DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovdje se prva dva kvartala razvijala lijepa priča, ali su uspjeli sve uprskati u 3. četvrtini kad su dobili mandat na 4 godine…govorim o upravi…izvješće nije tako loše kako ga neki žele prikazati, ali nije ni dobro…da je bilo pozitivno cijena bi još danas uz dobar marketing prekočila 20kn…ali ovako ju sada gledamo na 14kn kao početkom godine. Ova firma me podsjeća na onu kravu koja je davala 20 litara mlijeka, pa je na kraju ritnula nogom i prolila cijelu kantu.. Nadam se da griješim u tome, ali oni su kao država, neprekidno traje restrukturiranje bez učinka na konačan rezultat, ali glavno da se o tome priča i piše!

Ne brinite sad ce malo rasti da se iskipaju/iskipate,sta se kupovalo na razinama ispod 15,al brzo se se srezati na kvalitetni 10-12kn jer ionako su tamo prave kolicine,pogotovo za one koju nisu platili doticne “papire”

Izvješće nije tako loše kako neki žele prikazati radi osobnih razloga (čitaj jeftinijeg ulaza)!
Zato mislim da će cijena nazad prema 17, jer da je izvješće bilo u plusu i ovaj kvartal, 20 kn bi bilo preskočeno u par poteza.
Ipak je tu još 1 kvartal nakon kojeg bi godina mogla biti jako dobra.
A prava priča tu tek počinje svakim korakom restrukturiranja, što ćemo imati priliku tek vidjeti u sljedećim izvješćima, a to se dionicama i kupuje – budućnost!
Ali onda bome neće više biti ni po 20.
Zato je ova dionica vrlo zanimljiv ulog!

Na miru sam ponovno procitao izvjesce i da nije bilo zastoja u proizvodnji (ocekivano sezona godisnjih, 7., 8. mjesec) i promjene vrste vagona koja se proizvodi ne bi bio gubitak u specijalnim vozilima, tako da bi se to trebali ispraviti do kraja godine, jer su uhodali proizvodnju 50-tak vagona mjesecno. Sto se tice industrijskih rjesenja oni i dalje proizvode gubitak, cak i uz smanjenje broja ljudi u IR za skoro 100 ljudi (30 otkaza i ostali prebaceni u druge firme u grupi) jer nema dovoljno profitabilnog posla koji proizvodi dobit. Koliko sam vidio prodaju dio proizvodnih hala i strojeva zajedno sa ljudima koji rade, a sada nakon kredita koji je popravio radni kapital u pozitivu, vise im ne gori pod nogama da posto poto prodaju opremu, pa mozda postignu bolju cijenu. Takodjer planiraju vrlo skoro, mozda vec do kraja godine raspisati poziv za dokap kako bi dugorocno rijesili financijsku situaciju. U svakom slucaju bit ce i dalje zanimljivo ovdje, sto je i rekla cijena u srijedu koja se vratila na pocetak, a tko je jamio jeftinije jamio je.

Mislim da je do kraja godune i zadnji rok za otvorit dokapitalizaciju, mislim da je bio rok 6 mjeseci od glasanja na glavnoj skupstini

Posljedni Đurin ratnik

Ako raspisu dokap po 20kn do kraja godine i on kojim slucajem prodje uspjesno (znaci blizu 100 mil.kn mislim da je gornja granica) moglo bi letjeti perje cak do 30 kn, ali pricekajmo razvoj dogadjaja. Prespektive ima, a sada da li ce se realizirati vidjet cemo.

Ako zelite da komentar bude ozbiljno shvacen, molim vas ne licitirajte s cijenom na nacin da radite projekcije i scenarije za bilo koji period u buducnosti. ĐĐ se stabilizira. Svatko tko to zeli vidit to vidi. Koliko vremena je potrebno da budu trajno “stabilni” tj. da od kvartala do kvartala bude pozitivan tesko je reci jer jos ovisi o X faktora. Definitivno je najgori period iza i svakako je dobar investicijski pick.


Na miru sam ponovno procitao izvjesce i da nije bilo zastoja u proizvodnji (ocekivano sezona godisnjih, 7., 8. mjesec) i promjene vrste vagona koja se proizvodi ne bi bio gubitak u specijalnim vozilima, tako da bi se to trebali ispraviti do kraja godine, jer su uhodali proizvodnju 50-tak vagona mjesecno.

