BZJK (Božjakovina d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BZJK (Božjakovina d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kiko123, to nije konsolidirano izvješće. međutim nisam znao da postoji polugodišnje izvješće od BZJK. posluju daleko bolje nego prošle godine.

SIN, ne moraš konsolidirati. znam da vas sve zanima knjigovodstvena vrijednost iako ne kužim zašto je to svima toliko bitno. jako malo sam čitao o njihovoj dobiti itd.

uglavnom….

konsolidirani BV za 2006 je 230.034.023 kn. to sam prepisao iz službenog konsolidiranog izvješća

kiko123, gdje si našao da su ušli u JDD? meni je zbunjujuće to što postoje izvješća na HANFA-inim stranicama, a ne nema objave da su ušli u JDD ni u NN ni na ZSE

puno zanimljivija od tih stvari meni je ova velika polugodišnja dobit SAME božjakovine od skoro 6 mil kn. isto mi je zanimljiva ukupna polugodišnja dobit od cca 20 mil kn kad je prošle godine to ibla dobit za cijelu godinu. još ako znamo da je dosada kutjevo uvijek imalo veću zaradu u drugom polugodištu….

cayman, ostali, što kažete na to?


Stvarno sam zadovoljan mislim da BZJK polagano klizi prema gore. Što se tiče udjela u KTJV, mislim da treba oprezno sa izjavama koliko vrijedi BZJK ako je KTJV… i sl. Imam bilancu BZJK i KTJV pa ću baš konsolidirati i iznjeti konkretne stvari o ove dvije firme

bas me interesira kako ces ti to konsolidirati, a nemas uvid u detaljne podatke koji su ti potrebni za konsolidaciju…

Those who do not remember the past are condemned to repeat it.

Ovo me sve nekako podsjeća na razine od 760 kad su svi dugo čekali, pa kad se krenulo po asku nije se do 1600 zaustavilo. još kad dođe lova od HT i kad se vidi ko je kupio ovo kutjevo po 120 kn moglo bi biti zanimljivo. a da ne govorim o rezultatima kutjeva za ovu godinu… u jednom trenutku se na ATMu prodaje vidilo iznad 1300. slično je bilo i prije par dana na ELKL pa pogledajte di je sada. a ja budala tamo čeko na bidu [smiley16]

neću reć “da imam love sad bi nadokupio”… nebi jer se nikaj ne nudi, kupnje i nema baš, a bome mi bzjk čini najveći udio u 2 od 3 portfelja koje vodim. Pozdrav!


neću reć “da imam love sad bi nadokupio”… nebi jer se nikaj ne nudi, kupnje i nema baš, a bome mi bzjk čini najveći udio u 2 od 3 portfelja koje vodim. Pozdrav!

tipfeler… htjedoh reć da prodaje nema baš. čak 7 dionica nas dijeli do 1240.

Za konsolidaciju su bitni interni odnosi firme (koje neznamo), ali ostale pozicije možemo pretpostaviti

g. cayman, nakon dugo vremena i ti opet mozes reci: rekaosamvam[smiley2]

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Po svakoj logici izvješće BZJK nije konsolidirano, a piše da JE??? Nema manjinskih interesa (od KTJV), prihodi samog KTJV-a su pono veći… [smiley4]

Malo sam se pozabavio izvješćima BZJK i KTJV. Mislim da nije konsolidirano jer uopće nema manjinskih interesa u BS i PL BZJK što mislim da je teoretski nemoguće.

Ako konsolidiramo izvješća možemo vidjeti da je P/E projiciran za 2007 11,3, P/B 1,2, ROE 8,51%. Sve varijable su uzete kao nepovoljne. Pretpostavljena dobit BZJK (nekonsolidirano) -10 mio (zbog troška kamata),a dobit KTJV 30 mio. Uzeo sam da se bilanca BZJK vodi po trošku stjecanja što znači da sam izbio cijelu financijsku imovinu u BS Božjakovine (kao da je KTJV jedina kćer).
Amortizacija KTJV je dosta visoka čime je osiguran povrat najma BZJK, likvidnost je dobra. Uz ovakve varijable (po meni) konzervativni target 1950 uz P/E 20.

kutjevo ce imati najmanje 30 milja dobiti nakon 3q.. MOZDA cak i 50.. a i bzjk ce poslovati pozitivno.. pa 3q je glavni za poljoprivrednike..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

U zadnja dva mjeseca svaka transakcija je bilo poklapanje kupnje.
Pitam stručnjake jel to dobro…!?

sta reci na ovakvo dubokoumno pitanje? a jesi se potrudio pogledati tko je na kupnji?

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


kutjevo ce imati najmanje 30 milja dobiti nakon 3q.. MOZDA cak i 50.. a i bzjk ce poslovati pozitivno.. pa 3q je glavni za poljoprivrednike..

ja bih te malo ispravio, 3 i 4Q su glavni za poljoprivrenike, pogotovo za KTJV. 3Q je glavni za turiste [smiley1]

Those who do not remember the past are condemned to repeat it.


Malo sam se pozabavio izvješćima BZJK i KTJV. Mislim da nije konsolidirano jer uopće nema manjinskih interesa u BS i PL BZJK što mislim da je teoretski nemoguće.

Ako konsolidiramo izvješća možemo vidjeti da je P/E projiciran za 2007 11,3, P/B 1,2, ROE 8,51%. Sve varijable su uzete kao nepovoljne. Pretpostavljena dobit BZJK (nekonsolidirano) -10 mio (zbog troška kamata),a dobit KTJV 30 mio. Uzeo sam da se bilanca BZJK vodi po trošku stjecanja što znači da sam izbio cijelu financijsku imovinu u BS Božjakovine (kao da je KTJV jedina kćer).
Amortizacija KTJV je dosta visoka čime je osiguran povrat najma BZJK, likvidnost je dobra. Uz ovakve varijable (po meni) konzervativni target 1950 uz P/E 20.


Gledao sam i ja malo to izvješće na Crosec stranicama, i meni se čini da nije konsolidrano iako piše u opisu da jest?! Slažem se sa nelogičnostima, pogotovo vezano uz manjinske interese koji su na nuli?!

rasprava je nepotrebna. sasvim je očito da na crosecu 100% nisu konsolidirana izvješća! tko se ipak dvoumi, nek pogleda prihode iz čega se jasno zaključuje da izvješće nije konsolidirano!

Eto zaključili smo da na CROSECU ipak nije konsolidirano FI, a kad ga budemo krajem godine konsolidirali, čini se da će lijepa stavka biti podaci od 84,39%-tnog vlasništva nad Kutjevom..

Urod je odličan, kaliteta još bolja, investira se..

Vaš link

A uz sve to, i dok beru grožđe paze na i styling (slika zgodne koke u podrumu) i marketinšku promidžbu (stare nošnje).. ha,ha,živili! [smiley2][smiley2]

New Report

Close