DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.zse.hr/default.aspx?id=78926

Ako sam dobro shvatio pravila dokapitalizacije, ukoliko bilo tko da valjanu ponudu koja zadovolji uvjete dokapitalizacije, ruše se uvjeti koje su postavili kuvajčani, te je njihova ponuda nevažeća. U tom slučaju da bi prošla dokapitalizacija trebaju ostali ponuditelji uplatiti dovoljno da se proda svih 12.500.000 dionica. Kako se to gotovo sigurno neće dogoditi, to znači ukoliko još netko preda valjanu ponudu, dokapitalizacija se ruši.

To bi trebalo značiti, ukoliko se svi sudionici budu ponašali racionalno, nitko osim Plavog čelika neće ni sudjelovati u dokapitalizaciji? Naime svi racionalni sudionici htjeti će da Crni čelik uspije u svom naumu, jer bez njih će Đuro teško do novih poslova s BOV-ovima. No moguće je da se pojavi neki iracionalni ulagač ili namjerni saboter?


Ako sam dobro shvatio pravila dokapitalizacije, ukoliko bilo tko da valjanu ponudu koja zadovolji uvjete dokapitalizacije, ruše se uvjeti koje su postavili kuvajčani, te je njihova ponuda nevažeća. U tom slučaju da bi prošla dokapitalizacija trebaju ostali ponuditelji uplatiti dovoljno da se proda svih 12.500.000 dionica. Kako se to gotovo sigurno neće dogoditi, to znači ukoliko još netko preda valjanu ponudu, dokapitalizacija se ruši.

To bi trebalo značiti, ukoliko se svi sudionici budu ponašali racionalno, nitko osim Plavog čelika neće ni sudjelovati u dokapitalizaciji? Naime svi racionalni sudionici htjeti će da Crni čelik uspije u svom naumu, jer bez njih će Đuro teško do novih poslova s BOV-ovima. No moguće je da se pojavi neki iracionalni ulagač ili namjerni saboter?

Iracionalan ulagac? Kaj postoji takav?
Saboter? Ici trositi vrijeme i novce za nesto sto je dogovoreno i nema mrdanja?
Mozda…

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

https://m.vecernji.hr/biznis/duro-dakovic-celik-crni-1196343

MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE

Burza nam je u k…. firme na izdisaju, privreda u rasulu i čisto je nevjerovatno gledati da postoji toliko tipova koji žele zadržati status quo…mislim da se ovisnika o državnim jaslama zbilja previše nakotilo u ovoj našoj moćvari….pa nije li lijepo za gledati kako se cijelo tržište trglo zbog jednog ulaganja od 250 milja kuna….kako bi tek bilo da je više toga….


Burza nam je u k…. firme na izdisaju, privreda u rasulu i čisto je nevjerovatno gledati da postoji toliko tipova koji žele zadržati status quo…mislim da se ovisnika o državnim jaslama zbilja previše nakotilo u ovoj našoj moćvari….pa nije li lijepo za gledati kako se cijelo tržište trglo zbog jednog ulaganja od 250 milja kuna….kako bi tek bilo da je više toga….

A ovi donose blagostanje?

Pa čekaj malo da se radi o ozbiljnim ulagačima zar ne bi sami sebe promovirali nego tek poneku informaciju doznajemo od plaćenih medija i od uprave koja očito vise nema potporu većine dionicara. Država je očito želi smijeniti.

Mi smo ipak u EU i NATO-u traže se ipak neki kredibilni podaci i reference, a ne obvezujuća ponuda koju nitko vidio nije. I ne razumijem zašto bi se postojeći dioničari odrekli prava prvokupa u korist nekog nepoznatog investitora i k tome mu dali da ih razrijedi?

Pa ako već žele dokapitalizirati Djuru neka to učine potpuno transparentno, po tržišnoj cijeni odnosno nekom prosjeku koji lovi tu cijenu, a ne da im se izravno cjenovno pogoduje, da im se daje faktički upravljanje kompanijom (većina u NO), većinsko vlasnistvo i oslobodi ih se preuzimanja?!

A sto nudi ta firma odnosno investitori postojećim dioničarima i društvu? Nitko nema pojma.

Pa jesu ovdje svi ludi ili stvarno mislite da ce Djakovica Djuro sutra propasti pa ne postoji alternativa?

