DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

„Mislim da je to nešto što je – nadam se – već izvjesno”, rekao je Šutanovac Tanjugu.

Mislim da im je to izvjesno kao i onaj nas jedanaesterac bez golmana na golu… 😀

Nista se tu jos ne zna osim da ce DDJh uzeti dio kolaca u bilo kojem slucaju. win-win situacija za DDJH.

Upravo sam to htio reći,kad sam malo bolje pročitao članak.Kolega nalet i leont su dopisali umjesto mene.Još nije potpisano,i Đura je još uvijek u igri za taj posao ali samostalno,a ako i ne dobije opet će biti glavni izvođač posla.Sad samo da nas INA ne zahebe.

peyo


Upravo sam to htio reći,kad sam malo bolje pročitao članak.Kolega nalet i leont su dopisali umjesto mene.Još nije potpisano,i Đura je još uvijek u igri za taj posao ali samostalno,a ako i ne dobije opet će biti glavni izvođač posla.Sad samo da nas INA ne zahebe.

Tako je. Srbi su tek sad u fazi u kojoj smo mi bili prije cca 2 tjedna dok smo mi potpisali taj memorandum. 2 tjedna smo u svemu prije njih pa se nadam da ćemo i mi potpisati ugovor, tj. da Đuro bude nosioc posla. A mi smo ti koji smo blizu kao da pucamo penal bez golmana a oni trebaju dati gol ko Stanković neki dan u Ligi prvaka da nas prestignu! [thumbsup]
P.S: Čudno ali nadokupuljujem ddjh…

http://www.militaryphotos.net/forums/showthread.php?127757-Vojska-Srbije-Serbian-Military-Photos-Read-the-first-post-carefully!/page307

slika na dnu stranice

Serbian tourist arrives at the Croatian border. Immigration officer asks him: "Occupation"? The Serb: "No, no, just visit".


http://www.militaryphotos.net/forums/showthread.php?127757-Vojska-Srbije-Serbian-Military-Photos-Read-the-first-post-carefully!/page307

slika na dnu stranice

Ako nije problem , objasni nam sta si htio reći sa tom slikom ?

Mogu ja umjesto kolege……….ta slika ti je ono šta đuru proizvodi zajedno sa Patriom,a nalazi se na -izvolite poštovani kupci,imamo ovaj proizvod,kvalitetan i spreman za proizvodnju.

peyo

Đuro Đaković još vjeruje u svoju ponudu za kuvajtske tenkove
Iako je srbijanski ministar obrane Dragan Šutanovac već najavio i potpisivanje sporazuma o suradnji Srbije i Kuvajta, koji će omogućiti remont i modernizaciju 149 kuvajtskih tenkova i sudjelovanje Đure Đakovića u tom poslu, iz te kompanije kažu da još nema konkretnih razgovora.

Riječ je o modernizaciji tenkova M84 proizvedenih u bivšoj Jugoslaviji, a posao se procjenjuje na 400 milijuna dolara. – Đuro Đaković SV predao je ponudu za posao i pregovori traju od 2007. O ponudi još nije donesena odluka, što znači da su sve opcije još otvorene, pogotovo zato što je kuvajtska vlada prije nekoliko dana podnijela ostavku – kaže Zdravko Stipetić iz Đuro Đaković Holdinga. Dodao je da su navedeni tenkovi u Slavonskom Brodu i napravljeni, a ne samo sklopljeni, kako je izjavio Šutanovac. (M. B.)

peyo

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. HZMO 660.000 20,39 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA
2. MINISTARSTVO FINANCIJA 609.578 18,83 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA
3. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 217.286 6,71 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
4. PBZ D.D. 210.430 6,50 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
5. DRŽAVNA AGENCIJA ZA OSIG. ŠTEDNIH ULOGA I SANACIJU 104.771 3,24 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. ĐURO ĐAKOVIĆ HOLDING D.D. (1/1) 47.020 1,45 Osnovni račun SLAVONSKI BROD, HRVATSKA
7. BAKIĆ NENAD 41.489 1,28 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
8. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 33.910 1,05 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
9. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ZIF BREZA-INVEST D.D. 22.567 0,70 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
10. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./FIMA EQUITY – OIF S JAVNOM PONUDOM 21.000 0,65 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
Ukupno: 60,80

Dotični pod br.7 – -4000 komada

Samo dio iz posta od 12.04.2011.,gdje se najavljuje i mogućnost ulaska rusa i francuza.Ali ako pročitamo između redaka,pročitamo po meni-Srbija nije sposobna odraditi tako veliki posao,pogotovo kao glavni izvođač radova,pa se hrabri sa rusima i francuzima.Ali tiha voda brege dere,ima jedna firma koja je zagazila u proizvodnju teškog naoružanja zajedno sa Finskim partnerom Patrijom koja je več dugo na sceni proizvodnje oružja.Oni zajedno mogu odraditi te tenkove,a ta firma je—–ĐURO.

"Nerealan zalogaj
Poduzeća iz Srbije imala bi drugorazrednu važnost, što znači da bi mogli računati na "mrvice". Remont tenkova mogao bi tako postati veliki i nerealan "zalogaj" za srpska poduzeća."

peyo

Asku dojadilo čekati,pa evo nam prilike za dokup.Da li pričekati da još popusti,iz đure ni glasa.

peyo

djuro će bit glavni u poslu potpiše li ili srbija ili hrvatska sporazum jer nitko ne može samostalno obnovu napraviti,samo što su srbi agilniji i tadić lobira za njih a kod nas se vlada bavi sama sobom umjesto da je od djure napravila osnovu za namjensku industriju od koje je pola hrvatske moglo živjeti,kako je bilo i prije rata.

mi se pravimo pametni a šveđani,finci,francuzi i ostali prodaju oružje i opremu po cijelom svijetu.
čini mi se da je novi ministra obrane netko tko razumije koliko je bitna namjenska industrija u današnjoj ekonomiji.
vojno-industrijski kompeks sad-a je najači dio njihove ekonomije i pionir u svemu što se tiče izuma i inovacija.

