DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ako sam dobro shvatio pravila dokapitalizacije, ukoliko bilo tko da valjanu ponudu koja zadovolji uvjete dokapitalizacije, ruše se uvjeti koje su postavili kuvajčani, te je njihova ponuda nevažeća. U tom slučaju da bi prošla dokapitalizacija trebaju ostali ponuditelji uplatiti dovoljno da se proda svih 12.500.000 dionica. Kako se to gotovo sigurno neće dogoditi, to znači ukoliko još netko preda valjanu ponudu, dokapitalizacija se ruši.

To bi trebalo značiti, ukoliko se svi sudionici budu ponašali racionalno, nitko osim Plavog čelika neće ni sudjelovati u dokapitalizaciji? Naime svi racionalni sudionici htjeti će da Crni čelik uspije u svom naumu, jer bez njih će Đuro teško do novih poslova s BOV-ovima. No moguće je da se pojavi neki iracionalni ulagač ili namjerni saboter?

Samo sam preletio preko objave, ali ni meni nije 100% jasno. Govori se o prodaji 12.5m dionica u cijelosti po najnižoj cijeni od 20kn što iznosi 250m kn i najmanjem ulogu 800t kn. Npr. uplatim 18.000.000 kn i navedem da je najmanji broj dionica koji želim dobiti 300.000, najviše što želim platiti po dionici 60kn.

ps. a i ovo s odobravanjem komentara je teško smeće, treba mjesecima slat zahtjeve za prijateljstvo da bi mogao donekle normalno čitat forum, a i uvijek uleti neko novi i pola teme bude moderirano.


Ljudi moji ovo je najbolja vijest zadnjih godina na ZSE, osim Valamarovih postignuća.
Đuro Đaković u privatnim rukama. Čudim se ljudima koji su skeptični nakon što je
firma bila na aparatima, ali to su shvaćanja radi kojih se ne može naprijed.

ma bolesnici. ovdje ima sve osim znanja (vidim svi su postali pravni strucnjaci sa srednjom skolom osim ovih u ddjh i vladi koji su osmislili model kako to prodati da sve bude zadovoljeno) i pozitive.
ova vijest ne da je losa nego je fantasticna pa kako god se zavrsilo. u drzavnim rukama to nemoze stajat. kolko god ovi sad sipali teorija zavjere tolko se jos vise pozitivnih stvari (koje su cak vise realne) moze reci..

al samo nek oni sipaju i brinu se za nas. mi znamo da pas laje zbog sela jel?


ps. a i ovo s odobravanjem komentara je teško smeće, treba mjesecima slat zahtjeve za prijateljstvo da bi mogao donekle normalno čitat forum, a i uvijek uleti neko novi i pola teme bude moderirano.

debilizam totalni. koda ovo sta se pise i ima neku relevantnost. vise onak da budes u toku, mozda neko neki clanak posta koji propustis..tako i tako i nakon moderiranja se opet pustaju gluposti (i nek se pustaju) pa zbilja ne vidim smisao toga..

Pozitivnih stvari sigurno ima više nego loših,iščupati se iz državnih šapa?Neprocjenjivo!
Moje objektivno mišljenje je sljedeće,vjerovali ili ne nemam nikakvih interesa tipa da kupim ili prodam:
Kuvajćani su tu da zarade,nije neka prevara,sa njima mogućnost dobivanja Patria natječaja značajno raste,ali isto tako mislim da trenutna cijena nije opravdana,samim time što Đuro ima novog vlasnika ne može se tržiti 50- 100% više ili koliko god od cijene preuzimanja,ako ništa drugo C.Čelik može biti pokazatelj koliko misle da Đuro vrijedi trenutno rizika-20kn.

