DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ove kuvajčane treba otkantati zauvijek jer ako u 3 navrata/roka nisu uplatili ono što su sami nudili, onda su očito ovdje došli muljati i s njima ne treba ikad više imati posla.
DDJH neće zbog toga propasti, radit će i dalje vagone, tankove itd., ali će to sve ostati niskoprofitabilno, tj. preživljavanje. Ovo je mogla biti jedna jako lijepa priča, ali na žalost ispao je totalni fjasko i uprava treba dobiti šut kartu zbog toga

Ignore: KressoM, delux

Ne izgleda dobro, ali ne znam bas da se ova arapska prica moze skroz otpisati. Pitanje je sto su ti “tehnicki” razlozi.


ove kuvajčane treba otkantati zauvijek jer ako u 3 navrata/roka nisu uplatili ono što su sami nudili, onda su očito ovdje došli muljati i s njima ne treba ikad više imati posla.
DDJH neće zbog toga propasti, radit će i dalje vagone, tankove itd., ali će to sve ostati niskoprofitabilno, tj. preživljavanje. Ovo je mogla biti jedna jako lijepa priča, ali na žalost ispao je totalni fjasko i uprava treba dobiti šut kartu zbog toga

Zbog čega je uopće u novinama procurila vjest o crnom čeliku ? Ako je natječaj tajan , zbog čega se u javnost dala pompozna informacija u arapskom ulagatelju , ako se na kraju krajeva nije niti znalo dali će država pristati na njihove uvjete , pitam se dali ta tvrtka crni čelik uopće i postoji i dali je to bio samo mamac za nadobudne ulagatelje da otkupi dionice od tajkuna koji posjeduju dionice ĐĐ a posjeduju povlaštenu informaciju da će ĐĐ u stečaj , ako se to dogodi mada u pravnim državama bi već i ova situacija bi bila povod za procesuiranje pojedinih osoba s povlaštenim informacijama

Tehnicke prirode? Sta nema dovoljno mjesta za upisat cifru?!

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Nadam se da će objasniti što se dogodilo sa CČ, pa ta priča je predstavljena kao gotova stvar. Očito je što će se idući tjedan događati s cijenom dionice. Šteta.

Da, valjda je jasno da sam iznos arapima dubokih dzepova nije problem. Moze tu biti sto drugih razloga.

Inace, usao sam po 28, izasao sa 34, ali sav profit od ostavio u Đuri, ostajem unutra i dalje, pa cemo vidjeti da li ce se tehnicki problemi ikada rješiti.

jel ovo samo kod nas moguce ovako?
Da promasimo i obvezujucu ponudu?

Znaci skola za ubuduce. Otvorit firmu sa temeljnim kapitalom od 20 000 kuna (taman tolko ostalo od ulaganja u djuru) na jednom od onih otoka. Poslat obvezujucu ponudu na npr. 100kn. To bi bilo jos ljepse. Zasto skrtarit. Naravno riskirat svih 20 000 kuna ako dodje do kakvih pravnih problema.
Inace u obvezujucoj ponudi treba navesti i koji je sud nadlezan u slucaju spora. Jel sutkinja Šupe strucna i za trgovacko pravo?
Za svaku eventualu dobro je ako ciljano drustvo predstavlja isto ono odvjetnicko drustvo koje je sje..lo todocira na belju (gle cuda predstavlja) a po pricama i nije jedini koji je ostao posr..n.

I kad se to sve ljepo zgotovi poslat na mazala, hanfu, vladu i zse i brat plodove teskog administrativnog rada.

Tesko je sad reci dali ima sta po zpdd-u sta nije ispunjeno. Ako nema onda mi se cini da je taj zakon supljikav. Pa kako je ovo moguce?

Inace, glupo je reci skola za ubuduce. Zivot je prekratak, love premalo da to nauceno negdje upotrijebimo. Spuseno i tocka. Ima tu nekih stvari koje si svako ko je ulozio treba zamjerit al lako je sad bit general poslje bitke.

Prvo, preuzimatelj osnovao novo drustvo sa samo 20 000 kn temeljnog kapitala. Vec smrdi na prevaru. Ocito je to drustvo posluzilo tek tolko da bude firma al da u slucaju nekih pravnih problema ti mogu stavit soli na rep.
Prva ponuda nije prosla. To vec smrdi na kvadrat. Druga nije prosla. E tu vec moras bit tikvonja ko ja da te pohlepa natjera da uletis.

