li Vi kolega reći da sam ja nešto krivo napisao?

Da kolega, krivo ste napisali. U Fimi uopće nisu nesposobni. Nije bitno da li su u jednom trenutku plaćali po 300 kn, nego je bitna prosječna cijena.
I to ne prosječna cijena po kojoj su Maximum i Equity fondovi ušli, jer su te dionice kupili od Validusa u vlasništvu Fime. Znači prodali su ih sami sebi.
Ono što je važno je cijena po kojoj je Fima u startu kupila onih cca 340.000 dionica DDJH koje su imali krajem 2006.g.. A imali su isti broj još 1999. godine, što znači da su ih stekli još u ‘zlatnim’ privatizacijskim godinama. Koliko su ih platili, i koliko su zaradili prodajom cca 220.000 tih dionica, ostavljam Vama da zaključite ili saznate.

Ako želite zaraditi u ovom sportu, morate se znati informirati, a ne brzati sa zaključcima. U suprotnom će Vas oderati. Veliki broj točnih podataka imate već i na ovom forumu. Znači, čitajte ili ovih 1076 strana (znam da 95% teksta ne vrijedi ništa, ali ima i vrlo važnih stvari), ili zse, sda, crosec, stara vse, i sve će Vam biti
puno jasnije.

Imao sam, imam, ili ću imati dionice o kojima pišem.


Bill Gates: ” Goran8: ” Bill Gates: ” Ja mislim da za Đuru dugoročno nema brige. Branitelji će se vrlo brzo ispucati, a nadam se i ovi nesposobnjakovići iz Fime. Ljudi moji, Maximum je kupovao Đuru na 300 kn, sad ga prodaje na 220. Zar tamo nema ama baš nijednog sposobnog fond managera??? Sramota za jednu kuću kao što je Fima da se dovedu u bezizlaznu situaciju, da moraju dionica rasprodavati u bescijenje radi isplate udjela. SRAMOTA !!! ” Kolega, svako bih Vas zamolio da pročitate postove od prije točno 1 godine pa sve do 01.07.2007 na ddjh pa će te vidjeti zašto je sve išlo kako je išlo, i tko je po kojoj cijeni prodavao, i tko je i kada kome i zašto prodavao. ” Hoćete li Vi kolega reći da sam ja nešto krivo napisao?” Da kolega, krivo ste napisali. U Fimi uopće nisu nesposobni. Nije bitno da li su u jednom trenutku plaćali po 300 kn, nego je bitna prosječna cijena. I to ne prosječna cijena po kojoj su Maximum i Equity fondovi ušli, jer su te dionice kupili od Validusa u vlasništvu Fime. Znači prodali su ih sami sebi. Ono što je važno je cijena po kojoj je Fima u startu kupila onih cca 340.000 dionica DDJH koje su imali krajem 2006.g.. A imali su isti broj još 1999. godine, što znači da su ih stekli još u ‘zlatnim’ privatizacijskim godinama. Koliko su ih platili, i koliko su zaradili prodajom cca 220.000 tih dionica, ostavljam Vama da zaključite ili saznate. Ako želite zaraditi u ovom sportu, morate se znati informirati, a ne brzati sa zaključcima. U suprotnom će Vas oderati. Veliki broj točnih podataka imate već i na ovom forumu. Znači, čitajte ili ovih 1076 strana (znam da 95% teksta ne vrijedi ništa, ali ima i vrlo važnih stvari), ili zse, sda, crosec, stara vse, i sve će Vam biti puno jasnije.

Imam puno novca u FIMI Maximum, ali vaše priče su jedno, a ono što oni uradiše s našim novcem su drugo. Svi znaju ovaj posao raditi bolje od njih. Pojma nemaju. Samo sam kasno shvatila.

Nisam siguran, ali ovo mi izgleda kao lagana akumulacija.


23.11.07
1. HZMO 660.000 20,39 Zast. račun
2. MINISTARSTVO FINANCIJA REPUBLIKE HRVATSKE 609.578 18,83 Osnovni račun
3. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 439.643 13,58 Osnovni račun
4. PBZ D.D. 210.430 6,50 Skrb. račun
5. DRŽAVNA AGENCIJA ZA OSIG. ŠTEDNIH ULOGA I SANACIJU 104.771 3,24 Zast. račun
6. FIMA EQUITY OTVORENI INVESTICIJSKI FOND 68.308 2,11 Skrb. račun
7. ĐURO ĐAKOVIĆ HOLDING D.D. 47.136 1,46 Osnovni račun
8. FIMA MAXIMUM OTVORENI INVESTICIJSKI FOND 30.000 0,93 Skrb. račun -400
9. PBZ D.D. 23.947 0,74 Skrb. račun +191
10. BREZA-INVEST ZIF D.D. 19.500 0,60 Skrb. račun
Ukupno: 68,37 -0.01

1. HZMO 660.000 20,39 Zast. račun
2. MINISTARSTVO FINANCIJA REPUBLIKE HRVATSKE 609.578 18,83 Osnovni račun
3. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 439.643 13,58 Osnovni račun
4. PBZ D.D. 210.430 6,50 Skrb. račun
5. DRŽAVNA AGENCIJA ZA OSIG. ŠTEDNIH ULOGA I SANACIJU 104.771 3,24 Zast. račun
6. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./FIMA GLOBAL INVEST D.O.O. ZA FIMA EQUITY OTVORENI INVESTICIJSKI FOND 68.308 2,11 Skrb. račun
7. ĐURO ĐAKOVIĆ HOLDING D.D. 47.136 1,46 Osnovni račun
8. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./FIMA MAXIMUM OTVORENI INVESTICIJSKI FOND 28.520 0,88 Skrb. račun – 1.480
9. PBZ D.D. 24.347 0,75 Skrb. račun + 400
10. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./BREZA-INVEST ZIF D.D. 19.500 0,60 Skrb. račun
Ukupno: 68,34

Rasprodaje Fima a ne kako se misli branitelji.

New Report

Close