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

BALKANSKA PRODAVAONICA ORUŽJA Rađa se srpsko-hrvatski tenk
Predsjednik Srbije u Kuvajtu je postigao dogovor o remontu 149 tenkova M-84 proizvedenih u bivšoj Jugoslaviji. Taj remont i ugradnja elektronike ne mogu se obaviti bez slavonske tvornice ‘Đuro Đaković’.

——————————————————————————–
.
Autor: Marko Lopušina Photo: wikipedia Utorak | 12.04.2011 18:33 .Nakon dva desetljeća od početka građanskog rata na tlu SFRJ, Srbija je dobila dozvolu od EU i NATO da opet proizvodi vojno naoružanje. U vrijeme Tita Jugoslavija je bila među deset najvećih svjetskih proizvođača tenkova, aviona, lake artiljerije i municije svih vrsta. Moć tog oružja vidi se i danas na sjeveru Afrike, u sukobima pobunjenika i vlasti, ali i u zahtjevima Libije, Irana i Kuvajta da se njihovo jugoslavensko naoružanje održava, popravlja i nadograđuje. Problem je samo u tome što Jugoslavije više nema, a Srbija ne može sama proizvoditi to oružje.

S tim problemom suočio se prošlog tjedna srpski predsjednik Boris Tadić prilikom posjeta Kuvajtu, kada je šeik Sabah al Ahmed al Džaber al-Sabah zatražio remont tenkova M-84. Ove pustinjske krstarice duge topovnjače, su svojevremeno na testiranjima u Kuvajtu ‘pobijedile’ američke, francuske i njemačke tenkove i zemlja nafte i dolara kupila je 149 komada M-84.

Na proizvodnji sklopova, agregata i naoružanja ovog tenka direktno je radilo 240 tvornica, a u njega su bili ugrađeni dijelovi koje je izrađivalo ukupno 1.000 tvrtki iz svih dijelova bivše Jugoslavije. Ipak, glavne tvornice su bile ‘Prva petoletka’ iz Trstenika (hidraulika), rakovički ’21. maj’ (kupola), ‘Zastava’ iz Kragujevca (teški mitraljez), ‘Iskra’ Kranj (elektronika). Tenk je kompletiran u tvornici ‘Đuro Đaković’ u Slavonskom Brodu, koja je radila gusjenice i vanjski oklop. Tenk M-84 je tada vrijedio 1,5 milijuna dolara komad.

Tadić i Kosor osigurali su jaku političku volju i podršku

Srpski Ministar obrane Dragan Šutanovac javno je rekao da remont 149 tenkova u Kuvajtu Srbija može izvesti sa Rusijom i Francuskom, jer je u M-84 potrebno ugraditi novi ruski motor i pariški elektronski sistem za izviđanje, nišanjenje i ispaljivanje. Međutim, potajno predsjednik Srbije je u Smederevu, na sastanku s premijerima Hrvatske i Slovenije, pitao Jadranku Kosor i Boruta Pahora:

– Možemo li mi napraviti novi tenk M-2011 ili ne?

Boris Tadić dobio je pozitivan odgovor. A i kako ne bi, kada je riječ o biznisu koji vrijedi 400 milijuna dolara. I kada se planovi potpuno opremljenog tenka nalaze u tvornici ‘Đuro Đaković’ u Slavonskom Brodu, koja ima tradiciju dugu osam desetljeća u teškoj i vojnoj industriji. Taj remont i ugradnja elektronike u M-84, da bi se dobio novi i moderan tenk, ne mogu se obaviti bez slavonske tvornice ‘Đuro Đaković’ i bez slovenske digitalne tehnologije u izradi elektronskih sistema.

Glavna uloga u modernizaciji srpsko-hrvatskog tenka povjerena je Tehničko-remontnom zavodu u Kragujevcu, čiji predstavnici trebaju uskoro posjetiti tvornicu ‘Đuro Đaković u Slavonskom Brodu. To je, međutim, tek početak posla, za koji su predsjednik Tadić i premijerka Kosor osigurali jaku političku volju i podršku. Modernizacija kuvajtskih tenkova mogla bi biti među prvim rezultatima dogovora Borisa Tadića i Jadranke Kosor o zajedničkom nastupu Srbije i Hrvatske na svjetskim tržištima. Ako nam NATO i EU dozvole da djelujemo u oblasti vojne industrije, a da opet ne zaratimo međusobno. Jer, u arapskim državama postoji još 560 tenkova M-84, koje treba oživjeti. A to Kragujevac ne može učiniti bez ‘Đure’ iz Slavonskog Broda.

Zapravo gradimo ono što smo srušili

Da bi se napravio srpsko-hrvatski tenk sa novim sistemima i performansama potrebno je naći stručni kadar i novac za ovu proizvodnju i investiciju. Srbija i Hrvatska kao siromašne zemlje kadar imaju, ali je on emigrirao, a novac nemaju. Službeni Beograd razmišlja o tome da uvjeri Kuvajćane da se 149 tenkova obnovi i modernizira po principu k

peyo

New Report

Close