"Only dead fish swim with the stream"


I tko su zapravo ti crnočelikaši?

predsjednik uprave ti kaze da su to ljudi koje itekako poznaju i s kojima dugo suradjuju.
ali bavi se ti i dalje teorijama zavjere.

pozz zajednici … molim za komentar na slijedeće: … nije mi jasan ovakav uzlet prije vremena!?? Slijedi otkup 15 mil novih dionica što u pravilu znači razvodnjavanje postojećeg paketa i s tim držanje na cijeni od cca 25 kn max, a na koliko se i držala neko vrijeme. Zar nije tako bilo s Dlkv – koja porasla tek nakon 2 god i to na osnovu poslovnih rezultata potom? Hoću reći ovdje bi se ovakav zanos mogao razumjeti tek nakon što predmetna Co uloži pominjanih 250 mil (po meni to i nije neki značajan ulog) i da se potom počnu razvijati poslovi itd … Molim za komentar … pozz zajednici

Koliko dusebriznika pre svega hasanfefer i vauvau.
Moze da vas bude sramota! Ja sam prodao ddjh ali ne pada mi na pamet ovako nesto raditi! Grozno!
Veoma dobre vesti za ddjh.

[color=blue][u][b]" pessimus dux Croatorum "[/b][/u][/color]


Ovako sam ja to razumio

1. Dokap prolazi samo ako bude uplaćeno 12,5 x 20 kn = 250 milja. Ispod ne prolazi

2. Ako bude uplaćeno 12,5 x 21 kn, prolazi, Ako 12,5 x 22, prolazi . Ako 12,5 i 20,01 , prolazi. Itd., itd.

3. Svatko, ponavljam svatko, može kupiti dionica za 800 000 kn pa naviše

Ukupan zbir tih koji kupu dionice, mora biti najmanje 12,5 x 20 kn. Da li taj zbir čine jedan kupac, ili dva kupca ili sto kupaca, nebitno – ako svi zajedno kupe 12,5 puta 20 , dokap je prošao.

To znači – ili će crni čelik biti sam, ili crni čelik neće biti sam. Kako je crni čelik izričiti uvjetovao da želi bit sam, onda bilo koji uljez njemu ne odgovara tj. poništava njegovu ponudu jer crni čelik želi kuput 12,5 mikja dionica po 20 kn, a ne želi kupiti 12 milja dionica, ili 10 milja dionica ili 5 milja dionica.

ako je ovo boldano točno, onda je upitna sigurnost Crnom čeliku da će uspjeti preći prag od 50% vlasništva u DDJH, a onda je upitno hoće li se Crni čelik uopće javiti na ovakav natječaj? jer ako uplate oni, a uplate i drugi, oni neće preći tih 50%? ovo su zasrali do motke! trebalo je samo napisati da se ide u privatizaciju po cijeni od 20 kn po dionici i s minimalnim ulogom od 250 mil.kuna po ponudi pa bi natjecanje bilo samo u ukupnom iznosu dokapa što bi bilo odlično za DDJH.
ovako postoji realna šansa da sve propadne…. bez veze!

Ignore: KressoM, delux

Drugim riječima to znači da Uprava Đure Đakovića od sljedećeg tjedna kreće sa u proces novog kruga dokapitalizacije da se javnom ponudom izda 12,5 milijuna novih dionica, da se ulaganje omogući svim ulagačima koji će uložiti minimalno 800.000 kuna, da je prag uspješnosti 12.5 milijuna dionica po nominalnoj vrijednosti 20 kuna za dionicu, sveukupno 250 milijuna kuna, a uzimat će se u obzir oni ulagatelji koji zajedno ili pojedinačno imaju taj iznos.

Ja pretpodtavljam da je vlada iz nekih zakonskih obzira moral sročiti ovakvav poziv na dokap tj. da ne nastane sumnja pogodovanja itd. Ali, to pas s aslom ne bi pojeo, brijem da i ravnici čupaju kosu dok pokusavaju shvatiti sto je tu pjesnik htio reći.

