DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Janaf ulaže 400 milijuna kuna u spremnike

Ako je Đuro Đaković inženjering u sastavu hlodinga onda smo na pravmo mijestu.
Potkraj ljeta u Sisku će dovršiti dva nova spremnika kapaciteta po 80.000 prostornih metara (gradi ih Đuro Đaković )

Za ruskog vlasnika rafinerije u Bosanskom Brodu lani su transportirali više od milijuna tona nafte, ove godine očekuju povećanje od 30 posto, a idućih godina još veće.

Bit će tu posla i preko save.

http://www.vjesnik.hr/pdf/2010%5C02%5C16%5C08A8.PDF

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

Iz teksta:
"
Za nove spremnike 2,9 milijardi kuna
…..
U Janafu posebno ističu da će ta velika razvojna ulaganja donijeti brojne koristi cijeloj Hrvatskoj Kroz povećanje sigurnosti opskrbe naftom i naftnim derivatima za potrošače te kroz povećanje prihoda i dobiti za sve tvrtke (primjerice, metalnostrojarskog i građevinskog te ostalog industrijskog sektora, pomorskih te uslužnih tvrtki) koje su poslovno vezane uz gradnju spremnika i njihov rad, jer žele da u tome što više sudjeluju domaće tvrtke."

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich


Treba isto naglasiti slijedeće činjenice:

1. Đuro Đaković je lokalni politički čimbenik Slavonskobrodske županije
2. Đuro Đaković je u većinskom vlasništvu RH
3. Đuro Đaković je vojni dobavljač
4. Đuro Đaković većinu svojih poslova obavlja za tvrtke u pretržito državnom vlasništvu

Ne znam odkud info da je DD u većinskom vlasništvu države kad se jasno vidi da je njihov udjel manji od 50%, a i Kosorica je to nedavno istaknula….

1. lokalni politički čimbenik? HAHAHA
2. je, kao i mnoge druge tvrtke koje propadaju. držav avlansik- katastrofa
3. vojni dobavljač? kako to gordo zvuči, a u biti sklapaju transportere koje rade stranci [lol] .. s time da smanjuju već ugovorene narudžbe jer država/vojska nema para
4. to što radi uglavnom za državu je katastrofa, liberalizacijom javne nabave počet će se javljati sve više stranih firmi na natječaje koje će ponuditi niže cijene, a država tu ne smije intervenirati zbog EU. Ups, pa već imamo 2 strane ponude! Što će biti ako netko od njih bude povoljniji na natječaju? naravno, cijena ide nazad na 34 kn odakle je krenula! a možda i niže jer ovo je zadnja slamka Đuri prije stečaja [bye]

moji postovi na forumu su moje mišljenje, nisu financijski savjeti niti poziv na kupnju/prodaju dionica ili ulaganje u iste


Iz teksta:
"
Za nove spremnike 2,9 milijardi kuna
…..
U Janafu posebno ističu da će ta velika razvojna ulaganja donijeti brojne koristi cijeloj Hrvatskoj Kroz povećanje sigurnosti opskrbe naftom i naftnim derivatima za potrošače te kroz povećanje prihoda i dobiti za sve tvrtke (primjerice, metalnostrojarskog i građevinskog te ostalog industrijskog sektora, pomorskih te uslužnih tvrtki) koje su poslovno vezane uz gradnju spremnika i njihov rad, jer žele da u tome što više sudjeluju domaće tvrtke."

Pa kad pogledam iz Vjesnika da Đuro završava dva spremnika vrijednosti posla 160.000.000 kuna i sad ovo za Janaf to je odlično.

Vidim neki već pišu o stečaju ( nisu vjerovatno dokupili dovoljnu količinu ) ali dobro.

U kojoj zemlji je vojni dobavljač i lokalni čimbenik propao.

Pa koji dio niste razumjeli kad ste čitali o posjetu Kosorice, sporazumu sa Ministarstom obrane – sošao Vukelić osobno itd ????

Na kraju će ipak u ovoj krizi najviše profitirati ĐURO i JANAF.