Ja mislim da postoji jer ovo je ravno guženju i još da naguženi plati guzonji?!


Ako sam dobro shvatio pravila dokapitalizacije, ukoliko bilo tko da valjanu ponudu koja zadovolji uvjete dokapitalizacije, ruše se uvjeti koje su postavili kuvajčani, te je njihova ponuda nevažeća. U tom slučaju da bi prošla dokapitalizacija trebaju ostali ponuditelji uplatiti dovoljno da se proda svih 12.500.000 dionica. Kako se to gotovo sigurno neće dogoditi, to znači ukoliko još netko preda valjanu ponudu, dokapitalizacija se ruši.

To bi trebalo značiti, ukoliko se svi sudionici budu ponašali racionalno, nitko osim Plavog čelika neće ni sudjelovati u dokapitalizaciji? Naime svi racionalni sudionici htjeti će da Crni čelik uspije u svom naumu, jer bez njih će Đuro teško do novih poslova s BOV-ovima. No moguće je da se pojavi neki iracionalni ulagač ili namjerni saboter?

Nisi dobro shvatio.

Po bliskom istoku se grade zeljeznice i trebaju vagoni…to se djuri ne isplati jer je daleko…ali mozda ce sada biti blizu…

Ljudi moji ovo je najbolja vijest zadnjih godina na ZSE, osim Valamarovih postignuća.
Đuro Đaković u privatnim rukama. Čudim se ljudima koji su skeptični nakon što je
firma bila na aparatima, ali to su shvaćanja radi kojih se ne može naprijed.
Najviše će ovdje profitirati radnici, jer sa dobivanjem poslovanja plaće će se barem
udvostručiti ili utrostručiti što bi moglo zaustaviti iseljavanje. Bilo bi lijepo da neki koji su
otišli i rade po brodogradilištima i ostalim radilištima, industriji po svijetu se vrate doma.

Kako je moguće da ulaganja nekom smetaju. Evo čak je i država stala na stranu
ulagača i to je stvarno odluka koja je nagovjestila bolje dane općenito.
Proizvodi Đure Đakovića vagoni, bov, tankovi, tenkovi i sva druga limarija ne da su
traženi u svijetu nego ih jako fali. Đuro ima kvalitetu i Kuvajćani će to znati naplatit i vodit.

Zanimljivo je također da nikome od ovih što sipaju crnjake kako firma ne valja, kako kombinacija ne valja itd. nije pao na pamet ovaj “alternativni” scenario:
– novi poslovi (vozila, udvostručenje ostalog programa),
– triput veći prihodi,
– duplo više zaposlenih,
– odlična dobit,
– zadovoljni radnici, čitav kraj, dioničari, država…

http://www.seebiz.eu/skupstina-dure-dakovica-jednoglasno-odlucila-da-se-ide-u-dokapitalizaciju/ar-162980/

Zamislite koliko bi vam život bio ljepši da znate zamisliti dobre stvari?
Pa zar doista mislite da ljudi dolaze u Đuru s novcem da bi ukrali sitan inventar, dokopali se zemljišta u propalom kraju? Ili da zarade pola milijarde ili milijardu dolara u npr. 15-20-25 g, npr.?
Nisu svi sitne provincijalne duše. Ovi ljudi gledaju i razmišljaju veliko (think big).

Iskreno se nadam uspjehu procesa, sve pretpostavke su tu, i radujem svijetloj budućnosti te firme i tog kraja.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

P.S.
Zamislite ovo: imaju neku kombu da prodaju vozila u Kuvajt. Ili drugdje.
I to će objaviti na Novostima izdavatelja na ZSE?
Daj se spametite, gospon dragi.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Vremena za ulaz ima još oho ho.
Sad je mnogima optimizam na vrhuncu (upravo zato je cijena skočila gore 27%).
Ako se makar djelomično obistine proročanstva firma će jako porasti kroz nekoliko godina.Slično je bilo i sa valamarom. U zadnjih 5-6 godina se moglo ući i lijepo zaraditi.

Treba čekati da se prašina slegdne i onda odvagnuti. Govorim iz svog iskustva jer nisam pištoljaš, volim dobro promisliti. Ja ću rado propustiti prvih 20-30%, uopće mi nije bed. Jer znam da ako to krene možeš zaraditi još 1000-2000%.

