DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

O prodaji ĐĐ Montaže 28. kolovoza

Za tvrtku je interes već do sada iskazalo šest kompanija

Bankamagazin

Odluku o raspisivanju natječaja za prodaju većinskog paketa (50 posto + 1 dionica) Đure Đakovića Montaže Skupština dioničara trebala bi donijeti 28. kolovoza, najavio je Vlatko Blekić, predsjednik Uprave tvrtke prilikom predstavljanja rezultata poslovanja u prvom polugodištu. Blekić je rekao da je za sada pet do šest tvrtki pokazalo interes, a natječaj će biti otvoren 45 dana.

Od domaćih to su Dalekovod, IGH, Konstruktor, INGRA, a od inozemnih Bilfinger Berger Power Services iz Njemačke (koji je već dioničar Đ.Đ. Montaža) i Kristoff Gruppe iz Austrije. Odluku da se dionice poduzeća prodaju putem natječaja, a ne preko burze, donio je vlasnik, odnosno NO Holdinga, rekao je Blekić i dodao da uprava ne preferira nikog posebno, već onoga "tko će donijeti razvoj poduzeća, za što su potrebna značajna sredstva". Prema njegovoj procjeni samo za ulaganja u jedan pogon i tehnološku obnovu potrebno je najmanje 15 milijuna eura.

U prvih šest mjeseci ove godine Đ.Đ. Montaža ostvarila je ukupni prihod od 188,1 milijuna kuna, ukupni rashod od 182,1 milijun kuna, te dobit nakon oporezivanja od 2,6 milijuna kuna. U odnosu na isto prošlogodišnje razdoblje prihodi i rashodi tvrtke su pali 20-ak posto, dok je dobit porasla 2,6 posto.

Na domaćem tržištu tvrtka je ostvarila 54 posto prihoda, a na inozemnom 46 posto. Poslovni rezultati u prvom polugodištu nešto su niži od planiranih, ali uprava najavljuje da će do kraja godine plan biti ne samo ostvaren, nego i premašen. Kako je pojasnila uprava, ostvareni polugodišnji prihod je na razini od 46 posto od plana (dobit je na razini 72 posto od plana), zbog kašnjenja u realizaciji projekata u inozemstvu, u prvom redu u Finskoj i Mađarskoj.

Do kašnjenja nije došlo krivnjom Đ.Đ. Montaža, nego ostalih izvođača radova, a te poslove Đ.Đ. Montaža bi trebala obaviti do kraja godine, najavila je Uprava. Blekić je također izjavio kako će očekuju dobivanje posla i u Željezari Sisak, pa će i to utjecati na poslovne rezultate.

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

"Odluku da se dionice poduzeća prodaju putem natječaja, a ne preko burze, donio je vlasnik, odnosno NO Holdinga, rekao je Blekić "

Šta bi ovo trebalo točno značiti??
Ako su izlistani na burzi bilo bi mi logično da se i prodaju preko burze.
A što se tiče same konferencije nisam primjetio ni jednu novu informaciju osim ove.
Tako da ne vidim svrhu iste.

sijem žito raste grahorica

U svakom slučaju, nadajmo se da će se privatizacija zaista i odigrati u cijelosti i nekom sagledivom roku. To je konačno rješenje, na zadovoljstvo svih nas malih dioničara. Dosta je više ove letargije

Hell is Empty and all the Devils are Here

Đuro na 111 kuna.

Zanimljivo kolko optimista na našoj burzi zapravo ima!

Jel mi može netko pametan i upućen pojasniti ovu muku po DDJH-u.
Pa ova cijena ne mrda nikamo.

Ako ćete lagati na forumu, poslat ću svog pasa da vas sve pojede...


Jel mi može netko pametan i upućen pojasniti ovu muku po DDJH-u.
Pa ova cijena ne mrda nikamo.

Kako ne mrda? Pa evo ga na 109!

Iskrcavanje već danima traje

Šta se događa sa DDJH,eto ga na 1ookn ubrzo ako ovako nastavi?
jel to Fima propada ili?
Sjećam se da sam prije nekoliko mjeseci prodavao i po 240 kn.

đuro blizu stotke , melem za shopping .
sad se postavlja pitanje može li i niže ?
kolega paif je pisao prije o ovakvim mogućnostima ,pitanje je da li će se uopće braniti cijena .
osobno mislim da ispod 100-je neće , ako je prođe, e, onda je jazovka u pravom smislu riječi.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Patetični pokušaji nekoga da sa 1 dionicom lupljenom po asku naizgled smanji pad.
Već drugi put danas.
Smiješno….
Put do 100 je otvoren…

Pa dobro šta je ovo?
Pa đe su tenkovi da iziđu na ulicu?
Pa šta ta FIMA radi? [huh]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


Pa šta ta FIMA radi? [huh]

očito ništa
[lol]

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!

Poznato je da u Đuri Đakoviću nisu dali Milanu Horvatu da uđe u nadzorni odbor. Sad im se sveti.



Pa šta ta FIMA radi? [huh]

očito ništa
[lol]
[/quote]

Pa nije ništa.
Mislim da se iskrcavaju

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE




Pa šta ta FIMA radi? [huh]

očito ništa
[lol]
[/quote]

Pa nije ništa.
Mislim da se iskrcavaju

[/quote]

a što te nagnalo da to misliš ?

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!

New Report

Close