Certifikati i basketi

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Certifikati i basketi

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo daxa samo što nije u plusu!!

Nikad više 2007-08 na ZSE:(



Da nemaju RWE i E.ON ovakve brutalne minuse, DAX bi bio i u solidnom plusu…

zasto su u tolikom minusu ?
[/quote]

Germany’s No.1 utility E.ON was the top faller on the index, shedding 9 percent in volume three-times its daily average, after it warned of weakening power demand in crisis-struck Europe and cut its outlook for next year.

"Only dead fish swim with the stream"

zasto dax tako raste sad je vec na +0,10 ja bio -1,30% prije 2 sata,nije da mi smeta nego me zanima

volim kocku zato ulazem u turbo certifikate

Sa jednog bloga kopiram par stvari vezano uz Njemačko gospodarstvo.

njemački izvoz u EU opasno opada (2,5% u rujnu)
koalicijske su stranke odlučile u 2013. imati gotovo balansirani proračun (manje deficitarne potrošnje za sve)
Lufthansa se sprema otpustiti 3,500 ljudi
Siemens u sljedeće 2 godine planira srezati 6.000.000.000 eura troškova (ne u Kini ili Indoneziji, naravno!)
dDeutsche Bank do 2016. planira sasjeći 4.500.000.000 eura troškova (1.500 investicijskih bankara bit će srezano u prvom valu “iznalaženja optimalnog broja radnika”)
Daimler Benz do kraja 2014. namjerava uštedjeti 2.000.000.000 eura
BASF do 2015. namjerava uštedjeti 1.000.000.000 eura

"Only dead fish swim with the stream"


zasto dax tako raste sad je vec na +0,10 ja bio -1,30% prije 2 sata,nije da mi smeta nego me zanima

evo odgovora

Kad god Faber nesto progovori i nagoviješta pad 20% tržišta rastu.

Još samo da Roubini kaže da idemo u sigurnu recesiju da prijeti global financial meltdown – samo cu bezobrazno ici long.

E da, očekujem rast DAX do sma 50 a onda !?!

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Vidjet ćemo do kraja dana,nekakav odbijanac je bio očekivan,za sad lijepo napreduju ali…bikovima je važno da Ameri završe iznad SMA200.

"Only dead fish swim with the stream"



zasto dax tako raste sad je vec na +0,10 ja bio -1,30% prije 2 sata,nije da mi smeta nego me zanima

evo odgovora
[/quote]
dobra,uzeo erste 1 euro

volim kocku zato ulazem u turbo certifikate

prezabavno mi je gledat vas [emo_smijeh]
preokrenuo sam short pozicije u soji i pšenici u long pozicije maloprije.
bio je pad ala dalekovod nakon stanja zaliha u petak, vrijeme da se malo oporave.


prezabavno mi je gledat vas [emo_smijeh]
preokrenuo sam short pozicije u soji i pšenici u long pozicije maloprije.
bio je pad ala dalekovod nakon stanja zaliha u petak, vrijeme da se malo oporave.

Farmer James!

Prezabavno, misliš prepoučno.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.



Zaista gledam i ne vjerujem da ljudi kupuju long u ovom trenutku…..

zašto? šta treba kupit nakon što se tržište korigira za 5 ili 10 posto, short?
[/quote]

Dragi su mi sarkastični komentari….imam pravo na svoje mišljenje. Ne?
Iza 16h smo onemogućeni, a sutra od 10h si na nuli.

"alea iacta est"



DAX po meni tek čeka najgore, a to je 1 ogroman propad!
Slijedi brutalno rušenje DAX-a u idućim tjednima, mali predah 4-5 dana pa kreće rokanje.
Da ne bi bilo nismo znali, što nisi rekao i slično.

G. Prognozer pustite dugoročne prognoze od tjedan-dva. Mene ovdje isključivo zanima gdje će index sutra ili najkasnije prekosutra.

Imate li koju ideju, koliko bi mogao dax do četvrtka može li preko 7200?
S&P sumnjam da može zaključiti dan preko 1390 pa tako ne vjerujem ni da će DAX preko 7200, možda se uspije prošuljati do 7250 ali to je najoptimističniji scenarij.
[/quote]

Točno tako, do 7250 najviše DAX sa vrhom do 7300 ako.

SP500 i Ameri ne znam. Obama u četvrtak govori sa Boehnerom i imaju izjavu o fiscal cliffu.

Ako izjave neki dogovor to ce sigurno tjerati sve gre, ako ne onda dolje.

Taman izgleda da bi svi mogli doci do svojihlimita bilo sma 50 ili sma 200 do četvrtka a onda je sve upitno.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

New Report

Close