Ovo gore znači:

1. SAMO I ISKLJUCIVO ONAJ KOJI SAM ILI UDRUŽEN S NEKIM (npr. kod turista vlmar plus mirovinci, ili dva mirovinca zajedno) ponudi 12,5 po 20 kn = 250 milja, SAMO TAJ MOZE BITI PRIHVACENO. aKO NETKO PONUDI I JEDNU LIPU MANJE, DOKAP PROPADA. naRAVNO, AKO JEDNA PONUDA BUDE 250 MILJA, A DRUGA 255 MILJA, A TRECA 260 MILJA – DA SVE ONE IMAJU SE SMATRATI VALJANIMA, A nagradu naravno uzima najizdašnija ponuda.

Tj. ovo je zapravo namješteno tako da crni čelik to uzme. Jedino ako netko doe pa ponudi 250 milja i jednu lipu, to pravi crnom čeliku konkurenciju. Ja mogu zamilsiti da bi moglo biti zainteresiranih iznad 800 000 kn, ali da ima pojedinaca ili konglomerata koji namjeravaju ponudit 250 milja, toga apsolutno nema. Tako da je Crni čelik riješena stvar.

Ne mislim da ima puno smisla kupovati za 35 kn ono sto ce biti plaćeno 20 kn od strane novog vlasnika, ali ovo znači spas za duru dakovica, ovo znaci da duro nece dozivjeti sudbinu petrokemije ( citaj: miljardu kn temeljnog kapitala sprzeno i spaljeno na 3 000 000 kn – sa milijarde na 3 milje – samo u hrv).

Pitanej – kada je zadnji put itko igdje ulozio u hrv proizvodnu industriju 250 milja kn. Odgovor – nitko nikad. Ovo je apsolutni presedan i to jako pozitvan

https://www.24sata.hr/news/dionicari-ure-akovica-dali-suglasnost-za-dokapitalizaciju-541162

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

avax10
Sve je riješeno.
Pročitaj tekst odluke.
Rečenica:
Konačna cijena Novih DIonica bit će jednaka onoj najvećoj cijeni za koju Ukupna potražnja za tu cijenu nije manja od Praga uspješnosti izdanja.
Znači ako netko ponudi 12.499.999 dionica po 100 kn ne prolazi.
Prolazi samo 12.500.000 po 20 kn ili više.
Sve je dogovoreno. Ovo je predstava da se odradi zakonska forma. Tzv. beauty pageant.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Drugim riječima to znači da Uprava Đure Đakovića od sljedećeg tjedna kreće sa u proces novog kruga dokapitalizacije da se javnom ponudom izda 12,5 milijuna novih dionica, da se ulaganje omogući svim ulagačima koji će uložiti minimalno 800.000 kuna, da je prag uspješnosti 12.5 milijuna dionica po nominalnoj vrijednosti 20 kuna za dionicu, sveukupno 250 milijuna kuna, a uzimat će se u obzir oni ulagatelji koji zajedno ili pojedinačno imaju taj iznos.

Ja pretpodtavljam da je vlada iz nekih zakonskih obzira moral sročiti ovakvav poziv na dokap tj. da ne nastane sumnja pogodovanja itd. Ali, to pas s aslom ne bi pojeo, brijem da i ravnici čupaju kosu dok pokusavaju shvatiti sto je tu pjesnik htio reći.

Ovo gore znači:

1. SAMO I ISKLJUCIVO ONAJ KOJI SAM ILI UDRUŽEN S NEKIM (npr. kod turista vlmar plus mirovinci, ili dva mirovinca zajedno) ponudi 12,5 po 20 kn = 250 milja, SAMO TAJ MOZE BITI PRIHVACENO. aKO NETKO PONUDI I JEDNU LIPU MANJE, DOKAP PROPADA. naRAVNO, AKO JEDNA PONUDA BUDE 250 MILJA, A DRUGA 255 MILJA, A TRECA 260 MILJA – DA SVE ONE IMAJU SE SMATRATI VALJANIMA, A nagradu naravno uzima najizdašnija ponuda.