Ovo sve sad izgleda kao prilicna prevara. Ja fakat ne volim teorije zavjere ali ovo nebi ni bila. Ovi sta su dokapitalizirali po 20 kn sa nekim milionima (ili se nakrcavali ispod 30) nebi to nikad uspjeli “unovcit” da nije bilo jedne ovakve igre. Ovo nije sramota za upravu nego je ovo za pedalu odmah.

A za organe gonjena ako ovdje nema posla onda neznam gdje ima.

Obzirom da su potvrdlili da od dokapitalizacije odustaju jer nije bilo uplate koje su sada opcije ?
Da li imaju mogućnost otvoriti još jednu rudnu ?
Da li će ići na dokap od 15 ili 10 Kuna pa time i nove ulagače animirati ?

koliko dugo mogu preživjti bez dokapitalizacije ?

Ocito je da ce biti novi pokusaj. Jer, bar tako su napisali, sve je bilo lijepo i krasno, samo eto bilo je tehnickih problema… Ako je tako, onda ce pricekat dok se oni ne otklone i pokrenut opet dokap.

1. Ne treba se smijati tuđoj nesreći, jer moguće je da se sutra tebi smiju.
2. Žao mi je i kolege Dunlopa, kojemu Ledo ide u stečaj ali DDJH je kupovao na 38kn, brat-bratu ne gine mu 10kn gubitka po dionici, ako ne i više…
3. Zar ovo nije isključivo greška DDJH koji nisu tražili bankovnu garanciju čim je CČ poslao “obvezujuću” ponudu?
4. Što sada? Tužiti CČ?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


Nisam htio poslusat svoj savjet "Nemoj kupovat dok ne pokazu rezultat. plati malo skuplje al ce bit sigurnije".
Morao sam se nakrcat na 38.. I eto, sad samo cekamo da karmine krenu..

savjet ti je dokazano dobar. samo trebaš biti dosljedan. bolje +3% nego….

who dares, wins


1. Ne treba se smijati tuđoj nesreći, jer moguće je da se sutra tebi smiju.
2. Žao mi je i kolege Dunlopa, kojemu Ledo ide u stečaj ali DDJH je kupovao na 38kn, brat-bratu ne gine mu 10kn gubitka po dionici, ako ne i više…
3. Zar ovo nije isključivo greška DDJH koji nisu tražili bankovnu garanciju čim je CČ poslao "obvezujuću" ponudu?
4. Što sada? Tužiti CČ?

Ne smijem se nikome, ja sam svoju skolu debelo platio i sad aktivno primjenjujem nauceno.
Ovo je sramota i dokaz da nismo drzava.
Bez bankovne garancije i stroge obavjestajne provjere pustiti ih na sastanak u Vladu i jos staviti kao tocku dnevnog reda?!?
Banana republic.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Kolega Dunlop
Ja sam vec iznio svoje misljenje i mislim da se nista dramaticno nece desiti u ponedjeljak. Mozda nakratko zbog psihoze. Dionica je bila na ovim razinama prije ponude, a od 35- do 29 ju je ubilo agresivno iskrcavanje PBZa (nisu se tako iskrcavali samo iz Djure) . Moja procjena da ce se drzati na razinama 30-35. Izracunajte prosjek ulaska NB kao glavnog investitora, bez obzira sto je ulazio po 20kn dva puta.

..., a na kraju, Revolucija pojede svoje najbolje sinove.

Mislim da bi uprava trebala dati javnosti pojašnjenje što se ovdje dogodilo. Kad su poslali obavijest o ponudi Crnog čelika naveli su da je obvezujuća. Pojam ”obvezujuća” implicira da ponuditelj ne može tek tako odustati od uplate. Uprava bi trebala objasniti postoji li ikakav instrument kojim ih se može prisiliti na uplatu i ako ne može koje su posljedice odustajanja za Crni čelik, odnosno njihove vlasnike. Ako ih nema, uprava je dioničare (uključujući i državu) dovela u zabludu i trebala bi odgovarati za to. U svakom slučaju, trebali bi dati objašnjenje prije otvaranja burze u ponedjeljak ako imaju imalo obraza.

Nemam dionice Đure tako da ovo ne pišem iz osobnog interesa.

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]

New Report

Close