BZJK (Božjakovina d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BZJK (Božjakovina d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ljubas, andabak, moralić i slični. tko je s njima imal posla, taj se kruha najel nije. ovo je nažalost samo još jedna tužna priča u nizu u ovoj demokraciji na hrvatski način…



http://www.zse.hr/default.aspx?id=40545

Ode nam boža…


Da :-(. Pošto vidim da piše "da se božjakovina obvezuje svim dionicarima koji glasuju
protiv ove Odluke otkupiti njihove dionice uz pravicnu naknadu", hoće li možda netko ovdje ići na skupštinu?
Koliko vidim, "pravična" cijena će biti oko 90 kn
[/quote]

Prije cca. 2 godine ista stvar se desila kod valmar holdinga…cijena cca. 29 kn.

Ubrzo je neka brokerska kuća predložila vraćanja na tržište…a cijena je nakon toga eksplodirala…današnja cijena je 70 kn…

Možda i ovdje bude tako…



http://www.zse.hr/default.aspx?id=40545

Ode nam boža…


Da :-(. Pošto vidim da piše "da se božjakovina obvezuje svim dionicarima koji glasuju
protiv ove Odluke otkupiti njihove dionice uz pravicnu naknadu", hoće li možda netko ovdje ići na skupštinu?
Koliko vidim, "pravična" cijena će biti oko 90 kn
[/quote]

Mislim da nema smisla ići na skupštinu. Možeš se buniti i oni ti ponude oko 90kn po dionici.
Neka ostanu i unucima ako treba, al po toliko im nedam.




http://www.zse.hr/default.aspx?id=40545

Ode nam boža…


Da :-(. Pošto vidim da piše "da se božjakovina obvezuje svim dionicarima koji glasuju
protiv ove Odluke otkupiti njihove dionice uz pravicnu naknadu", hoće li možda netko ovdje ići na skupštinu?
Koliko vidim, "pravična" cijena će biti oko 90 kn
[/quote]

Mislim da nema smisla ići na skupštinu. Možeš se buniti i oni ti ponude oko 90kn po dionici.
Neka ostanu i unucima ako treba, al po toliko im nedam.
[/quote]

Pa normalno da im nedamo po 90 kn, kad će se dobiti dividenda od Kutjeva od 45 kn po dionici. Tko veli da to neće ići u isplatu….


Pa normalno da im nedamo po 90 kn, kad će se dobiti dividenda od Kutjeva od 45 kn po dionici. Tko veli da to neće ići u isplatu….

Da ići će to u isplatu ali ne dioničarima nego Moraliću zbog vraćanja kredita.
I ja imam ove dionice ali neću ih Moraliću poklonit za bijednih 90,00 kn. Kad bi ponudio 1000,00 kn onda bi tek počeo razmišljat 😉 a o tome mogu samo sanjat.

Na tih 45 kn od dividende ima jos 57, 51 kn zadrzane dobiti.

Ali i ja mislim da bi to moglo ici za vracanje kredita.

Zanimljivo je da je iznos zajmova, depozita i slicno (dugorocne obveze) tu negdje sa iznosom udjela kod povezanih poduzetnika (dugotrajna financijska imovina).

Materijalna imovina (zemljiste, objekti, postojenja, oprema) je 1045 kn po dionici.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."



http://www.zse.hr/default.aspx?id=40545

Ode nam boža…


Da :-(. Pošto vidim da piše "da se božjakovina obvezuje svim dionicarima koji glasuju
protiv ove Odluke otkupiti njihove dionice uz pravicnu naknadu", hoće li možda netko ovdje ići na skupštinu?
Koliko vidim, "pravična" cijena će biti oko 90 kn
[/quote]

čemu služi knjigovodstvo ako "pravična" cijena može biti 10 puta manja od realne?

Moje bome neće dobit za tu cijenu…
Uostalom idemo u MTP tržište
meni na agram gledalici sasvim fino mogu trgovati i na MTP tržišto tako
da mi se ništa ne mjenja..
Pitam se kada moralic ode na onaj svijet a star je jako dionice ce ici djeci nasljednicima
koji ce suhim zlatom placat preostale dionice sastrane nebi li neko dobio vecinski dio..
božjakovina jerudnik zlata odlicna firma a Hrvatsko vino u svjetu tek postaje hit..
Ja im isto prodam za 250 kuna sada a kasnije za 1000…
Za 90 kuna ih rađe zapalim…imam ja vremena neka stoje godinama ako treba

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi


Moje bome neće dobit za tu cijenu…
Uostalom idemo u MTP tržište
meni na agram gledalici sasvim fino mogu trgovati i na MTP tržišto tako
da mi se ništa ne mjenja..
Pitam se kada moralic ode na onaj svijet a star je jako dionice ce ici djeci nasljednicima
koji ce suhim zlatom placat preostale dionice sastrane nebi li neko dobio vecinski dio..
božjakovina jerudnik zlata odlicna firma a Hrvatsko vino u svjetu tek postaje hit..
Ja im isto prodam za 250 kuna sada a kasnije za 1000…
Za 90 kuna ih rađe zapalim…imam ja vremena neka stoje godinama ako treba

Slažem se!



Moje bome neće dobit za tu cijenu…
Uostalom idemo u MTP tržište
meni na agram gledalici sasvim fino mogu trgovati i na MTP tržišto tako
da mi se ništa ne mjenja..
Pitam se kada moralic ode na onaj svijet a star je jako dionice ce ici djeci nasljednicima
koji ce suhim zlatom placat preostale dionice sastrane nebi li neko dobio vecinski dio..
božjakovina jerudnik zlata odlicna firma a Hrvatsko vino u svjetu tek postaje hit..
Ja im isto prodam za 250 kuna sada a kasnije za 1000…
Za 90 kuna ih rađe zapalim…imam ja vremena neka stoje godinama ako treba

Slažem se!
[/quote]

I ja se slažem, i sigurno nejdem na skupštinu…da ne dođem u napast kasnije da prodam po 90 kn.

Ja razmišljam da pošaljem pismenu ponudu pred skupštinu na adresu firme da sam spreman prodati, ali za 500 kn, pa nek se zainteresirani jave 🙂

Realno, što se gubi ovime? Transparentnost? I tako je jedino godišnje izvješće bilo konsolidirano. Likvidnost? Koja likvidnost? Mnoge dionice na MTP-u imaju veću likvidnost od ove. Mislim da će, kao što je već netko spomenuo, postojat interes za uvrštenje na MTP .

Ja sam mislio otići na skupštinu i ponuditi moraliću da otkupim njegov udio po pravičnoj cijeni. Ako smatra da je 90kn pravična cijena možda mi i proda firmu.

Jučer transakcija, danas transacija uz rast cijene od 8%…
Možda se ovdje nešto pokrene.

Pogurali Božjakovinu

"…Iako pomažu češkim izvoznicima, direktor agencije u Hrvatskoj Robert Vindiš je rekao:“Omogućavamo hrvatskim tvrtkama da kroz naš elektronski sistem dođu do plasmana svojih proizvoda i usluga, do pronalaska poslovnog partnera ili do ponude tražene češke robe. Pomažemo i ostalo pa smo nedavno “pogurali” izvoz tvrtki Božjakovina.“

http://www.poslovni.hr/vijesti/mjesovite-komore-najbolje-zastupaju-interese-izvoznika-212940.aspx

New Report

Close