DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ništa se nije dogodilo. Koliko će dionica biti manje, toliko će vrijediti više. Mislim na tržišnu cijenu, zato i neki kupuju.

 

forumas.17.07.2020. u 10:58

Shvatio sam da se konstatacija odnosi na onaj dio dionica koji nije dovoljan za reverse stock split npr 1026 dionica. Ovih 26 se plaća po 2,86.

Od Uprave Društva treba zahtjevati da kod upisa novih dionica pravo prvenstva imaju postojeći dioničari, nadalje, zahtjevati da se nove dionice nominalne vrijednosti 10,00 kuna ne mogu izdati po cijeni nižoj od recimo 50,00 kuna. Predložiti”Raspon cijene” izdanja novih dionica. Pozvati se na skupštinske odluke Glavne skupštine od 03.srpnja 2014.

To sve treba lijepo sročiti, lijepo napisati i na vrijeme poslati Upravi Društva kao protuprijedlog dnevnog reda Glavne skupštine zakazane za 25.kolovoz 2020.

avax10, 17.07.2020. u 10:46

Čudo da je dionica još ovako relativno visoko. Očlto mnogi ne razumiju kakvo šišanje ovdje slijedi.

Nisu ni na Petrokemiji mnogi to shvatili dok im nije došla obavijest o broju dionica koje su nakon cijepanja posjedovali. Ljudi jednostavno ne razumiju ili ne prate što se dešava. Treba čekati da se sve to iscijepa i tek nakon ulaska strateškog (ako ikada i uđe) odlučiti što raditi. Kupovati sad je jednostavno ludost koja će skupo koštati u kratkom vremenskom periodu. Iako mi se čini da sva ova trgovina nakon obavijesti o tome što se sprema je samo neka imitacija trgovanja između pojedinaca koji se nastoje riješiti što većeg broja dionica prije rezanja.

Što je manje dionica lakše je istisnut male vlasnike.

A kako je država u igri i EU nebi me čudilo da se već sve zna vezano uz budučnost ĐĐ.

https://sbonline.net/sumrak-saga-djure-djakovica-781

Istini za volju na ZSE-u sam od 2005 godine i do sada u ovih 15 godina nisam vidjela veće deračine dioničara, naravno osim Agrokorki i svih onih stečajuša koje već duže vrijeme počivaju na hrvatskom groblju dionica.

”Drugačije kazano imovina dioničara nominalne vrijednosti 20 kuna (100%) smanjit će se na imovinu nominalne vrijednosti 20 lipa (1%), dakle za 99%, a nakon toga će se 50 pojedinačnih imovina nominalne vrijednosti 20 lipa spojiti u 1 imovinu (zamijeniti imovinom) nominalne vrijednosti 10 kuna, odnosno dioničarima će nakon smanjenja pojedinačne nominalne vrijednosti imovine sa 20 kuna na 20 lipa imovina imati 1/100 (stotinu) sadašnje pojedinačne nominalne vrijednosti.”

A kako se osjeća najveći pojedinačni vlasnik dionica Đure ne treba ni pitati. S pravom može biti razočaran jer da je bilo gdje u svijetu uložio 40 milijuna kuna sumnjam da bi bio ovako oderan kao u “lijepoj njihovoj”. Tko sa državom spava (ulaže)probudi se popišan! Još samo čekam kraj kada će i mirovinci zaključiti da su ulažući većinu svoga novca u obveznice RH ostali ne “popišani” nego “posrani”. A taj kraj im je doslovno  zagarantovan!

Pozz, poslao sam upit u ddjh koliko se dobije ukoliko si vlasnik 5000 dionica. U prilogu je odgovor. E sad, kolika ce biti pocetna cijena nakon tolikog smanjenja kapitala i gubitka dionica.

 

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

https://eclectica.hr/2018/09/14/dd-intervju/

Kolega Bananko,

ipak se kaze izvjestan ili zagarantiran…na svu srecu ipak imamo hrvatsku, st god vi i takvi mislili o tome.

Dajte vise se opismenite oko hravtskog izricaja, ovako je prilicno iritantno, barem nama koji nismo ustase ali volimo hrvatsku iznad svega!

lp

Eto i sada kada svi znamo da smo bankrotirali mi mali, i dalje nemamo m……. da se nakrcamo u autobus i svi zajedno dodjemo na skupstinu s odvjetnikom Nobilom i započnemo pravosudni rat. Ako ima zainteresiranih moze u inbox. Spreman sam organizirati bus.

Ne kužim samo jedno :

 

za razliku od Agrokora, gdje smo stvarno opljačkani, ovdje se samo transparentni minus/gubitak, pokrio , tj izravnala se financijska situacija u trenutno stanje, bez minusa .

 

U stvari, zamislite da ste kupovali dionicu , a jeste, i svakom kupovinom npr, 3 kune, plaćali 2,70 gubitka ( dakle ono ono ste dužni ), i od toga bi vam ostalo 0.30 vrijednosti .

 

Za razliku od Agrokora, ovdje je minus bio transparentan .

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Uništeno,pokradeno,dioničari izigrani i to je cijela priča, što se moglo izvući iz đđ se izvuklo , sad na bubanj i svejedno će zjapit jer se u hr ne isplati ulagat, čisti primjer zadnjeg slučaja Meggle..

Ne kuzim zbog cega je ovdje sad nastala galama. Pa kapital je spaljen vec odavno, nece ga ovo spalit. Vrijednost ostaje ista mjenjaju se brojevi samo. Ovo se radi vjerovatno jer amerikanci ulaze sa svojim kapitalom i za malo novaca ce dobiti 99 posto firme. Dobra vijest je sto tih 99 posto firme nece biti namijenjeno za trgovinu na burzi a od nas ostalih 1 posto free float je manji od 50 posto. Znaci da bi dionice koje ostanu na burzi za trgovanje ( manje od 0.5 % firme)  mogle doseci lude cijene jer ce onda to biti dionice od jedne od najjače firme na burzi.  A ako nisu ameri u prici onda ne znam al sumnjam da bi brisali 99 posto kapitala a da nemaju vec sve dogovoreno

Posljedni Đurin ratnik

New Report

Close