Tj. ovo je zapravo namješteno tako da crni čelik to uzme. Jedino ako netko doe pa ponudi 250 milja i jednu lipu, to pravi crnom čeliku konkurenciju. Ja mogu zamilsiti da bi moglo biti zainteresiranih iznad 800 000 kn, ali da ima pojedinaca ili konglomerata koji namjeravaju ponudit 250 milja, toga apsolutno nema. Tako da je Crni čelik riješena stvar.

Ne mislim da ima puno smisla kupovati za 35 kn ono sto ce biti plaćeno 20 kn od strane novog vlasnika, ali ovo znači spas za duru dakovica, ovo znaci da duro nece dozivjeti sudbinu petrokemije ( citaj: miljardu kn temeljnog kapitala sprzeno i spaljeno na 3 000 000 kn – sa milijarde na 3 milje – samo u hrv).

Pitanej – kada je zadnji put itko igdje ulozio u hrv proizvodnu industriju 250 milja kn. Odgovor – nitko nikad. Ovo je apsolutni presedan i to jako pozitvan

https://www.24sata.hr/news/dionicari-ure-akovica-dali-suglasnost-za-dokapitalizaciju-541162

Tako je. Ako nitko nije dao do sada ni neće. Crni Čelik to uzima i kraj priče. Fenomenalno za Slavonski brod, nova radan mjesta i veće plaće. Posao u Kuwajtu izgledan a to je poslić od 500 mil.eura. Svaka čast Nenadu Bakići i Mazalu koji su najzaslužniji za ovo. Najveći gubitnici su pak Mirovinski fondovi koji su mogli kupovati po 20kn!Jadne naše mirovine sa takvim fond managerima.

Ovo je doista presedan, a bitka je trajala godinama. Sad na blogu ima i retrospektiva koja govori koliko je ovo bio kompliciran, a vjerujem i opasan posao. Čitavo vrijeme ovdje imamo čovjeka koji se bori nedvojbeno u korist tvrtke. A bori se protiv vlasnika iste te tvrtke koji govore da je tvrtka strateška. I rade sve protiv te tvrtke, koja je u njihovom vlasništvu i za koju kažu da je strateška.


Drugim riječima to znači da Uprava Đure Đakovića od sljedećeg tjedna kreće sa u proces novog kruga dokapitalizacije da se javnom ponudom izda 12,5 milijuna novih dionica, da se ulaganje omogući svim ulagačima koji će uložiti minimalno 800.000 kuna, da je prag uspješnosti 12.5 milijuna dionica po nominalnoj vrijednosti 20 kuna za dionicu, sveukupno 250 milijuna kuna, a uzimat će se u obzir oni ulagatelji koji zajedno ili pojedinačno imaju taj iznos.

Ja pretpodtavljam da je vlada iz nekih zakonskih obzira moral sročiti ovakvav poziv na dokap tj. da ne nastane sumnja pogodovanja itd. Ali, to pas s aslom ne bi pojeo, brijem da i ravnici čupaju kosu dok pokusavaju shvatiti sto je tu pjesnik htio reći.

Ovo gore znači:

1. SAMO I ISKLJUCIVO ONAJ KOJI SAM ILI UDRUŽEN S NEKIM (npr. kod turista vlmar plus mirovinci, ili dva mirovinca zajedno) ponudi 12,5 po 20 kn = 250 milja, SAMO TAJ MOZE BITI PRIHVACENO. aKO NETKO PONUDI I JEDNU LIPU MANJE, DOKAP PROPADA. naRAVNO, AKO JEDNA PONUDA BUDE 250 MILJA, A DRUGA 255 MILJA, A TRECA 260 MILJA – DA SVE ONE IMAJU SE SMATRATI VALJANIMA, A nagradu naravno uzima najizdašnija ponuda.

