BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



…eto ode mast u propast…

A ti si izašla pa sad drukaš prema dolje da opet uđeš, ok kužim ali providno je.
[/quote]

Pa nije baš ni da treba drukat, ide to samo od sebe dolje!

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


BAKICAAA, 11.10.2011. u 13:09

…eto ode mast u propast…

A ti si izašla pa sad drukaš prema dolje da opet uđeš, ok kužim ali providno je.
[/quote]
…dušice draga,komentiram trenutnu situaciju…ti drukaj na gore,pa možda poraste…



…eto ode mast u propast…

A ti si izašla pa sad drukaš prema dolje da opet uđeš, ok kužim ali providno je.
[/quote]

Sta ti ima biti providno ovdje, drukala ne drukala stvar je da nista nemoze uciniti cak ni manjim dijelom.
Svaki uspjeh ovisi iskljucivo o vama i vasim odlukama a ne o necijim komentarima po forumima.

Kupujem od pesimista / prodajem optimistima..

Eto špekulanti omastili brk na naivni kratkotrajnim burek “ulagačima”…Belje je zlatna koka burze a vi je mjenjajte…



hadzibaba, 11.10.2011. u 13:17

…eto ode mast u propast…

A ti si izašla pa sad drukaš prema dolje da opet uđeš, ok kužim ali providno je.
[/quote]
…dušice draga,komentiram trenutnu situaciju…ti drukaj na gore,pa možda poraste…
[/quote]

Potpisujem-!

Kupujem od pesimista / prodajem optimistima..

Ok, kupim sad dionice po 99 kn i šta onda ? Dobijem ponudu od Agrokora na (recimo) 300kn? Kako to ide? Ne razumijen ništa..

Interes na kupnji i dalje postoji.
Smirite duhove i pričekajte. Todorić je gospodin te će i nakon ovog ostati.

Ozbiljan investitor ne vjeruje da se obogatio ili da je osiromašio zbog dnevnih ili mjesečnih fluktuacija cijena.



domach1984, 11.10.2011. u 13:20

…eto ode mast u propast…

A ti si izašla pa sad drukaš prema dolje da opet uđeš, ok kužim ali providno je.
[/quote]
…dušice draga,komentiram trenutnu situaciju…ti drukaj na gore,pa možda poraste…
[/quote]
Dušice draga – atributi koji mi se svidjaju:)

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


rookie sam u ovoj igri, al nisam glup i pohlepan.
čitajući sve vas izašao iz belja i utržio 30%.
ako bude prilike, eto mene ponovno u igri 🙂

tako, tako, kao da si mene pitao

A lude li dionice, ujutro je bila na 119,97 kn, a malo prije na 96 kn! [lol]
Netko se na ovim valovima obogati, neki i bez gaća ostanu [rolleyes]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

možda je ovo zadnji dan neizvjesnosti… obzirom da će se sutra na TOP 10 vidjeti ko je što radio….
pa onda ili na 250 ili na 70…..

burza je mjesto gdje siromašni "dolaze" loše obučeni a odlaze goli i bosi. žalosno ali istinito.

kakva predvidiva igra! iskrcali su 2/3 dionica jučer i danas na 115-120 kn, srušili cijenu na 96 kn pa se sad opet krcaju na 96-105 kn i onda opet naglo dizanje, možda ovaj puta i preko 120 kn

moje poruke nisu investicijski savjeti niti preporuke za kupoprodaju dionica!


možda je ovo zadnji dan neizvjesnosti… obzirom da će se sutra na TOP 10 vidjeti ko je što radio….
pa onda ili na 250 ili na 70…..

teško da danas mali kupuju, ali ja nisam objektivna.
Što mislite vi koji ste prodali, odnosno nemate dionice tko kupuje?




vjerojatan je pad na 9x kn i to dosta brzo

kako si došo do tog zaključka ?
[/quote]

euforija je gurala dionicu belja gore, a kako 120 kn nije uspjela probiti slijedi korekcija. obzirom da je rast krenuo sa 70 kn, Belje jee naraslo preko 50% u 2 dana! mnogima će to biti više nego dosta kad vide da je ras sada stao, a mnogi koji su danas uletili počet će rezati minuse na prihvatljivim razinama kad vide da pada…a i gap je ostao na 9x kn
[/quote]

evo kolega Saladine, o ovome sam pisao prije 3 sata…..
no, kao što je bio pretjeran onakav rast, sad je i pad ušao u fazu pretjerivanja
pozdrav

svatko odgovara sam za svoje K-P na burzi!!!!

business.hr.
27. rujna 2011
Preteška poluga
UniCredit: Agrokorove obveznice treba prodati

Analitičari UniCredita smanjili su preporuku za Agrokorove obveznice s "držati" na "prodati". Takvu preporuku obrazložili su, između ostalog, izostankom plana Uprave da kratkoročne obveze pretvori u dugoročne iako je Agrokor na početku godine kratkoročne obveze smanjio izdanjem obveznice vrijedne 150 milijuna eura.
"Operativni tok novca snažno je opterećen plaćanjem kamata pa gotovo 50 posto tog novca odlazi na njihovu isplatu", navodi se u kvartalnoj analizi UniCredita.

Prema podacima Jyskebanka, Agrokor je na kraju 2010. godine imao neto dug od 9,2 milijardi kuna, a na kratkoročne obveze otpadale su 3,3 milijarde kuna. Stoga zaključuju kako će zaduživanje za daljnja preuzimanja biti snažno ograničeno.

To ponajprije treba staviti u kontekst snažne želje da Agrokor preuzme slovenski trgovački lanac Mercator, a u UniCreditu primjećuju da nakon ovakvih podataka Agrokor ne misli odustati od kupnje 52 posto Mercatora.

Ipak, svoju preporuku temelje i na nesigurnostima vezanim uz preuzimanja jer je jedno preuzimanje propalo početkom 2011. godine.

Nedavno je agencija za rejting Moody’s smanjila poslovne izglede Agrokora s ocjene "pozitivno" na "stabilno" uz zadržavanje ocjene B2. Na promjenu ocjene također je utjecala kompanijina kratkoročna zaduženost, što je uzeto u obzir zbog povećanih teškoća u europskom financijskom okruženju.

U Moody’su smatraju da bi kompanija mogla imati otežan pristup potencijalnim kreditnim linijama s obzirom na trenutačne probleme na europskom financijskom tržištu.

Iz Agrokora se nisu javljali na upit da komentiraju najnovije smanjenje preporuke Agrokorovih obveznica.

New Report

Close