BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


S kojim pravom država našu imovinu prodaje 30% od nominalne vrijednosti, a vjerojatno i u puno manjem postotku od realne tržišne da nije ovog darivanja?
Pa tko će nadoknaditi štetu i gubitak svim onim radnicima koji su u privatizaciji tijekom zadnjih 20 godina ostali bez posla i bilo kakve imovine; tko će njima ("Čo") dati dionice propalih firmi?
Pa zar nismo svi jednaki pred zakonom i zar nebi svi trebali dobiti nešto, čemu privilegiranost pojedinaca?

P. S. Nemam ništa protiv radnika Belja (iako su već dobili dionice Belja u prijašnjem vremenu), ali princip podijele državne imovine na ovaj način zapanjuje!?

Svaka cast da netko stane i kaze dosta sranja Čobankovicu .


danas ljepa kupovina ,nisam očekivao po 80kn kupiti Belje

Ja ga ocekujem na 75 uskoro ako ne i nize a vi i dalje nemojte ocekivati . Budimo realni ne mazimo si oci sa nisam ocekivao i takvim spikama .

Ovdje neki misle da će "glupi" radnici čim dobiju dionice pohrliti bokerima i prodavati ne pitajući za cijenu.
Znam dosta ljudi koji su na IPO-u kupovali dionice HT-a, radnici, seljaci, domaćice i što je najzanimljivije velika većina njih bez obzira na krizu još uvijek imaju te dionice.
Ti ljudi su u zadnje dvije i pol godine osvarili prinos veći od 60%, a to je više nego što ima 90% "pametnih" i "inteligentnih" investitora s ovoga foruma.
Tako će vam biti i s Beljem, to kupuju ljudi koji nemaju veze s burzom, niti ih zanima i oni će to držati 5-6 godina i kad dionica skoči na 1000 kn oni će to prodati vama pametnjakovićima.




još jednom pitam, zna li tko koliki će popust na godine staža imati radnici u odnosu na početnih 30 kn?? vjerojatno neće kupovati po 1 kn, al po 15 kn bi mogli [thumbsup]

Ne moj coprati valjda je već tih 30 sa nekim popustom !?
[/quote]

pa gle, razmisli logično, netko radi 30 godina u Belju, a njegov kolega radi 2 godine. pa neće valjda kupovati po istoj cijeni?! uvijek do sada je država priznavala popust radnicima na početnu cijenu (znači na 30 kn u ovo slučaju), a ovisno o radnom stažu u firmi [thumbsup]
[/quote]
Koji jeftini druk za paniku kod dioničara belja. Ne misliš li da će možda radnici sa dužim stažom imati mogućnost na veći paket dionica nego na nekog sa manje radnog staža. Zasad još nemam dionicu belja,. ali skoro ću ju kupiti, pogotovo ako dođe do značajnijeg pada, ali ne mislim da će to još puno padati.


Ovdje neki misle da će "glupi" radnici čim dobiju dionice pohrliti bokerima i prodavati ne pitajući za cijenu.
Znam dosta ljudi koji su na IPO-u kupovali dionice HT-a, radnici, seljaci, domaćice i što je najzanimljivije velika većina njih bez obzira na krizu još uvijek imaju te dionice.
Ti ljudi su u zadnje dvije i pol godine osvarili prinos veći od 60%, a to je više nego što ima 90% "pametnih" i "inteligentnih" investitora s ovoga foruma.

Svaka čast na ovim rečenicama, jer to stvarno tako i jest.


Ovdje neki misle da će "glupi" radnici čim dobiju dionice pohrliti bokerima i prodavati ne pitajući za cijenu.
Znam dosta ljudi koji su na IPO-u kupovali dionice HT-a, radnici, seljaci, domaćice i što je najzanimljivije velika većina njih bez obzira na krizu još uvijek imaju te dionice.
Ti ljudi su u zadnje dvije i pol godine osvarili prinos veći od 60%, a to je više nego što ima 90% "pametnih" i "inteligentnih" investitora s ovoga foruma.
Tako će vam biti i s Beljem, to kupuju ljudi koji nemaju veze s burzom, niti ih zanima i oni će to držati 5-6 godina i kad dionica skoči na 1000 kn oni će to prodati vama pametnjakovićima.

