DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Taj članak je od 06.04. a danas je 07.05 ako me vid nevara,a Polančec je već izjavio da od toga nema ništa!

Uhljebe na ulicu!!!!!


Pročitao sam taj članak u novinama, ali vi Ema očito niste pravnica. Piše da su branitelji predali zahtjeve i da ŽELJNO ISČEKUJU ugovore o kupoprodaji. Neka oni prvo sklope ugovore pa će onda biti teme za razgovor. I ja željno isčekujem IPO Magme te se puno o tome piše, ali još ništa od toga. [smiley2] To izgleda kao debata “Kako će izgledati NK Dinamo kad bude Europski prvak”, jer kao Mamic veli da ima Europsku momčad[smiley2].

Nije bitno što ili tko sam ja, već članak koji sam prenijela bez vlastitog komentara, isključivo kao informaciju, međutim, iz nekog razloga, vi ga doživljavate kao provokaciju – vaš problem, ne moj.
Kakve veze ima NK Dinamo s DDJH ?

Angry Bob: "As for the good news - There is no f...... good news!" https://www.youtube.com/watch?v=hMaVIAlJlnw


Nije bitno što ili tko sam ja, već članak koji sam prenijela bez vlastitog komentara, isključivo kao informaciju, međutim, iz nekog razloga, vi ga doživljavate kao provokaciju – vaš problem, ne moj. Kakve veze ima NK Dinamo s DDJH ?

Pročitajte si dva posta iznad vašeg posljednjeg pa ćete vidjeti kakve informacije prenosite.


Pročitajte si dva posta iznad vašeg posljednjeg pa ćete vidjeti kakve informacije prenosite.

A kakvu sam to informaciju ja prenijela ?
Navela sam izvor i datum članka, neka isti svatko tumači kako ga volja.
Smatram da nisam zaslužila prijekor samo zbog činjenice što prenosim članak koji je napisan prije mjesec dana ili zbog toga što se sadržaj istog vama ne sviđa.

Angry Bob: "As for the good news - There is no f...... good news!" https://www.youtube.com/watch?v=hMaVIAlJlnw

Žao mi je gledati ovakav ton rasprave.

Činjenica je da imamo oprećne informacije.
S jedne strane predstavnici Vlade donose zakone, zaključke i javna očitovanja (zadnje u Merlićevom Kontrapalnu) po kojima nema šanse da radnici (koji su bili branitelji) dobiju dionice Đure, a kao razlog se navodi to što je Đuro tijekom proteklih godina dobivao državnu pomoć.
S druge strane HFP je pozitivno odgovorio na zahtjev jednog radnika za dodjelu dionica nakon čega su svoj interes iskazali i drugi (pitaj boga zašto).
Trenutno stanje je da gotovo tisuću radnika očekuje pozitivni ishod za svoje zahtjeve.
Bilo koja odluka da se donese, naravno imati će, bilo kratkoročni ili dugoročni, efekt na cijenu dionice.
Za špekulante (u najpozitivnijem smislu te riječi) ovo je prilika za zaraditi koju kunu više, ali ostaje činjenica da se cijena umjetno drži na ovim razinama, da Đuro ima budućnost i dobre poslove pred sobom.
Zato ne treba imati straha zbog ove dionice.

La vita e bella!


Žao mi je gledati ovakav ton rasprave. Činjenica je da imamo oprećne informacije. S jedne strane predstavnici Vlade donose zakone, zaključke i javna očitovanja (zadnje u Merlićevom Kontrapalnu) po kojima nema šanse da radnici (koji su bili branitelji) dobiju dionice Đure, a kao razlog se navodi to što je Đuro tijekom proteklih godina dobivao državnu pomoć. S druge strane HFP je pozitivno odgovorio na zahtjev jednog radnika za dodjelu dionica nakon čega su svoj interes iskazali i drugi (pitaj boga zašto). Trenutno stanje je da gotovo tisuću radnika očekuje pozitivni ishod za svoje zahtjeve. Bilo koja odluka da se donese, naravno imati će, bilo kratkoročni ili dugoročni, efekt na cijenu dionice. Za špekulante (u najpozitivnijem smislu te riječi) ovo je prilika za zaraditi koju kunu više, ali ostaje činjenica da se cijena umjetno drži na ovim razinama, da Đuro ima budućnost i dobre poslove pred sobom. Zato ne treba imati straha zbog ove dionice.

Generalno dijelim tvoje mišljenje glede pozitivne perspektive za DDJH.
Utoliko više, u cilju informiranosti svih forumaša, mislim da se treba suzdržati od prosipanja žuči i floskula, te se fokusirati na konkretne informacije, pa bio to i novinski članak sadržaj kojeg nam možda trenutno i nije po volji, ali je njegovo objavljivanje činjenica, pa ga stoga treba registrirati i adekvatno valorizirati.

Angry Bob: "As for the good news - There is no f...... good news!" https://www.youtube.com/watch?v=hMaVIAlJlnw

Nema straha al ne treba tjerat “tenkove na mine” onima kojima to odgovara[smiley6]

Uhljebe na ulicu!!!!!


A kakvu sam to informaciju ja prenijela ? Navela sam izvor i datum članka, neka isti svatko tumači kako ga volja. Smatram da nisam zaslužila prijekor samo zbog činjenice što prenosim članak koji je napisan prije mjesec dana ili zbog toga što se sadržaj istog vama ne sviđa.

