BZJK (Božjakovina d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BZJK (Božjakovina d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Giga nista ne pises, pocelo se trgovati a ti si nas na pustio,izdao. evo nesto opet se danas trgovalo i to rekordan promet s obzirom na dane prije. tko to izlazi van Hypo ste sponinjali?

Što bi nas Giga napustio, to se on i krca – sigurno je "nanjušio" rezultate za 3Q. [thumbsup]

Vrijeme ne stvara mudrace nego starce!

Sve u svoje vrijeme….
A kolega Znanac cemo reci stogod ili sutimo ko zaliveni grasevinom?

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

opet ponavljam, da smo u EU, ova dionica koštala bi preko 3000 kuna, a ovako pogledajte samo koliko je nisko. prava prilika. samo zbrojite Trž. kapitalizaciju i silne hektare kojih je vlasnik ova firma pa ćete vidjeti što dobijate. ne treba uzimati polj. zemljišta nego ovu dionicu…

...povijest se ponavlja...


opet ponavljam, da smo u EU, ova dionica koštala bi preko 3000 kuna, a ovako pogledajte samo koliko je nisko. prava prilika. samo zbrojite Trž. kapitalizaciju i silne hektare kojih je vlasnik ova firma pa ćete vidjeti što dobijate. ne treba uzimati polj. zemljišta nego ovu dionicu…

Nekima je to pretezak zadatak….I shvatiti ce kada krene prema gore. No dobro moramo nekome i prodavati, zar ne kolega?

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.


opet ponavljam, da smo u EU, ova dionica koštala bi preko 3000 kuna, a ovako pogledajte samo koliko je nisko. prava prilika. samo zbrojite Trž. kapitalizaciju i silne hektare kojih je vlasnik ova firma pa ćete vidjeti što dobijate. ne treba uzimati polj. zemljišta nego ovu dionicu…

Da stvar bude bolja, prilikom ulaska u EU cijena poloprivrednoga zemljista ce ici gore 5-10 puta.
Kolega Delboy, kolika je trz. kapitalizacija?

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.


Da stvar bude bolja, prilikom ulaska u EU cijena poloprivrednoga zemljista ce ici gore 5-10 puta.

U EU se prosječne cijene poljoprivrednog zemljišta kreću od 2500 € do 18000 €, ovisno o državi i regiji. Razlike su ogromne, od države do države, i od regije do regije unutar jedne države.

Cijene našeg poljoprivrednog zemljišta će se približno izjednačiti po tvome mišljenju sa cijenom zemljišta u kojoj državi?

Npr. u Njemačkoj je prosječna cijena koliko sam ja informiran danas već oko 12000 € (nakon ubraznog rasta cijene zadnje 2-3 godine). U Hrvatskoj su cijene također veoma raznolike, npr. kvaliteto poljoprivredno zemljište u Slavoniji na nekim mjestima je već i oko 6000 € po hektru (također naglo skočile u dvije godine, sa 3-4 tis. na oko 6!!). Dakle ondje se cijena treba "tek udvostručiti" da se izjednači sa cijenama u npr. Njemačkoj. Naravno i u Njemačkoj cijene rastu, oko 3-4 % godišnje stanardno, odnosno malo ubrzano u zadnje vrijeme, a možda tako i dalje nastavi kao što se ti nadaš kada izvodiš onako velike multiple, pa i unatoč usporavanju gospodarstva i smanjenju infalacije time pa i usporenju rasta cijena hrana bar na kratki do srednji rok. Možda i u EU zemljište nastavi rasti po nadprosječnim stopama. Tako da kad mi uđemo u EU, npr. u Njemačkoj, bude već oko 14000 tisuća. Moguće… Ali kako točno dovodiš u vezu naše cijene sa onima npr. u Njemačoj, očekuješ baš njihovo sustizanje, u kojem roku? U kojim dijelovima Hrvatske očekuješ kakve cijene?

Stvarno me zanima koji ti to dio Hrvatske s kojom EU državom uspoređuješ kada kažeš 5-10 puta??!!

Cijene hoće dugoročno rasti, ali ja bih bio malo skromniji u procjenama. (naravno ovo nema nikakve veze sa book-om BZJK, jer čije zemljište, očito da nije nikako revalorizirano… bilanca ima solidne temelje, P/B mali… slažem se kada kažete da je ovo strašno podcjenjeno, mora da ljude zbuni nekonsolidirano izvješće koje im se servira na ZSE :P)

Pa ako i uzmeš da će od sad pa do ulaska u EU cijena polj. zemljišta u vlasništvu bzjk narasti 2 puta i ako pogledaš gdje bi cijena dionice bzjk trebala biti kad bi se tržila po 2 * Bv, vidjet ćeš da kolega delboy nije baš bio tako daleko u svojoj procjeni. giga je malo pretjerao :), no i on samo želi da cijena ovoj dionici dođe na neke normalne razine, shvaćam ga potpuno… ma doći će, samo pamet u glavu i čuvajte bzjk…

Racunao sam sa cijenom zemljista od oko 1500-2000E(malo sam podcjenio).
Mislio sam da nakon ulaska u EU bi mogle dostici cijene od oko 10 000E. Ali ako kazete da je vec 6000E, onda cu vam vjerovati za sada i tim meni (nama) bolje (ali cu svakako to provjeriti jos).
Ne ocekujem sustizanje Njemackih cijena, mislim da cemo ipak kaskati za njima uvijek po cijeni.
mislim da samim ulaskom u JDD, bi vec trebala cijena dionice “mrvicu” porasti radi transparentnijeg izvjesca.
Koliki je udio dionice Kutjeva u cijeni BZJK?

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

Cena poljoprivrednog zemljišta nije odvisna o državnoj zajednici, ampak o kulturama koje se sade i prihodu koji se ostvaruje. Dakle sve dok se bude sadilo pšenico in kukuruzcena bo niska brez obzira na EU. Kada bi se sadilo nešto na višem nivoju (npr. kot loza za ledeno berbo u kutjevu) i cene poljoprivrednog zemljišta bile bi večje.

Sve je to u redu ali cijena zemljišta može podići samo book. Za pravu valorizaciju cijene između 2000 i 3000 kn bit će bitna profitabilnost,odnosno p/e.U svakom slučaju treba biti strpljiv. U ovom slučaju po mojoj procjeni 3 do 5 godina.

Poloprivredna zemljista su poredana u klase ako se ne varam?
Ima ih 7 i svaka je jeftinija od druge za 20%, moze me netko ispraviti ako grijesim?
Ali zemljiste grupe Bozjakovina je na jedan dio na koncesiji na 20god a jedan je njihov zar ne?

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

Kad će više taj izvještaj za 3Q kolege ??? Imam novac za kupnju ali ipak želim vidjeti rezultate. [thumbsup] Mada im je Graševina fantastična. Trebalo bi je okititi kao Hrvatski superbrand. [proud]

Pa rezultati se vide. Evo sada je i Dakovacki podrum tu, jos malo pa mozda uleti i neko iznenadenje jer vidim da Envera svrbi lova, ali mu za sada nejde za rukom ni po Bosni, ni po Dalmaciji koliko vidim, ni po Crnoj Gori ide sve juznije…

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

Nisam znao, sorry. Idem onda zvati brokera. Ovim tempom BZJK izlazi iz posebnog režima pa će kasnije biti teže povoljno kupiti. [thumbsup]

New Report

Close