Imam Belje.
Nemoj uspoređivati Belje sa Ht-om nego npr. sa Đurom, nažalost.
Dionica ide dolje jer će radnici pohrliti kod brokera, nažalost.
Dioničari HT-a nisu dobili ht đabalesku a Belje će dobiti, nažalost.
Dionica ide na cca 50 kn, ovisi kako će se kretati market. Ali će dolje makar će market ići gore.
Fundamenti su jaki i u budućnosti će dionica vrijediti i 1000 kn, tu se slažem.

Kakva sra…. iznose neki pojedinci….
sad su svi pametni i imali bi Belje za par kuna?Hallo pametnjakoviči.Pa te dionice će dobiti radnici i imati će neki rok do kada ne smiju prodavati a do tada nećete vi lešinari njih otorbariti.
Već će sigurno G.Todorić dati njima neku fer cijenu koja je veće nego na burzi ( recimo 100 kn ) i otkupiti veliki paket dionica.Pa on ima u svakoj firmi preko 90 % a ovdije samo cc 65%!!!!!!
Pa zar vi mislite da je on lud da vama pokloni te dionice a sam je uložio novac,rad,vrijeme…Pa Belje je ogromna firma i ovo je završni proces privatizacije……
Kakvih pohlepnih ljudi ima.



Opet vam brokeri uvaljuju priče o radnicima i rušenju cijene u nadi da će vas razuvjeriti o opravdanosti ulaganja u Belje. Ovo je trenutno jedan od top5 pickova na ZSE i ja samo čekam priliku da prodam neku od dionica i uletim ovdje, nadam se da će fondovi držati Belje još ovako nisko i potencijalne ulagače usmjeravati prema perspektivnim dionicama tipa HT, ATPL i drugima što treba iskrcati.

ti si unutra do kraja i čekaš samo priliku da se otreseš naivčinama [thumbsup]

a radničke dionice su gotova stvar, jer za to postoji više političkih a manje ekonomskih razloga.
slično kao što su branitelji dobili DDJH.
to se znalo i prije i nije ništa novo, iako imaš gore i link.
[/quote]

a lijepo sam Vam govorio prije 10 dana ……….da će ovako da bude!
i je li bilo? jel je?jel je?

šta još da Vam obećam?

ali vi ste vjerovali ovim što vam uvaljuju priču da će to oni kupit, evo odmah………..evo samo tu iza ćoška dolazi kupnja.

ali nemojte biti tužni, ovo je tek početak, Đuka je zbog davanja manje količine braniteljima pao sa 200 na 30kuna…………………..polako, ne očajavajte……………..štedite suze, trebat će vam kad radnici počnu kipat!!!!!!!! [thumbsup]

ovo sad je kamilica [lol]

"Bog će ga kazniti koliko druka!!" Rato, 2012


Ovdje neki misle da će "glupi" radnici čim dobiju dionice pohrliti bokerima i prodavati ne pitajući za cijenu.
Znam dosta ljudi koji su na IPO-u kupovali dionice HT-a, radnici, seljaci, domaćice i što je najzanimljivije velika većina njih bez obzira na krizu još uvijek imaju te dionice.
Ti ljudi su u zadnje dvije i pol godine osvarili prinos veći od 60%, a to je više nego što ima 90% "pametnih" i "inteligentnih" investitora s ovoga foruma.
Tako će vam biti i s Beljem, to kupuju ljudi koji nemaju veze s burzom, niti ih zanima i oni će to držati 5-6 godina i kad dionica skoči na 1000 kn oni će to prodati vama pametnjakovićima.

Antiša moram ti na ovo napisati ne bulazni .
Gledaj malo kako se kretala prodaja na HT-u pa ces vidijeti puno naloga po 69 dionica sto znaci da ljudi prodaju pakete .
A ti pametnjakovici koje ti prozivas jer pusis na ovoj dionici su vjerojatno za 60% pametniji od tebe pa te to malo boli .

Ma vidiš ti to kako je nekom jako dobra kupnja dionice Belja po 82 kn i čovjek stavi nalog od 1000 kom.
Mora bit da on nema veze s vezom!!!!!!!! hm.

