DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kad je vec tako prozivao,sada neka nam dragi ministar Maric postavi nekog tko ce bolje odraditi od gospodina Mazala,jer DD je kakti od “strateske vaznosti” Republici Hrvatskoj,onda neka tako bude,ili su to samo puste rijeci….

Dobili smo novu upravu u ĐĐ. Dosadašnji član uprave g. Bogdanović je novi predsjednik uprave a član uprave postaje g. Posavec koji je do sada bio direktor financija.
http://zse.hr/userdocsimages/novosti/imncwM9Djpop4r7Cy2tpxw==.pdf

Bivsem predsjedniku Uprave sada ce bas dobro doci onih nedavno kupljenih 456 dionica:
http://zse.hr/userdocsimages/stjecanje_otpustanje/DDJH_stjecanje_otpustanje_2017__20112017124104.pdf

Ne znas je li bolja sama odluka o kupnji i razlog kupnje ili cijena. A i kolicina je respektabilna…

A mozda ipak te dionice, istina teska srca, prepusti bivsem kolegi iz Uprave, radi goodwilla tvrtke, a i radi presudnog utjecaja oko mozebitnih slijedecih dokapa ili slicnih spin odluka, koje se ionako, cini se, donose sa jedrilica na Jadranu. Cisto radi kontinuiteta u nacinu upravljanja. A vitar puse, a vitar puse…

Zašto se ovdje ne primjeni Lex Agrokor
U stari Đuro Đaković se ostave svi dugovi i dioničari, a u novi prenese sva imovina i novi vlasnik ?


Zašto se ovdje ne primjeni Lex Agrokor
U stari Đuro Đaković se ostave svi dugovi i dioničari, a u novi prenese sva imovina i novi vlasnik ?

A tko zna, možda i ovdje bude takav scenarij?

Ignore: KressoM, delux

Grgeč,pa ti si genije.
Meni se čini da netko štopa Djureka,jer svaki put kad cijena ode iznad 20kn naglo se ruši na 18-19kn(i tako zadnjih mjesec dana).
Čeka se “štampanje” novih po 20kn,pa eto da se malo smanji ulaz,a nakon toga će biti razine iznad 20kn.
Dobra teorija???


Grgeč,pa ti si genije.
Meni se čini da netko štopa Djureka,jer svaki put kad cijena ode iznad 20kn naglo se ruši na 18-19kn(i tako zadnjih mjesec dana).
Čeka se "štampanje" novih po 20kn,pa eto da se malo smanji ulaz,a nakon toga će biti razine iznad 20kn.
Dobra teorija???

Ne bih se složio. Da Đuro pokaže rezultate, počne poslovati s kakvom-takvom dobiti, pojača izvoz još bar 2x, ekipa bi vidjela dugoročnu perspektivu i počela kupovati – nitko ih tada ne bi mogao držati ni na 20 ni na 30 ni na 40…
Ovako, jednostavno nema dovoljno potražnje, a ponude ima koliko hoćeš. Ponuda jednostavno ne želi prodavati ispod 19-20 pa lagano održavaju cijenu tu gdje je.
Problem je u lošem poslovanju, a ne u urotnicima u nekoj zadimljenoj sobi…

S liste strateških tvrtki ispali kandidati za privatizaciju

Kako bi se ovo trebalo odraziti na ĐĐ?

„Da bi tvrtka bila na popisu od strateškog interesa, ona mora biti od infrastrukturne važnosti za Republiku Hrvatsku, Republika Hrvatska mora biti vlasnik te tvrtke“, kazao je. Kao primjer je naveo Bina Istru čiji Republika Hrvatska nije vlasnik. Te tvrtke, kazao je, spremne su za restrukturiranje, dokapitalizaciju i privatizaciju.

Vlada se izgleda odmiče od Đure, prepuštaju ga sudbini i kome god ga bude htio (priprema za privatizaciju i prodaju ).

S liste strateških tvrtki ispali kandidati za privatizaciju

Kako bi se ovo trebalo odraziti na ĐĐ?

Odlično.

strpimo se još godinu dana, najprije automobili za Morh, onda 2019 Patrie, Đuro do tada ne smije pasti ……………………..jako
https://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiFj6XN2cDYAhWHJuwKHc51AxwQFggsMAE&url=http%3A%2F%2Fcrnemambe.hr%2Fcrne-mambe%2Fstalne-rubrike%2Fnovosti-i-najave%2Fiz-domovine%2F3499-vlada-dala-suglasnost-morh-u-za-opremanje-patrie-i-leasing-za-kupnju-vozila&usg=AOvVaw1CZXu_tH-1uofIIj2VgvY7

28560kom upravo bilo izlozeno na prodaji na 18,85kn…..

Taman da spusti cijenu na ispod 10kn……..

Netko veliki izlazi, vidi se po nalozima

Ignore: KressoM, delux

Mislim da ne, kada veliki izlaze onda se tresu brda i doline. Nalozi po 2000 komada nisu identifikator velikih. Moje osobno mišljenje je sljedeće; određene interesne skupine imaju u cilju dionicu srušiti na iznose od 10 – 12 kuna. Kada se to dogodi vidjeti ćete velike naloge na kupnji (10000+), a nakon toga ide objava “velikih” vijesti i eto Đure na 30+. Pad cijene postiže se upravo ovako: nema nikakvih informacija, ništa se ne zna, nitko nije odgovoran za neuspjeh dokapitalizacije, doslovno ništa s ničim. Moram priznati da sam osjetio ogromno olakšanje kada sam svojih skromnih 2000 dionica istresao za 20,00kn prije nekih 10-ak dana. Imati ovako (trenutno) nezdravu dionicu je loše i ne vidim što će zadržati njen pad na grane 10-12. Možda su te grane i 15,00 kn, ali uglavnom kada veliki nalozi na bidu dođu na red, onda je to ta “dogovorena” cijena ulaza. [Disclaimer: ovo je moje osobno mišljenje i (više) nemam dionice DDJH]

New Report

Close