Dakle izgleda da će 1.q ĐURE već pokazati pozitivne rezultate. A koja firma iz indexa Crobex uz pozitivne rezultate ima P/BV = 0.35 ???? NITIJEDNA !!!!

Uvijek nanjušim zaradu na burzi !!! UVIJEK !!!

Industrijska je proizvodnja u Hrvatskoj u siječnju porasla za 1,5 posto u odnosu na isti lanjski mjesec, što je prvi rast proizvodnje nakon 15 mjeseci pada i bolji rezultat nego što se očekivalo.

But će bolje ipak nije sve tako crno.

Slažem se kolega gricko jer svaki veći posao trebao bi jače pogurati dionicu.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

Pa ovdje se nazire hrpa poslova:
1. Belje
2. Patria
3. Min.obrane
4. Janaf
5. HŽ vagoni
6. Vjetroelektrane

+ ostali = trebalo bi se to vidjeti kad sve bude potpisano koliko će stvarno vrijediti dionica.

Mislim da nema brige za Đuru.

Uvijek nanjušim zaradu na burzi !!! UVIJEK !!!

Gricko moj polomićeš sve zube na toj željezari, pa s ćim ćeš onda grickati

Šote more šote, šote mašala, ova robna kuća kusur ne vraća

Kako je ovaj narod naš umišljen, ne valja im željezarija jer je to teška industrija i nije za ove naše finjake (kvazi managere i ostale smradove) . Bivša jugoslavija je mogla proizvoditi i prodavati tenkove, željezarijui ostalo a hrvatska kao "regionalna sila " ne može ništa živo izvesti. A kao ne valja željezarija već bi oni proizvodili softwere, raketnu tehnologiju, stvarno ovaj narod ne zna tko je i kakav mu je status u svijetu.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

Potpredsjednica hrvatske vlade Đurđa Adlešič razgovorala je u srijedu u sjedištu NATO-a u Bruxellesu o projektima koje savez priprema i na kojima bi mogli raditi hrvatski poduzetnici.

Šta je ovo, svaki tjedan druker jedan?

Gospodo, najavljuje se novi rebalans proračuna. Što misite za koliko će opet skresati ionako malen proračun MORHa?

ĐĐ vojni dobavljač, a? [lol]

Gricko, Ana, S400, koliko je ono ĐĐSV isporučio Patria?

I'm just a cook.

ja bih iz prve ispalio da ne budu ovaj dio koji se odnosi na duku skresali u morhu bas previse jer i ovaj prijedlog kresanja nabavke/promjene roka isplate-nabave jos nije raspravljen pa sigurno ne bu isao jos jedan novi prijedlog kresanja odmah u redu iza ovog prvog-pa nije vam to pacji izlet na rijeci pa da sam nizu prijedloge…

..:: hvala svima na kolcima, uzvraćam 100-tkama baš u inat!!! Mudar čovjek pušta da ga vodi pravednost a uči od svih... ::..


ja bih iz prve ispalio da ne budu ovaj dio koji se odnosi na duku skresali u morhu bas previse jer i ovaj prijedlog kresanja nabavke/promjene roka isplate-nabave jos nije raspravljen pa sigurno ne bu isao jos jedan novi prijedlog kresanja odmah u redu iza ovog prvog-pa nije vam to pacji izlet na rijeci pa da sam nizu prijedloge…

A što misliš, jel lakše srezati još 50 transportera ili srezati davanja za 10.000 gnjevnih seljaka na ulicama??? [bye]

moje poruke nisu investicijski savjeti niti preporuke za kupoprodaju dionica!

Sutra će biti zanimljivo. Jedino pitanje je koliki će biti promet odnosno koliko će igrača pretočiti građevinare u Đuru. Bude li više od 200000 prometa biće i više od 4% rasta. Moja procjena odokativna. Ne bude li toliki promet rast 2-3% odnosno 1% u prosjeku. Evo lupio sam, kupci možete nastaviti pljuvanje!

New Report

Close