Ovako velikog naloga nije bilo zaista dugoooooo.
Lijepo je to vidjet, a vjerujem da će ih uskoro biti i više, jer prođoše 3 dana a od kataklizme i dokupa od 30 kuna ništa.


Kakva sra…. iznose neki pojedinci….
sad su svi pametni i imali bi Belje za par kuna?Hallo pametnjakoviči.Pa te dionice će dobiti radnici i imati će neki rok do kada ne smiju prodavati a do tada nećete vi lešinari njih otorbariti.
Već će sigurno G.Todorić dati njima neku fer cijenu koja je veće nego na burzi ( recimo 100 kn ) i otkupiti veliki paket dionica.Pa on ima u svakoj firmi preko 90 % a ovdije samo cc 65%!!!!!!
Pa zar vi mislite da je on lud da vama pokloni te dionice a sam je uložio novac,rad,vrijeme…Pa Belje je ogromna firma i ovo je završni proces privatizacije……
Kakvih pohlepnih ljudi ima.

Potpisujem,

Jučer sam tu pisao tko je bog a tko je pop u ovoj državi.

Todorić kolo vodi i točka.

I ja bi ispod 80….

mnogi bi htjeli jeftino kupiti ali određenim mentalnim sklopovima je uvijek skupo… bio je i crobex na 1300 prije godinu dana pa se nisu ukrcali, isto tako se nebi ukrcali ni u belje na vrijeme čak i da padne

fundamentalno bile dionice u rukama HFP-a ili radnika – ne mijenja se ništa. tehnički ima utjecaja, ali na duži rok uvijek pobjeđuju fundamenti

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.




Opet vam brokeri uvaljuju priče o radnicima i rušenju cijene u nadi da će vas razuvjeriti o opravdanosti ulaganja u Belje. Ovo je trenutno jedan od top5 pickova na ZSE i ja samo čekam priliku da prodam neku od dionica i uletim ovdje, nadam se da će fondovi držati Belje još ovako nisko i potencijalne ulagače usmjeravati prema perspektivnim dionicama tipa HT, ATPL i drugima što treba iskrcati.

ti si unutra do kraja i čekaš samo priliku da se otreseš naivčinama [thumbsup]

a radničke dionice su gotova stvar, jer za to postoji više političkih a manje ekonomskih razloga.
slično kao što su branitelji dobili DDJH.
to se znalo i prije i nije ništa novo, iako imaš gore i link.
[/quote]

a lijepo sam Vam govorio prije 10 dana ……….da će ovako da bude!
i je li bilo? jel je?jel je?

šta još da Vam obećam?

ali vi ste vjerovali ovim što vam uvaljuju priču da će to oni kupit, evo odmah………..evo samo tu iza ćoška dolazi kupnja.

ali nemojte biti tužni, ovo je tek početak, Đuka je zbog davanja manje količine braniteljima pao sa 200 na 30kuna…………………..polako, ne očajavajte……………..štedite suze, trebat će vam kad radnici počnu kipat!!!!!!!! [thumbsup]

ovo sad je kamilica [lol]
[/quote]
imaš danas povoljno kupiti ispod 90kn ,jer već suta je moguć prelazak preko 90kn

Bit će ovdje ovdje velika bitka velikih za pozicije kad se puste u opticaj ove dionice iz fonda.Samo je pitanje vremenski rok zabrane prodaje .

Antiša moram ti na ovo napisati ne bulazni .
Gledaj malo kako se kretala prodaja na HT-u pa ces vidijeti puno naloga po 69 dionica sto znaci da ljudi prodaju pakete .
A ti pametnjakovici koje ti prozivas jer pusis na ovoj dionici su vjerojatno za 60% pametniji od tebe pa te to malo boli .

Nebi komentirao naloge od 69 kom na HT-u jer to što vidiš na gledalici uvijek te navodi na krive zaključke.

Nemam Belje niti sam ga ikad imao ali pratim ga već duže i u planu mi je. Jedino što mogu reći da ima ogroman potencijal, možda jedan od top10 dugoročnih pickova.
Nema mene što boliti moja karijera na burzi je počela početkom 2008g i bez ikakvog predznanja i pomoći sam u ove dvije godine uspio gotovo poduplati lovu.
Treba samo nenasjedati na patke i iskorištavati prilike kao što je Belje na 80 kn.

New Report

Close