Ciklički poremećaji, krize i recesije na tržištima kapitala – 1987., 1997., … 2008.

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Ciklički poremećaji, krize i recesije na tržištima kapitala – 1987., 1997., … 2008.

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nemojmo zaboraviti twinse nakon internet krize do je dotuklo dosta kompanija ,meni je u ovom trenutku najvažnije kako azija gura, ipak je razvoj kine napravio balans sad nije toliko uteg na amerima.

Glasnogovornik IGH na neodređeno

Po meni, na našem tržištu jedina prava sektorska opasnost vreba u građevini. Kod svih. Multiple su visoke, i kako kaže blueman, kad jednom uslijedi razočaranje ili neko veće zlo na tržištu, pretrpjeti će najžešće korekcije.

To onda više nema veze ni sa politikom ni ugovorenim poslovima ni perspektivama. Ideš dolje i bok.

No respect

Od deset najvećih korekcija ili recesija u SAD, osam je razlog rat ili terorizam, a dvije baloni.

No respect


PD_Web: ” Zanimljiv graf… ” U kom smislu zanimljiv? U tome što 3 točke rasta prolaze kroz isti pravac?

U tome što pokazuje povijesnu međuvezu između tržišnog P/E i nastupanja burzovnih slomova. Na gafikonu ispada da čim je P/E tržišta prešao 20, pad burze se desio relativno brzo.
Naravno da ništa nije apsolutno usporedivo, a grafikon se tiče američkog tržišta. Ipak, kod svake investicije mora postojati veza zarađenog i vrijednosti uloženog.

Slaven Andrašić, Poslovni dnevnik


Graf en znaci nista. Nemozes usporedjivati 1929 i 2007.

Inače autor grafikona je Robert J. Shiller
http://en.wikipedia.org/wiki/Robert_Shiller

Slaven Andrašić, Poslovni dnevnik

To: poslovni redakcija.
Znam, ovaj isti graf sam vidio vec 100 puta (iz irrational exuberance, dobra knjiga).
Nebih se tako globalno slozio sa tim.
Iz grafa se vidi i globalni rast P/E ratia bez obzira na pad.
Misljenja sam da ce doci vrijeme i kada ce P/E od 30 biti normalan tj. nenapuhan jer se preferencije i rizik mijenja, tj. mislim da ce ljudi postati sve vise skloniji riziku te ce se usatliti relativno visoki P/E rati bez sloma trzista.
Pogotovo tu igra globalizacija ulogu.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Prvo i osnovno je da ne možemo na temelju prošlih događaja bezuvjetno predviđati buduće, jer sve što se desilo pa i 1929 je samo tada bilo nepredvidljivo…

Druga stvar vezana za Baby boom generaciju je to da ta generacija nije imala prohtjeve kao i ova, odnosno njihovi potomci…
Treće je već navedena globalizacija, općenito poimanje valuacije itd….

P.S. Peakovi na grafu prestavljaju razdoblja inustrijskih revolucija…

Na pomolu je nova energetsko-industrijska revolucija....

Željeznica, nafta, elektronika,internet…

Šta mislite koja je sljedeća!?[smiley11]

Na pomolu je nova energetsko-industrijska revolucija....


Željeznica, nafta, elektronika,internet…

Šta mislite koja je sljedeća!?[smiley11]

hrana (i voda), energija (eko…)

Kad smo vec kod crnjaka, evo opet poceli mitinzi, danas Banja Luka…

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8


Kad smo vec kod crnjaka, evo opet poceli mitinzi, danas Banja Luka…

Neka. Možda i ja neku boračku penziju izvučem.

No respect

IHRVATSKA NARODNA BANKA
Hrvati uštedjeli više od 104 milijarde kuna

Svjetski dan štednje, 31. listopada, hrvatski građani ove godine dočekuju s rekordnim iznosom kunskih i deviznih štednih i oročenih depozita u bankama, većim od 104 milijarde kuna, što predstavlja 68 posto ukupnog iznosa depozita u hrvatskim bankama krajem kolovoza ove godine

Ukupni su štedni i oročeni depoziti, prema podacima Hrvatske narodne banke (HNB), krajem kolovoza ove godine premašili iznos od 153 milijarde kuna i bili su za 25,3 milijarde kuna viši u odnosu na njihovo stanje s kraja kolovoza prošle godine. Samo kod građana bilježi se pritom povećanje depozita od 9,3 milijarde kuna. Hrvatski su građani krajem kolovoza u bankama imali 81,7 milijardi kuna deviznih i 22,3 milijarde kuna štednih i oročenih kunskih depozita.(H)

Glasnogovornik IGH na neodređeno

Ima se para…

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8

fazan:

PD_Web: ” Zanimljiv graf… ” U kom smislu zanimljiv? U tome što 3 točke rasta prolaze kroz isti pravac?

U tome što pokazuje povijesnu međuvezu između tržišnog P/E i nastupanja burzovnih slomova. Na gafikonu ispada da čim je P/E tržišta prešao 20, pad burze se desio relativno brzo.
Naravno da ništa nije apsolutno usporedivo, a grafikon se tiče američkog tržišta. Ipak, kod svake investicije mora postojati veza zarađenog i vrijednosti uloženog.

Čini mi se da iz ovog grafa visok/nizak P/E može biti i posljedica, barem jednako koliko i uzrok sloma.

Vrlo korisnim čini mi se quarkova zamjedba da se svaki put radilo o određenom vrhu (zanosu) u nekom području industrije (ekonomije)… Iz toga bi se lako moglo zaključiti jesmo li možda i mi danas ovdje u nekoj od ovih faza. U kojem sektoru postoje prevelika očekivanja… itd.
U usporedbi s ranijim slomovima tržišta, vjerujem da će sva buduća trajati puno kraće (i možda biti intenzivnija) ponajviše zbog prevelike globaliziranosti osobito u širenju informacija (Internet Tech.)


Željeznica, nafta, elektronika,internet…

Šta mislite koja je sljedeća!?[smiley11]

Da!

Čak bih rekao da voda i neće biti toliki problem koliko je spominju…
Međutim poljoprivreda bi mogla doživjeti procvat u povezivanju sa energetikom…

Na pomolu je nova energetsko-industrijska revolucija....

New Report

Close