Vagone za prijevoz kolutova lima isporučuju već kvartalima, da ne kažem godinama, o čemu postoji hrpa samohvale na stranicama ZSE, tako da nikako ne stoji obrazloženje da su u Q3 prelazili na novi tip vagona. Slična isprika je stajala i u Q2, samo je efekt bio manji pa nije toliko iskakalo.

Sezonalnost proizvodnje, ako uopće i postoji, nikako ne može biti opravdanje jer je ukalkulirana (ako su iole ozbiljni) i u planove, a reflektirala se i u prošlim godinama.

Mene osobno cijena dionice trenutno ne tangira previše, ali ne vidim značajnu promjenu u poslovanju. I dalje je to “dobri, stari Đuro” gdje se više radi jezikom ispred kapije nego rukama unutar kapije. Volio bih uskoro vidjeti novi plan, poput onoga objavljenog prije skoro 5 godina, gdje uprava Đuru vidi za 2, 5 ili 10 godina.


Ne brinite sad ce malo rasti da se iskipaju/iskipate,sta se kupovalo na razinama ispod 15,al brzo se se srezati na kvalitetni 10-12kn jer ionako su tamo prave kolicine,pogotovo za one koju nisu platili doticne "papire"

nakon svega, 10 kn ne bi me začudilo kroz koji mjesec…ali sumnjam da će biti nekog rasta prije toga jer ovčice više nemaju runa za šišanje, ostala je samo gola koža

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....


Ako zelite da komentar bude ozbiljno shvacen, molim vas ne licitirajte s cijenom na nacin da radite projekcije i scenarije za bilo koji period u buducnosti. ĐĐ se stabilizira. Svatko tko to zeli vidit to vidi. Koliko vremena je potrebno da budu trajno "stabilni" tj. da od kvartala do kvartala bude pozitivan tesko je reci jer jos ovisi o X faktora. Definitivno je najgori period iza i svakako je dobar investicijski pick.

ne trebate biti financijski genij, doktor ekonomije
hodite na MD sajt, otvorite tab ‘financije’ na Đuri i pogledajte, pa sve se crveni:
EBITDA je cijelo vrijeme na oko 20-25 mil kn, i to je u redu, dakle operativno se drže iznad vode
onda pogledajte EBIT, on je u crvenom 15-20 mil kn cijelo vrijeme
operativni tok novca (ono što društvo zaradi) je tek zadnjih tri-četiri kvartala pozitivan, ali on se onda umanjuje za nabavke (tok od investicija) i zaduženja (tok od financija)

kad zberete sve ovo gore, u pravu ste da se oni još uvijek stabiliziraju, traže se, poslova je još uvijek nedovoljno (ili su slabije ugovorene marže) da bi napravili znatniji turnaround
tko će platiti opremu (negativan EBIT)? zubić vila?

i za kraj pogledajte stavku ‘kapital i rezerve’ a to je ono što vas kao dioničara naprosto mora zanimati: 31.12.2016. je 76,15 mil kn, a 30.9.2018. je 79,31 mil kn; dakle skoro dvije godine kasnije nisu se makli s mjesta

za usporedbu: na HPB-u su se pohvalili rastom knjig. vrijednosti dionice od +4,0% na godišnjoj osnovi (yoy) pa su nagrađeni daljnjim padom cijene dionice
elem, ja ne znam što ili tko drži cijenu ove dionice na ovim razinama ali PB od 2,48 (recimo RIVP ima 1,73) ili Ev/EBITDA od skoro 10 (ADPL recimo 5,0 !!!)
znam da su kruške i jabuke ali samo upozoravam da otvorite oči jer tržište ne može svo vrijeme biti u krivu, jednom će doći na svoje

iCem, 02.11.2018. u 17:43
Vagone za prijevoz kolutova lima isporučuju već kvartalima, da ne kažem godinama, o čemu postoji hrpa samohvale na stranicama ZSE, tako da nikako ne stoji obrazloženje da su u Q3 prelazili na novi tip vagona. Slična isprika je stajala i u Q2, samo je efekt bio manji pa nije toliko iskakalo.[/i]
[/i]
Sezonalnost proizvodnje, ako uopće i postoji, nikako ne može biti opravdanje jer je ukalkulirana (ako su iole ozbiljni) i u planove, a reflektirala se i u prošlim godinama.[/i]
[/i]
Mene osobno cijena dionice trenutno ne tangira previše, ali ne vidim značajnu promjenu u poslovanju. I dalje je to "dobri, stari Đuro" gdje se više radi jezikom ispred kapije nego rukama unutar kapije. Volio bih uskoro vidjeti novi plan, poput onoga objavljenog prije skoro 5 godina, gdje uprava Đuru vidi za 2, 5 ili 10 godina.[/i]
[/quote][/i]
iCem, 02.11.2018. u 17:43

