BZJK (Božjakovina d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BZJK (Božjakovina d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

po kojem to zakonu firma mora imati najmanju trzisnu kapitalizaciju milijardu kuna misli da je to netocno i da je prava cijena 750miliona kuna


Čekam da mi pošalju materijale za skupštinu, načuo sam neke priče oko kupnje Đakovačkih vina ali iz nepouzdanih izvora.

živa istina. [wink]

Tvrtka Đakovačka vina jučer je prodana poznatom poduzetniku Enveru Moraliću, odnosno Kutjevu d.d. iz Kutjeva. Ta je vinarska kuća postala vlasnikom više od 97 posto Đakovačkih vina. Kupoprodaja je obavljena u Zagrebu, a vrijednost transakcije se ne otkriva. Direktor Đakovačkih vina Josip Garvanović izjavio je da je prodaja te poznate vinarske tvrtke uvjetovana procesima okrupnjavanja svih djelatnosti u Hrvatskoj, pa tako i vinarstva.
– Procjenjujem da će u sljedeće dvije godine ovdje postojati samo dvije jake vinarske tvrtke, to će biti Agrokor i Kutjevo koje osim Đakovačkih vina pokazuje interes još za neke vinarije. Od sedam vinarija u Slavoniji, ostale su samo tri koje rade samostalno – Erdut, Feravino i Orahovica, pitanje je samo vremena kada će i one postati dio velikih vinarija, rekao je Garvanović, dodavši da je Kutjevo procijenilo da ima velikih ekonomskih rezona da se spoje dva vrlo poznata branda – kutjevačka graševina i đakovački rizling, kao dva dominantna vina na hrvatskom tržištu s područja kontinentalne Hrvatske. – Đakovačka vina imaju 380 hektara vlastitih vinograda, u zadnje četiri godine ovdje je podignuto 280 hektara nasada u kooperaciji, to je 660 hektara vinograda koji godišnje rode u prosjeku 700 vagona grožđa ili pet milijuna litara vina. S obzirom na mladost ovih vinograda, neminovno je da Đakovačka vina moraju raditi u sljedećih 20-tak godina, rekao je Garvanović. Đakovačka vina i nakon prodaje poslovat će kao samostalna tvrtka.

U Đakovu se odavno o ovome pričalo, nisam vjerovao da je istina!

čudni se ovdje sveci slave....

Konsolidirana dobit grupe u 2007.g. je 24.237.103,00 kn, 18% viša od 2006.g.
Po mojem računu se dobiva:
P/E = 4,5
P/B = 0,4

Podcijenjena dionica i to jako. Vjerojatno su dosta velike dugoročne obveze te koje koče rast ovdje.

Lijepo je znati da od sad u vlasništvu imamo i Đakovačka vina! [proud] [cool]

molim spomenik, sve ja uvijek moram obavljat! [tongue]

ovaj izvještaj kao da je pisao kolega plavi [smiley]

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Mogao sam i ja staviti! No malo mi je bilo neugodno objavit javno dokumente koji imaju u sebi više pravopisnih pogrešaka nego točnih riječi pa sam izvukao samo najvažniji podatak!
[thumbsup] [thumbsup]

Bravo w u n d e r !!!

ja nisam ni pogledo kak izgledaju! [lol]


Mogao sam i ja staviti! No malo mi je bilo neugodno objavit javno dokumente koji imaju u sebi više pravopisnih pogrešaka nego točnih riječi pa sam izvukao samo najvažniji podatak!
[thumbsup] [thumbsup]

Bravo w u n d e r !!!


ljudima s određenih geografskih područja je teže razlikovati č i ć. Možda je ovaj izvještaj pisao slovenac npr. Moralić se prvo vinom počeo baviti u Sloveniji..

Inače je izvještaj za svaku pohvalu, transparentan i sadržajan..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

g. Moralić je prilično osebujan lik kojega je teško natjerati da igra po pravilima
vrlo je talentiran za nanjušit dobar posao i lova se lijepi za njega
međutim, zbog te njegove samozatajnosti ova dionica pomalo pati od zanemarivanja
ovako opširan izještaj dobar je znak
na stranu nepismenost, vidi se da se netko potrudio
ne znam koje to uvjete još moraju ispuniti za ulazak u jdd
ali čini se da im je zaista do toga stalo
a to je ono što bi ovu dionicu moglo pogurnuti
bitno je da ju lovci na skriveno blago primijete
e onda smo na konju

free tibet


Konsolidirana dobit grupe u 2007.g. je 24.237.103,00 kn, 18% viša od 2006.g.
Po mojem računu se dobiva:
P/E = 4,5
P/B = 0,4

Podcijenjena dionica i to jako. Vjerojatno su dosta velike dugoročne obveze te koje koče rast ovdje.

Lijepo je znati da od sad u vlasništvu imamo i Đakovačka vina! [proud] [cool]

To ne bi trebao biti razlog. Tekuća likvidnost je više nego dobra što znači da društvo uredno može servisirati svoje obveze.
A omjer duga prema upisanoj glavnici je prevelik, ali to ne bi smjelo biti kočnica.

Mislim da je ovu dionuicu tržište povuklo prema dolje i sad se nitko ne želi igrati sa niskolikvidnim dionicama koje su biseri.

P.S. Autor nema dionice BZJK-R-A.

zato neki takve i skupljaju! [cool]


ovaj izvještaj kao da je pisao kolega plavi [smiley]

sad bar znamo zašto ga nema na forumu. poslali su ga na tečaj pravopisa, worda i excela.

Nisam u životu vidio katastrofalnije napisan dokument. Ne mislim na sadržaj već na pravopis i izgled.

u konsolidirano nije uključena PZ Jankovci, jer nije društvo kapitala nego osoba. BZJK u Jankovcima ima otprilike polovicu udjela a ostalo Moralić. Dobit za prvid devet mjeseci prošle godine im je bila 10 milja a kapital i rezerve 112 milja kuna.

nigdar ni bilo da ni nekak bilo

Piše tamo na zadnjoj stranici dokumenta "bilješke uz fin. izvj." da je bzjk raspodijeljena 1 milja od dobiti PZ Jankovci.

New Report

Close