DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kako se riješih zadnjih 975 kom …presmješno ,mislio sam da sam zaglavio s njima zauvijek .nikad težih 8 000 kn zarađenih za 4 mjeseca…


Kako se riješih zadnjih 975 kom …presmješno ,mislio sam da sam zaglavio s njima zauvijek .nikad težih 8 000 kn zarađenih za 4 mjeseca…

bravo, sad opet sačekaj pad za 3-4 kune pa se opet ukrcaj i ponovi priču [thumbsup]

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija ili odgovornosti.

Cestitka broju 4, sto je sada broj 3!!! [thumbsup]
Daleko je broj 2, ali tko zna, nikad se ne zna

Ne želim biti partybreaker:

DDJH nema gotovo nikakvog slobodnog toka novca. Operativni tok novca također kaska. U redu, ova godina pokazuje naznake prema bolje u obje stavke ali opet, to je samo ova godina, a prihodi su porasli 3x a dobiti jedva da ima. Ako je uz porast od 3x revenua dobit jedva došla u plus, što to govori o profitabilnosti firme? A to je samo dobit. Gdje su dugotrajna ulaganja za održavanje konkurentnosti? Dok god profitabilnost ne poraste neće biti niti dividenda ili sl. Problem je i ovisnost o Hrvatskom tržištu a ako je kupac država(koja ima problema sa zaduživanjem) onda samo jedan notch niže na kreditni rejting i kupovina RH će drastično pasti zbog viših kamatnih stopa.

Opet, neto obrtni izađe oko 80 hrk/dionica. Ako pak padne neto obrtni(količina gotovih proizvoda namjenjena prodaji) zbog manjeg opsega posla i ova će cijena padati polako…

Htio bi da mi netko objasni temeljem čega se očekuje veliki preokret i veliki zamah koji će donijeti stvarni čisti(free) novac ovoj firmi?

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

DDJH je pao sa 70,00 kn , kako je rasla kriza u EU/SAD, kako se stanje vani bude popravljalo i rasle burze vani tako će ove godine i DDJH, naravno svaki novi posao bit će dodatni poticaj. Danas su burze vani ponovo debelo u plusu DAX je nakon dugo vremena ponovo preko granice od 6200 bodova i danas je trenutno 1,37% u plusu i penje se ,Američki futursi u plusu,Španjolske i talijanske oveznice uspješno prodane uz znatno nižu kamatnu stopu, sve to upućuje na snažniji rast burzi vani,i nadam se da će to biti i znak investitorima za povratak na ZSE, a to bi značilo i znatni rast indexa, a tu mislim i na DDJH.Moje je mišljenje ukoliko budu rasle burze vani da će do izvješća DDJH na vrijednost između 60 i 65 kn, a za daljnji rast trebat će vijesti o novim poslovima ,a kojih bi u sljedećem poslu moglo biti u obnovi HŽ sektora.Bumo videli!?


DDJH je pao sa 70,00 kn , kako je rasla kriza u EU/SAD, kako se stanje vani bude popravljalo i rasle burze vani tako će ove godine i DDJH, naravno svaki novi posao bit će dodatni poticaj. Danas su burze vani ponovo debelo u plusu DAX je nakon dugo vremena ponovo preko granice od 6200 bodova i danas je trenutno 1,37% u plusu i penje se ,Američki futursi u plusu,Španjolske i talijanske oveznice uspješno prodane uz znatno nižu kamatnu stopu, sve to upućuje na snažniji rast burzi vani,i nadam se da će to biti i znak investitorima za povratak na ZSE, a to bi značilo i znatni rast indexa, a tu mislim i na DDJH.Moje je mišljenje ukoliko budu rasle burze vani da će do izvješća DDJH na vrijednost između 60 i 65 kn, a za daljnji rast trebat će vijesti o novim poslovima ,a kojih bi u sljedećem poslu moglo biti u obnovi HŽ sektora.Bumo videli!?

Poštovani,

vaše su pretopstavke špekulativne. Ako gledate owner earnings – DDJH ih nema! Dali će ih imati u budućnosti? Možda, ali sada ih nema, čak niti u ovoj odličnoj godini. Opet, spominjete HŽ koji je u vlasništvu RH i nema nikakve tržišne kompetencije nego tabor državne zaštite i potrošnje, koja je usput sve skuplja. Kažem, jedino po čemu mogu valuirati DDJH je neto obrtni jer to je dobar pokazatelj. Zašto mislite da nakon zadnjih 5 neuspješnih godina + zadnja uspješna ali neuspješna u tržišnim pojmovima, DDJH ima mjesto rasta? Dali uopće gledate firmu ili samo ticker? Ako samo ticker, pazite, što više naglo raste(bez osnove u rastu firme i profitabilnosti i dobiti svojim dioničarima) to je ticker opasniji za gledati i kupovati!

Osim masivnih drukanja ne vidim potencijal rasta(svaka čast onima koji zarađuju)!

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.



DDJH je pao sa 70,00 kn , kako je rasla kriza u EU/SAD, kako se stanje vani bude popravljalo i rasle burze vani tako će ove godine i DDJH, naravno svaki novi posao bit će dodatni poticaj. Danas su burze vani ponovo debelo u plusu DAX je nakon dugo vremena ponovo preko granice od 6200 bodova i danas je trenutno 1,37% u plusu i penje se ,Američki futursi u plusu,Španjolske i talijanske oveznice uspješno prodane uz znatno nižu kamatnu stopu, sve to upućuje na snažniji rast burzi vani,i nadam se da će to biti i znak investitorima za povratak na ZSE, a to bi značilo i znatni rast indexa, a tu mislim i na DDJH.Moje je mišljenje ukoliko budu rasle burze vani da će do izvješća DDJH na vrijednost između 60 i 65 kn, a za daljnji rast trebat će vijesti o novim poslovima ,a kojih bi u sljedećem poslu moglo biti u obnovi HŽ sektora.Bumo videli!?