Informacija je stara i demantirana. Svakodnevno pratim raspravu na ovom forumu na temu DDJH već skoro godinu dana i ne pišem često (što se vidi po broju poruka). Ali u zadnje vrijeme stalno neka nagađanja o tim “braniteljskim dionicama” pa se to onda razvlači po forumu, i kad čovjek pomisli da se više nema što reći o tome, opet netko uleti s pitanjem “A što će biti s cijenom dionice ako branitelji dobiju svojih 15% (ili koliko već)?” Onda opet ista debat, ništa novo, prenose se stare vijesti i bla bla. Kažu da na Đuri ima puno postova – kako ne bi bilo kad stalno jedno te isto. Ljudi uzmite si malo vremena i pročitajte postove od 200 stranice pa nadalje.

I još nešto… nisam protiv toga da branitelji dobiju dionice jer sam i sam neke dobio po jako povoljnim uvjetima pa zašto ne bi i oni. Đuru nisam kupio zbog špekulacija i moguće zarade od 100% u mjesec dana te me zato briga da li će cijena zbog branitelja pasti 20, 30 ili 50% kada znam da će za dvije godine (prije ne mislim prodavati) sigurno biti veća od 240 hrk.


…. te se fokusirati na konkretne informacije, pa bio to i novinski članak sadržaj kojeg nam možda trenutno i nije po volji, ali je njegovo objavljivanje činjenica, pa ga stoga treba registrirati i adekvatno valorizirati.

Slažem se da je dobro da se prenose sve vijesti vezane uz DDJH na ovoj temi, ali isto tako bi bilo dobro da prije prenošenja vijesti svaki član pregleda nekoliko stranica nazad kako bi utvrdio da li je konkretna vijest već prenesena i komentirana.

U slučaju ove vijesti, prenošena je već nekoliko puta od strane više forumaša i već su se nekoliko puta vodile žustre rasprave na ovu temu.

S obzirom na to, ne morate se čuditi kada neke članovima smeta neprekidno ponavljanje starih vijesti i to uglavnom s ciljem poticanja panike i prodaje po što nižoj cijeni – ne kažem da je i kod vas to slučaj iako je moguće.

Eto nadam se da vam je sad malo jasnije zašto je članak koji ste prenijeli dočekan na ovaj način.

Pozdrav.

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!

Sve je to u redu evogaopet, samo teško je naći toliko vremena da se sve pročita, nemamo svi vremena za praćenje foruma cijeli dan. Mora se i raditi. Tako da ja ne zamjeram kad se nešto dva puta prenese.

Sve više komuniciramo, sve se manje razumijemo


Sve je to u redu evogaopet, samo teško je naći toliko vremena da se sve pročita, nemamo svi vremena za praćenje foruma cijeli dan. Mora se i raditi. Tako da ja ne zamjeram kad se nešto dva puta prenese.

Ma ok ako je to dva puta, ali ova vjest o dodjeli dionica braniteljima je požvakana bar 5 puta i ispljunuta, a svaki put se nekako ponovo nađe na repertoaru.

Ne zamjeram ni ja, ali ne treba pretjerivati.

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!

Mogu oni ponavljati to po n-ti put, ali jeftinije kupit više neće moći… [smiley1]

Artificial Intelligence stands no chance against Natural Stupidity.

Ja malo pišem , vidi se po broju postova , ali u ovom slučaju moram napisati i objasniti svoj stav u svezi braniteljskih dionica koji je ( barem koliko sam pročitao na forumu ) nešto drukčiji od ostalih forumaša. Kada branitelji dobiju svoje dionice , ja ću skakati od sreće ! Zašto ? S obzirom da u potpunosti vjerujem u DDJH kao poduzeće, njegov potencijal i sve poslove koji su u planu, njegova budućnost je osigurana. Šta će se promijeniti sa firmom kada branitelji dobiju dionice ? Baš ništa !!! Jedino će se promijeniti to da će se pojaviti određeni broj ljudi koji će napraviti pritisak na prodaji , možda joj srušiti cijenu ali samo kratkoročno. Naravno da će tada biti pametno dokupljivati jer nitko nije toliko lud da propusti kupiti DDJH sa određenim diskontom. Tako ja na to gledam.


Mogu oni ponavljati to po n-ti put, ali jeftinije kupit više neće moći… [smiley1]

Slažem se, jednostavno je prevelik interes za ovu dionicu i malih i velikih ulagača da bi cijena značajnije mogla padati. Puno dobrih stvari koje se tek trebaju početi realizirati, a smatram da se trenutna cijena može usporediti s nategnutim lukom i strijelom, koji samo čeka da ga se otpusti. [smiley2]

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!

a što je sa dionicama koje će dobiti branitelji ?? he he he [smiley1][smiley1][smiley1][smiley1]

uglavnom, danas je 8.5. za 20 dana lipanj i oni blistavi arapi dolaze. moja pretpostavka da će se uredno nalozi na kupnji preskakati i da će ljudi tek onda početi kupovati ko mutavi…a vidi koliko se sada može jeftino dobiti.

ali, uvijek učimo. za manje od mjesec dana slijedi i izvješće…cijena će se znatno promijeniti…a forum-investitori neka zaključe oće gore ili dole.

New Report

Close