Da stvar bude gora sve se ovo događa u trenutku popunjenih proizvodnih kapaciteta ( u SV , ona su što se tiče značajnije proizvodnje jedino i ostala), dakle nešto puno bolje od ovog očekivati je čista utopija.



Ako zelite da komentar bude ozbiljno shvacen, molim vas ne licitirajte s cijenom na nacin da radite projekcije i scenarije za bilo koji period u buducnosti. ĐĐ se stabilizira. Svatko tko to zeli vidit to vidi. Koliko vremena je potrebno da budu trajno "stabilni" tj. da od kvartala do kvartala bude pozitivan tesko je reci jer jos ovisi o X faktora. Definitivno je najgori period iza i svakako je dobar investicijski pick.

ne trebate biti financijski genij, doktor ekonomije
hodite na MD sajt, otvorite tab 'financije' na Đuri i pogledajte, pa sve se crveni:
EBITDA je cijelo vrijeme na oko 20-25 mil kn, i to je u redu, dakle operativno se drže iznad vode
onda pogledajte EBIT, on je u crvenom 15-20 mil kn cijelo vrijeme
operativni tok novca (ono što društvo zaradi) je tek zadnjih tri-četiri kvartala pozitivan, ali on se onda umanjuje za nabavke (tok od investicija) i zaduženja (tok od financija)

kad zberete sve ovo gore, u pravu ste da se oni još uvijek stabiliziraju, traže se, poslova je još uvijek nedovoljno (ili su slabije ugovorene marže) da bi napravili znatniji turnaround
tko će platiti opremu (negativan EBIT)? zubić vila?

i za kraj pogledajte stavku 'kapital i rezerve' a to je ono što vas kao dioničara naprosto mora zanimati: 31.12.2016. je 76,15 mil kn, a 30.9.2018. je 79,31 mil kn; dakle skoro dvije godine kasnije nisu se makli s mjesta

za usporedbu: na HPB-u su se pohvalili rastom knjig. vrijednosti dionice od +4,0% na godišnjoj osnovi (yoy) pa su nagrađeni daljnjim padom cijene dionice
elem, ja ne znam što ili tko drži cijenu ove dionice na ovim razinama ali PB od 2,48 (recimo RIVP ima 1,73) ili Ev/EBITDA od skoro 10 (ADPL recimo 5,0 !!!)
znam da su kruške i jabuke ali samo upozoravam da otvorite oči jer tržište ne može svo vrijeme biti u krivu, jednom će doći na svoje
[/quote]
Ispravak netocnog navoda. Kapital i rezerve su negativni, ali su i tu računovodstvenim smicalicama, odnosno revaluacijom imovine (revaluacijske rezerve), koja je naravno fiktivna, prikazali da još nemaju negativan kapital. Bez toga imaju negativan kapital 30 mil kuna. Treba paziti kako čitati FI


DonJuan

To šta ti ne znas kako se najlakše manipulira RDiG i kako to otkriti nije moj problem.

To ti ne piše u fakultetskim skriptama i priručnicima na internetu.

Ovisi na koji fakultet ideš, ili si išao, i koje skripte čitaš

bilo bi lijepo da duro uspije – nije da se ne trude. ako imaju pozitivne ebitda i ebit maržu, to ipak govori njim au prilog.

NJima treba 100 milja dobrog, svjeeg novca i onda bi bi na konju. Ne kažem da bi im država to trebala dati, država bi im trebala sjahati sgrbače svojim suludim propisima i suludim nametina, ali kako se to nece tak skoro dogoditi, onda nek barem jamče. s tim da bi i uprava is vi radnic trebali jamčiti svoji jedongodišnji plaćama. onda bi to bio pravi posao. ovako bi moglo opet biti – ujeo vuk magare

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

New Report

Close