Tj. ovo je zapravo namješteno tako da crni čelik to uzme. Jedino ako netko doe pa ponudi 250 milja i jednu lipu, to pravi crnom čeliku konkurenciju. Ja mogu zamilsiti da bi moglo biti zainteresiranih iznad 800 000 kn, ali da ima pojedinaca ili konglomerata koji namjeravaju ponudit 250 milja, toga apsolutno nema. Tako da je Crni čelik riješena stvar.

Ne mislim da ima puno smisla kupovati za 35 kn ono sto ce biti plaćeno 20 kn od strane novog vlasnika, ali ovo znači spas za duru dakovica, ovo znaci da duro nece dozivjeti sudbinu petrokemije ( citaj: miljardu kn temeljnog kapitala sprzeno i spaljeno na 3 000 000 kn – sa milijarde na 3 milje – samo u hrv).

Pitanej – kada je zadnji put itko igdje ulozio u hrv proizvodnu industriju 250 milja kn. Odgovor – nitko nikad. Ovo je apsolutni presedan i to jako pozitvan

https://www.24sata.hr/news/dionicari-ure-akovica-dali-suglasnost-za-dokapitalizaciju-541162

U dokapu može sudjelovati svatko tko želi uplatiti 800 tisuća kuna. A ne samo oni koji imaju svih 250 milijuna kuna. Ovime se može skupiti i 300 milijuna i 500 milijuna kuna. Sto se naravno neće dogoditi. Uvjeti tog Crnog čelika nisu sigurno uklesani u kamen, to je uprava pacerski objavila da odbije sve ostale investitore jer su neki već upisali nedavno po 20 kuna. Namjerno izazivaju nedoumice da bi se javilo sto manje zainteresiranih.

Očito je ovo bilo tako zamišljeno da u prvom krugu upisu odabrani, na vrelu informacija, a onda da se pokaže da nije dovoljno skupljeno pa da se ubaci njihov igrač za 250 milijuna kuna po 20 kuna i ta ekipa preuzme NO, upravljanje i firmu ispod tržišne cijene i bez javne ponude.

Čini mi se da se ovdje manipulira i cijenom i dokapima i da se namjerno sve to odvija po dogovorenom planu uprave, nekih pojedinaca iz vlasničke strukture i ponude iza koje stoji Crni Čelik doo. Sve jako netransparentno. Ovdje se izravno umanjuje vrijednost državne imovine dokapom ispod tržišne cijene, država se dovodi u neizvjestan polozaj i u situaciju mogućeg nastanka štete.

Nije jasno zašto se ne radi transparentno jer ako se ulaganje pokaže neuspješnim i ako se pokaže da imamo izravno pogodovanje te nastanak šteti državi onda bi se trebalo pokrenuti i pitanje odgovornosti za nastalu štetu.

http://m.sbplus.hr/slavonski_brod/gospodarstvo/industrija/mazal_danasnji_dan_je_povijesni_dan_za_duru_dakovica.aspx#.WcZp4fNJbIV



Drugim riječima to znači da Uprava Đure Đakovića od sljedećeg tjedna kreće sa u proces novog kruga dokapitalizacije da se javnom ponudom izda 12,5 milijuna novih dionica, da se ulaganje omogući svim ulagačima koji će uložiti minimalno 800.000 kuna, da je prag uspješnosti 12.5 milijuna dionica po nominalnoj vrijednosti 20 kuna za dionicu, sveukupno 250 milijuna kuna, a uzimat će se u obzir oni ulagatelji koji zajedno ili pojedinačno imaju taj iznos.

Ja pretpodtavljam da je vlada iz nekih zakonskih obzira moral sročiti ovakvav poziv na dokap tj. da ne nastane sumnja pogodovanja itd. Ali, to pas s aslom ne bi pojeo, brijem da i ravnici čupaju kosu dok pokusavaju shvatiti sto je tu pjesnik htio reći.