Poštovani,

vaše su pretopstavke špekulativne. Ako gledate owner earnings – DDJH ih nema! Dali će ih imati u budućnosti? Možda, ali sada ih nema, čak niti u ovoj odličnoj godini. Opet, spominjete HŽ koji je u vlasništvu RH i nema nikakve tržišne kompetencije nego tabor državne zaštite i potrošnje, koja je usput sve skuplja. Kažem, jedino po čemu mogu valuirati DDJH je neto obrtni jer to je dobar pokazatelj. Zašto mislite da nakon zadnjih 5 neuspješnih godina + zadnja uspješna ali neuspješna u tržišnim pojmovima, DDJH ima mjesto rasta? Dali uopće gledate firmu ili samo ticker? Ako samo ticker, pazite, što više naglo raste(bez osnove u rastu firme i profitabilnosti i dobiti svojim dioničarima) to je ticker opasniji za gledati i kupovati!

Osim masivnih drukanja ne vidim potencijal rasta(svaka čast onima koji zarađuju)!
[/quote]

U potpunosti se slažem s vama.Ali ujedno i razmišljam na način kako reagira tržište, ako ste pratili padove i dizanja na stranim burzama,tada ste vidjeli da su padale i rasle dionice koje imaju odlične pokazatelje.Ako niste bili pre pohlepni mogli ste u tim pomicanjima ljijepo zaraditi ili uvečati broj dionica u kojima želite biti dugoročni investitor.Ja samo govorim o mogućnostima koje nosi sadašnja situacija i okolnosti.Na žalost dionice sa dobrim pokazateljima nisu na ovoj burzi previše varolizirane nizi cijenjene.No u svakom slučaju zahvaljujem se na konstruktivnoj kritici i osvrtu.Želim vam svako dobro u budućem investiranju!

Ove godine DDJH mora osigurati kontinuitet proizvodnje BOVa, jer inace nagodinu prihodi jako padaju.

Zadnji BOV za HV ce biti proizveden do kraja godine. Ako se ovo ne rijesi u prvoj polovici godine, moglo bi postati jako napeto. No, sdruge strane, ako se uspije nesto dogovoriti s Patriom..ode cijena DDJH jako visoko…

Po meni, to mora biti u fokusu firme ove godine.


Ove godine DDJH mora osigurati kontinuitet proizvodnje BOVa, jer inace nagodinu prihodi jako padaju.

Zadnji BOV za HV ce biti proizveden do kraja godine. ….

Uhićen menadžer Patrie zbog posla s Hrvatskom

Finska policija uhitila je bivšeg menadžera finske tvrtke Patria zbog pokušaja podmićivanja neimenovanih hrvatskih dužnosnika, a okružni sud u Helsinkiju mu je u utorak odredio pritvor, javlja u srijedu austrijska novinska agencija APA.

Menadžera finske tvrtke sumnjiči se da je u okviru prodaje oklopnih vozila Hrvatskoj 2007. godine podmitio hrvatske dužnosnike, prenosi agencija. Patria je najveći finski proizvođač oružja, od kojeg je Hrvatska 2007. kupila 84 oklopnih vozila za 112 milijuna eura.

Voditelj istrage u ovom slučaju Kaj-Erik Björkqvist nije želio komentirati ove brojke. Uhićeni menadžer, čije ime nije navedeno, već je 2008. bio pod sumnjom za podmićivanje u slučaju prodaje oklopnih vozila Sloveniji. Slovenija je 2006. kupila 135 oklopnih vozila od Patrie za 280 milijuna eura, a postojala je sumnja da je i u tom poslu bilo podmićivanja, piše austrijska agencija. (Hina/APA)

[undecid]

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

Znači ulapili su glavnoga. Sad još ove naše sporedne igrače i ode ddjh na 30kn. Upozoravali smo mi neki one neke da je uprava ddjh nepoštena,da nešto neugodno miriše ali kao i uvjek – psi laju ,karavane prolaze… [cry]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!


Znači ulapili su glavnoga. Sad još ove naše sporedne igrače i ode ddjh na 30kn. Upozoravali smo mi neki one neke da je uprava ddjh nepoštena,da nešto neugodno miriše ali kao i uvjek – psi laju ,karavane prolaze… [cry]

Pa zar nije dobro za dionicu ako bi makli nepoštenu upravu?

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

Broj 3 prosao granicu od 217.000 komada.!!!!
Bit ce dividenda 2013. [thumbsup]


Znači ulapili su glavnoga. Sad još ove naše sporedne igrače i ode ddjh na 30kn. Upozoravali smo mi neki one neke da je uprava ddjh nepoštena,da nešto neugodno miriše ali kao i uvjek – psi laju ,karavane prolaze… [cry]

Mislim da je jucer u Business.hr bio uvodni clanak na temu DDJH i Patrie. Uglavnom, ponuda Patrie je bila daleko povoljnija. Informacije su curile iz austrijske firme prema Patriji. Pitanje je cemu tada podmicivati nekog u HR?

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Kolega vedronebo, iako je vani oblacno, molim za objasnjenje zasto bi ddjh otisao na 30?
Pa ne prodaju oni zum zum hrcke kao magma, vec proizvode ono sto se trazi i cijeni na trzistu.

Pa nisam ja rekao da ide na 30. Citirao sam golubv.

Spomenuo sam clanak u kojem se sumnja da je itko podmicivan u HR.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

New Report

Close