Kako ja volim reći, ne moraš biti prvi na vratima da poslušaš dobar koncert. Čak i ako platiš kartu 20% više, opet ćeš slušat dobru muziku.

Ma joj o čemu se tu uopće piše. Bez ikakvih argumenata piše se o milijardi ili milijardama prihoda, novom Valamaru i sličnim da kažem glupostima. A još ne znamo ni tko to točno ulaze, tko stoji iza cijelog posla, kakve su im reference.

Postojeći dioničari su već sad naguzeni jer su omogućili odnosno omogućuju nekome da ih razvodni po cijeni znatno nižoj od tržišne i odustali od ponude za preuzimanje. Neću uopće ulaziti u razloge zašto se to čini, al tih 250 milijuna kuna u investitorskim razmjerima na europskoj ili globalnoj razini nije znacajan novac.

Ja sam vrlo skeptičan glede ove cijele operacije i mislim da ne nudi ni izbliza potencijal kakvog ovdje ovi već “vidoviti” spominju.

Ruku na srce ovo je tek obična špekulacija za većinu dionicara od ovog tjedna. Al dobro, ovdje bi čovjeku gurnuli nož pod vrat valjda za par sto kuna…. kakav je diskurs i koliko se žuči proljeva čim se ukaze na brojne nelogičnosti, nepoznanice i cijelu tu zapravo bizarnu situaciju.

Pa kad i kruh u dućanu kupuješ pogledaš i razmisliš koji ćeš i zašto, a ovdje se kupuje pšenica i daje nekome za koga čak ni ne znamo je li pekar i zna li ispeci kruh??

Osobno mislim da je taj kapital žvaka i da je sve bilo unaprijed smišljeno i ovaj dokap u dvije faze i ostalo i da je netko od politike tu uzeo lovu inače ovo ovako nikad ne bi prošlo. Nema šanse. Al pričekajmo pa ćemo vidjeti kako će se cijela priča dalje odvijati. I tko su zapravo ti crnočelikaši?

Razvodnila se rasprava, ovako, na prvu, pa ako može jedan reality check:

1. Dokap s prelaskom u ruke privatnika: sad, nikad ili kasnije u težim okolnostima. Trenutna uprava je uspjela izvući neki EBITDA iznad nule i sad je povoljan trenutak za to.

2. Investitori: jedini su, stoga su najbolji. Bitno je da imaju novac i namjeru ući. I da su provjereni.
Inače, prije nego se pojaviš u zgradi Vlade da bi s nekim tamo razgovarao o investicijama i sl., rukovao se s ministrima itd. bez iznimke te obrade službe. Pošalješ podatke, izvore, i onda se to provjeri. Prvo iz elementarnih sigurnosnih razloga te onda da naprave background check da se ustanovi da li si taj za kojeg se izdaješ. I to je tako. To naprosto znam iz iskustva.

3. Poslovna perspektiva / plan: uvijek može gore, ali može i bitno bolje.
250 mil kn se ne ulaže bez plana, što ćeš raditi i koliko i kako zaraditi, a plan ako ne moraš ne prezentiraš okolo. Što manje ljudi zna to su manje mogućnosti sabotaže od strane zlobnika ili konkurencije.
Ako se doista radi o namjeri da se eksportira program vozila, onda je baš nasuprot besmislicama koje ovdje čujem o transparentnosti elementarni preduvjet uspjeha baš upravo apsolutna tajnost i netransparentnost. Čim drugi znaju što namjeravaš i s kim se i za koliko dogovaraš to je propast. To također govorim iz iskustva.

4. Po ovom što vidim iz imena tog Kuvajćanina to je neka grupa firmi opšte prakse, od građevine, industrije, trgovine, svega. Nema ništa loše u tome.

Prema tome, thumbs up. Samo neka preuzmu i krenu raditi, a kad će tko ulaziti u dionicu njegova je osobna briga koju ne treba dijeliti ovdje. I da, uvijek ima vremena za dobru muziku.:-)

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Nemam DD i ne planiram kupovati ali navijam u potpunosti za to da se bar jedna firma s burze privatizira i uspije. To bi za sve bila odlicna stvar.

New Report

Close