Ovo gore znači:

1. SAMO I ISKLJUCIVO ONAJ KOJI SAM ILI UDRUŽEN S NEKIM (npr. kod turista vlmar plus mirovinci, ili dva mirovinca zajedno) ponudi 12,5 po 20 kn = 250 milja, SAMO TAJ MOZE BITI PRIHVACENO. aKO NETKO PONUDI I JEDNU LIPU MANJE, DOKAP PROPADA. naRAVNO, AKO JEDNA PONUDA BUDE 250 MILJA, A DRUGA 255 MILJA, A TRECA 260 MILJA – DA SVE ONE IMAJU SE SMATRATI VALJANIMA, A nagradu naravno uzima najizdašnija ponuda.

Tj. ovo je zapravo namješteno tako da crni čelik to uzme. Jedino ako netko doe pa ponudi 250 milja i jednu lipu, to pravi crnom čeliku konkurenciju. Ja mogu zamilsiti da bi moglo biti zainteresiranih iznad 800 000 kn, ali da ima pojedinaca ili konglomerata koji namjeravaju ponudit 250 milja, toga apsolutno nema. Tako da je Crni čelik riješena stvar.

Ne mislim da ima puno smisla kupovati za 35 kn ono sto ce biti plaćeno 20 kn od strane novog vlasnika, ali ovo znači spas za duru dakovica, ovo znaci da duro nece dozivjeti sudbinu petrokemije ( citaj: miljardu kn temeljnog kapitala sprzeno i spaljeno na 3 000 000 kn – sa milijarde na 3 milje – samo u hrv).

Pitanej – kada je zadnji put itko igdje ulozio u hrv proizvodnu industriju 250 milja kn. Odgovor – nitko nikad. Ovo je apsolutni presedan i to jako pozitvan

https://www.24sata.hr/news/dionicari-ure-akovica-dali-suglasnost-za-dokapitalizaciju-541162

U dokapu može sudjelovati svatko tko želi uplatiti 800 tisuća kuna. A ne samo oni koji imaju svih 250 milijuna kuna. Ovime se može skupiti i 300 milijuna i 500 milijuna kuna. Sto se naravno neće dogoditi. Uvjeti tog Crnog čelika nisu sigurno uklesani u kamen, to je uprava pacerski objavila da odbije sve ostale investitore jer su neki već upisali nedavno po 20 kuna. Namjerno izazivaju nedoumice da bi se javilo sto manje zainteresiranih.

Očito je ovo bilo tako zamišljeno da u prvom krugu upisu odabrani, na vrelu informacija, a onda da se pokaže da nije dovoljno skupljeno pa da se ubaci njihov igrač za 250 milijuna kuna po 20 kuna i ta ekipa preuzme NO, upravljanje i firmu ispod tržišne cijene i bez javne ponude.

Čini mi se da se ovdje manipulira i cijenom i dokapima i da se namjerno sve to odvija po dogovorenom planu uprave, nekih pojedinaca iz vlasničke strukture i ponude iza koje stoji Crni Čelik doo. Sve jako netransparentno. Ovdje se izravno umanjuje vrijednost državne imovine dokapom ispod tržišne cijene, država se dovodi u neizvjestan polozaj i u situaciju mogućeg nastanka štete.

Nije jasno zašto se ne radi transparentno jer ako se ulaganje pokaže neuspješnim i ako se pokaže da imamo izravno pogodovanje te nastanak šteti državi onda bi se trebalo pokrenuti i pitanje odgovornosti za nastalu štetu.
[/quote]

Steta je vec nastala drzavnim upravljanjem.
Jos malo i bila bi nepopravljiva.
Moze biti samo bolje, bitno bolje ili mnogo bolje. Privatnik ne ulaze da bi izvukao burek, staru kramu ili zidao stanove u depopuliranom gradu.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close